Impreza domowa na ok.10 osób - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-22, 11:00   #1
ChocolateOrange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1

Impreza domowa na ok.10 osób


Hej.
Przypadło mi zrobienie imprezki rodzinnej (urodziny) i będzie to mój pierwszy raz, kiedy będę to musiała zrobić sama Nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać... Przyjdzie ok. 10 osób. Chciałabym podać jakiś posiłek na ciepło, sałatki, ciasto + kawa, tort, może jakieś przystawki?
Nie wiem jak to wszystko mam ogarnąć - w jakiej kolejności powinno się podawać jedzenie? No i najważniejsze co Z ciasta myślałam nad sernikiem - prosty i uniwersalny, na tym moje pomysły się skończyły Bardzo proszę o jakieś pomysły/inspiracje/rady.
ChocolateOrange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 22:39   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Impreza domowa na ok.10 osób

Cytat:
Napisane przez ChocolateOrange Pokaż wiadomość
Hej.
Przypadło mi zrobienie imprezki rodzinnej (urodziny) i będzie to mój pierwszy raz, kiedy będę to musiała zrobić sama Nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać... Przyjdzie ok. 10 osób. Chciałabym podać jakiś posiłek na ciepło, sałatki, ciasto + kawa, tort, może jakieś przystawki?
Nie wiem jak to wszystko mam ogarnąć - w jakiej kolejności powinno się podawać jedzenie? No i najważniejsze co Z ciasta myślałam nad sernikiem - prosty i uniwersalny, na tym moje pomysły się skończyły Bardzo proszę o jakieś pomysły/inspiracje/rady.

Sałatka grecka (szybki sposób to mieszanki sałat dostępne np. w Biedronce). Do tej grzanki czosnkowe / z masełkiem (z bagietki) lub mini pizze (gotowe i bardzo przyzwoite w smaku dostępne są w Aldim).

Ciepły posiłek? Postawiłabym na jakieś dobre kiełbaski / parówki w cieście. Do tego ewentualnie sałatka ziemniaczana lub makaronowa. W każdym bądź razie coś szybkiego do przygotowania, żebyś pół imprezy nie siedziała w kuchni. Coś bardziej obiadowego? Enchilady z kurczakiem - łatwe danie, a sytne i bardzo dobre. Farsz przygotowujesz wcześniej, potem tylko zawijasz w tortille, podlewasz sosem, posypuje serem i zapiekasz.

Z przystawek to polecam kulki mozzarelli nabite na wykałaczki (oprócz kulek suszone pomidory, kawałki ogórka, czy żółtego pomidora). Generalnie wykałaczki z czymś to poręczna, fajna przekąska. Tak samo, jak mini kanapki - świeżej, ładnej kanapeczce (kawałek dobrego żółtego sera, szynki / salami, ogórka / pomidora, listek bazylii) ciężko się oprzeć. Klasyka w najlepszym wydaniu.

Generalnie postaw na klasykę plus ciekawostki i dobrą jakość składników.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-08-22 o 22:42
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 07:37   #3
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Impreza domowa na ok.10 osób

Ja mam przy imprezach problem zawsze w pojemnością lodówki. Wszystko staram się przygotować wcześniej - dzień wcześniej lub rano - tak żeby jak najmniej już robić w trakcie imprezy.

I tym sposobem jeśli zrobię 2 ciasta wymagające przechowywania w lodówce, nie mam już praktycznie miejsca na chowanie innych przygotowanych rzeczy.

Przyznam, że rzadko robię coś na ciepło. Moja mama robi najczęściej jakieś mięsa. Czasem nawet smaży wcześniej mini kotleciki na które w trakcie imprezy na górę daje ser i na szybko zapieka w piekarniku. Ja kiedyś zrobiłam tacosy - czyli przygotowalam na cieplo farsz a'la chilli con carne, kupiłam 2 paczki gotowych tacosów i wszyscy sami sobie nabierali, ale wiekszosc się upaprała - o tym też trzeba myśleć. Im mniej brudzące jedzenie tym lepiej

Z ciekawych przekąsek kiełbaski/kabanosy w cieście francuskim, wytrawne muffinki, kulki serowe (multum przepisów w necie), paluszki grissini owinięte szynką parmeńską, roladki z tortilli/naleśników

Ciasto zrób takie z jakim TY najlepiej sie czujesz zebys się nie stresowała, że coś nie wyjdzie. U mnie 'bezpiecznym hitem' jest ostatnie 'potrójnie czekoladowe ciasto musowe'
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 08:18   #4
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Impreza domowa na ok.10 osób

Moje sprawdzone przepisy na imprezę w domu

Przystawki:
1.zawijana tortilla z sałata szynka serem lub z sałatą serkiem almette i szynką
2. Kanapki z tartym serem majonezem i czosnkiem
Na ciepło:
1.Kuraczki a'la KFC
2. Ślimaki - ciasto francuskie smaruje sosem pomidorowym, nakładam salami, cebulę i pieczarki - całośc zawijam i kroje na plastry ok 3-4 cm, wkładam do piekarnika i na ok 15 minut
3. Ślimaki z pastą z suszonych pomidorów (z biedronki) smaruje, zawijam i kroje na plastry, potem do piekarnika

Co do ciasta, najczęściej robie muffinki - są najwygodniejsze do podania i zjedzenia
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 10:49   #5
burtonka
Raczkowanie
 
Avatar burtonka
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Impreza domowa na ok.10 osób

o tak, muffinki to zawsze hit imprez. u mnie najszybciej rozchodzą się te z białą czekoladą - pół godziny roboty i super deser gotowy
burtonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 13:02   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Impreza domowa na ok.10 osób

U mnie szybko schodzi tiramisu i jabłecznik mojego wypieku

Nie wiem gdzie mieszkasz, bo w 3mieście torta/ciasto do alko podaje się na początku, a w moich rodzinnych stronach, w centrum na deser.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 08:06   #7
Ms_Camille
Raczkowanie
 
Avatar Ms_Camille
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 68
Dot.: Impreza domowa na ok.10 osób

zrób włoski wieczór - danie główne: carbonarra, potem jakieś przystawki a'la pizzerki i sałatka
Ms_Camille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-25, 11:31   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Impreza domowa na ok.10 osób

Cytat:
Napisane przez Ms_Camille Pokaż wiadomość
zrób włoski wieczór - danie główne: carbonarra, potem jakieś przystawki a'la pizzerki i sałatka
Menu tematyczne to świetny pomysł.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 08:48   #9
Marinka05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Impreza domowa na ok.10 osób

Albo takie stojące imprezy są dość fajne i popularne a chodzi o to żeby goście stali, wiesz robisz jakiś barek z jedzeniem przekąski koreczki może być tak jak mówisz jakiś tematyczny z jedzeniem jednej kuchni do tego na drugim barku alkohol i jakiś parkiet tańczący wiesz zachęci to gości do zabawy byłam na takiej imprezie i bardzo dobrze wyszła
__________________
Matka na pełen etat
Marinka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-09 09:48:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.