Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-25, 21:05   #3301
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=lilith1234;6711894]niech zgadne, zapewne chodzi o spis przeanalizowanych kosmetykow :P

wszystko rozumiem, ale jak juz napisalam wczesniej po zaanalizowaniu podam pelna nazwe produktu i producenta wiec w czym problem?
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 21:25   #3302
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
wszystko rozumiem, ale jak juz napisalam wczesniej po zaanalizowaniu podam pelna nazwe produktu i producenta wiec w czym problem?
ja nie wiem w czym problem odpowiadam tylko na pytanie
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 21:34   #3303
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o ogólną analizę pod względem działania na skórę. Bardzo tanie i jeszcze bardziej wydajne są te kosmetyki, a ich jakość i działanie też mnie zadowala. Czy jest coś w składzie, czego należy się bać ?


FREEMAN Oczyszczająca Glinka do Twarzy z Avocado i Owsianką
Water, (Aqua) Kaolin, Bentonite, Polysorbate 20, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Propylene Glycol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Titanium Dioxide (CI 77891), Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Persea Gratissima, (Avocado) Oil, Avena Sativa (Oat) Kernel Meal, Hydroxyethyl Cellulose, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Yellow 5 (CI 19140), Blue 1 (CI 42090), Red 33 (CI 17200)


FREEMAN Ogórkowa Maseczka Peel-Off
Water, (Aqua) Polyvinyl Alcohol, SD Alcohol 40-B, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Glycerin, PPG-5-Ceteth-20, Lactic Acid, Aminomethyl, Propanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Blue 1(CI 42090), Yellow 5(CI 19140), Fragrance (Parfum)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 22:33   #3304
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Właśnie zauwazyłam, ze Hosenka w pierwszym poscie tego watku również podała sklad pewnego kremu bez nazwy producenta i nie bylo problemu z analizą. Co sie teraz zmieniło?
Post Hosenki a raczej watek,ktory zapoczatkowala zostal jedynie polaczony z juz istniejacym watkiem.
Zasady analizy sa proste-podajesz pelna nazwe kosmetyku oraz producenta i tyle.
Anonimowe sklady nie beda analizowane,watek ma byc klarowny a nie zabawa.

Ocena jest obiektywna poniewaz analizuje sie sklad i nawet jezeli jest sympatia/antypatia wobec danej firmy to jedynie subiektywna ocena osoby analizujacej
Jezeli uwazasz,ze jestesmy nieobiektywne to zapraszam do lektury slownika skladnikow kosmetycznych

Temat byl wielokrotnie poruszany i naprawde nie rozumiem dlaczego wraca niczym bumerang

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 03:30   #3305
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, pojawił mi się rumień i przez to strasznie pieką mnie policzki Chciałam kupić sobie maseczkę z dax cosmetics na naczynka, boje się jednak, że może mnie uczuli i wyrzucę pieniądze w błoto a na to mnie niestety nie stać). Jakie konkretnie składniki w tej maseczce wywołują uczulenia i alergie?

Skład: aqua, paraffin oli, soya lecithin, d-panthenol, trilaureth 4-phosphate, sorbitol, glycerin, propylene glycol, citric acid, hamamelis virginiana, aesculus hippocastanum, rutin, magnesium L ascorbyl pcl, isopropyl myristate, glyceryl stearate, ceteareth-20, ceteareth-12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, caprylic/capric triglyceride, vitis vinifera, glycine soya, amonium acryloyldimethyltaurate / VP copolymer, carthamus tinctorius, prunus amygdalus dulcis, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, linoleic acid, triethanolamine, bha, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum

Może dla porównania wkleję jeszcze skład maseczki miodowej z tej samej firmy, której używam i po której mi nic nie ma
Skład: (INCI) Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alkohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Paraffin Oil, Cetearyl Octanoate, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorybyl Plamitate, Linoleic Acid, Propylen Glycol, Mel, Glycerin, Lecithin, Retinyl Palmitate, D-Panthenol, Pyridixine HCL, Calcium Pantothenate, Amino Acids, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, BHA, Parfum
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 08:21   #3306
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ok zrozumiam dzieki za wyjasnienie tego problemu. Skoro tak to podaje pelną nazwę. Jest to krem formy Femi, krem do twarzy migdałowy

Skład: aqua, almond (prunus amygdalus) oil, glyceryl stearate, cetyl alcohol, coconut (cocos nucifera) oil, glycerin, peg-75 shea butter glycerides, polysorbate 20, panthenol, olive leaf extract, magnesium sulfate, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 10:38   #3307
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Z przykrością stwierdzam, że więcej w tym wątku off topiców niż faktycznej analizy składów, jak było kiedyś :'(
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 12:32   #3308
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam prośbę. Chciałabym prosić o analizę fluidu sorayi make-up matujący. Chodzi mi o to czy by się nadawał do cery trądzikowej mieszanej (bardziej tłustej). Wypróbowałam go u kolożanki - bardzo pasował mi kolor, ale boję się kupić i używać, aby nie zaszkodzić sobie.
Zaznaczam, że na liście nie ma jego analizy.
Skład:
Aqua, Cyclomethicone, Polymethylmethacrylate, Triethoxycaprylylsilane, Hexyl Laurate, Talc, Cetyl PEG/PPG - 10/1 Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Ceresin, Hydrogenated Castor Oil, Tocopherol, Propylene Glycol, Panthenol, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hydroxymethylpentyl-3-Cyclohexenecarboxaldehyde , Citronellol, Cinnamal, CI +/- 77891, 77491, 77492.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 17:39   #3309
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prośba o przeanalizowanie składu odżywek do włosów: : pliz:

Joanna - kompres nawilżający do włosów suchych
AQUA, CETARYL ALKOHOL, QUANTEMIUM-91, DIMETHICONE, GLYCERIN, PARAFINYM LIQUIDUM, CETRIMONIUM METHSOULFATE, MEL EXTRACT, HYDROLYZED MILK PROTEIN, PROPYLENE GLYCOL, PANTHENOL, TRIETHANOLAMINE, PARFUM, COUMARIN, DMDM HYDANTOIN, METHYLOCHOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE

Black Line - Maschera capillare cindizionante
AQUA, CETARYL ALCOHOL, ISOPOPYL ALCOHOL, TRIETHANOLAMINE, STERATRIMONIUM CHLORIDE, LINUM USITATISSIMUM, LAURYL ALCOHOL, MYRISTYL ALCOHOL, PARFUM, LIMONENE

Lorys - Crema De Hidratacion
AQUA, CETARYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM), FRAGRABCE (PARFUM), YELLOW 5 (CI 19140), PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, QUATERNIUM-7, BHT, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHOROISOTHIAZOLINON E, DISSODIUM EDTA, BLUE 1 (CI 42090), CITRIC ACID

Kallos - Placenta
VIZ, CETARYL ALCOHOL, QUATEMIMUM-18, COCAMIDE MEA, CETRIMONIUM CHLORIDE, BAMBUSOIDEA, TRITICUM VULGARE, PRPYLENE GLYCOL, SODIUM DEHYDROACCETATE, CITRIC ACID, PROFUMO/PARFUM, MAGNESIUM NITRATE, MAGNESIUM CHLORIDE, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE


bardzo proszę o informację, czy powyższe odżywki nadają się do włosów suchych, zniszczonych rozjaśnianiem, farbowaniem, prostowaniem i innymi zabiegami fryzjerskimi, jak dlugo polecacie trzymać je na włosach

z gory dziekuje
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 21:19   #3310
MADZIASEK86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a co powiecie na taką maskę? to maska bielendy ideal skin z proteinami mlecznymi:

solum diatomeae (diatomaceaous earth), sodium alginate ( algin), calcium sulfate, tetrasodium pyrophoshate, lithothamnium calcarum extract, hydrolyzed milk protein, parfum, buthylphentyl methylpropional, cl 77891


mam też prośbę jako bardzo początkująca na biochemii o przetłumaczenie tych nazw...niestety w słowniku nie wszystko znalazłam

Edytowane przez MADZIASEK86
Czas edycji: 2008-02-27 o 09:16
MADZIASEK86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 21:27   #3311
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MADZIASEK86 Pokaż wiadomość
a co powiecie na taką maskę?
solum diatomeae (diatomaceaous earth), sodium alginate ( algin), calcium sulfate, tetrasodium pyrophoshate, lithothamnium calcarum extract, hydrolyzed milk protein, parfum, buthylphentyl methylpropional, cl 77891


mam też prośbę jako bardzo początkująca na biochemii o przetłumaczenie tych nazw...niestety w słowniku nie wszystko znalazłam

Naczelną zasadą tego wątku jest, ze podaje się producenta i nazwę kosmetyku, jeśli jest to również serię.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 21:28   #3312
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MADZIASEK86 Pokaż wiadomość
a co powiecie na taką maskę?
solum diatomeae (diatomaceaous earth), sodium alginate ( algin), calcium sulfate, tetrasodium pyrophoshate, lithothamnium calcarum extract, hydrolyzed milk protein, parfum, buthylphentyl methylpropional, cl 77891


mam też prośbę jako bardzo początkująca na biochemii o przetłumaczenie tych nazw...niestety w słowniku nie wszystko znalazłam
edytuj post i wpisz pełną nazwę kosmetyku i producenta
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 23:07   #3313
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o pomoc: krem Tanita do biustu- czy mogę stosować podczas karmienia?

podaję skład:

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Betain, Petrolatum, Ceteareth-12, Glyceryl Stearate, Kigelia Africana Fruit Extract, Soluble Collagen (and) Hydrolyzed Elastin, Propylene Glycol, Urea, Dimethicone, Ceteareth-20, Centella Asiatica Extract, Phenoxyetanol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Butylene Glycol, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Propylparaben, Disodium EDTA, Parfume, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, BHA, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Lilial (Buthylphenyl Methylpropional), Limonene, Linalool

Dzieki serdeczne za pomoc!!
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 09:17   #3314
MADZIASEK86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a co powiecie na taką maskę? to maska bielendy ideal skin z proteinami mlecznymi:

solum diatomeae (diatomaceaous earth), sodium alginate ( algin), calcium sulfate, tetrasodium pyrophoshate, lithothamnium calcarum extract, hydrolyzed milk protein, parfum, buthylphentyl methylpropional, cl 77891


mam też prośbę jako bardzo początkująca na biochemii o przetłumaczenie tych nazw...niestety w słowniku nie wszystko znalazłam
MADZIASEK86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 11:00   #3315
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Szampon Nutralia
AQUA/WATER, SODIUM LAURETH SULFATE, LAURETH-5 CARBOXYLIC ACID, COCAMIDE MPA, CETEARETH-60 MYRYSTIL GLYCOL, SODIUM CHLORIDE, HEXYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM METHYLPARABEN, DMDM HYDANTOIN, POLYQUATERNIUM-10,PARFUM/FRAGRANCE

Będę niezmiernie wdzięczna za rozłożenie go na czynniki pierwsze i ocenę
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 15:53   #3316
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Mam prosbe o sprawdzenie mi skladu "Sprayu ulatwiajacego rozczesywanie wlosow" (Lilliputz Leichtkamm-spray) firmy Rossman. To jest spray dla dzieci o zapachu maliny. Ciekawi mnie "prawdziwy" sklad, bo nie wiem jaki wplyw bedzie mial ten spray na dzieciece wloski.

Moglam sie gdzies pomylic w literkach, poniewaz sklad jest wydrukowany drobnym maczkiem.

Sklad: Aqua, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Caprylyl Glycol, Parfum, Sodium Hydroxide.

Z gory dziekuje
Proszeee
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 16:20   #3317
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Proszę o ogólną analizę pod względem działania na skórę. Bardzo tanie i jeszcze bardziej wydajne są te kosmetyki, a ich jakość i działanie też mnie zadowala. Czy jest coś w składzie, czego należy się bać ?


FREEMAN Oczyszczająca Glinka do Twarzy z Avocado i Owsianką
Water, (Aqua) Kaolin, Bentonite, Polysorbate 20, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Propylene Glycol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Titanium Dioxide (CI 77891), Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Persea Gratissima, (Avocado) Oil, Avena Sativa (Oat) Kernel Meal, Hydroxyethyl Cellulose, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Yellow 5 (CI 19140), Blue 1 (CI 42090), Red 33 (CI 17200)


FREEMAN Ogórkowa Maseczka Peel-Off
Water, (Aqua) Polyvinyl Alcohol, SD Alcohol 40-B, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Glycerin, PPG-5-Ceteth-20, Lactic Acid, Aminomethyl, Propanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Blue 1(CI 42090), Yellow 5(CI 19140), Fragrance (Parfum)
Będzie OT

Gdzie kupujesz kosmetyki Freeman? Bo w Rossmanach je wycofują
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 17:17   #3318
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

Bioderma, Atoderm PP Crème Émolliente

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Palmitate, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Niacinamide, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Fructo-Oligosaccharides, Rhamnose, Mannitol, Xylitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Citric Acid, Chlorphenesin, Triclosan.

Mam cerę tłustą, ale bardzo wysuszoną skórę pod wpływem kuracji retinoidowej i chciałabym ją zacząć dobrze nawilżać. Czy ten kremik się nada, czy mnie nie zapcha i czy da rady go używać rano pod filtr i makijaż?

A te kremy czy mi poszłuszą, zapchają, czy wręcz przeciwnie - dobrze nawilżą i złagodzą podrażnienia?

Ziaja, Calma HLC, Krem nawilżający

Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide


Ziaja, Calma HLC, Krem biolipidowy

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid
Nieśmiało się przypominam...
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 17:17   #3319
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

pakosta - Freemana kupowałam w Super-Pharmie.

Chyba dziewczyny się już zmęczyły analizą kosmetyków... Nie ma się co dziwić. Dość żmudna i męcząca praca, a zgłoszeń przybywa...
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-27, 17:33   #3320
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nieśmiało się przypominam...

Kremy z Ziaji były analizowane
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 17:39   #3321
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
Kremy z Ziaji były analizowane
Czyli muszę przejrzeć cały wątek ? Bo mi niestety te linki z listy przeanalizowanych kosmetyków nie działają.. :/
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 17:50   #3322
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy baza silikonowa Dax Cosmetics, Cashmere, Secret będzie odpowiednia dla cery tłustej, z niewielkim trądzikiem?

Skład: cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, phenoxyethanol, ethylparaben, methylparaben, parfum
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 19:29   #3323
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Czy baza silikonowa Dax Cosmetics, Cashmere, Secret będzie odpowiednia dla cery tłustej, z niewielkim trądzikiem?

Skład: cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, phenoxyethanol, ethylparaben, methylparaben, parfum
Masz tu silikony i konserwanty. Jeśli silikony Cię nie zapychają, a prabeny nie podrażniają to ok. Ale to kwestia indywidualna.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 19:39   #3324
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czyli muszę przejrzeć cały wątek ? Bo mi niestety te linki z listy przeanalizowanych kosmetyków nie działają.. :/
Nie musisz, wystarczy, że w "przeszukaj ten wątek" wpiszesz calma - wyświetlą sie tylko właściwe posty
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 20:19   #3325
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ponawiam prosbe o analize kremow z serii Derma Genesis L'oreala
Na dzien

DSC00699.JPG

Na noc

DSC00700.JPG
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-27, 21:26   #3326
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Może na razie przestaniemy ponawiać prośby, bo wątek robi się mało czytelny. Widać Dziewczyny nie mają teraz czasu, więc ciągłej podbijanie postów jest trochę bez sensu I tak powinnyśmy być Im wdzięczne za pomoc
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 10:03   #3327
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nieśmiało się przypominam...
Cytat:
Napisane przez lalaith

Bioderma, Atoderm PP Crème Émolliente

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Palmitate, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Niacinamide, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Fructo-Oligosaccharides, Rhamnose, Mannitol, Xylitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Citric Acid, Chlorphenesin, Triclosan.

Mam cerę tłustą, ale bardzo wysuszoną skórę pod wpływem kuracji retinoidowej i chciałabym ją zacząć dobrze nawilżać. Czy ten kremik się nada, czy mnie nie zapcha i czy da rady go używać rano pod filtr i makijaż?

A te kremy czy mi poszłuszą, zapchają, czy wręcz przeciwnie - dobrze nawilżą i złagodzą podrażnienia?


Ethylhexyl palmitate może zapychać, osobiście nie lubię tego związku w żadnym kremie. Parafina jest wysoko w skłądzie, ale przy cerze wysuszonej nie powinno to przeszkadzać. Troche mniej podoba mi się konserwant Disodium EDTA, choć jest daleko w składzie. Niacynamid, czyli witamina PP jest wysoko w składzie, to związek pomagający wiązać wodę w warstwie rogowej naskórka i zwęża ujście gruczołów łojowych. Polecam próbki przed zakupem- bo może się sprawdzić, ale wcale nie musi (pewne prawdopodobieństwo zapychania lub podrażnienia jest)
Ziaja, Calma HLC, Krem nawilżający

Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide

Dla mnie ten krem był niewypałem, zapychał, stawiam na ethylhexyl palmitate lub hydrogenated palm kernel oil (uwodorowane oleje roślinne zapychają), ale wiele osób sobie go chwali, Bacopa monniera- wyciąg z niej wysokow wskładzie- to rośllina akwaryjna,podobno ma właściwości przeciwalergiczne. No i konserwant-diazolidinyl urea- pochodna formaliny, może dawać podrażnienia.

Ziaja, Calma HLC, Krem biolipidowy

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid

Tu podobnie jak w ziaji nawilżającej, z tym że więcej emolientów (triglicerydy) na początku składu i nie ma tylu drażniących konserwantów.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-28, 10:54   #3328
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Niestety wątek stał się bardzo chaotyczny, ciągłe podbijanie i OT nie służą temu i podjęłyśmy decyzję z L_V o zamknięciu wątku.
Zostanie utworzony nowy z nowymi zasadami, które będą umieszczone w pierwszym poście, brak stosowania się do reguł zaowocuje wycięciem postów, bo innej metody nie ma


Pozdrawiam i zapraszam do nowego wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108203

Hexxana
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-07 o 08:15 Powód: Nowy link
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.