Ile za takie mieszkanie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-03, 14:59   #1
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Question

Ile za takie mieszkanie ?


Witam.

Jaka wg. Was -tak na oko- powinna być cena za mieszkanie:

Pierwsze:

- ok. 50-55 m2
- na wsi
- na parterze
- zawilgocone
- do remontu od podłogi po sufit
- okna parę co nad ziemią
- okna stare, drewniane

Drugie:

- ok. 50-55 m2
- na wsi
- na parterze
- po remoncie
- okna wymienione
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:11   #2
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

zależy na jakiej wsi, jaka jest komunikacja, jakie są perspektywy pracy...
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:17   #3
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

No właśnie, zależy czy jakaś dziura, czy wieś tuż pod dużym miastem, czy np raj turystyczny...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:37   #4
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Dodatkowo jak ten remont ma wyglądać ? Stan deweloperski, do wejścia, tani czy jednak dobrymi materiałami? Pomijając, że gusta ludzi są różne i pewnie połowa będzie chciała wywalić poożone nowe kafe, a zamiast wanny prysznic itp...
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 16:05   #5
Zenobia_87
Raczkowanie
 
Avatar Zenobia_87
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 175
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Jak podasz w jakich rejonach znajdują się mieszkania będzie można cokolwiek napisać. Rudera do remontu np. w popularnej, turystycznej miejscowości na Mazurach będzie więcej warta niż rudera na wygwizdowie z jednym autobusem dziennie.
Zależy jaka jest tam infrastruktura, jakiś sklep, poczta, oddalenie od miasta powiatowego, wojewódzkiego i tak dalej.
__________________
Godnaś, Lucyperowi żeby cię dać w dary,
Boś jest wyobrażeniem a właśnie owego,
Co wieniec ma na wierzchu z szybu smrodliwego,
Popraw się, babo, na tej swojej wdzięcznej twarzy
Albo mi się za jedno tysiąc złych słów zdarzy.
Zenobia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 21:11   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Nic nie da się powiedzieć bez lokalizacji i porównania z lokalnym rynkiem Wiadomo, inne ceny.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 22:21   #7
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Cytat:
Napisane przez wredot_ka Pokaż wiadomość
zależy na jakiej wsi, jaka jest komunikacja, jakie są perspektywy pracy...
Cytat:
Napisane przez wredot_ka Pokaż wiadomość
Dodatkowo jak ten remont ma wyglądać ? Stan deweloperski, do wejścia, tani czy jednak dobrymi materiałami? Pomijając, że gusta ludzi są różne i pewnie połowa będzie chciała wywalić poożone nowe kafe, a zamiast wanny prysznic itp...
Wieś ładna, komunikacja bardzo dobra, praca jest.

W pierwszym mieszkaniu jak ktoś ma wyższe wymagania to zrywanie podłóg , wylewanie od nowa , skuwanie ścian i położenie też od nowa.

Dla kogoś z niższymi wymaganiami, odświeżenie: położenie na starą podłogę tynku (czy co sie tam kładzie) , na wierzch panele- do uznania.

Rynek wtórny w obydwu przypadkach, materiały nie wiem.

Co zmieniania wystroju to już inna bajka.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
No właśnie, zależy czy jakaś dziura, czy wieś tuż pod dużym miastem, czy np raj turystyczny...
Raj turystyczny zdecydowanie

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Zenobia_87 Pokaż wiadomość
Jak podasz w jakich rejonach znajdują się mieszkania będzie można cokolwiek napisać. Rudera do remontu np. w popularnej, turystycznej miejscowości na Mazurach będzie więcej warta niż rudera na wygwizdowie z jednym autobusem dziennie.
Zależy jaka jest tam infrastruktura, jakiś sklep, poczta, oddalenie od miasta powiatowego, wojewódzkiego i tak dalej.
Okolica ładna, parki, zabytki, autobusy MZK pod kamienicą, poczta, sklepy pod nosem. Dobry , niedaleki dojazd do miasta.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nic nie da się powiedzieć bez lokalizacji i porównania z lokalnym rynkiem Wiadomo, inne ceny.
Pewnie nic Wam to nie powie, ale tak się zastanawiam, bo chodzi o 2 mieszkania w mojej kamienicy.

Pode mną sąsiedzi robią remont i mają w planach sprzedaż mieszkania. Do mieszkania przynależą 2 komórki i piwnica.

Z kolei w drugim mieszka wiekowa sąsiadka i wiem, że jej syn chciałby sprzedać to mieszkanie po jej śmierci. Komórka + piwnica.
Okna do wymiany i ręką dotykamy ziemi.

Jak ta sąsiadka z dołu z nim rozmawiała, to podobno chciał 80 tysięcy, gdzie to mieszkanie jest do kompletnego remontu.


Inny sąsiad kupił mieszkanie po sąsiadce. Ona tam mieszkała 8 lat, niby remont robiła, ale sąsiad jak tam wszedł, robił wszystko od nowa: od ściągania podłóg, wysypywania ich ponownie, zalewania itp. do położenia paneli. Wymiana instalacji itd.
Mówi, że sąsiadka sprzedała to za 30 tys. , ale od niej wiem, że za 30 tys. to kupiła. Zostawiła nowy piec, wymienione okna itp. , więc na pewno chciała więcej.


Oglądałam mieszkanie w kamienicy obok. Lokalizacja jak tu gdzie mieszkam, rodzin więcej, metraż poniżej 40 m2, okna wymienione, instalacja niby też, do zrobienia podłogi (panele, kafle) i pomalowanie ścian.
Do mieszkania jest garaż. Cena: 85 tys.


Planuję zakup i gdyby przyszło do kupna, nie wiem, na które się zdecydować. Kredyty itp. sprawy już opanowałam, więc chodzi tylko o stan mieszkań.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 00:22   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Wiesz co, doczytałam że jedno z tych mieszkań jest zawilgocone - ja bym się na nie nie decydowała raczej ze względu na to zawilgocenie. Z tego co wiem bywa, że ciężko wilgoć usunąć, niby się usunie a potem wraca, może tam jest już pleśń, grzyb, a to bardzo niezdrowe, wdychać zarodniki.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 09:00   #9
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Wiesz co, doczytałam że jedno z tych mieszkań jest zawilgocone - ja bym się na nie nie decydowała raczej ze względu na to zawilgocenie. Z tego co wiem bywa, że ciężko wilgoć usunąć, niby się usunie a potem wraca, może tam jest już pleśń, grzyb, a to bardzo niezdrowe, wdychać zarodniki.
Gdybym miała swoje mieszkanie i miała kupić/zamienić to bym się na nie nie zdecydowała, ale że mieszkam w tym samym budynku i miałam/ mam wilgoć- różnicy mi to nie robi.

Ta sąsiadka nie otwiera w ogóle okien w pokojach, więc to też wspomaga tę wilgoć.
Ja bym to porządnie osuszyła, później palenie i otwieranie okien.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:26   #10
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Nimfa a sprawdzałaś na necie oferty w tym regionie, może akurat trafi się coś z czym mogłabyś porównać?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 12:21   #11
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;46293336]Nimfa a sprawdzałaś na necie oferty w tym regionie, może akurat trafi się coś z czym mogłabyś porównać? [/QUOTE]

Sprawdzałam, nawet byłam w kilku.

Z tymi 3 mieszkaniami to chodzi o porównanie cen: jeśli ten pan za mieszkanie z podobnym metrażem i w tym samym miejscu chce 80 tys. do całkowitego remontu , pani z kamienicy obok za mieszkanie z o wiele mniejszym metrażem (+ garaż) do odświeżenia - 85 tys. , to ci pode mną z metrażem ponad 50 m2 po remoncie ile mogą wziąć?

Pytałam, ale nie potrafią powiedzieć, bo jeszcze remont się nie skończył.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 12:06   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Ja nie wiem. W ciemno nic nie strzelam. To może być równie dobrze luksusowa wieś pod dużym miastem a równie dobrze wioska za Duklą przy granicy z Ukrainą...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:08   #13
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Nie da się okreslić ile takie mieszkania chodzą, bez znajmosci lokalizacji, rynku. U mnie z atakie mieszkanie do remontu dałabyś ze 200 tys. I ile Ci to wnosi? niewiele

Ogolnie u mnie mieszkania za tak bajecznie niską cenę się nie znajdzie. A mam jakieś 70 km do Ukrainy Jak 85 tys z remontem to może ze 100 po remoncie? Trudno stwierdzić, duzo zalezy też JAKI to remont.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:13   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ile za takie mieszkanie ?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak 85 tys z remontem to może ze 100 po remoncie? Trudno stwierdzić, duzo zalezy też JAKI to remont.
No właśnie, bo jest remont i REMONT Można wymieniać instalacje, pruć ściany i wszystko robić od nowa, a można pomalować i wycyklinować podłogę

Jak to poważny remont to pewnie więcej niż 100 tys. Może 110, 120.
Chociaż patrząc z perspektywy Warszawy to i tak bardzo tanio Też nie mam tu szans na bajecznie niską cenę.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 22:13:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.