Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-11, 13:34   #1
one love
Raczkowanie
 
Avatar one love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Exclamation

Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego


Mam następujący problem, który pojawił się dzisiaj. Dwa tygodnie temu przyjęłam dwie globulki Arilin rapid, ponieważ w wyniku cytologii wyszedł mi stan zapalny pochwy i mała nadżerka. A dziś podczas oddawania moczu poczułam ból, jak przy zapaleniu pęcherza a mocz zawierał w sobie krew. Już kilka miesięcy temu pojawiało sie u mnie kilkakrotnie zapalenie pęcherza, gdzie także była krew w moczu, byłam u lekarza, dostałam tabletki zawierające furaginę i po kilku dniach przeszło. Myslicie, że zapalenie pęcherza może byc spowodowane zapaleniem pochwy i nadżerką, które właśnie leczę? Miałyście coś takiego możę?
Pozdrawiam!
__________________


"Biust do przodu, tyłek do tyłu i idziemy!"
one love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 15:12   #2
martusieek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 17
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

Wydaje mi się, że zapalenie pęcherza może mieć związek z zaburzeniami bakteryjnymi w pochwie. Ja też ostatnio czegoś takiego się nabawiłam. Słyszałam gdzieś, że właśnie jak jest krwiomocz, to zapalenie jest nie od przeziębienia, ale od bakterii!
martusieek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 19:37   #3
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

To nawet pewne, że zapalenie pęcherza/cewki moczowej miałaś od bakterii. Ja mam zawsze krwiomocz podczas takiego zapalenia, robiłam posiew moczu i wyszło mi, że mam bakterie e.coli. Trzeba z tym świństwem żyć i robić wszystko, żeby się nie uaktywniały.

Dostałam kiedyś zapalenia dzień po wizycie u ginekologa i smarowaniu nadżerki żelem, zresztą nawet badanie wziernikiem (suchym, niestety... a mam tam ciasno ) może podrażnić cewkę.

Edytowane przez Skierka001
Czas edycji: 2012-11-12 o 19:39 Powód: dopisek
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:47   #4
cailleach90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 34
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

U mnie też takie dolegliwości zawsze się łączą. Męczyłam się z zapaleniami pęcherza przez ponad rok i ostatecznie okazało się, że problem leży w infekcji w pochwie. Co prawda infekcję wyleczyłam, ale teraz jeszcze na wszelki wypadek codziennie piję herbatę żurawinową i pokrzywową, bo raz złapane w ten sposób zapalenie pęcherza lubi powracać.
cailleach90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:36   #5
linilia
Przyczajenie
 
Avatar linilia
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

Od kilku miesięcy męczę się z nawracającym zapaleniem pęcherza. Na początku występowało co miesiąc (zawsze po okresie) a od jakiegoś czasu co 1,5-2 miesiące. Od pół roku borykam się także z nadżerką i stanem zapalnym pochwy. Ginekolog nie raz przepisywał mi przeróżne globulki. Niestety jak widać - nieskutecznie. Po trzecim pod rząd zapaleniu pęcherza postanowiłam zmienić ginekologa. Poprzedni krzyczał tylko na mnie, że mało piję wody i nie stosuje tabletek rozkurczowych... Jakby tylko w tym tkwił problem... Parę dni temu zapalenie pęcherza znów zaatakowało mnie w nocy i rano udałam sie do drugiego lekarza. Stwierdził niedoleczony stan zapalny pochwy i uznał, że to może być przyczyną powracających zapaleń pęcherza.
Podniósł mnie trochę na duchu bo zaczynałam załamywać ręce. Która z Was miała choć raz zapalenie pęcherza, wie jaka to męka. Mam nadzieję, że wystarczy wyleczyć co cholerstwo a problemy z pęcherzem również zniknął. Picie wody i tabletek rozkurczowych jak widać - nie pomogło.
Cóż, ile lekarzy tyle diagnoz.
linilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:46   #6
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

Infekcje pochwy często łączą się z problemami, dotyczącymi pęcherza i cewki moczowej. Jest to spowodowane bliskim położeniem jednego i drugiego narządu, przez co bakterie łatwiej się przenoszą ( głównie drogą zewnętrzną np. bielizna). Krwiomocz występuje w momencie zakażenia pęcherza bakteriami, co spowodowane jest głównie nieodpowiednim leczeniem, zbyt szybkim zaprzestaniem terapii, bądź jej zupełnego braku. Miałam tak dwa lata temu. Także brałam lek, zwany zwyczajnie furaginem i również przeszło.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 12:02   #7
linilia
Przyczajenie
 
Avatar linilia
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

Szczęściara. Na mnie Furagin przestał działać już przy drugim zapaleniu Przy następnych trzech - to była tylko strata pieniędzy.

Edytowane przez linilia
Czas edycji: 2014-08-28 o 12:17
linilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-29, 11:11   #8
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

U mnie zakażenia zdarzają się rzadko, dlatego wystarcza mi furagin albo coś z żurawiną W Twoim przypadku zalecała bym już wzięcie się za antybiotyk. Bakterie e.coli bywają bardzo... hmmm... upierdliwe. Koleżanka męczyła się z nimi prawie 6 lat, ale od roku wszystko jest w porządku. Oczywiście sęk w tym, że trzeba znaleźć dobrego lekarza prowadzącego, który będzie wiedział, za co chwycić.

A tak nawiasem, próbowałaś kuracji cipronexem? To chemioterapeutyk/ antybiotyk ( sama już nie wiem, bo każdy mówi co innego), ale po nim wszystko przechodzi w kilka dni.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 11:59   #9
linilia
Przyczajenie
 
Avatar linilia
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

Z antybiotyków i "silniejszych" leków został mi przepisany jedynie Monural. Jedna saszetka miała pomóc. Dostałam ją po pierwszym zapaleniu. Z każdą kolejną wizytą dostawałam jedynie probiotyki i leki rozkurczowe, gdyż lekarz stwierdził, że nie jest to nic na tyle poważnego aby przepisywać lepsze i silniejsze leki oraz, że takie zapalenia będą nawracać.
Ale na Boga... nie co miesiąc!!!
Dostałam tylko No-spe forte, Spasmoline i Scopolan, które miałam pić na zmiane. A skutek? Żaden.

Zmieniłam lekarza pare dni temu, dostałam tabletki dopochwowe Gynalgin (lekarz stwierdził stan zapalny pochwy, który może być powodem nawracających problemów z pęcherzem) i kolejne skierowanie na posiew moczu.

Myśle tylko i analizuję. Pierwszy lekarz być może nie doleczył całkowicie stanu zapalnego pochwy i podejrzewam, że to mogło spowodować dalszy rozwój bakterii. O ile oczywiście jedno z drugim ma cokolwiek wspólnego...
__________________
Nie dowiesz się jak silny jesteś, dopóki siła, nie będzie jedynym wyborem jaki masz.

Kochamy się

Edytowane przez linilia
Czas edycji: 2014-08-29 o 12:04
linilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 14:34   #10
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

Możliwe. Niedoleczone zapalenie pęcherza ma właśnie takie konsekwencje. Gdybyś nie zmieniła lekarza, zasugerowała bym Ci powrót do poprzedniego i przedstawienie mu swoich dolegliwości. Jednak jesteś już pod skrzydłem innego, więc współpracuj z nim na ile to tylko możliwe. Zgłaszaj wszelkie nieprawidłowości, mów co brałaś, co Ci pomogło, jakie masz objawy itd. Z tego co widzę, przeszłaś przez wiele leków, które powinny Ci pomóc, ale przy tak rozwiniętym stanie zapalnym, leczenie potrwa jeszcze długo. No-spę możesz brać nadal - działa rozkurczowo, dzięki czemu nie będzie Cię boleć.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 14:41   #11
linilia
Przyczajenie
 
Avatar linilia
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Stan zapalny pochwy a zapalenie pęcherza moczowego

Dzięki bardzo za dobre słowo, zrobie jak radzisz
__________________
Nie dowiesz się jak silny jesteś, dopóki siła, nie będzie jedynym wyborem jaki masz.

Kochamy się
linilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-29 15:41:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.