Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-31, 18:33   #1
th0r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2

Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?


Witam,
Nie mam żadnych zmarszczek (nawet mimicznych), mam zadbaną twarz i 23 lata na karku, zapytałem się na jednym z portali, przypadkowej dziewczyny na ile lat wyglądam, pokazując jej swoje aktualne zdjęcie. Ona napisała mi, że na około 21.
Proszę mi powiedzieć co może o tym decydować, że ktoś wygląda na 21 lat, a nie np. na 18 lat ;P ? Nie mam żadnych zmarszczek, cera ładna, zarost bardzo słaby (na zdjęciu dodatkowo byłem kompletnie ogolony na twarzy).
Jakie zmiany na twarzy decydują dodatkowo o "starszym wyglądzie"?
Pozdrawiam
th0r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 19:28   #2
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?

Z wiekem cialo,skora kobiety zmienia sie bardzo ,jest to naturalne zjawisko ,teraz masz BEZPROBLEMOWA skore ,a za rok za dwa mozesz miec powazne problemy ze skora,z nadwaga itp...zycie ..problemy hormonalne na dzis dzisiejszy nie posiadasz ,za rok mozesz miec...


NIby mowi sie ze dlonie,szyja zdradzaja wiek,czasami ktos ma taki typ urody ze dlugo mlodo wyglada przewaznie to SZCZESCIE MAJA kobietki Filigranowe ,z kolei ktos ma taki typ urody ze starzej jak na swoj wiek wyglada takie duze baby ..one szybciej staro wygladaja


KAZDY ZESTRZEJE SIE ,nikogo nie minie MISS UNIVERSE za 5 lat juz nigdy nie bedzie tak samo wygladac jak wczesniej

5 lat nie widzialam mojej znajomej w ciagu tych 5 lat strasznie postarzala sie zbrzydla,a byla tak aladna dziewczyyna,nie wiem cos musialo ja zniszczyc ,jakies wydarzenie w jej zyciu,...cos sie zdarzylo..

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-07-31 o 19:32
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 19:52   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?

Po zmęczonym życiem spojrzeniu
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 20:12   #4
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Z wiekem cialo,skora kobiety zmienia sie bardzo ,jest to naturalne zjawisko ,teraz masz BEZPROBLEMOWA skore ,a za rok za dwa mozesz miec powazne problemy ze skora,z nadwaga itp...zycie ..problemy hormonalne na dzis dzisiejszy nie posiadasz ,za rok mozesz miec...


NIby mowi sie ze dlonie,szyja zdradzaja wiek,czasami ktos ma taki typ urody ze dlugo mlodo wyglada przewaznie to SZCZESCIE MAJA kobietki Filigranowe ,z kolei ktos ma taki typ urody ze starzej jak na swoj wiek wyglada takie duze baby ..one szybciej staro wygladaja


KAZDY ZESTRZEJE SIE ,nikogo nie minie MISS UNIVERSE za 5 lat juz nigdy nie bedzie tak samo wygladac jak wczesniej

5 lat nie widzialam mojej znajomej w ciagu tych 5 lat strasznie postarzala sie zbrzydla,a byla tak aladna dziewczyyna,nie wiem cos musialo ja zniszczyc ,jakies wydarzenie w jej zyciu,...cos sie zdarzylo..
z tego co zdążyłam się zorientować to założycielem wątku jest MĘŻCZYZNA
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 00:41   #5
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?

Faktycznie ,nie doczytalam do konca

A mysllam ,ze Panow tu nie spotkamy
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 12:58   #6
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?

Cytat:
Napisane przez th0r Pokaż wiadomość
Witam,
Nie mam żadnych zmarszczek (nawet mimicznych), mam zadbaną twarz i 23 lata na karku, zapytałem się na jednym z portali, przypadkowej dziewczyny na ile lat wyglądam, pokazując jej swoje aktualne zdjęcie. Ona napisała mi, że na około 21.
Proszę mi powiedzieć co może o tym decydować, że ktoś wygląda na 21 lat, a nie np. na 18 lat ;P ? Nie mam żadnych zmarszczek, cera ładna, zarost bardzo słaby (na zdjęciu dodatkowo byłem kompletnie ogolony na twarzy).
Jakie zmiany na twarzy decydują dodatkowo o "starszym wyglądzie"?
Pozdrawiam
Ale co to za różnica 23 lata a 21? Ludzie oceniają według własnego widzimisię.

Owszem są oznaki wieku, ale prawdę mówiąc często nie ma zauważalnej różnicy między dojrzałym nastolatkiem a tą samą osobą nawet po trzydziestce. Zwykle się zmieniamy w tym czasie raczej przez zmianę fryzury itp. Szczegolnie u kobiet często tak jest, bo dojrzewamy wcześniej i 14-15 latki często mają już swoją "postać dorosłą", która im zostanie na następne kilkanaście albo dwadzieścia lat. Ludzie też starzeją się w różnym tempie. Jedna osoba po trzydziestce wygląda już starawo, inna zaczyna się starzeć dopiero po czterdziestce.

I dlatego każdy ocenia według własnej miary. Jedni są bardziej uważnymi obserwatorami i bardziej świadomymi i np. zgadują raczej przedział wiekowy, inni sobie oceniają po skojarzeniach. Np. wciąż powtarzają się na forum skargi niskich kobiet, które ludzie biorą za nieletnie. Często tak jest, że sam niski wzrost i np. wysoki głos u kobiet wystarczy, żeby ludzie ją szufladkowali jako młodą. Albo okrąglejsza twarz ludziom się kojarzy z młodszym wiekiem. Ja znam kobiety, które nawet po czterdziestce i z widocznymi zmarszczkami miały ten problem, bo niski wzrost, szczupła sylwetka i "młodzieżowe" ciuchy sprawiały, że w sklepie pytali je o dowód (głównie w tych gorzej oświetlonych). Z kolei jak ja miałam trzynaście lat, wiele osób mnie brało za dorosłą bo... byłam wysoka. Dziecinna figura, fryzura i stój, brak makijażu jakoś im nie psuły tego wrażenia. I tak to mniej więcej działa, każdy ma w głowie jakieś skojarzenia.


Jeśli ci bardzo zależy na tym, że ludzie brali cię za starszego to możesz spróbować po prostu ubierać się poważniej, ew. spróbować zmienić mowę ciała czy sposób mówienia. Ale jak ktoś ma skojarzenia typu, że jak nie masz zmarszczek i np. jesteś blondynem to na pewno masz nie więcej niż 21, to nic na to nie poradzisz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 19:59   #7
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?

Ilu ludzi będzie oceniać Twój wiek, tyle otrzymasz różnych odpowiedzi. 21 a 23 to tak naprawdę żadna różnica. Trudno jest precyzyjnie określić czyjś wiek. Niektóre opalone na pomarańcz gimnazjalistki wyglądają jak moje starsze siostry. Nie ma jednego precyzyjnego wyznacznika.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 20:58   #8
th0r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?

Chodziło mi raczej o to, że np. nikt nie powiedział, że mam 18 lat ;P
Ciekawi mnie co się zmieniło u mnie w urodzie, że nie wyglądam już na nastolatka
th0r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 22:02   #9
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Po czym poznaje się, że ktoś jest wiekowo starszy, jeżeli nie ma zmarszczek?

Cytat:
Napisane przez th0r Pokaż wiadomość
Chodziło mi raczej o to, że np. nikt nie powiedział, że mam 18 lat ;P
Ciekawi mnie co się zmieniło u mnie w urodzie, że nie wyglądam już na nastolatka
U mężczyzn dojrzalszy wygląd nadaje np. mocniejszy zarost no i przede wszystkim dojrzalsze rysy twarzy - zwykle szersza szczęka, masywniejsze łuki brwiowe.

Ale tak, jak pisałam - nie przywiązuj do tego aż takiej wagi - to w dużym stopniu polega na skojarzeniach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.