XXL-ki chudną do M-ki cz.II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-21, 19:02   #241
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

omlety... ubijacie do nich białko normalnie? jeśli tak- nie powinna sie robić z nich jajecznica, tylko powinny łądnie wyrosnąć okrąglutkie jesli nie- białka ubijajcie, a potem mieszjacie z restzą i na patelnię dopiero.

Cytat:
Napisane przez Bottega Pokaż wiadomość
ja to chyba wtedy będę potrzebowała ciężarówki, żeby przetransportować swoje zakupy ze sklepu do domu xD teraz tyle warzyw zawsze nawale, żemusimy dzwonic po brata TŻta (ma samochód), a co dopiero jak potanieją...
ja czekam na koniec lata i wielką rpzecenę truskawek, gdy ceny dobijają nawet do 3-4zł/kg.. .kupię trochę i pomrożę bo w sklepie paczka niecałe 0,5kg to od 5 do nawet 8 zł a tak zamrożę sobie i będę miała, ajgody tez pomrożę, ale jak będę w tej najniższej, posezonowej cenie...
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:03   #242
myszka_zabrze
Raczkowanie
 
Avatar myszka_zabrze
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 151
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Bottega Pokaż wiadomość
ja to chyba wtedy będę potrzebowała ciężarówki, żeby przetransportować swoje zakupy ze sklepu do domu xD teraz tyle warzyw zawsze nawale, żemusimy dzwonic po brata TŻta (ma samochód), a co dopiero jak potanieją...

Wstawiłam na bloga zdjęcia porównawcze


Super ! Podziwiam Cię Kochanie naprawdę - laska z Ciebie jak nie wiem

Eldo_rado nie umiem ubijać białek ... wstyd się przyznać, ale nie umiem
__________________
Cel 1 - 75 kg

75~74~73,1~72~71~70

Cel 2 - 70 kg
Cel 3 - 65 kg
Cel 4 - 60 kg
Cel 5 - 55 kg
Cel 6 - 50 kg

Ćwiczę 8 min :
CORE ABS, BUNS

Edytowane przez myszka_zabrze
Czas edycji: 2012-02-21 o 19:05
myszka_zabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:05   #243
MaryAnne
Rozeznanie
 
Avatar MaryAnne
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 762
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
ja czekam na koniec lata i wielką rpzecenę truskawek, gdy ceny dobijają nawet do 3-4zł/kg.. .kupię trochę i pomrożę bo w sklepie paczka niecałe 0,5kg to od 5 do nawet 8 zł a tak zamrożę sobie i będę miała, ajgody tez pomrożę, ale jak będę w tej najniższej, posezonowej cenie...
truskawki
MaryAnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:07   #244
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez myszka_zabrze Pokaż wiadomość
Eldo_rado nie umiem ubijać białek ... wstyd się przyznać, ale nie umiem
ale mikser umie
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:11   #245
myszka_zabrze
Raczkowanie
 
Avatar myszka_zabrze
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 151
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Eldo_rado no właśnie wczoraj gadałam z mamą mojego i mówiła, że 1 białko raczej się nie ubije mikserem

Jak mi się zachce to się wdrapię na szafkę i spróbuję mikserem

Bottega jesteś moim ideałem figury
Mam nadzieję, że i mnie się uda osiągnąć magiczne 50 kg - ale to jeszcze daleka droga przede mną ...
__________________
Cel 1 - 75 kg

75~74~73,1~72~71~70

Cel 2 - 70 kg
Cel 3 - 65 kg
Cel 4 - 60 kg
Cel 5 - 55 kg
Cel 6 - 50 kg

Ćwiczę 8 min :
CORE ABS, BUNS
myszka_zabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:13   #246
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez myszka_zabrze Pokaż wiadomość
Eldo_rado no właśnie wczoraj gadałam z mamą mojego i mówiła, że 1 białko raczej się nie ubije mikserem
Twoja przyszła tesciowa by się zdziwiła ja ubijam bez problemu- daję do garnuszka i tylko jedną pałkę od miksera używam. bez problemu się ubija
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:16   #247
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

ja w oszczędzaniu jestem niezła oczywiście jeśli chodzi o jedzenie, bo np perfumy to moja słabość

ale po 1 niczego nie wyrzucam... miękki pomidor? zrobię pomidorową, sos do makaronu,wkroję do jajecznicy
po 2 piekę sama chleb. wychodzi dużo taniej. szczególnie jeśli mówimy o takim ciemnym z ziarnami... ( a jak zostają drożdże, to na 2 dzień pizza na cieście z otrębami i np tym miekkim pomidorem )
3. rodzice mają działkę, więc tu mogę poszaleć, mam swoje ogórki kiszone, sos pomidorowy robiony latem z malutkich pomidorków koktajlowych, dżemy, posuszone zioła i mnóstwo własnych słoików z zielonym pesto z bazyli)
4 ide do sklepy z kartką, kupuje tylko to co mi potrzebne
5 jak najwięcej prostych produktów, nic przetworzonego, bo za to tez płacimy
6 proste przepisy ! ( zupa z marchewki i soczewicy + trochę przypraw. to nie może dużo kosztować)


aaale dzisiaj lecicie z tempem
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 19:18   #248
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Do omleta podstawa to porządna teflonowa patelnia. Ja mam tefala, smaże bez tłuszczu, albo z kroplą oliwy a robie tak:
na patelnie wlewam łyżeczke oliwy z oliwek, pokrojoną w kostke papryke, kawałeczki szynki, czy innej wędliny. W kubku bełtam dwa jajka z przyprawami i jak mi się troszke zetnie to co na patelni to wylewam na patelnie. Jak się etnie jajko troszke to kłade na to plasterek sera żółtego, zmniejszam ogień do minimum i przykrywam pokrywką i czekam az się zetnie.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:29   #249
MaryAnne
Rozeznanie
 
Avatar MaryAnne
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 762
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Do omleta podstawa to porządna teflonowa patelnia. Ja mam tefala, smaże bez tłuszczu, albo z kroplą oliwy a robie tak:
na patelnie wlewam łyżeczke oliwy z oliwek, pokrojoną w kostke papryke, kawałeczki szynki, czy innej wędliny. W kubku bełtam dwa jajka z przyprawami i jak mi się troszke zetnie to co na patelni to wylewam na patelnie. Jak się etnie jajko troszke to kłade na to plasterek sera żółtego, zmniejszam ogień do minimum i przykrywam pokrywką i czekam az się zetnie.
chyba się zaślinię zaraz a już jestem po kolacji
MaryAnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:43   #250
Roxana188
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
MŻ+WR- najlepsza n aświecie i daje trwałe efekty. dziewczyny na wątku są tego przykładem!

poza tym skuteczna dieta to zdrowy styl życie i odżywiania, który nie ejst na 3 mies/ 3 lata, tylko na zawsze.
eee to ja dziękuję za taką dietę. Ja myślę schudnąć i potem jeść wszystko wraz ze słodyczami oczywiście tylko nie przejadać się. W 3 miesiące planuję min. 30 kg schudnąć. Nie mam zamiaru do końca życia być na diecie
Roxana188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:47   #251
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Roxana188 Pokaż wiadomość
eee to ja dziękuję za taką dietę. Ja myślę schudnąć i potem jeść wszystko wraz ze słodyczami oczywiście tylko nie przejadać się. W 3 miesiące planuję min. 30 kg schudnąć. Nie mam zamiaru do końca życia być na diecie
to trafiłaś na zły wątek. było miło.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 19:51   #252
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Nie oszukujmy się, nie ma takiej siły żeby tak szybko schudnąć i potem jedząc wszystko nie przytyć.
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:05   #253
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
Twoja przyszła tesciowa by się zdziwiła ja ubijam bez problemu- daję do garnuszka i tylko jedną pałkę od miksera używam. bez problemu się ubija
Racja ja nigdy w zyciu nie ubijałam ręcznie. A moja teściowa była w szoku jak zobaczyła, ze mikserem ubijam białka do sernika.
Fajne są tez naleśniki z ubitymi białkami

30 kg w 3 miesiące gratuluje rozsądku. i efektu jojo
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:09   #254
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Racja ja nigdy w zyciu nie ubijałam ręcznie. A moja teściowa była w szoku jak zobaczyła, ze mikserem ubijam białka do sernika.
ja pare razy ręcznie ubijałam prędzej mnie ręka bolała niż białka się ubiły poza tym od czegoś mam ten mikser.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:11   #255
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Eldo, ile trzeba udzielać się na forum żeby dostać zaproszenie do klubu? Ale zabrzmiało jak za komuny hehe
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:15   #256
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez martikaj Pokaż wiadomość
Eldo, ile trzeba udzielać się na forum żeby dostać zaproszenie do klubu? Ale zabrzmiało jak za komuny hehe
wystarczy się przypomnieć bo ja nie mam czasu, zeby uaktualniać zaproszenia codziennie.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:23   #257
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Dzięki śliczne za zaproszenie
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:52   #258
myszka_zabrze
Raczkowanie
 
Avatar myszka_zabrze
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 151
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
wystarczy się przypomnieć bo ja nie mam czasu, zeby uaktualniać zaproszenia codziennie.
To ja - jeśli spełniam wszelkie wymogi również poproszę
__________________
Cel 1 - 75 kg

75~74~73,1~72~71~70

Cel 2 - 70 kg
Cel 3 - 65 kg
Cel 4 - 60 kg
Cel 5 - 55 kg
Cel 6 - 50 kg

Ćwiczę 8 min :
CORE ABS, BUNS
myszka_zabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:55   #259
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

do wszystkich nowych klubowiczek- okres próbny zmieni się na stałe członkostwo, gdy wrzucicie swoje zdjęcia
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 20:58   #260
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
do wszystkich nowych klubowiczek- okres próbny zmieni się na stałe członkostwo, gdy wrzucicie swoje zdjęcia
haha a ja swoje usunęłam o! ;D
Miłego wieczoru laski!
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 22:07   #261
tymczasowylogin
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowylogin
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z neta:)
Wiadomości: 945
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

ło matko ile wy piszecie;-)
ja mam cale 152cm wzrostu,waga jakies 73kg
moj cel do jakiego darze to 58 kg,nie chce byc chudzinką,kazdy spadek mnie ucieszy,ale na razie sie nie waze
tez mam problemy finansowe,gdyz niestety nie pracuje,ale ja jestem na MZ i jem wszystko co w domu tylko mniej,sa ziemniaczki to jem,tylko nakladam sobie na maly talerz i bez sosu,same gotowane ziemniaczki sa zdrowe bo i nie maja duzo kcal,nie pije gazowanego tylko zielona herbatke za 2zl suszone listki,
swietny pomysl z tym ogrodeczkiem na parapecie,wezme sie za to
a gdzie ten klub?tez chce nalezec,zdj niestety teraz nie wstawie bo pisze tel a na kompie skonczyl sie transfer
__________________
klik do mnie

ponad 6 lat razem
a teraz serca mam dwa
blog

preferencje


dwudziesty .11
tymczasowylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 22:15   #262
LadyTo0fat
Rozeznanie
 
Avatar LadyTo0fat
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 603
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez myszka_zabrze Pokaż wiadomość
no właśnie wczoraj gadałam z mamą mojego i mówiła, że 1 białko raczej się nie ubije mikserem
Ja jedno albo max dwa białka ubijam mikserem w kubku. Spokojnie się ubija. Jedną tą pałką.


A co do omletów/naleśników - mi rzadko kiedy wychodzą, obojętnie czy smaruję tłuszczem czy nie , ale białek do tego nie ubijam raczej, bo to chyba wtedy takie bardziej placuszki napuszone wyjdą, a nie np. zwykły naleśnik, hm?

Cytat:
Napisane przez Roxana188 Pokaż wiadomość
eee to ja dziękuję za taką dietę. Ja myślę schudnąć i potem jeść wszystko wraz ze słodyczami oczywiście tylko nie przejadać się. W 3 miesiące planuję min. 30 kg schudnąć. Nie mam zamiaru do końca życia być na diecie
O kurde, zwaliłam się z krzesła, śmiać się czy płakać

Edytowane przez LadyTo0fat
Czas edycji: 2012-02-21 o 22:16
LadyTo0fat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 22:41   #263
Bottega
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 171
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
ja czekam na koniec lata i wielką rpzecenę truskawek, gdy ceny dobijają nawet do 3-4zł/kg.. .kupię trochę i pomrożę bo w sklepie paczka niecałe 0,5kg to od 5 do nawet 8 zł a tak zamrożę sobie i będę miała, ajgody tez pomrożę, ale jak będę w tej najniższej, posezonowej cenie...
dobry pomysł! Też tak zrobię
a jagody w zeszłym roku zbierałam i trochę pomroziłam, ale już zjedliśmy

Cytat:
Napisane przez myszka_zabrze Pokaż wiadomość

Super ! Podziwiam Cię Kochanie naprawdę - laska z Ciebie jak nie wiem
Cytat:
Napisane przez myszka_zabrze Pokaż wiadomość
Bottega jesteś moim ideałem figury
Mam nadzieję, że i mnie się uda osiągnąć magiczne 50 kg - ale to jeszcze daleka droga przede mną ...
o rany!
Dziękuję

Gozja, ja również mam problemy z kręgosłupem, m.in. dlatego nie mogłąm kontynuować aerobicznej 6 weidera, jednak są ćwiczenia, które nie obciążają kręgosłupa! Parę stron wcześniej podałam linki do tych, które ja robię od niedawna i naprawdę NIE boli (chyba po raz pierwszy) mnie kręgosłup.
Roxana,

Lady, jak zobaczyłam dziś swoje stare zdjęcia miałam ochotę iść zwymiotować... OBRZYDLISTWO. Boże, że jakim cudem po takim sadle nie mam teraz wiszącej skóry?!
Dziękuję za komentarz na blogu

Eldo - dokładnie tak. Ja teraz przejmuje się każdą małą fałdką na ubraniu, a patrząc na te stare zdjęcia... kurde, miałam tyle sadła, jedna wielka fałda tłuszczu i tak się nie przejmowałam

Plago, wstawiłam już STRASZNE.

Sculpure, przejrzenie paru stron wcześniej nic nie kosztuje Tak smao jak przejrzenie blogów o dietach - nie chodzi tylko o zgapianie przepisów, ale również o inspirowanie się, dopasowytwanie ich do włąsnych potrzeb. Ćwiczenia w domu również nie kosztują. Wiele z nas nie może pozwolić sobie na wydawanie dużej kasy na dietę, ja także. Bywają tygodnie, gdzie naprawdę jest nam ciężko. Jest masa tanich produktów, wystarczy pochodzić i pomyśleć. Tak robię w takich momentach.

happenstance, ja też maluję się, ale delikatnie
__________________
Keep calm and stay legendary



Edytowane przez Bottega
Czas edycji: 2012-02-21 o 22:44
Bottega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 22:48   #264
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Naleśniki, placki,omlety = mocno naprawdę mocno rozgrzana patelnia. I wprawa! Też mi na początku nie wychodziły po kilku miesiącach mogę je robić z zamkniętymi oczyma i nosem w notatkach.

Odrobinka oliwy do ciasta na placki czy naleśniki. W razie czego zagęścić zarodnikami pszennymi albo otrębami.

Omlety,placki=jeśli chce się wyrośnięte i grubaśne odrobina proszku do pieczenia/ sody oczyszczonej

Pancakes amerykańskie- i ubijanie piany i proszek lub soda oczyszczona. Wtedy robią się takie hmm pęcherzyki na cieście. Kiedy będą pęcherzyki i ciasto wyrośnie na patelni-należy przewrócić naleśniora/placka

Żeby nie nadużywać jajek do placków = można dodać maślankę/jogurt nat + papke z owoców= zastąpi nam jajko których za dużo nie wolno zżerać

Ten ogródek =jak się do tego zabrać?jak zacząć? powracam do kiełków,ale marzy mi się bazylia albo mięta własna

Owoce mrożone i warzywa można fajne w leclercu dostać -na wagę. Cenę owoców przemilczmy bo zwala na kolana,ale mieszanki warzywne do zup na wagę są całkiem fajne.

A i pytanie z serii jełop na studiach home alone ze współlokatorami:
1) do czego służy płyn do płukania: tylko żeby pranie ładnie pachniało czy do zapachu i lepszej pracy pralki? Pół ćwiczeń się zastanawialiśmy ze znajomymi i nadal nie wiemy. A wstyd zapytać

2) do kiedy można wcinać serki wiejskie? do ilu dni przed skończeniem się daty ważności? mój serek ma datę 24.02 a jest zepsuty aż się boję otwierać drugi(data do 26.02) bo z tej samej firmy ;/ kurdee raz kupiłam serek nie w Biedrze i mam za swoje

Sorry że tak bezosobowo piszę- poprawię się po weekendzie jak mi się rozluźni terminarz naukowy Czytam Was czytam.

Edytowane przez f_ola
Czas edycji: 2012-02-21 o 22:58
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 23:44   #265
MaryAnne
Rozeznanie
 
Avatar MaryAnne
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 762
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez f_ola Pokaż wiadomość
A i pytanie z serii jełop na studiach home alone ze współlokatorami:
1) do czego służy płyn do płukania: tylko żeby pranie ładnie pachniało czy do zapachu i lepszej pracy pralki? Pół ćwiczeń się zastanawialiśmy ze znajomymi i nadal nie wiemy. A wstyd zapytać

2) do kiedy można wcinać serki wiejskie? do ilu dni przed skończeniem się daty ważności? mój serek ma datę 24.02 a jest zepsuty aż się boję otwierać drugi(data do 26.02) bo z tej samej firmy ;/ kurdee raz kupiłam serek nie w Biedrze i mam za swoje
jeśli to pytania serio, to 1) żeby pachniało plus było miękkie pranie (żeby było przyjemnie plus tkaniny się tak szybko nie niszczą)
2) do kiedy są dobre

poza tym spoko, ja mojemu mężowi (wtedy jeszcze nie) na "późnym" roku studiów wyjaśniłam jak używać pralki i że skoro mają dwa piętra wyżej pralki w akademiku, to mógłby mi coś wyprać. cały jego pokój (męski) wtedy się nauczył obsługiwać pralkę a nie był to pierwszy rok, oj nie a w dodatku on był na automatyce i robotyce, a reszta informatycy

a z tymi omletami to nie musi być super patelnia? w sensie z teflonem? mi się teflon pościerał, a poza tym to mam taką starą "przepaloną" i ona jest super, ale smażenie na niej bez tłuszczu mi nie wychodzi (znaczy się smaży, tylko zostaje na patelni )

Edytowane przez MaryAnne
Czas edycji: 2012-02-21 o 23:46
MaryAnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 06:38   #266
czwarta_plaga_egipska
Raczkowanie
 
Avatar czwarta_plaga_egipska
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 412
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Tracę cierpliwość, tracę siły. Na wadze znowu więcej niż było. Ale wiem, czyja to sprawka...

Kto dopilnuje, żebym się nie ważyła z pół miesiąca?
__________________

czwarta_plaga_egipska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 09:13   #267
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez czwarta_plaga_egipska Pokaż wiadomość
Kto dopilnuje, żebym się nie ważyła z pół miesiąca?

Cytat:
Napisane przez MaryAnne Pokaż wiadomość
jeśli to pytania serio, to 1) żeby pachniało plus było miękkie pranie (żeby było przyjemnie plus tkaniny się tak szybko nie niszczą)
2) do kiedy są dobre

poza tym spoko, ja mojemu mężowi (wtedy jeszcze nie) na "późnym" roku studiów wyjaśniłam jak używać pralki i że skoro mają dwa piętra wyżej pralki w akademiku, to mógłby mi coś wyprać. cały jego pokój (męski) wtedy się nauczył obsługiwać pralkę a nie był to pierwszy rok, oj nie a w dodatku on był na automatyce i robotyce, a reszta informatycy

a z tymi omletami to nie musi być super patelnia? w sensie z teflonem? mi się teflon pościerał, a poza tym to mam taką starą "przepaloną" i ona jest super, ale smażenie na niej bez tłuszczu mi nie wychodzi (znaczy się smaży, tylko zostaje na patelni )
No na serio. A z tymi serkami wiejskimi to chodzi mi dokładniej o te daty ważności Jakim cudem one się tak szybko psują-kiedy nawet data nie minęła? :< Kolejny raz! Chyba poprzeklejali te daty czy co? Gdzie kupujecie swoje? Oprócz Biedry-remontują mi i mam daleko

Ej ej u moich kolegów wyprasowana koszula i spodnie muszą być. Jak jest wygnieciona to oznacza,że świat się kończy albo zabrakło prądu w całym Trójmieście. Oni prasują nawet jeansy z krokiem w kolaniexD
Zaczęło się od tego,że niechcący zawadziłam kozakiem o kolege kiedy przechodził, a znajoma niosła kawę i ciut rozlała. I pan B i pan P zaczęli dysputy jak to będziemy im prać i prasować potem rzeczy jak im coś pobrudzimyJaka to chlupa teraz i brudzą się im rzeczy. Zaczęli gadać o praniu i znam całą gamę płynów do płukania i jaki jest lans a jaki git a jaki ohyda. No i przeszła dysputa na to do czego jest płyn do płukania. Dyskusja skończyła się uchwaleniem wniosku po ran enty,że student jest jak niedoceniania żona xD

Edytowane przez f_ola
Czas edycji: 2012-02-22 o 09:14
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 09:18   #268
Sculpture of Regret
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 422
GG do Sculpture of Regret
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez f_ola Pokaż wiadomość
Naleśniki, placki,omlety = mocno naprawdę mocno rozgrzana patelnia. I wprawa! Też mi na początku nie wychodziły po kilku miesiącach mogę je robić z zamkniętymi oczyma i nosem w notatkach.

Odrobinka oliwy do ciasta na placki czy naleśniki. W razie czego zagęścić zarodnikami pszennymi albo otrębami.

Omlety,placki=jeśli chce się wyrośnięte i grubaśne odrobina proszku do pieczenia/ sody oczyszczonej

Pancakes amerykańskie- i ubijanie piany i proszek lub soda oczyszczona. Wtedy robią się takie hmm pęcherzyki na cieście. Kiedy będą pęcherzyki i ciasto wyrośnie na patelni-należy przewrócić naleśniora/placka

Żeby nie nadużywać jajek do placków = można dodać maślankę/jogurt nat + papke z owoców= zastąpi nam jajko których za dużo nie wolno zżerać

Ten ogródek =jak się do tego zabrać?jak zacząć? powracam do kiełków,ale marzy mi się bazylia albo mięta własna

Owoce mrożone i warzywa można fajne w leclercu dostać -na wagę. Cenę owoców przemilczmy bo zwala na kolana,ale mieszanki warzywne do zup na wagę są całkiem fajne.

A i pytanie z serii jełop na studiach home alone ze współlokatorami:
1) do czego służy płyn do płukania: tylko żeby pranie ładnie pachniało czy do zapachu i lepszej pracy pralki? Pół ćwiczeń się zastanawialiśmy ze znajomymi i nadal nie wiemy. A wstyd zapytać

2) do kiedy można wcinać serki wiejskie? do ilu dni przed skończeniem się daty ważności? mój serek ma datę 24.02 a jest zepsuty aż się boję otwierać drugi(data do 26.02) bo z tej samej firmy ;/ kurdee raz kupiłam serek nie w Biedrze i mam za swoje

Sorry że tak bezosobowo piszę- poprawię się po weekendzie jak mi się rozluźni terminarz naukowy Czytam Was czytam.
Też mam już wprawę w robieniu naleśników. Jeśli ktoś nie ma teflonu to zamiast lać olej na patelnię można ją tylko nim posmarować - są specjalne szczoteczki, ja używam zwykłej do mycia zębów przeznaczonej do tego celu. Wtedy wystarczy bardzo mało oleju. No i moja patelnia jest taka, że wystarczy posmarować tylko przed pierwszym naleśnikiem (i tego tłustszego oddaję TŻtowi) a reszta już się nie przykleja

Ogródek na parapecie - obecnie nie wyobrażam sobie bez niego życia. Możesz pójść na łatwiznę i kupić w markecie gotowe doniczki z bazylią, oregano, pietruszką, miętą, melisą, tymiankiem etc. i tylko je pielęgnować. Ja mam bazylię, pietruszkę i miętę miałam, ale coś mi padła Sama hoduję szczypiorek z cebuli w opakowaniach po serkach wiejskich (niezła doniczka! ), wsadzasz tylko do wody (starczy, nie trzeba ziemi, choć można). No i kiełki na wacie, ligninie, ręczniku kuchennym papierowym, czymkolwiek. Ale jeśli chodzi o kiełki warto zainwestować w kiełkownicę - kupiłam za 24 zł na allegro trzypoziomową i na jednym poziomie mam rzodkiewkę, drugim brokuł a trzecim rzeżuchę. Tym sposobem nigdy nie brakuje mi świeżej zieleninki. Nawet jak lodówka świeci pustkami mam coś do kanapki

Taaaaak, mrożenie owoców, gdybym tylko miała większą zamrażarkę zeszłym roku zrobiłam masę dżemów z brzoskwiń z mojego ogródka. No ale dżem to nie najlepsze rozwiązanie. Pomyślę nad zamrożeniem właśnie tych truskawek bo cena mrożonek zwala z nóg.

Co do pytań jełopa na studiach
1) tak jak MaryAnne odpowiedziała - ma chronić ubrania przed zniszczeniem w praniu i prasowaniu, zmiękczać, nadawać ładny zapach
2) też mam ten problem! Z serkami wiejskimi nigdy nic nie wiadomo, zauważyłam, że zwłaszcza te lekkie szybciej kwaśnieją (nawet 2-3 dni przed końcem daty ważności!). Teraz jak kupuję wieśniaki to jem je w pierwszej kolejności, żeby potem nie wyrzucać.


A ja czuję się coraz gorzej, dziś zaczęłam brać antybiotyki bo jednak zeszło mi na oskrzela. Jestem rozpłaszczona w łóżku, nic nie robię i boję się o wynik na wadze


Edit: pyszny serek wiejski kupuję w Netto. Nazywa się Hula Krasula i jest najlepszy jaki kiedykolwiek jadłam. Jest zwykły i ze szczypiorkiem. Cena podobna jak w Biedronce.
__________________
utrzymanie -8 kg

Edytowane przez Sculpture of Regret
Czas edycji: 2012-02-22 o 09:20
Sculpture of Regret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 09:49   #269
Bottega
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 171
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Plago, ja jestem uzależniona od ważenia

Gozja
, szukając dla siebie ćwiczeń wpadłam przy okazji na takie na kręgosłup: http://www.cwiczenia.com.pl/modules/...?storytopic=43 może będziesz miała ochotę spróbować Tam jest 5 linków do artykułów z ćwiczeniami.

Rany, jak mi się nie chce iść na zajęcia na szczęście mam dopiero na 15.
__________________
Keep calm and stay legendary


Bottega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 09:54   #270
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: XXL-ki chudną do M-ki cz.II

Cytat:
Napisane przez Sculpture of Regret Pokaż wiadomość
Też mam już wprawę w robieniu naleśników. Jeśli ktoś nie ma teflonu to zamiast lać olej na patelnię można ją tylko nim posmarować - są specjalne szczoteczki, ja używam zwykłej do mycia zębów przeznaczonej do tego celu. Wtedy wystarczy bardzo mało oleju. No i moja patelnia jest taka, że wystarczy posmarować tylko przed pierwszym naleśnikiem (i tego tłustszego oddaję TŻtowi) a reszta już się nie przykleja
albo ręcznikiem papierowym rozetrzeć
Ogródek na parapecie - obecnie nie wyobrażam sobie bez niego życia. Możesz pójść na łatwiznę i kupić w markecie gotowe doniczki z bazylią, oregano, pietruszką, miętą, melisą, tymiankiem etc. i tylko je pielęgnować. Ja mam bazylię, pietruszkę i miętę miałam, ale coś mi padła Sama hoduję szczypiorek z cebuli w opakowaniach po serkach wiejskich (niezła doniczka! ), wsadzasz tylko do wody (starczy, nie trzeba ziemi, choć można). No i kiełki na wacie, ligninie, ręczniku kuchennym papierowym, czymkolwiek. Ale jeśli chodzi o kiełki warto zainwestować w kiełkownicę - kupiłam za 24 zł na allegro trzypoziomową i na jednym poziomie mam rzodkiewkę, drugim brokuł a trzecim rzeżuchę. Tym sposobem nigdy nie brakuje mi świeżej zieleninki. Nawet jak lodówka świeci pustkami mam coś do kanapki
Kiełkownica w domu rodziców i jej nie oddadzą raczej. Zakupie swoją chyba.Aaaa w marketach I przesadzałaś je czy nie?
Co do pytań jełopa na studiach
1) tak jak MaryAnne odpowiedziała - ma chronić ubrania przed zniszczeniem w praniu i prasowaniu, zmiękczać, nadawać ładny zapach
2) też mam ten problem! Z serkami wiejskimi nigdy nic nie wiadomo, zauważyłam, że zwłaszcza te lekkie szybciej kwaśnieją (nawet 2-3 dni przed końcem daty ważności!). Teraz jak kupuję wieśniaki to jem je w pierwszej kolejności, żeby potem nie wyrzucać.
No niby też jem w pierwszej kolejności,ale mimo wszystko często w dużych marketach dostać serki z ludzką datą ważności. W Leclercu potrafią z datą dzisiejszą lub jutrzejszą sprzedawać. Jak dokopię się do fajnych serków to biorę kilka z różnych firm by przetestować. Biedre mam w remoncie. Reala nie lubię,bo w moim śmierdzi.


A ja czuję się coraz gorzej, dziś zaczęłam brać antybiotyki bo jednak zeszło mi na oskrzela. Jestem rozpłaszczona w łóżku, nic nie robię i boję się o wynik na wadze
Ty się zdrowiem przejmuj a nie wagą!

Edit: pyszny serek wiejski kupuję w Netto. Nazywa się Hula Krasula i jest najlepszy jaki kiedykolwiek jadłam. Jest zwykły i ze szczypiorkiem. Cena podobna jak w Biedronce.
Zazdroszczę bliskości netto
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.