Jak ćwiczyć żeby się nie przećwiczyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-31, 23:18   #1
*Arien*
Przyczajenie
 
Avatar *Arien*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 23

Jak ćwiczyć żeby się nie przećwiczyć


Hej! Mam taki problem... Otóż przez 8 lat trenowałam pływanie, przez 3 lata siatkówkę i niestety troszkę za bardzo się rozbudowałam. Teraz już nie ćwiczę, by bardziej się nie "poszerzać", ale zauważyłam, że wcale nie smukleje, a wręcz przeciwnie, zaczyna odkładać mi się tłuszczyk w dolnej części brzucha, na boczkach, i chyba jakis cellulit na pośladkach, i chyba zgrubły mi uda. Mojej figury chyba się już nie da uratować, bo mięśnie chyba nie staną się mniejsze (?) ale może chociaż obędzie się bez tycia... Jak myślicie co muszę zrobić? Zwłaszcza, że bardzo szybko przybywa mi masy mięśniowej, a nie chcę mieć już jej więcej (w ciągu 2 miesięcy chodzenia na siłkę raz w tygodniu, tak urosłam w barach, że musiałam garderobę wymienić ;() Z góry dziękuję za pomoc
*Arien* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 16:54   #2
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Jak ćwiczyć żeby się nie przećwiczyć

Nie znam się za bardzo, ale co mogę zasugerować to żebyś przyjrzała się swojej diecie. Podejrzewam, że jeśli rzuciłaś treningi a jesz tyle (albo prawie tyle) co przedtem to może to się odkłada? Podnosze wątek, może wypowie się ktoś bardziej kompetentny. Napisz jeszcze jak ćwiczyłaś na tej siłowni.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 09:27   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak ćwiczyć żeby się nie przećwiczyć

Anna ma rację, musisz dostosować jadłospis do nowego zapotrzebowania, to najważniejsze. Zrozumiałe, że po rezygnacji ze sportu, ta sama ilość energii nie jest spalana i odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Do tego aeroby, ale oczywiście nie w postaci takich treningów, jakie miałaś wcześniej, kiedy trenowałaś zawodowo, tylko zwykłych rekreacyjnych - 30-40 minut 3 razy w tyg.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.