Perfumy i alergie - alergie na perfumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-28, 16:12   #1
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek

perfumy a uczulenie?


czesc dziewczyny

od dluzszego czasu borykam sie z takim problemem jak uczucie swedzenia i zaczerwienienia na skorze po uzyciu jakichkolwiek perfum czy kosmetykow perfumowanych
nie jest roznica czy jest to kosmetyk z wyzszej polki czy z nizszej

czy ktoras odczuwa takie dolegliwosci?

dodam ze deramatolg mi zabronil stosowania jakichkolwiek a ja bardzo bym chciala jednak uzywac
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 16:15   #2
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: perfumy a uczulenie?

Ja źle reaguję na alkohol w perfumach, mam atopowe zapalenie skóry - dlatego tylko w niewielkim stopniu nakładam perfumy na skórę, perfumuję głównie ubrania. To zawsze jest jakieś wyjście..
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 16:52   #3
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: perfumy a uczulenie?

Myślę, że można. Ja po psiknięciu skóry niektórymi perfumami odczuwam coś w stylu "uderzenia ciepła", ogólnie zaczynam czuć się źle, "niewygodnie", migrenowo. A spryskane miejsce zaczyna nie swędzieć ale jakby pobolewać - tak jak zakwasy po treningu. Nie wiem, może to siedzi bardziej w psychice, bo są to zazwyczaj perfumy, których zapachu nie trawię.
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 17:05   #4
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: perfumy a uczulenie?

Moja mama jest uczulona na niektóre zapachy np.Poison Diora.Dostaje czerwone plamki na ciele i bardzo ją swędzą te miejsca.
Raczej używa delikatnych zapachów.Ostatnio rewelacyjnie spisuje sie Angel lily.
Niewiem od czego zależy jej uczulenie.Być może uczulenie wywołuje jakis składnik.
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 22:20   #5
kama kama
Zadomowienie
 
Avatar kama kama
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 948
perfumy dla alergika

Mam uczulenie na roztocza, ostatnio zauważyłam ze niektóre perfumy tez zaczynają mnie uczulać (glow j.LO,diesel green, a przede wszystkim- miracle) strasznie po nich kicham i swędzi mnie nos. Czy to może byc jakos ze soba powiązane, czy mogłam uczulic sie na jakies składniki perfum i czy to moze miec jakies powazniejsze konsekwencje? No i czy istnieja perfumy odpowiednie dla ludzi z uczuleniami? czy po porstu muszę buszowac po perfumeriach i odkichac się za wszytskie czasy?
Bede wdzięczna za rady od osób które mają podobny problem, bo kiedy spytalam o poradę alergologa, odparl znudzonym glosem "no to proszę nie uzywać perfum" . Ok. Wiec on najwyrazniej nie rozumie ze dla niektórych ludzi zycie bez perfum jest jak zycie bez smaku, ale wy napewno tak
kama kama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:32   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: perfumy dla alergika

najlepiej byłoby zrobić testy alergiczne, wtedy byłoby wiadomo, na jaką grupę składników jesteś uczulona. testy można zrobić odpłatnie, nie potrzeba na nie skierowania. mi zdarza się kichać tylko po Today Avonu. z testów nic mi nie wyszło. ale skoro u Ciebie to większy problem... sprawdź, czy w wymienionych przez Ciebie zapachach powtarza się jakaś nuta. a lekarzowi nie mów, że kichasz po perfumach, tylko po pewnych zapachach i podejrzewasz np. cytrusy czy cokolwiek innego.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 13:06   #7
kama kama
Zadomowienie
 
Avatar kama kama
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 948
Dot.: perfumy dla alergika

"lekarzowi nie mów, że kichasz po perfumach, tylko po pewnych zapachach i podejrzewasz np. cytrusy czy cokolwiek innego."
justa, myslisz ze mu nie zwróciłam na to uwagi ale facet tylko wzruszył ramionami. chyba dlatego ze był facetem i nie za bardzo go interesowały sprawy tak "trywialne" jak perfumy.
kama kama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 13:19   #8
kokakola
Zakorzenienie
 
Avatar kokakola
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: here in my head
Wiadomości: 3 235
Dot.: perfumy dla alergika

kama kama, a nie jestes uczulona na nikiel? ja jestem alergiczka, odczulalam sie 5 lat na roztocza + mam rozne uczulenia pokarmowe i rowniez na nikiel: w perfumach z tego co mowila mi moja alergolog nikiel wystepuje.. mi czasem na szyi robia sie rozne bable, kicham czasem tez
zrob testy, bedzie wiadomo!
pozdrawiam
kokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 13:08   #9
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Przesuszona szyja - uczulenie na perfumy?

Jako,że tu wiele ekspertek to mam pytanie.Czy od perfum/wody toaletowej może przesuszyć się szyja?
Mam taką bardzo szorstką i suchą w jednym miejscu.
Nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło,a ostatnio moja szyja dostała tylko i wyłącznie Life Circle Oriflame'u.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 13:12   #10
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Przesuszona szyja

Moze sie przesuszyc, uwrazliwic. Moja mama tak miala. Smarowala te miejsca mascia od dermatologa. Teraz uzywa gornopolkowcow i jest ok.

Musisz zaobserwowac czy po Oriflamie tak masz czy po kazdym zapachu. Moze sprobuj kremem wczesniej posmarowac skore albo uszko zacznij perfumowac, wlosy
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 13:18   #11
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Przesuszona szyja

Na razie używam ich na dekolt i nadgarstki i usiłuję uporać się z tą szyją.
Po innych zapachach nigdy nie miałam nic takiego.
Bo jak nie po perfumach,to nie wiem po czym to mogłoby być.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-08, 14:56   #12
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Przesuszona szyja

Mnie się tak zrobiło latem - właśnie od perfum. Nie sądzę, że cena zapachu ma jakieś znaczenie, mnie się tak robiło po zapachach wysokopółkowych
Pomogło odstawienie perfum ( perfumowałam wtedy włosy i nadgarstki, zgięcie łokcia) i smarowanie szyi tłustym regenerujacym kremem.

Poza tym sadzę, że może to być reakcja na jakiś składnik konkretnego zapachu - ja mam na przykład zawsze zaczerwienienie na szyi, kiedy użyję Shalimara
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 16:33   #13
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Przesuszona szyja

Mozliwe, ze od perfum. Ja bylam u dermatologa w innej sprawie, ale tez mialam uczulenie i pani mi powiedziala, ze od perfum to nie. Moze to akurat nie bylo od perfum, ale zdarzaly mi sie uczulenia na perfumy, mojej mamie rowniez. nawet teraz czuje swedzenie na szyi w jednym miejscu i generalnie byle co mnie drazni. Takze nalezy odstawic te perfumy albo zmienic miejsce psikania Jesli masz sucha skore to polecam jakis krem nawilzajacy. Wiem, ze w takich przypadkach dobry jest ktorys krem z La roche posay, chyba Lipicar czy cos takiego - dobry na przesuszenia i szorstka skore.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 17:17   #14
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Przesuszona szyja

Może być od perfum, a może być jakaś pokarmowa alergia (koleżanka tak ma bez perfum, bez przerwy od dwóch miesięcy i ciągle szuka przyczyny), w każdym razie ważne by odstawić perfumy (tzn. psikać inne miejsca) a szyję smarować jakimś odżywczym kremem, najlepiej nieperfumowanym, aptecznym.
Polecam tłuściocha - Emolium. Pomaga.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 17:51   #15
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Przesuszona szyja

Ja miewam teki właśnie suche,alergiczne plamy ale na przedramionach.Radzę skoczyć do lekarza i zapytać o jakiś lek przeciwalergiczny(mi na przykład pomaga Zyrtec) albo może coś bez recepty w aptece.Powinno pomóc.Co do przyczyny to raczej stawiam tak jak Kropka na alegrie pokarmowe,to zdacydowanie bardziej prawdopodobne.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 18:02   #16
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Przesuszona szyja

Perfumy mogą być, ale u mnie tak dziwnie (właśnie przesuszoną, swędzącą i łuszczącą się skórą na szyi) przejawia się alergia na pyłek leszczyny. A na topolę na ramionach. Bez kichania, łzawienia, uogólnionych objawów, tylko właśnie tak dziwnie w jednym miejscu...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 19:33   #17
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Przesuszona szyja

Myślę,że alergia to raczej nie,bo nigdy tak nie miałam.
Na razie smaruję szyję intewnsywnie regenerującym kremem z aloesu i psikam nadgarstki,włosy i dekolt

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 19:45   #18
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Przesuszona szyja

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Myślę,że alergia to raczej nie,bo nigdy tak nie miałam.
Na razie smaruję szyję intewnsywnie regenerującym kremem z aloesu i psikam nadgarstki,włosy i dekolt

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
Z tym aloesem to dobrze obserwuj reakcje skóry. Aloes może uczulać lub podrażniać.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 20:02   #19
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Przesuszona szyja

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Z tym aloesem to dobrze obserwuj reakcje skóry. Aloes może uczulać lub podrażniać.
,

Smaruję dużo od rana i szyja polepsza się Smarowałam nim już wcześniej twarz przesuszoną,także nie uczula akurat mnie.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 14:11   #20
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Przesuszona szyja

Zmieniłam trochę nazwę wątku - zanim w niego weszłam, chciałam go przesunąć na Kosmetyczkę, bo właśnie tytuł mnie zmylił

A do smarowania polecam nieuczulające tłuścioszki - Dermosan albo E45
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 09:06   #21
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Unhappy wysypka po EDP

kupiłam ostatnio perfumy w rossmannie, te: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-girl-edp.html
Zachwycona, że za taką cene mam wreszcie zapach, do ktorego nie mam zastrzeżen.
Problem zauważyłam niedawno - w miejscach na ktore psikałam spreyem pojawila mi sie biala wysypka, na plecach to wyglada jak mini blizny
Co to moze byc? Czy musze odstawic perfumy czy tez szukac bardziej szlachetnych składników? Jak szybko to zejdzie?
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:46   #22
amanda-1a
Raczkowanie
 
Avatar amanda-1a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 474
Dot.: wysypka po EDP

Czy te miejsca za jakoś zaczerwienione? Swędzi? A może psiknęłaś perfumami i poszłaś np. opalać się (na solarium/na słońcu)? Może to reakcja fototoksyczna lub fotoalergiczna? Często się to spotyka...

Ale zaraz... Jak to "na plecach"? Dekolt, szyja - ok, tam najczęściej rozpylamy zapach, ale plecy?
Czy to przypomina może takie białe (jakby nieopalone) okrągłe plamki, wielkości około monety 1-groszowej?

Hmmm, substancje zapachowe (więc w tym i perfumy, niestety) należą oprócz konserwantów i barwników do najczęstszych alergenów w kosmetykach.

Spróbuj odstawić na kilka dni ten zapach i obserwuj zmiany - może się zmniejszą/znikną. Potem ponownie na jakieś małe miejsce psiknij, znów obserwuj - zmiany sie pojawią/zaostrzą = problem alergiczny.

Tymczasem pij wapno, to pomaga przy uczuleniach

Edytowane przez amanda-1a
Czas edycji: 2008-08-21 o 13:49 Powód: dopisek
amanda-1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 14:29   #23
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: wysypka po EDP

Jesli uzywalas wczesniej, przed aplikacja zapachu, jakiegos innego kosmetyku, np balsamu, pudru do ciala, itp. perfumy mogly wejsc w reakcje ze skladnikami uzytego wczesniej kosmetyku.
Nie wszystkie sie "lubia" ;-)

Mozesz miec tez przesuszona skore, a wtedy latwo o podraznienia i wysypke.
Moze byc tez tak, ze masz uczulenie na skladnik uzytych perfum. Co innego testy ( a nawet uzywanie EDT ), a co innego aplikacja i noszenie sie w towarzystwie wrzuconego w perfumy skladnika.

Po wyleczeniu wysypki, jesli oczywiscie masz jescze ochote na ten zapach ;-) ponow proby stopniowo, mozesz tez " ponosic" zapach na swetrze lub apaszce
i obserwowac, obserwowac, obserwowac...
Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 15:19   #24
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: wysypka po EDP

Cytat:
Napisane przez amanda-1a Pokaż wiadomość
Czy te miejsca za jakoś zaczerwienione? Swędzi? A może psiknęłaś perfumami i poszłaś np. opalać się (na solarium/na słońcu)? Może to reakcja fototoksyczna lub fotoalergiczna? Często się to spotyka...

Ale zaraz... Jak to "na plecach"? Dekolt, szyja - ok, tam najczęściej rozpylamy zapach, ale plecy?
Czy to przypomina może takie białe (jakby nieopalone) okrągłe plamki, wielkości około monety 1-groszowej?

Hmmm, substancje zapachowe (więc w tym i perfumy, niestety) należą oprócz konserwantów i barwników do najczęstszych alergenów w kosmetykach.

Spróbuj odstawić na kilka dni ten zapach i obserwuj zmiany - może się zmniejszą/znikną. Potem ponownie na jakieś małe miejsce psiknij, znów obserwuj - zmiany sie pojawią/zaostrzą = problem alergiczny.

Tymczasem pij wapno, to pomaga przy uczuleniach
nie swedzi, nie ma zaczerwienien. To jest biale, i tak psikalam tez na plecy... nie sa to wielkie plamy, tylko plamki wielkosci standardowych krostek, ja wiem? 1 mm srednicy, a na plecach raczej takie paseczki...

Nie opalam sie w ogole, natomiast zdarzylo mi sie po tym przebywac na sloncu na rowerze przez moze 2 godziny dziennie, ale mialam sweter z dlugim rekawem...

Zapach odstawie, dziekuje za rade
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 15:24   #25
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: wysypka po EDP

Cytat:
Napisane przez Nasturcja-Pospolita Pokaż wiadomość
Jesli uzywalas wczesniej, przed aplikacja zapachu, jakiegos innego kosmetyku, np balsamu, pudru do ciala, itp. perfumy mogly wejsc w reakcje ze skladnikami uzytego wczesniej kosmetyku.
Nie wszystkie sie "lubia" ;-)

Mozesz miec tez przesuszona skore, a wtedy latwo o podraznienia i wysypke.
Moze byc tez tak, ze masz uczulenie na skladnik uzytych perfum. Co innego testy ( a nawet uzywanie EDT ), a co innego aplikacja i noszenie sie w towarzystwie wrzuconego w perfumy skladnika.

Po wyleczeniu wysypki, jesli oczywiscie masz jescze ochote na ten zapach ;-) ponow proby stopniowo, mozesz tez " ponosic" zapach na swetrze lub apaszce
i obserwowac, obserwowac, obserwowac...
u mnie jest o tyle latwiej, ze do skory uzywam tylko zelu pod prysznic dla niemowlat a potem ewentualnie sun ozon i wszystko. Wiec to raczej nie jest kwestia niezgodnosci kosmetykow.
Przesuszona skora - to jest mozliwe, nadwrazliwosc tez.
Zal by mi bylo rezygnowac, bo to pierwszy zapach po baaaardzo dlugim czasie nienoszenia zadnego Pierwszy, ktory zaakceptowalam bez niesmaku po tym, jak zmienil mi sie gust zapachowy. Starych perfum juz uzywac nie moge, bo mnie dusza.
Dziekuje za odzew
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:41   #26
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Mam dziś kiepski dzień. Chciałam sobie poprawić nastrój, psiknęłam się CBIHP Mr. Hulot's Holiday i ... krew z nocha poszła jak z kranu. Spuchły mi zatoki, smarczę jak nie wiem co, oczy szczypią, łzawią i puchną... tabletki antyhistaminowe zaskoczyły i powoli przechodzi.
Pierwszy raz coś mnie uczuliło z taką mocą. L'Eau d'Hiver owszem drażniło ale to nic w porównani z TYM.

Idę zdychać w kącie.

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:44   #27
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Mam dziś kiepski dzień. Chciałam sobie poprawić nastrój, psiknęłam się CBIHP Mr. Hulot's Holiday i ... krew z nocha poszła jak z kranu. Spuchły mi zatoki, smarczę jak nie wiem co, oczy szczypią, łzawią i puchną... tabletki antyhistaminowe zaskoczyły i powoli przechodzi.
Pierwszy raz coś mnie uczuliło z taką mocą. L'Eau d'Hiver owszem drażniło ale to nic w porównani z TYM.

Idę zdychać w kącie.

Nat
O matko z córką aż tak Cię powaliły?? nie no zdychać nie,skoro tablety już działają ,będzie dobrze,zakop tą flaszkę w ogródku
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:52   #28
Vanessa io
Rozeznanie
 
Avatar Vanessa io
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 856
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

tak zakop i posiej marchewkę

Ja mam uczulenie tylko na Escentric 01. Drobna wysypka i zapomnialam o wlasnym flakonie. Jedyny taki przypadek.
Vanessa io jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:55   #29
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
O matko z córką aż tak Cię powaliły?? nie no zdychać nie,skoro tablety już działają ,będzie dobrze,zakop tą flaszkę w ogródku
Nie no, nie zakopię, bo nie mam ogródka, ale będę nosić zamiast gazu

Kurde, jak po molekułach można wysypki dostać to może ja jednak podziękuję
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 17:00   #30
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Nie no, nie zakopię, bo nie mam ogródka, ale będę nosić zamiast gazu

Kurde, jak po molekułach można wysypki dostać to może ja jednak podziękuję
Zamiast gazu? genialny pomysł No i niech teraz ktoś podskoczy
A tak serio,lepiej Ci Nat?
nie spodziewałam się ,że perfumy mogą aż tak narządzić
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 09:56:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.