mam pytanko co to moze być?proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-14, 15:55   #1
szuszun
Raczkowanie
 
Avatar szuszun
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 33
Unhappy

mam pytanko co to moze być?proszę o pomoc


Jestem Karolina,jestem tu nowa,a to konto "dostalam" i mam taki problem,gdyż nie wiem co mam robić
mam 15 lat ,miesiączkuje regularnie,ale od 3,5 miesiąca nie miałam okresu.
Wczoraj oglądałąm prgram o raku piersi i pokazane bylo jak wyczówać raka,wieczorem sprobowalam robić tak samo w sumie to nie wiem coś twardego było na 2 piersiach w tym samym miejscu,dzisiaj obudziłam się ze strasznym bolem ręki tzn,boli mnie pierś i ręka.
nie wiem o co chodźi prosze o pomocboj e się gdyż w mojej rodzinie niedawn ona raka umarla babcia ,i ciocia jest chora.
__________________
Czekam na Lato !

Edytowane przez szuszun
Czas edycji: 2009-12-14 o 15:59
szuszun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 17:00   #2
Dragonfly29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 183
Dot.: mam pytanko co to moze być?proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez szuszun Pokaż wiadomość
Jestem Karolina,jestem tu nowa,a to konto "dostalam" i mam taki problem,gdyż nie wiem co mam robić
mam 15 lat ,miesiączkuje regularnie,ale od 3,5 miesiąca nie miałam okresu.
Wczoraj oglądałąm prgram o raku piersi i pokazane bylo jak wyczówać raka,wieczorem sprobowalam robić tak samo w sumie to nie wiem coś twardego było na 2 piersiach w tym samym miejscu,dzisiaj obudziłam się ze strasznym bolem ręki tzn,boli mnie pierś i ręka.
nie wiem o co chodźi prosze o pomocboj e się gdyż w mojej rodzinie niedawn ona raka umarla babcia ,i ciocia jest chora.
Moja Droga. Masz 15 lat, więc brak miesiączki w Twoim wieku może się zdarzyć i nie musi zaraz oznaczać, że dzieje się z Tobą coś złego, choć dla świętego spokoju, gdybym była na Twoim miejscu, pofatygowałabym się do ginekologa. Jeśli chodzi o badanie piersi, to dobrze, że to robisz. Mając w rodzinie osoby, które zmagają się z rakiem, znajdujesz się niestety w grupie ryzyka, dlatego musisz na siebie bardzo uważać, ale w żadnym razie nie wpadać w paranoję! Coś "twardego", co wyczułaś, to po prostu może być fragment gruczołu, a nie guzek. Może nosiłaś coś ciężkiego albo intensywnie ćwiczyłaś, stąd boląca ręka, a piersi może troszkę za mocno uciskałaś albo zbliża Ci się okres. Może pogadaj o tym z mamą, siostrą albo inną, zaufaną osobą. Nie nakręcaj się, nie dołuj, bo na pewno wszystko będzie w porządku. Pozdrawiam
Dragonfly29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 17:28   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: mam pytanko co to moze być?proszę o pomoc

Miesiączkujesz od kiedy ?
czy ciąza wchodzi w grę ?

Nie wszytskie nowotwory sa dziedziczne wiec sie nie nakręcaj.
peirsi nalezy badac po okresie wtedy zanikaja wszelkie zgrubienia,włóniaki itp ty okresu nie masz stąd mozliwe sa jakies zgrubienia-hormony szaleją.

Proponuje iśc do ginekologa ,moze z mamą lub poszukaj wśród koleżanek do kogo chodzą.
mama nie zauwazyla ze nie masz okresu ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.