Sprzątanie po psach - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-07, 08:24   #541
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

skoro jest zakaz to pewnie obowiązuje wyprowadzania. to tak jak w parkach jest zakaz wprowadzania psów i tyle, nikt nie ma prawa tam wejść z psiakiem. Pewnie chodzi o to żeby nie krążyć z psem koło bloków tylko wyjść z nim gdzieś dalej. co tym bardziej oznacza zakaz zalatwiania.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 09:24   #542
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Ja tak się zastanawiałam czy jest to jakoś uregulowane prawnie? Nie znam się na tym ale to jest paranoja. Niedaleko mnie jest taka ulica gdzie przed każdym blokiem stoi taka tabliczka i też są ciągłe wojny bo ludzie mają tam psy, często kupione/przygarnięte jeszcze przed pojawieniem się tych tabliczek. I co teraz jak na spacer to mają wynosić je na rękach i drałować na inną ulicę, bo tu nie jest kwestia 1 czy 2 trawników tylko każdego jaki jest na tej ulicy...
Dlatego jestem ciekawa czy jest to jakiś wymysł spółdzielni/wspólnot czy może miasta. Grozi za to jakaś kara czy tylko postraszenie przez sąsiadkę z parteru ?
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 09:56   #543
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Też się zastanawiam kto stawia takie zakazy i jakie są konsekwencje ich nieprzestrzegania.
Na pewno sąsiadka nie ma prawa zawłaszczać sobie trawników.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:12   #544
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Co do sąsiadki to nie mam pojęcia czy ma prawo sobie sadzić kwiatki przy bloku. U mnie też się to zdarza. Co do psa to dobrze, że po nim sprzątasz. U mnie na osiedlu też ludzie chodzą pod blokami z psami tyle, że tu też bawią się dzieci i osobiście nie chciałabym aby moje dzieci miały styczność z jakimikolwiek odchodami czy sikami psów. Policja czy straż miejska może dać mandat za niesprzątanie po psie lub spacer z nim w zakazanym miejscu. Wątpię żeby administracja podpisała Ci papier o jakim wspomniałaś. Blokowiska to nie są miejsca do wyprowadzania psów tym bardziej, że pomiędzy blokami jest mało zieleni, a większość jest 'zakupowana'. Jeżeli nie ma się warunków do wyprowadzenia psa w miejsce oddalone od klatek schodowych, okien bloków, pozostaje tylko skrawek trawnika pod blokiem to uważam, że nie powinno się kupować psa/przygarniać ze schroniska.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:41   #545
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Czy osiedle to wspólnota mieszkaniowa, spółdzielnia czy jeszcze coś innego?
Na Twoim miejscu bym się dowiedziała kto i na jakiej podstawie wprowadził ten zakaz i postawił tabliczki? Dowiedz się w administracji - masz prawo do otrzymania takich informacji. Po ich otrzymaniu - czy mieli do tego prawo. Dowiedz się jakie są konsekwencje za nie przestrzeganie zakazu i kto będzie na tym czuwał. Jeśli to administracja postawiła, sprawdź w urzędzie miasta czy mieli do tego prawo. Myślę, że nie można, ot tak, bo ktoś chce wprowadzić zakazu (niezależnie jakiego). Tu przecież nie chodzi o zakłócanie ciszy nocnej czy rozsypywanie śmieci - co jest oczywiste. Ponadto, nie wiem czy to po prostu nie jest taka tabliczka dla postraszenia...
Jeśli chodzi o sąsiadkę, to jeśli ten trawnik nie jest Jej własnością to ma do niego takie same prawa co Ty.
Takie jest moje zdanie.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2011-08-07 o 10:43 Powód: dopisek
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:55   #546
PipiMipi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Sprzątanie po psach

Ale się ciesze że się tu zarejestrowałam
Co do sprzątania kup to sama zbieram ale niestety mam 13 lat i dzieciaki z mojej klasy tego nie rozumieją i się wyśmiewają No ale jak tak poczytałam ten wątek to postanowiłam nie zwracać na to uwagi
PipiMipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:30   #547
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

zgadzam się z Tygrysią - czasem spółdzielnie wywieszają takie znaki, chociaż nie mają do tego prawa

najlepiej zapoznać się z uchwałą porządkową dotyczącą miasta, jeśli chodzi o Kraków znalazłam:
http://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/u...f.php?id=26295

UCHWAŁA NR C/1011/06 Rady Miasta Krakowa z dnia 25 stycznia 2006 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków


Rozdział 6

Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe

Art. 14.

1. Utrzymujący zwierzęta domowe zobowiązani są do zachowania środków ostrożności zapewniających ochronę zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt, a także dołożenia starań, aby zwierzęta te nie były uciążliwe dla otoczenia.
2. Utrzymujący zwierzęta domowe zobowiązani są do sprawowania nad nimi właściwej opieki, a w szczególności nie pozostawiania ich bez dozoru.

Art. 15.

1. Utrzymujący zwierzęta domowe zobowiązani są do:
1/ prowadzenia psa na uwięzi, a ponadto psu rasy uznawanej za agresywną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne /Dz. U. Nr 77, poz. 687/ lub zagrażającemu otoczeniu, do nałożenia kagańca; w miejscach mało uczęszczanych dopuszcza się prowadzenie psa bez smyczy, pod warunkiem, że pies ma nałożony kaganiec, a właściciel lub opiekun sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem,
2/ nie wprowadzania zwierząt na teren placów zabaw i piaskownic dla dzieci, a także na kąpieliska,
3/ nie wprowadzania zwierząt do budynków użyteczności publicznej i obsługi ludności, w szczególności do urzędów, zakładów opieki zdrowotnej i opieki społecznej, szkół i placówek wychowawczych, placówek kulturalno-oświatowych o ile władający tymi budynkami nie postanowią inaczej; zakaz nie dotyczy psów przewodników,
4/ zabezpieczenia terenu nieruchomości przed wydostaniem się z niej zwierzęcia.
5/ niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta; obowiązek nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów przewodników, osób niepełnosprawnych z tytułu wady wzroku lub narządu ruchu stopnia znacznego.

2. Szczepienia ochronne zwierząt domowych określają odrębne przepisy.

3. Zasady przewożenia zwierząt środkami komunikacji zbiorowej określają przewoźnicy świadczący te usługi.


Art. 16.
Utrzymujący zwierzęta egzotyczne, w szczególności gady, płazy, ptaki, w lokalach mieszkalnych lub użytkowych zobowiązani są zabezpieczyć je przed wydostaniem się z pomieszczenia.

Art. 17.
Ochrona przed bezdomnymi zwierzętami lub pozostawionymi czasowo bez opieki realizowana jest przez gminę poprzez interwencyjne ich wyłapywanie oraz zapewnienie opieki i schronienia wyłapanym zwierzętom. Szczegółowe zasady określa art. 7 ust. 1 pkt 3 i pkt 4 oraz ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.


Uchwała nic nie wspomina o zakazie wyprowadzania psów wogóle w pewnych częściach miasta, więc zakładam, że ustawienie znaków jest bezprawne, ale dopytaj o szczegóły w spółdzielni, a następnie w UM Kraków.
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 14:42   #548
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

czego te ludzie już nie wymyślają i sie psów czepiają

ciekawa jestem czy ta twoja sąsiadka od kwiatków ma pozwolone na sadzenie tych kwiatków że tak sie czepia

ja tez miała nieprzyjemność
kiedyś idę sobie z moim psem pod swoim blokiem tak gdzie wyprowadzamy psy i nikt nikomu nic nie mówi
a idzie jakieś babsko z dzieckiem i się do mnie rzuca że nie sprzątam a ja do niej czy pani juz posprzątała swojego dziecka kupę bo widziałam że zrobiło na gruncie należącym do mojego bloku zamknęła się i polazła
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 14:58   #549
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Trochę nie miło, bo raczej nie chciałabym aby ktoś wyprowadzał psa tam gdzie bawią się dzieci i jeszcze po nim nie sprzątał. Małego dziecka nie można puścić gdzieś dalej od domu, dlatego raczej bawią się one przy bloku tym bardziej, że najczęściej stoją tam huśtawki, itp. Nie dobrze mi się robi jak ktoś chodzi z psem koło piaskownicy. Skoro decydujesz się na psa to powinno się zadbać aby jego odchody nie przeszkadzały też innym.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 15:13   #550
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Trochę nie miło, bo raczej nie chciałabym aby ktoś wyprowadzał psa tam gdzie bawią się dzieci i jeszcze po nim nie sprzątał. Małego dziecka nie można puścić gdzieś dalej od domu, dlatego raczej bawią się one przy bloku tym bardziej, że najczęściej stoją tam huśtawki, itp. Nie dobrze mi się robi jak ktoś chodzi z psem koło piaskownicy. Skoro decydujesz się na psa to powinno się zadbać aby jego odchody nie przeszkadzały też innym.
wiesz w moim przypadku jest tak że dzieci maja swój placyk pod samymi oknami z całymi pierdołami typu drabinki piaskownice ławki itp jest ogrodzony i pies nie wejdzie

a jest duży teren zielony są krzaki itp i tam sobie chodzimy z psami

i nikt nic nie mówi

skoro dzieci maja plac zabaw a rodzicom nie chce iść do domu a maja kilka kroków( często słyszę nie chce mi się sikaj tu)to niech się załatwiają tam gdzie maja swój plac zabaw
niech maja brudno mi to nie przeszkadza
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 16:00   #551
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Cytat:
Napisane przez pusunia Pokaż wiadomość
wiesz w moim przypadku jest tak że dzieci maja swój placyk pod samymi oknami z całymi pierdołami typu drabinki piaskownice ławki itp jest ogrodzony i pies nie wejdzie

a jest duży teren zielony są krzaki itp i tam sobie chodzimy z psami

i nikt nic nie mówi

skoro dzieci maja plac zabaw a rodzicom nie chce iść do domu a maja kilka kroków( często słyszę nie chce mi się sikaj tu)to niech się załatwiają tam gdzie maja swój plac zabaw
niech maja brudno mi to nie przeszkadza
Aha. Skoro jest ogrodzony to nie mam pretensji. U mnie po prostu nigdzie nie wiedziałam ogrodzonego placu zabaw, a ludzie idąc na spacer z psem często go puszczą bez smyczy i lata gdzie chce.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 18:59   #552
Eska88
Rozeznanie
 
Avatar Eska88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
GG do Eska88
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

.

Edytowane przez Eska88
Czas edycji: 2013-10-18 o 16:24
Eska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 09:58   #553
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

u mnie jest podobnie, wszystkie trawniki osiedlowe obwarowane tabliczkami "zakaz wyprowadzania psów", osiedle najzwyklejsze, trawniki bylejakie. Osobiscie uważam, ze to jest pójście na łatwiznę, bo spółdzielni łatwiej wbić kompletnie irracjonalne tabliczki z zakazem, niż np zadbać o kosze na odchody i egzekwować obowiązek sprzątania po psach.
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 12:06   #554
Sheril
Zadomowienie
 
Avatar Sheril
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 096
GG do Sheril
Dot.: Sprzątanie po psach

Za swojego zwierzaka jesteśmy odpowiedzialni. Sprzątanie po swoim psie to tak samo jak sprzątanie po swoim kocie jego kuwety. Z obserwacji wnioskuje, że dla wielu osób "zbieranie" kup swoich pupili jest uwłaczające. W wielu miastach są postawione specjalne kosze, w których są udostępnione woreczki. Oczywiście powinny stać wszędzie, ale na to już nie można nic poradzić. Pies sam nie posprząta, a to powinno wychodzić od nas. To świadczy przede wszystkim o naszym wychowaniu. W Szczecinie jest mnóstwo takich uliczek, gdzie kupa leży obok kupy. Najgorszy jest w tym momencie okres deszczowy, gdzie wszystko zaczyna pływać. Coraz częściej jednak zauważam, że idzie właściciel z psem po chodniku, ten walnie kupsko na środku, a on jak gdyby nigdy nic, odchodzi. Apropo sraczki, z tym już bym nie przesadzała
__________________
Starannie obieram ze skórki warianty życia.

WWW.DOGOMANIA.PL - zainteresuj się losem zwierząt!

www.nailsbymagda.pinger.pl Mój blog pazurkowy. Moja pasja. Zapraszam!
Sheril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 13:28   #555
dbsst
Raczkowanie
 
Avatar dbsst
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 126
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Dla mnie to jest nie do pomyślenia. Sama spotkałam się z sytuacją, gdy mój pies wąchał trawę na trawniku przed blokiem, z tabliczką "Zakaz wyprowadzania psów". Starsza pani mieszkająca w tym bloku zwróciła mi uwagę, że psy nie mogą się tam załatwiać, nawet po moim pokazaniu jej woreczków na odchody.
dbsst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 13:30   #556
dbsst
Raczkowanie
 
Avatar dbsst
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 126
Dot.: Sprzątanie po psach

Z tymi wiszącymi woreczkami też jest problem, bo zaskakująco szybko znikają. Niektórzy właściciele biorą od razu wszystkie, a jestem pewna, że czasami to by trochę ułatwiło sprzątanie po swoich pupilach. Ja sama muszę zabierać woreczki foliowe z domu, albo kupować w sklepie zoologicznym, bo nigdy nie mogę trafić na te udostępnione przez miasto
dbsst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 13:50   #557
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Paranoja - nie dosyć że trzeba nauczyć psa, żeby nie robił w domu to jeszcze może mam wymagać, żeby trzymał siuśki aż dojdziemy do terenu gdzie nie ma tabliczki

Bez przesady, jak ktoś sprząta kupy to jak dla mnie jest ok, siusiek chwila moment i się wchłania
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 21:10   #558
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Siusiek wcale się nie wchłania tylko wyżera trawę i brudzi. Szanujmy swoją inteligencję i nie wmawiajmy sobie, że siuśki to nie brud. To brud i smród. Tak samo kupa - a nie każdą da się ładnie zebrać, np. kiedy pies ma rozwolnienie.

Generalnie trawniki są dobrem publicznym, to znaczy, że wszyscy powinniśmy je szanować. Niestety u nas w kraju kultura siada na wszystkich frontach - u nas np jest plac zabaw dla dzieci z jednej strony bloku, a trawnik ze śmietnikami na psie odchody po drugiej. Niestety luzie z psami puszczają je po podwórku co skutkuje oczywiście kupami i siuśkami gdzie popadnie. Do trawnika dla psów od wyjścia z bloku jest dosłownie 50 metrów. Ale widocznie to też za daleko. Z drugiej strony oczywiście musi być miejsce dla piesków. W miarę możliwości nie pod czyimiś oknami. U Was na osiedlu też na pewno da się wygospodarować któryś z trawników dla piesków, jak najdalej od piaskownic, ale w rozsądnej odległości.

Argumenty, że trzeba iść dalej wydają mi się bardzo naiwne - przecież biorąc pieska zdajemy sobie sprawę, że będzie trzeba go wyprowadzać. Do tego pieski w większości potrzebują sporej dawki ruchu. Wyprowadzanie psa pod klatkę i zaraz wracanie z nim do domu i tak mija się chyba z celem.

Co do ogródka. Tak, Pani nie ma prawa zakładać ogródka bez zgody administracji/wspólnoty. Ja jestem co prawda wdzięczna Paniom, które pozakładały takie ogródki u nas pod blokiem i opiekują się nimi. Od razu jest przyjemniej, ładniej, a wieczorem pachnie maciejką. Natomiast, jeśli Pani założyła sobie aż 3 ogródki, a tym samym ograniczyła poważnie przestrzeń dla piesków, to na pewno da się to jakoś ugadać w administracji. Trzeba tylko odrobiny dobrej woli po obu stronach - niestety tego często u nas brakuje. Ja bym generalnie nie zaczynała od skargi czy roszczeń tylko od konstruktywnych propozycji. Wtedy rozmowa zaczyna się z zupełnie innego poziomu.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 14:50   #559
Asiaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Sprzątanie po psach

Witam wszystkich

To mój pierwszy post na forum. Tak czytam Wasze wypowiedzi o sprzątaniu. I to dla mnie oczywiste, że trzeba sprzątać. Kilka dni temu wróciłam z Wiednia. Tam kiedyś było bardzo brudno,w samym centrum. A teraz na każdej ulicy jest kilka koszy a także pojemników z workami i ludzie sprzątają. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale widać różnicę. A u nas? Porażka. U mnie w Poznaniu to nie widzę pojemników, a także często brakuje koszy. A często w centrum ciężko przejść ulicami. Muszę jednak przyznać, że jest mała poprawa. Kiedyś było bardziej brudno, może ludzie się wreszcie nauczą, że sprzątanie po psie to obowiązek
Asiaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 14:59   #560
Asiaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Sprzątanie po psach

Witam wszystkich

Sprzątanie po psach to obowiązek właściciela! A u nas w Poznaniu to nie widzę, żeby ludzie sprzątali. Nie widzę też pojemników z woreczkami, koszy też brakuje. Właśnie wróciłam z Wiednia i tam kilka temu mieli podobny problem, ale teraz jest już czysto. Na każdej ulicy są dostępne woreczki, a także jest dużo koszy. Oczywiście są wyjątki, ale większość ludzi sprząta. Są kary i to wysokie. I problem zniknął. W Poznaniu widzę lekką poprawę, ale jeszcze jest brudno. Może jakby te woreczki były bardziej dostępne to ludzie by sprzątali częściej, chociaż w sumie jak ktoś chce sprzątać to będzie to robił, pomimo braku dostępu do woreczków..
Asiaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 22:08   #561
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

nie moze siusiac na drzewo zamiast na trawnik? niech sie babsko cieszy kwiatkami
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 10:27   #562
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Siusiek wcale się nie wchłania tylko wyżera trawę i brudzi. Szanujmy swoją inteligencję i nie wmawiajmy sobie, że siuśki to nie brud. To brud i smród. Tak samo kupa - a nie każdą da się ładnie zebrać, np. kiedy pies ma rozwolnienie.
Krystaliczna woda, to to nie jest, jasne. Mieszkam na osiedlu, psów pełno, sikają na trawnikach, niektóre pod oknami i nie widziałam nigdy żadnej wyżartej, popalonej trawy. Rośnie bujna, że hej. A smrodu sików na trawniku też nie czuję - jedyny smród to jak jakieś **** szczają na klatkę, to jest smród .

Ale może te moje psy osiedlowe, to jakaś dobrą dietę mają
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:40   #563
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Sprzątanie po psach

U mnie są darmowe torebki w sklepiku osiedlowym, ale mimo to nikt nie sprząta. Po zimie miałam problem z przejściem chodnikiem gdyż zbierało mi się na wymioty...

Mój pies załatwiał się na podwórko i tam sprzątałam. Gdy zrobił to gdzieś w lesie to się nie fatygowałam
Rodzina mojego chłopaka nie sprzątała po swojej suczce.
Niestety pech chciał, że tą suczkę musieliśmy uśpić w październiku, a mój labrador odszedł teraz w czerwcu i aktualnie strasznie nam brak jakiegoś psiaka

Obecnie gdybym miała psa to bym po nim bez problemu sprzątała.
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 14:57   #564
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Mieszkam przy parku i lesie . Z racji dużej ilości zieleni przez trawniki w parki przewija się mnóstwo dzieci, ludzi i maaaasa psów. Nie zauważyłam żeby gdzieś były jakieś wypalone/uszkodzone miejsca na trawie, a miasto jakoś szczególnie o nią nie dba...
Wczoraj właśnie przechodziłam przez te zatabliczkowane osiedle, trawniki obrośnięte i zasypane śmieciami no ale piesek wejść nie może
Dużo lepiej wyglądają trawniki w parku i pod blokami na osiedlu gdzie mieszkam, mimo że tabliczek nie ma nigdzie i psy/ludzie sikają na potęgę
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 00:20   #565
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

To zależy od pieska. My mamy leciwą sunię, której mocz wypala wielkie dziury w trawniku mojej mamy. Najwyraźniej taki skład moczu
Jestem też zdecydowaną przeciwniczką śmiecenia - bzdurą jest, że patyczek od loda czy papierek "zaraz się rozłoży". Po pierwsze jest w nim mnóstwo chemii, a po drugie zanim się rozłoży to jest po prostu śmieć. Taki sam mam stosunek do dzieci i mężczyzn siusiających gdzie popadnie. Rozumiem, że dziecko może mieć dramatyczną sytuację, ale chyba nie codziennie. A już dorosły facet... Wstyd. Generalnie - szanujmy zieleń (wszyscy), to będzie nam się przyjemniej żyło.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 10:17   #566
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Cytat:
Napisane przez sotie Pokaż wiadomość
u mnie jest podobnie, wszystkie trawniki osiedlowe obwarowane tabliczkami "zakaz wyprowadzania psów", osiedle najzwyklejsze, trawniki bylejakie. Osobiscie uważam, ze to jest pójście na łatwiznę, bo spółdzielni łatwiej wbić kompletnie irracjonalne tabliczki z zakazem, niż np zadbać o kosze na odchody i egzekwować obowiązek sprzątania po psach.

Wg mnie masz rację. Poza tym to absurd - jeśli w tych blokach nie ma zakazu trzymania psów, to stawianie wszędzie tabliczek zakazujących ich wyprowadzania, jest chyba tylko po to, aby utrudnić ludziom życie.
Poza tym - rozumiem, że ktoś może psów nie lubić, bać się ich czy coś, ale od wieków psy towarzyszyły ludziom i to się nie zmieni. Wszyscy muszą się jakoś dogadać. A jak jakiejś babci marzy się przydomowy ogródek, no to jeśli nie mieszka w domu jednorodzinnym, to sorry Gregory, ale nie ma prawa brać sobie w posiadanie przyblokowych trawników i robić sobie tam rabatek. No jak to? Bo mnie się zachce hodować kury w bloku, więc zagarnę sobie trawnik, ogrodzę i będę tam trzymać swoje stadko, wyganiając wszystkich sąsiadów? Absurd.
A co do tych wyżerających trawę sików - kolejny idiotyzm.. Mieszkam na osiedlu, gdzie psów jest w cholerę i nie ma grama trawy "wyżartej" przez psie siki - nawet w miejscówkach ulubionych przez psy - nic, zero. (Są rośliny wrażliwe na psi mocz, co wiedzą ci, którzy mają przydomowe ogródki - ale z tą trawą nie przesadzajmy. No chyba, że mamy jeden trawnik 5 x 5 m na 30 lejących psów, jak to nieraz jest w centrach miast - tylko to trzeba być idiotą, aby w takie warunki sprowadzać sobie psa..)
Mnie zaczyna wkurzać to, że u nas coraz więcej wymaga się od właścicieli psów, nie dając niczego w zamian. Za granicą po psach trzeba sprzątać - owszem, ale nie ma problemu z dostępem do potrzebnych temu akcesoriów. Do tego nie wszędzie można tego psa wprowadzić czy spuścić - tak, ale jednocześnie są specjalne poletka, a nieraz wydzielone spore części parków, gdzie psy można spuszczać bez żadnego problemu, bo po to są. Słowem - dba się o tych, co psów nie mają i mieć nie chcą, ale myśli się też o tych, którzy je trzymają. Wymaga się od psiarza - ale coś mu się oferuje w zamian, żeby nie zostawiać człowieka bez możliwości manewru. Jasne, ktoś może powiedzieć, że trzymanie psa to fanaberia - tylko, że nie do końca. Nie bez powodu mówi się, że psy czasami mogłyby być przepisywane na receptę
__________________


Edytowane przez Deede
Czas edycji: 2011-08-15 o 10:20
Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 12:55   #567
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Moim zdaniem takie tabliczki są stawiane, ponieważ większość właścicieli psów po nich nie sprząta. Łatwiej postawić tabliczkę, niż wyegzekwować sprzątanie. Bo niby kto i jak ma to zrobić??? Przecież nikt nie będzie stał przy trawnikach i patrzył czy właściciel sprząta czy nie... Moim zdaniem, to my sami (właściciele psów) doprowadziliśmy do tego, że takie tabliczki stoją.... Wystarczy spojrzeć na trawniki po wiosennych roztopach...
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 13:15   #568
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Sprzątanie po psie, a zakaz wyprowadzania?

Cytat:
Napisane przez tygrysia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem takie tabliczki są stawiane, ponieważ większość właścicieli psów po nich nie sprząta. Łatwiej postawić tabliczkę, niż wyegzekwować sprzątanie. Bo niby kto i jak ma to zrobić??? Przecież nikt nie będzie stał przy trawnikach i patrzył czy właściciel sprząta czy nie... Moim zdaniem, to my sami (właściciele psów) doprowadziliśmy do tego, że takie tabliczki stoją.... Wystarczy spojrzeć na trawniki po wiosennych roztopach...
Zgadzam się z Tobą, psiarze są sami sobie winni . Tylko to jest irytujące dla osób które sprzątają po swoich psach...
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 06:55   #569
Deviner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 14
Dot.: Sprzątanie po psach

Cytat:
Napisane przez tygrysia Pokaż wiadomość
Ja po swoim też sprzątam. Uważam, że każdy właściciel powinien sprzątać po swoim psie. Mój pies = moja kupa. Miło jest chodzić po czystym trawniku



Nie powinnaś oduczać psa wąchania kup. To jest normalne. On z takiej kupy dużo "wyczyta" o innym psie. Wiesz, to tak jakby Tobie zabronić czytać gazet i zabrać dostęp do internetu.
Musisz popatrzec na to też z innej strony... Masa psów jest zarobaczonych, Twój pies powącha sobie wesoło kupki z całego osiedla i na pewno na trafi na taką z jajami robaków czy lamblii I potem poliże się po sierści, Ty go pogłaszczesz, zjesz kanapkę i dalej już nie będę kontynuowac. Sprzątanie po zwierzakach powinno byc obowiązkiem nie dlatego, że jest brudno, ale dlatego, że w kupach są jaja które są groźne dla psów i dla ludzi. O tym przecież jest w tym linku dotyczącym Lublina.
Skażenie toksokarozą ziemi jest wysokie a to bardzo groźna choroba. Lamblie to plaga...
Deviner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 17:56   #570
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Sprzątanie po psach

...

Edytowane przez klaki
Czas edycji: 2012-08-14 o 20:07
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.