jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-12, 17:54   #151
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Ciekawe jakby się któraś z was czuła gdyby wywalił was jakiś idiota ku ogólnemu aplauzowi innych bo spódniczka za krótka.

I tak wg mnie jak się czegoś boisz to wysiadasz, takie sytuacje po 1 są .
Co to za argument w ogóle, nie widzisz na prawde roznicy? Stawiasz spódniczke w jednym rzedzie ze wscieklizna?

Taaaak! To ja mam wysiasc, najlepiej zimą, ja mam miec problem chociaż nie ja go stwarzam! Co za paranoja
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 18:04   #152
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Bezdomni już są najczęściej (przynajmniej w moim mieście) wywalani z komunikacji miejskiej i bardzo dobrze. A to dlatego, (prócz tego, że zamiast iść do schroniska bo tam nie mogą spożywać alkoholu i śpią przez 3 pętle z przerwami na łyk wina), że w 99% nie mają ważnego biletu na przejazd, a mandatu i tak nie zapłacą jeśli w ogóle mają dokumenty. Za to bardzo chętnie zapuszczają łapy do cudzych kieszeni .
Edit: Oczywiście to nie dotyczy bezdomnych, którzy szukają pomocy w schroniskach, bądź dążą do zmiany sytuacji w sposób inny niż pijaństwo i kradzieże w autobusach. Jednak większość tych "podróżujących" w ogóle nie kryje się z tym dlaczego nie pójdzie do schroniska, no przynajmniej są szczerzy.

Edytowane przez diamentowa
Czas edycji: 2015-02-12 o 18:14
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 18:21   #153
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Bezdomni już są najczęściej (przynajmniej w moim mieście) wywalani z komunikacji miejskiej i bardzo dobrze. A to dlatego, (prócz tego, że zamiast iść do schroniska bo tam nie mogą spożywać alkoholu i śpią przez 3 pętle z przerwami na łyk wina), że w 99% nie mają ważnego biletu na przejazd, a mandatu i tak nie zapłacą jeśli w ogóle mają dokumenty. Za to bardzo chętnie zapuszczają łapy do cudzych kieszeni .
Edit: Oczywiście to nie dotyczy bezdomnych, którzy szukają pomocy w schroniskach, bądź dążą do zmiany sytuacji w sposób inny niż pijaństwo i kradzieże w autobusach. Jednak większość tych "podróżujących" w ogóle nie kryje się z tym dlaczego nie pójdzie do schroniska, no przynajmniej są szczerzy.
Dokładnie. W schronisku warunkiem jest trzeźwość, ale dla niektórych to nie do wykonania. Sama byłam świadkiem, jak śmierdzący, pijany menel wsiadł do autobusu i zaczął zdzierać z niego naklejki(te informacyjne). Kierowca go wyprosił i tacy ,,internetowi krzykacze" natychmiast stanęli w obronie tego menela,że kierowca nie miał prawa itd. To może niech własnym autem takich wożą .
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 18:22   #154
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Otóż, w regulaminie MPK Łódź, jest wyraźnie napisane, że kierowca może usunąć z pojazdu osoby wzbudzające odrazę ( i wyglądam i zachowaniem).

"§12. 1. W pojeździe zabrania się:
1) utrudniania kierującemu pojazdem jego prowadzenia;
2) rozmowy z kierującym pojazdem;
3) nieuzasadnionego sygnalizowania odjazdu lub zatrzymania się;
4) przewożenia zwierząt i rzeczy w sposób utrudniający podróż innym pasażerom;
5) przebywania osobom, które poprzez swój wygląd lub zachowanie są uciążliwe dla podróżnych, w szczególności:
a) osobom zachowującym się agresywnie,
b) osobom o brudnym, niechlujnym wyglądzie lub odrażającym zapachu,
c) osobom żebrzącym,
d) osobom w inny sposób uciążliwych dla pozostałych pasażerów;

6) picia alkoholu, palenia tytoniu, używania e-papierosów, zażywania substancji odurzających;
7) spożywania posiłków i napojów w sposób zagrażający zabrudzeniu innych pasażerów oraz pojazdu;
8) zanieczyszczania lub zaśmiecania pojazdu;
9) wyrzucania przez okna lub drzwi pojazdu jakichkolwiek przedmiotów;
10) wychylania się, jazdy na stopniach lub opierania się o drzwi podczas jazdy.
2. Pasażer, który zachowuje się w sposób niezgodny z postanowieniami ust. 1 może zostać upomniany przez kierującego pojazdem lub kontrolera biletów, a po
bezskutecznym upomnieniu może zostać usunięty z pojazdu siłą, przez upoważnione organy porządkowe, z możliwością skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego.
3. W sytuacji określonej w ust. 2 pasażerowi nie przysługuje prawo do zwrotu kosztów zakupionego biletu."
Może zostać usunięty z pojazdu przez upoważnione organy porządkowe (czyli przez policję lub straż miejską), a nie przez jakiegoś jegomościa Kowalskiego czy Nowaka, który się zirytował, bo mu było za głośno. Nie wolno nikogo łapać za fraki i wywalać z autobusu, ot tak, bo sobie krzyczy. Moim zdaniem Pan PseudoBohater przekroczył granice nietykalności cielesnej i powinien ponieść tego konsekwencje. W dodatku facet wyskoczył jak Filip z konopi, gdzieś z tyłu autobusu, ta kobieta nawet nie spoglądała w jego kierunku. I co, taki się czuł strasznie przez nią zagrożony?
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 18:25   #155
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;50219236]Może zostać usunięty z pojazdu przez upoważnione organy porządkowe (czyli przez policję lub straż miejską), a nie przez jakiegoś jegomościa Kowalskiego czy Nowaka, który się zirytował, bo mu było za głośno. Nie wolno nikogo łapać za fraki i wywalać z autobusu, ot tak, bo sobie krzyczy. Moim zdaniem Pan PseudoBohater przekroczył granice nietykalności cielesnej i powinien ponieść tego konsekwencje. W dodatku facet wyskoczył jak Filip z konopi, gdzieś z tyłu autobusu, ta kobieta nawet nie spoglądała w jego kierunku. I co, taki się czuł strasznie przez nią zagrożony?[/QUOTE]

No to jest już dla mnie przegięcie.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 18:26   #156
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Co to za argument w ogóle, nie widzisz na prawde roznicy? Stawiasz spódniczke w jednym rzedzie ze wscieklizna?

Taaaak! To ja mam wysiasc, najlepiej zimą, ja mam miec problem chociaż nie ja go stwarzam! Co za paranoja
bardzo normalny to jest kwestia norm obyczajowych, uznajemy w tym wątku, że nie mamy ochoty wysluchiwać czyichś wulgarnych wrzasków i do widzenia. Osobiście nie widzę żadnej różnicy między upierdliwością takiego zachowania jak u tej pani, a nawijaniem dowolnej osoby przez telefon komórkowy, a wg Ciebie co jest częstsze?

Po 2 jakbyś się bała to byś wysiadła, to nie Syberia, po 2 nie mów, że się ciepło nie ubierasz, nie ten autobus to inny i nie jest to nagminne więc przesadzasz, nie wysiadasz, to się nie boisz, nie boisz, się, to masz dyskomfort a to nie to samo

Koniec końców ciekawe jakbyś się czuła gdyby podszedł do Ciebie jakiś dziarski kozak, złapał za włosy i wywalił, bo np. śmierdzisz po imprezie, na taksówkę nie masz, masz kaca i chcesz jak najszybciej być w domu, już to sobie wyobrażam, jak grzecznie popychasz z buta do domu 10 km żeby komukolwiek nie zakłócić podróżowanka.

Po ostatnie ja nie twierdzę, że kobieta powinna dalej się wycieczkować ale że nie rozwiązuje się tego w ten sposób, że za fraki i przysłowiowy wykop.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 18:32   #157
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
bardzo normalny to jest kwestia norm obyczajowych, uznajemy w tym wątku, że nie mamy ochoty wysluchiwać czyichś wulgarnych wrzasków i do widzenia. Osobiście nie widzę żadnej różnicy między upierdliwością takiego zachowania jak u tej pani, a nawijaniem dowolnej osoby przez telefon komórkowy, a wg Ciebie co jest częstsze?
Porównujesz gadanie przez telefon w tramwaju do kobiety, która wyzywa ludzi w koło, grozi im? Serio nie wiem po co i dlaczego ludzie tak popadają w skrajności i zamiast ocenić sytuację realnie, to albo w jedną stronę: wredny babsztyl, należało jej się, postawa obywatelska, albo w drugą: facet co ją wziął to brutalny przemocowiec, należy mu się sprawa z prokuratury blabla... Rany.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 18:56   #158
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
No to jest już dla mnie przegięcie.
Przegięciem było zachowanie tego człowieka. Siłą wywlókł ją z autobusu i posadził na ulicy. W żaden sposób nie został zaatakowany przez nią, nie groziła mu. Przestawił ją jak pionek na szachownicy, czyli jakby nie było to on użył przemocy wobec niej. Kobieta sobie trochę pokrzyczała w przestrzeń, można było to załatwić inaczej.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 18:59   #159
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;50219817]Przegięciem było zachowanie tego człowieka. Siłą wywlókł ją z autobusu i posadził na ulicy. W żaden sposób nie został zaatakowany przez nią, nie groziła mu. Przestawił ją jak pionek na szachownicy, czyli jakby nie było to on użył przemocy wobec niej. Kobieta sobie trochę pokrzyczała w przestrzeń, można było to załatwić inaczej.[/QUOTE]

Pokrzyczała, a potem może by do rękoczynów przeszła.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:06   #160
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Pokrzyczała, a potem może by do rękoczynów przeszła.
Tak, a potem by się okazało, że jest islamskim terrorystą i w dziecięcym plecaczku przewozi dynamit.

Proponuję aby wszystkich zamknąć w więzieniach, bo każdy może kiedyś dopuścić się jakichś rękoczynów. Należy zapobiegać aktom przemocy. Prewencja, drodzy państwo, prewencja!

6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:20   #161
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;50219989]Tak, a potem by się okazało, że jest islamskim terrorystą i w dziecięcym plecaczku przewozi dynamit.

Proponuję aby wszystkich zamknąć w więzieniach, bo każdy może kiedyś dopuścić się jakichś rękoczynów. Należy zapobiegać aktom przemocy. Prewencja, drodzy państwo, prewencja!

[/QUOTE]

A skąd możesz wiedzieć co jej do głowy strzeli?
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 19:24   #162
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
bardzo normalny to jest kwestia norm obyczajowych, uznajemy w tym wątku, że nie mamy ochoty wysluchiwać czyichś wulgarnych wrzasków i do widzenia. Osobiście nie widzę żadnej różnicy między upierdliwością takiego zachowania jak u tej pani, a nawijaniem dowolnej osoby przez telefon komórkowy, a wg Ciebie co jest częstsze?

Po 2 jakbyś się bała to byś wysiadła, to nie Syberia, po 2 nie mów, że się ciepło nie ubierasz, nie ten autobus to inny i nie jest to nagminne więc przesadzasz, nie wysiadasz, to się nie boisz, nie boisz, się, to masz dyskomfort a to nie to samo

Koniec końców ciekawe jakbyś się czuła gdyby podszedł do Ciebie jakiś dziarski kozak, złapał za włosy i wywalił, bo np. śmierdzisz po imprezie, na taksówkę nie masz, masz kaca i chcesz jak najszybciej być w domu, już to sobie wyobrażam, jak grzecznie popychasz z buta do domu 10 km żeby komukolwiek nie zakłócić podróżowanka.

Po ostatnie ja nie twierdzę, że kobieta powinna dalej się wycieczkować ale że nie rozwiązuje się tego w ten sposób, że za fraki i przysłowiowy wykop.
Nie darłabym sie w autobusie, litości. A gdybym sie darla to bym zrozumiala, dlaczego mnie wywalaja, biore odpowiedzialnosc za swoje zachowanie. Nie jestem hipokrytką, jeżeli uważam że coś się komuś należy to i mi też się należy. Ale różnica miedzy telefonem a tym co tam zaszlo jest ogrooomna. I absolutnie nie wyobrazam sobie, zebym to ja musiala ponosic konsekwencje czyjegos niedostosowania do zasad wspolzycia spolecznego i czekac na kolejny autobus. Nie mozna nagradzac ludzi uciazliwych i karac porzadnych obywateli.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:25   #163
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Mogę się założyć, że 90% krzykaczy, którzy wołają, że pasażer zachował się skandalicznie, że użył wobec kobiety przemocy, że powinien ponieść konsekwencje, będąc w tej samej sytuacji nie zrobiłoby NIC a wręcz cieszyliby się oni, że ktoś się tym zajął i spokojnie można wrócić do domu.
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:30   #164
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez LanaFlo20 Pokaż wiadomość
Mogę się założyć, że 90% krzykaczy, którzy wołają, że pasażer zachował się skandalicznie, że użył wobec kobiety przemocy, że powinien ponieść konsekwencje, będąc w tej samej sytuacji nie zrobiłoby NIC a wręcz cieszyliby się oni, że ktoś się tym zajął i spokojnie można wrócić do domu.
Zgadzam się. Wielka mi to przemoc...
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:39   #165
Pomaranczorange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 309
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Jak dla mnie na tym filmiku zbłaźnił się tylko ten koleś co wyciągnął tą kobietę.Tak jak ludzie piszą w komentarzach ciekawe co by zrobił gdyby to był łysy,napakowany dres,który jest ewidentnie czymś pobudzony hm?
Wielki macho od siedmiu boleści wyciągający stare babki za fraki z autobusu/tramwaju he
Pomaranczorange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:45   #166
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez LanaFlo20 Pokaż wiadomość
Mogę się założyć, że 90% krzykaczy, którzy wołają, że pasażer zachował się skandalicznie, że użył wobec kobiety przemocy, że powinien ponieść konsekwencje, będąc w tej samej sytuacji nie zrobiłoby NIC a wręcz cieszyliby się oni, że ktoś się tym zajął i spokojnie można wrócić do domu.
Ano.

Ja już widzę te tłumy, które dzwonią po pogotowie/policję bo ktoś za głośno i wulgarnie gada w tramwaju. Tym bardziej widząc ją z dorosłym synem, którego spokojnie można byłoby wziąć za jej opiekuna..
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 20:12   #167
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez nelciak

Rozwaliła mnie wypowiedź Macieja Halickiego z Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami, cytuję za epoznan.pl:

" - Konieczne jest stworzenie systemu działania, procedur, które nie dopuszczą do obserwowanych na filmie sytuacji. Mówię tutaj o współdziałaniu ZTM, MPK, MOPR, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Poznania, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, policji, Straży Miejskiej, Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych."

Ciekawe, jak pan sobie taką współpracę wyobraża? I jej realizację w praktyce? Że na miejsce awantury przylecą helikopterem: ZTM, MPK, MOPR, WZiSS, ROPS, policjant, strażnik miejski, osoba z KDO i rozpoczną pokojowe pertraktacje z awanturnikiem? ......
Mnie w pupie szczypie i nóż się w kieszenie otwiera jak czytam takie wypowiedzi.TAK wybudujmy marmurowy gmach i zatrudnijmy 200-tu urzędasów do spraw procedur w przypadku krzykaczy .osobny kod i system działań do spraw krzykaczy w pociągu a inny w tramwaju
.itd itp

wiecie co mnie przeraża ,i to naprawdę przeraża,ta mania nagrywania
i wrzucania w sieć
paranoja
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 20:18   #168
Pomaranczorange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 309
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Mnie w pupie szczypie i nóż się w kieszenie otwiera jak czytam takie wypowiedzi.TAK wybudujmy marmurowy gmach i zatrudnijmy 200-tu urzędasów do spraw procedur w przypadku krzykaczy .osobny kod i system działań do spraw krzykaczy w pociągu a inny w tramwaju
.itd itp

wiecie co mnie przeraża ,i to naprawdę przeraża,ta mania nagrywania
i wrzucania w sieć
paranoja
To jest dobre,bo jak ktoś by ci to opowiadał to mógłby to poprzekręcać na swoją stronę,a tak to sama widzisz i oceniasz.
Pomaranczorange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 20:49   #169
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez LanaFlo20 Pokaż wiadomość
Mogę się założyć, że 90% krzykaczy, którzy wołają, że pasażer zachował się skandalicznie, że użył wobec kobiety przemocy, że powinien ponieść konsekwencje, będąc w tej samej sytuacji nie zrobiłoby NIC a wręcz cieszyliby się oni, że ktoś się tym zajął i spokojnie można wrócić do domu.
To się załóż. Jestem pewna, żebys przegrała.


Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
Ano.

Ja już widzę te tłumy, które dzwonią po pogotowie/policję bo ktoś za głośno i wulgarnie gada w tramwaju. Tym bardziej widząc ją z dorosłym synem, którego spokojnie można byłoby wziąć za jej opiekuna..

Jakiś czas temu jechałam z koleżanką samochodem. Było zimno,a le nie była to zima. Idzie człowiek w koszulce z krótkim rękawem, szorty i japonki.. w ręku.
Mijałyśmy to miejsce na przestrzeni pół godziny, a on sobie bardzo powli dreptał. Zatrzymałyśmy się, porozmawiałyśmy. Człowiek miał zakrawiowne nieco stopy, stwierdził, że ma się dobrze, nie zgubił się i sobie idzie.

Zadzwoniłyśmy na policję, by poinformować o tym, ze ten człowiek się błąka i możłiwe, że potrzebuje pomocy.

Ze względu na zawód byłysmy w stanie stwierdzić czy był pod wpływem czegoś, chorował psychicznie itd.


Autobusami nie jeżdże prawie wcale. Jak jeździłam to zdarzało się, ze reagowałam w taki sytuacjach.
Nie ja jedna.


Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Mnie w pupie szczypie i nóż się w kieszenie otwiera jak czytam takie wypowiedzi.TAK wybudujmy marmurowy gmach i zatrudnijmy 200-tu urzędasów do spraw procedur w przypadku krzykaczy .osobny kod i system działań do spraw krzykaczy w pociągu a inny w tramwaju
.itd itp

wiecie co mnie przeraża ,i to naprawdę przeraża,ta mania nagrywania
i wrzucania w sieć
paranoja

Mania nagrywania tez mnie przeraża.
Wielki brat patrzy wszędzie
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 20:52   #170
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie darłabym sie w autobusie, litości. A gdybym sie darla to bym zrozumiala, dlaczego mnie wywalaja, biore odpowiedzialnosc za swoje zachowanie. [...]
Czyli generalnie nie wierzysz w choroby, czy tylko w te, które Cię wkurzają?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:06   #171
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
To jest głupi relikt komunistyczny ("niewidzialna ręka"), że trzeba starszym ustępować. Na Zachodzie czegoś takiego nie ma i "mohery" nie wymuszają miejsc siedzących.
problem w tym ze to nie byl ,,moher,,
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:10   #172
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Czyli generalnie nie wierzysz w choroby, czy tylko w te, które Cię wkurzają?
Wierzę w choroby ale nie uważam ich za usprawiedliwienie takiego zachowania, jak na filmie. Z chorobami trzeba sobie umieć radzić, a jak się nie umie radzić to trzeba skorzystać z pomocy specjalistów/ośrodków, a nie pakować taką osobę ludziom na głowy w autobusie. To nie jest upośledenie, gdzie ktoś sobie pojęczy albo będzie się za dużo ruszał, to jest agresja na litość boską.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:16   #173
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Mnie najbardziej dziwi to, że syn miał totalnie wywalone na matkę.

Porównanie osoby psychicznie chorej do żula jest...co najmniej niewłaściwe. Tym bardziej, że ta kobieta poza wykrzykiwaniem nie była agresywna a po tym, co mówiła i jak mówiła nietrudno było się chyba zorientować, ze ma się do czynienia z osobą chorą. Należało wezwać policję/pogotowie. Nie było podstaw by wyrzucać ją z autobusu w sposób tak brutalny.

Ciekawe, czy ten "gieroj". który wyrzucił za fraki chorą psychicznie kobietę byłby tak samo odważny w przypadku pijanych karków, którzy stwarzaliby realne zagrożenie. Bo watpię.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:17   #174
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez Pomaranczorange Pokaż wiadomość
To jest dobre,bo jak ktoś by ci to opowiadał to mógłby to poprzekręcać na swoją stronę,a tak to sama widzisz i oceniasz.
tak? a ja np sobie nie życzę być nagrywaną i ocenianą

dzisiaj ,bez urazy, każdy gimb dysponuje lepszym czy gorszym sprzętem nagrywającym .Ty tez nie masz wpływu ze Ci spódniczkę do pępka zefirek nie podwieje, i Twoje pantalony będą zbierały lajki na forach
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:23   #175
Pomaranczorange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 309
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
tak? a ja np sobie nie życzę być nagrywaną i ocenianą

dzisiaj ,bez urazy, każdy gimb dysponuje lepszym czy gorszym sprzętem nagrywającym .Ty tez nie masz wpływu ze Ci spódniczkę do pępka zefirek nie podwieje, i Twoje pantalony będą zbierały lajki na forach
To w domu takie życzenia.W miejscach publicznych to tylko,że twoją twarz zamarzą,ale zachowanie pójdzie w sieć i będzie oceniane (nie)stety.
Pomaranczorange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:23   #176
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wierzę w choroby ale nie uważam ich za usprawiedliwienie takiego zachowania, jak na filmie. Z chorobami trzeba sobie umieć radzić, a jak się nie umie radzić to trzeba skorzystać z pomocy specjalistów/ośrodków, a nie pakować taką osobę ludziom na głowy w autobusie. To nie jest upośledenie, gdzie ktoś sobie pojęczy albo będzie się za dużo ruszał, to jest agresja na litość boską.
Niektórzy mimo leczenia sobie nie radzą.
Niektórzy mimo leczenia nie funkcjonują jak cała reszta. mówią do siebie, czasami krzyczą.
Niestety nie jest tak, ze leczenie gwarantuje poprawę.




Weź sobie jeszcze raz posłuchaj co ta kobieta w tym filmie mówi.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:23   #177
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Zastanawiam się nad jedną rzeczą od dłuższego czasu i nie mogę wymyślić nic sensownego. Może obrońcy tej pani mnie oświecą. Po czym, KONKRETNIE, poznajecie, że czyjaś agresja werbalna przejdzie/nie przejdzie w fizyczną? Nie mówię tego z żadną ironią, chciałabym wiedzieć. Te teksty w stylu "na pewno by nic nie zrobiła", "tylko by sobie pogadała", "na pewno nie jest na nic chora", "na pewno by nikogo nie zaatakowała", "jakby nikt jej nie zaczepiał to by sobie pogadała i tyle"... skąd to wiecie? Z mojej (szalenie niemiłosiernej i nieobywatelskiej) perspektywy widzę tylko tyle, że zachowanie tej babki było w 100% nieprzewidywalne i mogła zrobić wszystko. Mogła się uspokoić, ale mogła też komuś przyłożyć, i (znowu moja znieczulica) dla mnie nie miałoby to znaczenia, czy dostałam w twarz za niewinność z powodu choroby, czystej agresji, czy czegoś innego. Nie jest tak, że jakby was uderzył zdrowy psychicznie człowiek, to boli, a jak chora babka, to motylki latają wokół polany wypełnionej brzęczeniem pszczółek i zapachem konwalii. Więc skąd wiadomo, że było bezpiecznie?

Uprzedzam kontrę w stylu "skąd wiadomo, że było niebezpiecznie"- otóż: nie wiadomo. Zakładam jednak, że mało kto wspinałby się na trzecie piętro po drabinie, której każdy szczebel jest pęknięty w połowie i ledwo trzyma się kupy, zakładając, że nie ma absolutnej pewności, że coś mu się stanie, więc na pewno wyjdzie z tego cało.

Z zupełnie innej beczki: ja bym wysiadła, na pierwszym przystanku po rozpoczęciu się tej histerii i krzyków już by się za mną kurzyło. Ludzie którzy stali tam z dziećmi są szalenie... brawurowi, delikatnie mówiąc, na co komu takie historie? Lepiej postać na mrozie i mieć przynajmniej względną pewność, że pójdzie się spać tego dnia z kompletem zębów.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:29   #178
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
A skąd możesz wiedzieć co jej do głowy strzeli?
tak samo jak nie mogę wiedzieć co Tobie jutro do głowy strzeli, więc od razu proponuję Cię wsadzić do więzienia

i tak, ja bym zrobiła NIC
bo i niby po co coś robić? krzyczała sobie, wielkie mi rzeczy, doprawdy jak nic zagrożenie życia
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:33   #179
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
[...]
Autobusami nie jeżdże prawie wcale. Jak jeździłam to zdarzało się, ze reagowałam w taki sytuacjach.
Nie ja jedna.
No to dobrze, ale człowiek na wpół rozebrany w środku zimy z zakrwawionymi stopami nijak ma się do kobiety, która głośno kogoś wyzywa.

Spotykam autobusowych krzykaczy i gawędziarzy kilka razy w miesiącu i nie uważam, że jest to powód do wzywania od razu policji/pogotowia (a takie propozycje tu padły). Nie była sama, nie wyglądała na poranioną, zmarzniętą - nie dziwię się, że pierwszą reakcją pasażerów nie był telefon pod 112.
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:33   #180
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: jak to oceniasz? chamskie wywalenie kobiety z tramwaju/busa

Cytat:
Napisane przez Pomaranczorange Pokaż wiadomość
To w domu takie życzenia.W miejscach publicznych to tylko,że twoją twarz zamarzą,ale zachowanie pójdzie w sieć i będzie oceniane (nie)stety.
No dobrze
Tylko mi chodzi o to ze dla mnie to jest NIENORMALNE
I nie podoba mi się to w jakim kierunku się zmierza
Dlatego napisałam -paranoja
Tobie się podoba bo można wszystko nagrać i sobie z fotela z popcornem oceniać
Masz prawo
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-17 00:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.