Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-03, 15:54   #4501
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Rzabba wyulzuj z ta kluskowatoscia. Na pocieszenie powiem Ci, ze corka znajomych ( ta z ktora ostatnio fotografowalam Antonie) wazy ponad 15 kg i ma ok. 95cm ale ma dopiero 2 lata.

Ale tak czy owak, ile by tych pchelek na wizazu nie bylo, Antonia jest najmniejsza Ale co tam, male jest piekne.
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 16:02   #4502
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

No to taka troszke monstrualna
pewnie na sztucznym mleku pasiona

Ja nie mam zamiaru glodzic czy odchudzac dzieci, jedza ile chca ale podstawowych posilkow, natomiast przykrecilismy chrupki i ciasteczka
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 16:56   #4503
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

będę pisać na raty

Aranko to fajnie że znaleźliście tego weta i dodatkowo zajął sie Nikitą

Maszko ja przyłaczam się do życzeń aby wyniki Wiki wyszły dobrze,

Sohf wierzę że Kubuś za smokiem na pewno tęsknie, ale jesteście na dobrej drodze żeby z niego zrezygnować, grunt że nie przechodzi tego zbyt traumatycznie
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 17:10   #4504
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość

uwazam ze wszystko w normie w kierunku lekkiej kluskowatosci Heleny znowu ma bana na wszelkie przekaski
w odniesieniu do komentarza wypowiedzi KAmilki i po przeczytaniu o wadze dziewczynek swtwierdzam ze wg tych kryteriow moja Laura jest otyla:P chociaz na taka wcale nie wyglada... wazy ponad 15kg
__________________
Laura
4.01.2007


Edytowane przez marti86
Czas edycji: 2008-12-03 o 17:12
marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 17:35   #4505
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
w odniesieniu do komentarza wypowiedzi KAmilki i po przeczytaniu o wadze dziewczynek swtwierdzam ze wg tych kryteriow moja Laura jest otyla:P chociaz na taka wcale nie wyglada... wazy ponad 15kg
wszysko zalezy od proporcji
Helena jest wagowo na 75 centylu a wzrostem w okolicach 50 i to juz niestety widac - zdecydowanie lepiej wygladala, kiedy bylo odwrotnie (dodatkowo ma krotkie nozki po mamusi)

no a o Laurze na pewno nie mozna powiedziec ze jest szczupla chociaz urode ma po mamusi i jest sliczna dziewczynka
w tym wieku to jeszcze nie ma wiekszego znaczenia ale w przyszlosci moze miec problemy wagowe i zdrowotne
Nie wydaje mi sie, zeby Laurka byla az otyla ale na pewno warto zwrocic uwage na wage zeby w przyszlosci uniknac tego problemu.
Dziecko w tym wieku nie powinno juz przybierac w takim tempie jak mlodsze
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 20:08   #4506
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
wszysko zalezy od proporcji
Helena jest wagowo na 75 centylu a wzrostem w okolicach 50 i to juz niestety widac - zdecydowanie lepiej wygladala, kiedy bylo odwrotnie (dodatkowo ma krotkie nozki po mamusi)
Rzabbo bardzo dobrze pamietam jedno z Twoich zdjec, siedzialas w dzwiach (ale moge sie co do tego mylic) i mialas wystawiona noge- baaaaaaaaaaaaardzo dluga!!! Wszystkie pialysmy wtedy z zachwytu (i zazdrosci))
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 20:34   #4507
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

sohf fajna książka? Mnie sie bardzo podoba
malgogaj, super z tym teatrem! mnie tez kiedys taka mysl zaswitala ale czasowo nie wiem jak to zorganizowac. Na czym byliscie?
Sprawdzilam repertuar u nas i grają calineczkę, dla dzieci od lat 3.

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2008-12-03 o 20:44
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 21:50   #4508
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Malgo fajnie macie z tym teatrem, u nas Asia to niespokojna dusza i nie wysiedziała by pewnie tyle, grunt że Olafkowi sie podobało

Asia waży coś ok. 12-13kg (dawno jej nie ważyłam, ale podejrzewam że jakos w tych granicach), mierzy ok 88cm (mierzona jak Misia, przy futrynie)

Kamilko wiem jak się czułaś w twoich przeprawach zębowych jakiś czas temu ja dzisiaj dostałam antybiotyk i pomimo iż jestem przeciwniczką leków przeciwbólowych to szczęśliwa jestem że jest ketonal

aaa... byliśmy w niedzielę w http://anikino.pl/ Asi się bardzo podobało, ale były andrzejki i maaaasę dzieci, oj podiziwam te dziewczyny co tam pracują
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 22:01   #4509
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez kasia191273 Pokaż wiadomość
Rzabbo bardzo dobrze pamietam jedno z Twoich zdjec, siedzialas w dzwiach (ale moge sie co do tego mylic) i mialas wystawiona noge- baaaaaaaaaaaaardzo dluga!!! Wszystkie pialysmy wtedy z zachwytu (i zazdrosci))
Kasiu tak na prawdę, to dobre ujecie + fotograf
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 07:19   #4510
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Elu przedstwienie nazywało sie "Tygryski". Opowiadało o małej Asi, ktorej tygryski na pizamce nie pozwalały zasnąć, bo ciągle harcowały. To było przedstwienie dla najmłodszych nawet ponizej 3 lat. Olaf lubi takie rzeczy i potrafi wysiedziec nawet dłużej niz godzine. Jak uda Ci sie jakoś zorganizować to polecam takie wyjscie. Zawsze mozne wyjsc w trakcie jak dziecko nie wysiedzi
Marti ty zyjszesz????? Wpadasz tak rzadko.....
Olaf wagowo podobny do Wiktorii, nieco ponad 12 kg i jakies 86 cm. Wiec wagowo i wzrostowo gdzies na 50 centylu. Choc on ma taka papuśniasta budowe. tu jest fajna siatka centylowa http://siatkicentylowe.pl/
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 08:30   #4511
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
No to taka troszke monstrualna
pewnie na sztucznym mleku pasiona

ja bym się powstrzymała od takich komentarzy. córeczka znajomych też jest dużą panienką. ale tatuś ma prawie dwa metry, mamusia koło 180. więc i Natka jest proporcjonalnie sporo większa od większośći dzieci w jej wieku. a z mlekiem to akurat nic wspólnego nie miało.

dzięki dziewczyny za smoczkowe wsparcie zastanawiam sie nad jakąś fajną podusią żeby miał się do czego przytulać no coś takiego:
http://www.allegro.pl/item496867190_...od_disney.html

a apropo podusi to dziś dostaliśmy podusie i kocyk z promocji nestle całkiem sypatyczne

co do centyli to Kuba wagowo też w wyższych rejonach ale apetyt ma ostatnio nieziemski, obiady wcina jak nigdy. a przekąsek w sumie nei dostaje. czasem mleczna kanapke, albo jakieś suche wafle.

Elu jeszcze jej nie miałam w łapkach koleżanka mi u siebie w firmie zamówiła i na razie czeka na mnie u niej ale mówiła że jest super
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 08:44   #4512
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Wiki tez na sztucznym "pasiona" Grubością spasowała się ze mną, ale wzrostem to już nie bardzo, może trochę jeszcze podskoczy

A tak odnośnie poduszek. Czy wasze dziecaczki śpią na poduszkach? malutkich czy średnich?

I drugie pytanie w czym kąpiecie dzieci, tzn. chodzi mi o środki myjące, mydło, jakieś płyny do kąpieli?

Właśnie dzwoniłam do naszego teatru "dla dzieci". Najbliższe przedstawienie dla dwulatków w kwietniu

Zabieracie dzieci na jakieś mikołajki, tzn. do "prawdziwego" Mikołaja, który sadza na kolana i daje paczkę?

Edytowane przez maszka66
Czas edycji: 2008-12-04 o 08:52
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 09:06   #4513
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez maszka66 Pokaż wiadomość
A tak odnośnie poduszek. Czy wasze dziecaczki śpią na poduszkach? malutkich czy średnich?
Kuba ostatnio polubił poduszki. śpi na takim malutkim jaśku. no chyba że się bardzo w nocy poprzekręca, bo na wersalce jest tez normalna poduszka, więc czasem na niej ląduje.

Cytat:
Napisane przez maszka66 Pokaż wiadomość
I drugie pytanie w czym kąpiecie dzieci, tzn. chodzi mi o środki myjące, mydło, jakieś płyny do kąpieli?
myje mydłem. Kubei się piana nie podoba, jak myjemy włosy to potem siusiu wygania ta pianę


Cytat:
Napisane przez maszka66 Pokaż wiadomość
Zabieracie dzieci na jakieś mikołajki, tzn. do "prawdziwego" Mikołaja, który sadza na kolana i daje paczkę?
był plan żeby TŻ sie przebierał, ale chyba nic z tego nie wyjdzie, bo znów gdzieś jedzie. a gdzieś z Kuba nie idę, bo on ogólnie nie przepada za obcymi i byłby pewnie płacz a nie radocha. pochowam paczuszki gdzies po domu i będziemy szukać
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 09:22   #4514
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Podusia - Laura śpi na takiej płaściutkiej - ma pościel tę samą co po uodzeniu tylko powłoczki wymieniam. To namiastka poduszki - "gruba" na góra 5mm po naciśnięciu. Innych nie toleruje. Julia ma troszkę grubszą my też takie "płaściaki"...Dla wybrednych gości jedynie mamy napuszone poduchy...

malgogaj - według tej siatki centylowej Laura wagowo - 10centyl, wzrostowo - 90 !!!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 09:55   #4515
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Maszko Wiki byla karmiona sztucznym mlekiem a nie ''pasiona'' a to jest znaczna roznica

Nie chcialam nikogo urazic ale spotkalam sie z przypadkami (mam nawet taki w rodzinie) gdzie w dziecko wciska sie na sile mieszanke, niczym w tankowiec - im wiecej zje tym lepiej (normy ilosciowe dla wieku nie istnieja ) no i potem takie dziecko karmione z rownym zapalem innymi pokarmami w wieku 3 lat wyglada na 7 a na zdjeciu komunijnym widac ''14-latke'' i dzieci

Sztuczne mleko zawiera dodatki sztucznych witamin i przekroczenie dawkowania powoduje skutek podobny do barania Materny w trackie ciazy - rodzi sie Mann

NAtomiast jesli dziecko jest genetycznie wysokie po rodzicach, to widac, ze jest wysokie a nie wyglada jak reklama Michelina
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 10:51   #4516
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez maszka66 Pokaż wiadomość
A tak odnośnie poduszek. Czy wasze dziecaczki śpią na poduszkach? malutkich czy średnich?
na takim naleśniku prawie od początku

Cytat:
I drugie pytanie w czym kąpiecie dzieci, tzn. chodzi mi o środki myjące, mydło, jakieś płyny do kąpieli?
Ta, Jasio lubi pianę i czasem trzeba mu dorabiać w trakcie kąpieli. Aktualnie kapie się w Ziaji magicznym płynie co to kolor zmienia
Albo w tym co Maks-HIPP. No chyba ze sam cos sobie doleje do kąpieli np szamponu albo pasty do zębów wyciśnie Mydłem w kostce go nie myje i raczej staram sie trzymac je z daleka, bo zdarzyło się ze sam sobie je wziął, zatarł oczy i była awaria


Cytat:
Zabieracie dzieci na jakieś mikołajki, tzn. do "prawdziwego" Mikołaja, który sadza na kolana i daje paczkę?
chyba nie... u nas w figloraju są mikołajki, ale trzeba wpłacić 50zł na paczkę w której pewnie będą same słodycze, wiec podziękuję
W Galerii Łodzkiej szykuje sie cos chyba, bo jakiś monstrualny tron jest juz wystawiony i dekoracja z pudeł prezentowych, ale podejrzewam ze będzie jeden wielki ścisk i harmider.
Myslę ze przy okazji Wigili moja siostra lub szwagier przebiorą się za Mikołaja (u mamy w domu gdzies jest taki strój) i tez będzie fajnie

A co do jedzenia, to Jasio je ile chce. Chce zdjesc miske zupy... proszę bardzo, innym razem chce zjesc 2 łyzki zupy i ani grama wiecej - ganiac za nim nie bedę, wlewac na silę tez.
Kurcze nie wiem ile wazy i ile mierzy
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 10:58   #4517
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Maszko Wiki byla karmiona sztucznym mlekiem a nie ''pasiona'' a to jest znaczna roznica
Oczywiście , tym bardziej, że Wiki to nie jadła tylko próbowała. W czasach kiedy rówieśnicy zjadali po 90 ona 30, bo więcej zwyczajnie nie miało się gdzie zmieścić. Aż sama nie mogę uwierzyć jak my to przetrwałyśmy, no ale nie ma co biadolić, byle do przodu.

Ja też Wiki nie wciskam, jest głodna to zję, nie to nie. Niestety mój tata nauczył ją, że biega za nią z jedzeniem i teraz nie można jej posadzić żeby spokojnie zjadła, ale ja nie ustępuję.
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 11:46   #4518
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Nina spi bez poduszki i bez poscieli. Od urodzenia w spiworku, a w lozeczku jest tylko przescieradlo i kocyk.

Mikolaj przychodzi jutro do zlobka.

Kapie w miejscowych plynach do kapieli dla dzieci, z piana oczywiscie.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 11:48   #4519
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
NAtomiast jesli dziecko jest genetycznie wysokie po rodzicach, to widac, ze jest wysokie a nie wyglada jak reklama Michelina
Olaf był na piersi a wygladał ja z reklamy Michelina

Teraz z jedzeniem bywa różnie. Jak jest to co lubi to zje a jak cos co mniej to grymasi. Ma okresy ze wciąga wszystko i w ogromnych ilościach (pewnie w okresach wzrostu) i ma tez okresy jadłowstrętu. Dzisiaj miał rosół wiec zjadł chetnie, na drugie danie bedą pulpeciki wiec tez pewnie łądnie zje. Gneralnie lubi gładkie zupy typu rosół, pomidorowa. Gorzej jest z warzywami..te musze przemycać.
Spanie....Olaf ma płaską podusie.

My chyba na Mikołaja sie nie wybierzemy, bo podejzewam, ze Olaf by sie bał....choć może warto spróbowac.....

Aranko a są inne siatki? Myslałąm, ze siatka jest jedna......oparta na tych samych kryteriach.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf

Edytowane przez malgogaj
Czas edycji: 2008-12-04 o 11:52
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 12:13   #4520
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Antonia spi na bardzo plaskim jasku, ale zupelnie od niedawna, a tez czasem jej sie zdarza przelozyc glowe w inna strone.

Co do duzych dzieci i mleka: Co za duzo to niezrowo!!! Antonie tez jakis czas chyba troche przepasalam mieszankami (pila rzadziej, ale duzo), bo wygladala jak pulpet (w wieku 6-11 miesiecy). A corka znajomych rzeczywiscie byla pasiona na sile, jadla caly dzien, mama do dzisiaj biega za nia z jedzeniem. Do tego mala spija litrami slodzone herbatki i soki. Ale w sumie z tego co wiem miesci sie w normach, bo jest bardzo wysoka. Poza tym w ubraniu nie widac, ze ma cialko. Dopiera jak ja rozbiora to widze, ze udko ma jak ja lydke A inna corka znajomych nie je prawie nic, a tez ma ladne cialko, to chyba kwestia budowy, genow itp.

Na Mikolaja mieslismy isc, ale mamy podobne obawy jak malgogaj. A w sumie i tak 6tego idziemy na urodziny ww. corki znajomych
A moja panna juz od 40 min nadaje w lozeczku, ciekawe czy zasnie???
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 13:05   #4521
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

malgogaj - ja mam siatkę w książeczce ale po ostatnim mierzeniu nie sprawdzałam - a tu mam jak na dłoni. Wklepuję i wyskakuje - stąd moje zdziwienie, że taka rozbieżność w centylach. Oczywiście siatka jest jednak i zarówno na tej w książeczce jak na tej internetowej wychodzi to samo...

Z żywieniem butelką jako niedoświadczona mama popełniłam błąd z Julia. Niewiele dopajałam wodą/herbatką a na początku to praktycznie wcale, za to na każde jęczenie była butla. Wyhodowałam całkiem pokaźnego pąka...która jak zaczął chodzić wszystko zgubiła ale latem w wózku było na co popatrzeć - taka Julka-tłusta larwa była...

Kąpanie
- my mamy J&J lawendowy oraz J&J kremowy żel do mycia ciała z oliwką - jest super! Wcześniej był tylko HiPP ale dostałayśmy raz ten lawendowy i obu dziewczynom bardzo się spodobał. psu zresztą też bo kupuję największy szampon i nim również "piorę" psa - z polecenia weta. Stoi też taka duża butla płynu do kąpieli Soraya z pompką, piratami na wierzchu - jak dziewczyny chcą to sobie naciskać i wylatuje bosko pachnąca pianka do zabawy i mycia.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2008-12-04 o 13:09
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 13:18   #4522
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez malgogaj Pokaż wiadomość
Olaf był na piersi a wygladał ja z reklamy Michelina

Aranko a są inne siatki? Myślałam, ze siatka jest jedna......oparta na tych samych kryteriach.
Moje dziewczyny zaraz po urodzeniu tak wyglądały
Misia do dzisiaj ma faldki na udkach ale w dotyku jest mięciutka i puszysta

dzieci przetuczone mlekiem sztucznym jednak inaczej wyglądają, sa bardziej twarde, nabite

a siatki sa rożne u nas sa trochę inne, chyba w każdym kraju sie różnią ale nie sa to jakie znaczne roznice
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 17:23   #4523
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Kupiłam dzis Jasiowi prezent na Mikołaja Figurke Noody i jedno pudełeczko ciastoliny z radełkiem http://www.hasbro.pl/mcp.php/pl/app/...166/index.html. Polozyłam torbe z zakupami, poszłam do jeczącego Maksa a Janek wyniuchał i wpadł do pokoju z okrzykiem: Mama! Noody!!
I po niespodziance
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 20:00   #4524
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Podusia, ma mamy taka ikeowską, Asia śpi na niej od roku, a jak jej przeszkadza, to przerzuca na drugą stronę łóżeczka

Kąpiel, do pianki mamy płyn Bobini o zapachu malinowym, a do mycia ciałaka i główki żel do mycia Babydream z rossmana

Mikołaj, jedziemy na przysięgę do brata do Stargartu Szczecińskiego, więc będzie miała mikołaja w mundurze zresztą to będzie dla niej chyba najlrpszy prezent mikołajkowy, zobaczy w końcu szwojego ukochanego Dudusia

Asia też karmiona sztucznie, teraz ma fazę że raczej mniej je, ale są dni, że to nadrabia, więc jest jakaś równowaga, do jedzenia na pewno nie zmuszam, ale słodycze staram się ograniczać, ostatnio ma fazę na landrynki i mentosy, natomiast nie przepada za czekoladą

Mam pytanko do was o jakość rajstop z Mariqiuty? Bo wiem ze ubrankla mają dobre jakościowo, a rajstopy???
__________________

Edytowane przez zaba21_22
Czas edycji: 2008-12-04 o 20:33
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 20:48   #4525
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez zaba21_22 Pokaż wiadomość

Mam pytanko do was o jakość rajstop z Mariqiuty? Bo wiem ze ubrankla mają dobre jakościowo, a rajstopy???

A rajstopy...różnej jakości zależy od kolekcji - wiem po Julce. jedne babunią się już po pierwszym praniu -inne dopiero po 3...ale ogółem porównywalne z Wolą.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 20:50   #4526
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Czesc Dziewczynki

Znowu mam obsuwe, czytam i czytam i nie moge dojsc do konca tyle produkujecie.

Ostatnimi czasynie mialam przez jakis czas laptopa bo walczylam o odzyskanie zdjec o ktorych pisalam. Niestety nie udalo sie Jest znikoma czesc z tych 7 tysiecy. Okazalo sie ze niepotrzebnie i zle byly robione 3 odzyski przez ,,informatykow" nie majacych o tym pojecia. Jak oddalam w koncu komp w ,,dobre rece" tam gdzie go kupilam, dane byly tak nadpisane ze nie dalo sie nic zrobic. Moge jeszcze probowac wyslac dysk do laboratorium ale przy tej ilosci zdjec bylby to tak wysoki koszt ze nie bede mogla sobie na to pozwolic ( kilka tysiecy zlotych)
Zeby nie bylo ze znowu zasmecam to dostalam prace w tym dziale gdzie rekrutowalam- jestem teraz ciezko przestraszona czy sobie poradze. Bardzo duzo nauki, wyjazdy, wysoko postawiona poprzeczka ( i na poczatku niewielkie pieniadze). Ale jest to zarazem ogromny awans dla mnie w strukturze banku i szansa na rozwoj.

Z mniej lub bardziej biezacych tematow:

cleo
- bardzo dziekuje za zyczenia i oczywiscie Tobie rowniez zycze wszystkiegonajlepszego i spelnienia marzen-przepraszam ze tak mocno spoznione

malgo- super ze przeprowadzka przebiegla bezbolesnie a Olafek sie swietnie zaaklimaty zowal. Gratulujemy z Kocurem wlasnego pokoiku- my jeszcze musimy na to poczekac

Kociaki- Nikicie i Borysowi zyczymy duzo zdrowka

Fibian, - zycze aby sytuacja domowa w koncu sie ustablizowala. Moim zdaniem nie powinnas rezygnowac z pracy- te pol etstu to niezly pomysl. A co do wozenia Ciutki to z mojego punktu widzenia- nie jest to wcale takie zle jak dziecko wstaje 6-7 rano bo idzie spac przed 20. Tami od zawsze tak mi wstaje. Od poznego lata nie spi juz w dzien z reguly. Chyba ze w aucie albo padnie popoludniu na siedzaco. W zwiazku z czym codziennie chodzi spac przed 20! Od kilku dni bardziej w okolicach 19. Dzisiaj nawet jej wykapac nie zdazylam bo zasnela na sofie po zjedzeniu mleka
__________________
Tamara
Tamiczka

Edytowane przez Simona
Czas edycji: 2008-12-04 o 20:51
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 21:22   #4527
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez zaba
Mam pytanko do was o jakość rajstop z Mariqiuty? Bo wiem ze ubrankla mają dobre jakościowo, a rajstopy???
dzis byłam w ich sklepie i przeglądałam rajstopki dla Jasia, kupiłam Wola za 12zł. Mariquta jest rózna tak jak Aranka pisze , nawet ceny były rózne, po 14zł, po 17zł. Ja nie wiem czemu w sumie ale lubie Yorkery, moze dlatego ze pierwsze rajstopki od nich kupowałam i tak mi zostało, ale jakośc ich tez nie jest zła

Simona, szkoda tych zdjęć kurcze!

http://deccoria.pl/galerie,user,16376 jakie super mieszkanie!!! Nie sądziłam ze jeszcze ktos tak urządza domy! Ale bardzo mi się podoba. Moze niektóre rzeczy są przesadne bądz służą tylko dekoracji (myślę o dzbanie + miska w łazience) ale ... jest fajnie! Mam galerię z takimi rzeczami koło sibie i widziłąm bardzo podobną kieszen na papier toaletowy, moze Mikołaja poproszę o nią albo o wieszak na ubrania obciągany atłasem Nijak bedzie to pasowało do mojej szafy ale ... będę miec http://deccoria.pl/galeria/foto,id,10798,100171

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2008-12-04 o 21:42
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 21:29   #4528
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Simona - faktycznie zdjeć bardzo szkoda...ale człowiek uczy sie na takich błedach i juz wiesz, ze warto je gdzieś ddoatkowo zgrywać, zapisywać...Podziwiam, ze kocur w dzień nie sypia. Plusem jest, ze szybko "pada" do snu.

Elu - mam teraz Yorkery z frotką w środku i obrazkiem na dupcie - są fajne! Założyłam dopiero 3 razy ale zbytniego babulenia nie widzę!

Właśnie sie dowiedziałam, że koleżanka urodziła synka 3 miesiące przed terminem...trzymam za nich kciuki.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 21:32   #4529
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;9970746]dzis byłam w ich sklepie i przeglądałam rajstopki dla Jasia, kupiłam Wola za 12zł. Mariquta jest rózna tak jak Aranka pisze , nawet ceny były rózne, po 14zł, po 17zł. Ja nie wiem czemu w sumie ale lubie Yorkery, moze dlatego ze pierwsze rajstopki od nich kupowałam i tak mi zostało, ale jakośc ich tez nie jest zła

Simona, szkoda tych zdjęć kurcze![/quote]


Elu, ach tyle mnie kosztowalo nerwow, czasu i energii ich odzyskanie, a efekt mierny. Glupi zbieg okolicznosci i moja histeria z powodu ich utraty spowodaowaly ze je stracilam. Skad moglam wiedziec ze znajomy ktory odzyskuje zdjecia za kase namiesza tylko, a potem dwoch innych ,,magikow". Za pozno wpadlam na pomysl zeby zaniesc komp tam gdzie go kupilam. Te zdjecia byly jeszcze zaarchiwizowane w Picasa ale przez glupote moja i tz, jak tylko sie zorientowalismy ze zdjecia zniknely zaczelismy grzebac w koszu i bezsensu przywrocilismy ten folder zaciagajac 1 zdjecie z kosza. Po odpaleniu Picasy nastapila aktualizacja i zamiana folderu. Ale mozna bylo jeszcze je odzyskac gdybym zaniosla od razu do odp osoby.
Przez te zdjecia mam dola i poklocilam sie z TZ dzisiaj na amen. Pozegnalismy sie bardzo chlodno na koniec rozmowy.

A co do rajtek- w TESCO sa bomba dwupaki za 20zl- my mamy rozowe w fioletowe kropki i rozowe w fioletowe paski.
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 21:37   #4530
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Simona fajnie że sie odezwałaś, i kurcze szkoda tych zdjęc a z tym spaniem Tamiczki to trochę zazdroszczę, bo nam Asia dopiero teraz zasypia w łóżeczku

Elu, Aranko dzięki za info, właśnie znalazłam takie fajne http://allegro.pl/item491215855_mari...i_r_92_98.html ja w ub. roku kupowałam Asi w biedronce takie fajne frotkowe, nawet dobe są na nia jeszcze teraz, ostatnio były jakoś znowu, więc kupiłam, dobrze że tylko jedną parę, rozm. 92, zjeżdżały Asi z pupy, a po praniu strrrasznie się zkulkowały
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.