Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 12:18   #4081
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

My byliśmy na dworku pol godz i młody zadowolonym ja mniej bo zmarzlam i zostalam poszczypana przez naszego labradora bo najlepsza zabawa szarpać mnie za spodnie chodził kolo wózka krok w krok

Co do imienia to jeszcze nie zdecydowalismy narazie ,,krawat,, wolamy
Co do opieki nad nim to luz, bo mamy dom z ogródkiem -i żeby nie było nie jestem z tych co trzymają zwierzę w domu- piesek ma miejscowe u TŻ w warsztacie, potem jak będzie duży na dworku będzie urzędował..
Mój TŻ się nim zajmuje -moja rola to glaskanie i od czasu do czasu jak TŻ pojedzie do klienta to ja wtedy się nim za opiekuje dam jeść, Pic wypuszcza na podwórko..
Moja mama by zawału dostała gdyby jej pies po domu biegal
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:04   #4082
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

My dzisiaj 2.5 godziny na podwórku. Najpierw spacer, a potem prace w ogródku.
Śpiworek znakomity♡
Simka cudny piesek♡

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Nasz pies urzędu je w domu. Jego sierść jest wszędzie!
A teraz jeszcze ślady jak wraca z podwórka. ..
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:17   #4083
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

My juz po spacerku, dzisiaj równiez ponad 2h, ale wiecie co jeszcze wymysliłam? Mam.taki kubek termiczny, zrobilam sobie herbate i mialam przez ten czas na dworze gorący napój, żeby sie rozgrzać

Berenika ja mam Chrome i polecam

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Zophiee ja chyba na allegro zamowie sobie takie ocieplane legginsy, bo pupsko marzniee brr
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:24   #4084
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
My juz po spacerku, dzisiaj równiez ponad 2h, ale wiecie co jeszcze wymysliłam? Mam.taki kubek termiczny, zrobilam sobie herbate i mialam przez ten czas na dworze gorący napój, żeby sie rozgrzać

Berenika ja mam Chrome i polecam

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Zophiee ja chyba na allegro zamowie sobie takie ocieplane legginsy, bo pupsko marzniee brr
A herbatka i ze mną spaceruje♡
A leginsy też na bazarku powinnaś dostać.
Moja mama kupiła mi 2 pary za uwaga 20 złotych
My chyba jeszcze na jeden krótki się wybierzemy bo coś młody człowiek marudny i nie chce się położyć spać...
A już pora drzemki i oczy trze, ale spać nie chce.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Berenika ja też używam chrome

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Majkela dużo zdrowia dla Was. Kurujcie się i wracajcie szybko do zdrowia
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:33   #4085
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

simka o jaaaa ale Ci zazdroszczę od lat marzę o labradorze jest cudowny
Bogini ale tak serio śnieg? aż z nadzieją podbiegłam do okna ale u nas ani płatka
Sylwia
brawo dla Miłoszka za szczepienie i wagę no i niech te zęby wychodzą bezobjawowo
Berenika Ale Adaś jest kochany z tym sprzątaniem tylko szkoda tych guzów na głowie ale w końcu to facet no i musi nauczyć się bezpiecznie upadać
Na spacerze musisz wyglądać jak królowa śniegu
Dobrze zrobiłaś zostawiając Olisia z tatą i idąc się wyspać
majkela zdrówka dla Was
Karolina biedna Izulka niestety przechodziłam przez to samo wiec wiem jak się meczy
NecroKitty fajnie, że chrzest się udał
Zophiee wow no to faktycznie waga i wzrost synka robią wrażenie
Góraleczka ja też Cie kojarzę witaj *
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:39   #4086
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Tak poczytałam o azs i jestem prawie pewna,że te plamy Izy to właśnie to Jej objawy pasują i do zdjęć i opisów,które znalazłam w internecie Przez ten świąd jest bardzo rozdrazniona i placzliwa A,żeby nie było zbyt kolorowo to jak Radek dostał ok trzy tygodnie temu uczulenia po czekoladzie tak do tej pory wysypka nie zniknęła,tylko raz jest słabsza,a za chwilę się nasila.A wczoraj zauważyłam u niego dwie malutkie plamki podobne do tych jakie ma Iza mam nadzieję,że to zbieg okolicznosci...i dzisiaj zrobił bardzo rzadką kupę,wiec ewidentnie mu coś zaszkodziło,bo wysypka tez się nasiliła.Tylko nie mam pojęcia co,bo nic nowego nie jadłam
[

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Cholerka wcześniej jadłam prawie wszystko i małemu nic nie było,a po tej nieszczesnej czekoladzie nagle wszystko mu szkodzi
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 16:04   #4087
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

karolina wspolczuje AZS -swinstwo -sprobuj kupić zwykła parafina w aptece i jak kapiesz mała to wlej na rękę i natrzyj ciałko..
A co do jedzenia wszystkiego to zazdroszcze bo mój wybredzioch to ciągle mu cos było -i w sumie do tej pory nie jem wielu rzeczy..

zophiee no wymiary synka konkretne ładnie się rozwija..my w piątek na szczepienie uderzamy to go zwarzymy, z mierzymy..
sylwia brawo za szczepienie nasz na ostatnim taki popis dal ze hoho!! Jak dr powiedziała żeby pokazał co potrafi to jak się zaczol drzec!
berenika ja kiedyś tez muszę tak zrobić żeby do innego pokoju iść..
poziomka muszę kupić właśnie tez taki kubek..
zophiee no ja jutro tez skocze u nas na targ i oblukam te leginssy, i tak muszę cos sobie kupić bo dużo schudlam i mi wszystko spada i nie mam co na siebie włożyć, a szczerze to szkoda mi dużo kasy dawać za ciuchy jak nie wiem ile w nich pochodzenia -bo ciągle mi się waga zmienia..

IDE obiad jeść dziś po polsku schabowy, ziemniaki, buraczki..
Wczoraj dobra salatke z zupek chińskich robilam..
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 16:18   #4088
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Nie mam czasu nadrobic. Dzien u nas jako tako, a na jutro snieg zapowiadaja
Na noc kupilam mlodej czopki Viburcol, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Tż dzisiaj w pracy spal tak nam dala popalic
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 16:28   #4089
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

necrokityy wspolczuje a probowalas kropelki camilia?
Daj relacje jak te czopki się sprawdza
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 17:39   #4090
pater86
Zadomowienie
 
Avatar pater86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Tak poczytałam o azs i jestem prawie pewna,że te plamy Izy to właśnie to Jej objawy pasują i do zdjęć i opisów,które znalazłam w internecie Przez ten świąd jest bardzo rozdrazniona i placzliwa A,żeby nie było zbyt kolorowo to jak Radek dostał ok trzy tygodnie temu uczulenia po czekoladzie tak do tej pory wysypka nie zniknęła,tylko raz jest słabsza,a za chwilę się nasila.A wczoraj zauważyłam u niego dwie malutkie plamki podobne do tych jakie ma Iza mam nadzieję,że to zbieg okolicznosci...i dzisiaj zrobił bardzo rzadką kupę,wiec ewidentnie mu coś zaszkodziło,bo wysypka tez się nasiliła.Tylko nie mam pojęcia co,bo nic nowego nie jadłam
Cholerka wcześniej jadłam prawie wszystko i małemu nic nie było,a po tej nieszczesnej czekoladzie nagle wszystko mu szkodzi
Czasami wystarczy inny rodzaj chleba, czy jogurt innej firmy i wysypka gotowa, oby mu szybko przeszło. Mam nadzieję, że się mylisz i że u Izuni to nie AZS, koniecznie musicie iść do dobrego alergologa żeby jej pomóc z tym swędzeniem... Bo nie dość, że ona się meczy, to i Wy razem z nią...
simka piesek przecudny A "Krawat" do niego pasuje pewnie się przyjmie i tak zostanie
Berenika tatuś powinien częściej rano dostawać małego, może by się nauczył wracać zaraz po pracy do domu, a nie jeszcze na piwko iść...
majkela obyś jakoś ten szpital ogarnęła, a co lekarz powiedział? Zdrowiejcie szybko
NecroKitty super, że chrzest się udał, ja się jakoś lepiej czuję, że już po i nie muszę o tym myśleć oby dziś czopki pomogły i nocka była lepsza...
sylwia brawa dla dzielnego chłopaka ja miałam mieć szczepienie wczoraj,a le tak mi się nie chciało iść, że przesunęłam na za tydzień, wiem że mały musi to przejść, ale najchętniej w ogóle bym na nie nie poszła...

Fajny pomysł z tymi herbatkami dziewczyny leginsy ocieplane też muszę zakupić. Najgorsze jest to, że mi się dziecko popsuło, na spacerze w wózku leżeć nie chce, spać nie chce ani w dzień, ani w nocy, umęczy mnie cały dzień, tak że szok. Więc jak tylko tatuś przyjdzie z pracy to ja chcę odpocząć i on oczywiście zajmuje się małym bardzo chętnie, ale Kacperek w kółko we mnie wpatrzony tak, że nie mam serca do niego nie pójść...
__________________
Nasze maleństwo
http://www.suwaczki.com/tickers/relgsg180mmhnuyr.png
pater86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 18:18   #4091
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Nie mam czasu nadrobic. Dzien u nas jako tako, a na jutro snieg zapowiadaja
Na noc kupilam mlodej czopki Viburcol, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Tż dzisiaj w pracy spal tak nam dala popalic
Ja też mam je w zanadrzu. Na razie odbywało się bez nich, nawet zapomniałam że je mam.
Ale kilka takich ząbkowych dni daje w kość!
U mnie apogeum jest popołudniu. Zmęczenie, ból i rozdraznienie dają mieszankę wybuchową.
I najlepiej radzimy sobie z tym nosząc i przytulając.
Dziś tak noszony unsął na popołudniową drzemkę. Inaczej nie było opcji, a na drugi spacer już mi się nie chciało iść.

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Simka bardzo fajny klasyczny obiad♡
Kciuki za piatkowe szczepienie, oby gładko poszło, i bez histerii

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Karolina współczuję bardzo przejść z Izunią. Kurcze nameczycie się bardzo kobiety. Oby lekarka coś sensownego doradziła. Oby nie sterydy.
A czekolada, a w sumie kakao to mocny alergen. Jedz białą jak cię najdzie
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 20:27   #4092
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Simka słodki piesek ♡
Poziomka super pomysł z termosem,chyba też się zaopatrzę to obie z Iza się rozgrzejemy na dłuższym spacerku
Rybka paranoja z tymi terminami do lekarza a już zupełnie mnie to drażni,jeśli chodzi o dzieci w zeszłym roku chciałam Ize umówić do okulisty to prywatnie czas oczekiwania wynosił 3 miesiące tez się zastanawiam ile w takim razie trzeba czekać na nfz??
Sylwia praca na Tirach tez niezbyt fajna,bo wiąże się z nieobecnością w domu Mojego kiedyś do tego ciągnęło,ale wybilam mu to z głowy.Juz i tak wystarczająco stresuje mnie to,że cały dzień jest za kółkiem,ale przynajmniej wieczorem wraca do domu.
za szczepienie i wymiary Miloszka.Twardziel z niego a wymiarowo chyba podobny do mojego Radzia,a już się bałam,ze mój kurdupelek zostanie daleko w tyle za wielkoludami na forum Dokładnie dowiem sie ile wazy 5 grudnia,bo wtedy mamy szczepienie
No i żeby zęby wyszły szybko i bezboleśnie
Berenika my też mamy mozzille i mi pasuje,ale ja ostatnio tak rzadko siadam na kompa,ze w sumie mi wszystko jedno...
Bardzo dobrze zrobiłaś,ze zostawilas Olusia pod opieką Tzta sama pracowałam na nockach i po pracy jedyne o czym myślałam to było łóżko.Nie wyobrażam sobie jak można wtedy pić piwo
8-letnie dziecko waży ponad 50 kg??? biedne dziecko moja 8-letnia bratanica waży 22
Majkela współczuje chorób życzę duzo zdrówka
I powodzenia w rozszerzaniu diety
Berenika zielone głupi to chyba infekcja bakteryjna,ale co to oznacza to nie wiem ?

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Zophiee współczuje ciężkiego ząbkowania My to przerabialismy z Iza przy każdym zebie
Powiem Ci,ze nawet mnie nie ciągnęło do tej czekolady.Większość ciąży i 4 miesiące po porodzie dałam rade bez niej i nie wiem co mnie naszło mam nadzieję,że małemu w końcu przejdzie ta wysypka
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:27   #4093
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Karolina mam nadzieję, że to jednak nie to co myślisz..


NecroKitty ja właśnie dzisiaj dałam małemu Viburcol dopołudnia i mu pomogło.


Mały niby zasnął po 19, ale już 3 razy zdążył się obudzić z jękiem... Ciekawa nocka mnie znów czeka, coś tak czuje...
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:31   #4094
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

pierwsze koty za płoty - mały bierze udział w rekrutacji do żłobka państwowego jakie mamy szanse okaże się za ponad pół roku. pewnie niewielkie, ale głupio nie spróbować nawet

Simka cudny psiak

Rybciu dzięki za patent z rękawiczkami narciarskimi i tak w tym sezonie nigdzie nie jadę, więc się chociaż przydadzą Jak Wasze spacery? Księżniczka Gabi wciąż płacze?

Majkela zdrowiejcie szybciutko

śniegu już nie ma, ale jest lekki mrozik
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:36   #4095
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Pradip Ty masz azs,czy Kubuś? Okropne dziadostwo
Simka dzięki za rade z parafina,chociaż w sumie używamy emolientow,w których składzie parafina juz jest.
To robiłaś ulubiony obiad mojego Tzta
Necro współczuje nocek i marudzenia małej oby te zęby szybko wyszły
Pater teraz sobie przypomniałam,ze wczoraj piłam sok multiwitamina i to na bank od tego dzisiejsza kupa i nasilona wysypka małego
Może Kacperek tylko chwilowo się popsuł- pewnie jest niezadowolony,ze piękna jesień się skonczyla albo może kolejny skok
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:37   #4096
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze zrobiłaś,ze zostawilas Olusia pod opieką Tzta sama pracowałam na nockach i po pracy jedyne o czym myślałam to było łóżko.Nie wyobrażam sobie jak można wtedy pić piwo
8-letnie dziecko waży ponad 50 kg??? biedne dziecko moja 8-letnia bratanica waży 22
ja też pracowałam na nocki i około 4-5 to już na stojąco zasypiałam i marzyłam o ciepłym łóżeczku. Jak wracałam do domu, to szybki prysznic itp. i spać..
Tak, tyle waży... Szwagierka mieszkała u rodziców (moich teściów) odkąd się mały urodził praktycznie. Moja teściowa jak to mówi "lubi, kiedy dzieci jedzą" i kiedy np mój Adaś nie chce jeść, to niemal wpycha na siłę. Biega za nim z talerzem i ciągle mu podtyka. Ja jestem zdania, że jak dziecko nie chce, to niech nie je. Przecież jak będzie głodne to zje, nie zagłodzi się samo. No i tak pewnie biegała i podtykała. Takim sposobem to dziecko je więcej np na obiad niż ja. Zjada taką porcję jak ja plus jeszcze dokładkę, czyli np kopiec ziemniaków, dwa kotlety schabowe. Oczywiście surówek jakichkolwiek zero. Słodycze ciągle podbiera po kryjomu. Jak jest ciasto, to ma powiedziane, że może wziąć tylko kawałek, ale on ten kawałek zje i jak nikt nie patrzy zabiera następny. Wtedy zauważają, no ale że już ugryzł, to mówią "jak już ugryzłeś, to sobie zjedz". Na bilansie pediatra kazał stosować dietę. No i szwagierka go bardzo pilnuje, ale co z tego skoro większość dnia jest z dziadkami i oni mu na wszystko pozwalają.
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:42   #4097
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Rybka paranoja z tymi terminami do lekarza a już zupełnie mnie to drażni,jeśli chodzi o dzieci w zeszłym roku chciałam Ize umówić do okulisty to prywatnie czas oczekiwania wynosił 3 miesiące tez się zastanawiam ile w takim razie trzeba czekać na nfz??
Sylwia praca na Tirach tez niezbyt fajna,bo wiąże się z nieobecnością w domu Mojego kiedyś do tego ciągnęło,ale wybilam mu to z głowy.Juz i tak wystarczająco stresuje mnie to,że cały dzień jest za kółkiem,ale przynajmniej wieczorem wraca do domu.
za szczepienie i wymiary Miloszka.Twardziel z niego a wymiarowo chyba podobny do mojego Radzia,a już się bałam,ze mój kurdupelek zostanie daleko w tyle za wielkoludami na forum Dokładnie dowiem sie ile wazy 5 grudnia,bo wtedy mamy szczepienie
No i żeby zęby wyszły szybko i bezboleśnie
Co do terminów do lekarzy na nfz- ja swego czasu chodziłam do neurologa z tymi moimi bólami głowy- na każdą wizytę czekałam 4-5 mcy (w Krakowie), na kazdej wizycie skierowanie na jedno badanie (eeg, tomografia itp) na badanie znów 2-3 mce czekania. I tak przez 1,5 roku nie dowiedziałam się od czego boli mnie głowa. Aż w końcu trafiłam przypadkiem do rodzinnego i ona skierowała mnie na rtg szyi i przyczyna się znalazła.

No ja tak idę też cały czas tropem Twojego Radka bo podobnie wagowo i terminowo są urodzeni i też kp.
A co do czekolady- ja w niedziele na wieczór po karmieniu (następne za 7 godz ) zjadłam jedną delicję i co- na buzi Miłoszka pojawiło się kilka krostek. a ta cholerna czekolada w większości słodyczy jest, ciasta, batoniki itp. I też w ciąży zero słodyczy
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:43   #4098
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Ja musze w końcu ogarnąć temat chrztu.Początkowo chrzestnym miał być brat Tzta,ale on nawet nie jest ochrzczony,wiec miał przystąpić do wszystkich koniecznych sakramentów (tak zrobił mój Tz przed ślubem,bo był w takiej samej sytuacji jak brat),na co się zgodził.Ale jakiś miesiąc temu stwierdził,że jemu się jednak nie chce tego załatwiać no i musimy znaleźć innego kandydata
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 20:56   #4099
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Temat chrztu na samą myśl mam drgawki, szczególnie po tym, jak dowiedziałam się ile u nas trzeba się nalatać z jakimiś karteczkami, żeby łaskawie ksiądz dziecko ochrzcił. Naprawdę Ci księża nie mają nic lepszego do roboty niż ganiać rodziców po mszach i to tych najdłuższych tylko po to, by zdobyć podpis...
Czekolada - :ślina: oprócz białej jest też Wedla karmelowa która jest ponoć rewelacyjna
Zamówiłam już ocieplane legginsy, mam nadzieję, że mi w nich tyłek nie zamarznie
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 22:14   #4100
kamilla123
Rozeznanie
 
Avatar kamilla123
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 952
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Dziewczyny czy Wam się unormowała ilość kup na dobę?
Raczej tak - jedna na dzień.

Czy wasze dzieci robią już obroty? W obie strony?
Na razie głównie z pleców na brzuch i to od niedawna, ale czasami jest dzień, że prawie w ogóle się nie przekręca, a innego dnia od razu jak tylko położę

Do kiedy podajemy wit d?
Słyszałam, że do 3 r.ż. ale również, nie zaszkodzi całe życie się suplementować

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
wow, bierzecie psa! super! dacie sobie radę z takim maym szczeniaczkiem i dzieckiem? ja to chyba jestem z innej planety (śmierdzącego lenia) , bo nie wyobrażam sobie dodatkowych obowiązków. a dziecko daje mi tyle radości i wzruszeń, że nie wiem czy umiałabym się teraz cieszyć z psiaka
my psa będziemy mieli jak Jurek trochę podrośnie i sytuacja życiowa nam się ustabilizuje trochę
mam to samo! Ostatnio tż zaproponował, żebyśmy dali Kubusiowi na urodziny kociaka (niedawno byliśmy u kuzyna i normalnie był szał z jego kotem). Nie mówię nie, ale jeszcze nie teraz. Nie prędzej jak Młoda skończy raczkowanie i branie wszystkiego do buzi.

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Kamilla to dopiero będziecie mieli podwójna imprezę robicie w domu?
Tak, ale na szczęście z częściowym cateringiem. Najbardziej przeraża mnie impreza dla dzieciaków - jak tą szarańczę ogarnąć

Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
[/COLOR]Kamilla polecam mufke do wozka super sprawa zamiast rekawiczek, przyczepia sie do rączki, u mnie sie sprawdza
.
O dzięki, pooglądam sobie

Alingles Sylwia brawo za szczepienia Dzielne chłopaki

Simka śliczny piesek

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;48994798]
[/COLOR]Eh, zapomniałam napisać... Tak się u nas zawsze kończy wychodzenie z Adasiem w takie zimno... Że teraz Adaś pokasłuje i leci mu z nosa.. Ostatnio o gilach pisałyście. Więc co oznaczają zielone gluty??[/QUOTE]

Zielone to infekcja bakteryjna, a na bakterie to antybiotyk najczęściej. Ale mój syn nie zawsze dostawał przy zielonych gilach
kamilla123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 22:28   #4101
Goraleczka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Góry i Doliny
Wiadomości: 257
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

nareszcie cisza i spokoj w domu to moge cos ponadrabiać
poprzednia noc MASAKRA! nawet nie chce wspominać...dzien nie lepszy Kuba cały czas na reka nie dało sie go niczym zajac dłuzej niz na 5 min i cały czas ,,marudne stekanie"
ja juz sama nie wiem....czy to te zęby...czy ta pogoda oszaleć mozna
Zobaczymy jak dzisiaj...

Cytat:
Napisane przez TroppoSensibile Pokaż wiadomość

ja to tylko czytam i zazdroszczę powiedzcie macie łóżeczko turystyczne? gdzie maluszek śpi w rozjazdach?

też własnie chodzi mi po głowie ten temat, ale to mozliwe ze blizej wiosny. wtedy planuje jakies wyjazd do rodzinki to bedzie jak znalazł

chetnie posledze wasze podpowiedzi


aaaa klimaty wiejskie tylko zazdrościć
to fakt - dla takich dzieciaczków nie ma nic lepszego
widze, że Twój Kuba ma podobny system spania do mojego Adaśka
Własnie! tez to zauwałylam ,,śpiochy,, jedne... i nic nie robia sobie z tego że matki jak zombi przez dzien
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
zapomniałam dodać - Jurek jak chce się podnieść wypycha klatkę piersiową do przodu, ale główki sam nie podnosi

moj za to jak tylko moze sie czegos chwycic na przyklad dranek w łóżeczku to na bok sie przewraca chwyta i dzwiga głowke do góry
[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Bogini dzięki. Obadam go.
U nas jedno jest ważne. Musi być isofix.
A wit d mamy taką. Łatwo się aplikuje, prosto do buzi

Jedna buteleczka starcza na miesiąc
My tez mamy tą, po tym jak dwa razy twisst off wyladował w buzi Kuby, powiedział że nigdy wiecej!

Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość

Góraleczka witaj też Cię pamiętam z początków. Mieszkasz w górach?

Pochodze z Krakowa ale po ślubie zamieszkałam z mezem w Suchej Beskidzkiej - wiec góry

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość

Mamusie kp: co myślicie o podawaniu brzdącom herbatki lub wody? My już rozszerzamy dietę i mały często mi łapie czkawkę i aż go całego rzuca zwłaszcza jak mu się odbije.

Wlasnie nie wiem sama, ja tez na razie tylko kp i przy czkawkach przykładam do piersi, ale Kuba nie ma ich az tak czesto
jesli o mnie chodzi - to podalabym wode na poczatek
.
Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Hej Ja za śniegiem tez nie tęsknię zwłaszcza,że mój Tz jest kurierem i juz zaczął się szał przedświąteczny i wraca o 20-21, a jakby do tego doszedł śnieg to do nocy bym go nie zobaczyła plus stres,bo jeździ po wiochach i bocznych drogach,które rzadko sa odśnieżane może Iza by się cieszyła ze śniegu,ale na sanki z nią i tak nie pójdę,bo sanki + wózek to ponad moje możliwości
Też muszę się zaopatrzyć w grubsze rękawiczki.Mufka fajna sprawa ,ale ja najczęściej jedna ręką trzymam Ize,wiec bez rękawiczek się nie obejdzie...
Ojj mi do zimy tez nie spieszno...ale na swiata mogło by bys bialo - tak nastrojowo jest wtedy i czuć swiata
[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;48993602]Jakiej używacie przeglądarki internetowej? My mamy Mozille, ale ostatnio tak mnie wnerwia Wiesza się, a na tvn player nie idzie nic obejrzeć, bo tak się tnie.. A jak włączyłam na Explorerze, to bez problemu. I m.in. przed chwilą mi wcięło cały post dzięki temu

O widzisz! to by wyjasniało moje problemy z kom ostatnio tez mam Mozille! musze to sprawdzic...
Bogini śnieg Choć wolę śnieg, niż pluchę. Przy okazji, muszę po 10tym Adasiowi kozaki kupić...

Poziomka to szkoda, że mnie zimą nie widzisz. Mam kurtkę z takim szerokim kołnierzem, więc pod to szalik, na wierzch komin, do tego czapka z długim włosiem, puchowe rękawiczki i kozaki z puszkiem



Jaaaa, nie mam siły... Mały od nocy nie w humorze. A raczej to mało powiedziane. Krzyczy, piszczy i nie są to okrzyki radości, raczej wściekłości... Ten żel na dziąsła g*wno daje, nic nie pomaga. W domu totalny syf, bo wszystko rzucam gdzie popadnie, przy robieniu śniadania, przebieraniu siebie, dzieci, wszystko na szybko. 10min temu dałam małemu czopka, bo tak się darł, że nawet na rękach nie szło go uspokoić. I teraz leży spokojnie na macie.. A ja zamiast sprzątać, to na wizażu W nocy nie wiem ile razy się budził, o 6 postanowił chyba wstać, ale ja się wkurzyłam, bo tż sobie na piwko po nocce poszedł to jak wrócił, przeniosłam się do Adasia, a mały nadawał w łóżeczku. Nie wiem nawet czy zasnął, czy co robił. Tż się nim zajmował. Stwierdziłam, że skoro nie czuje potrzeby snu bo zamiasy tego sobie piwkuje, to może się dzieckiem zająć. Obudził mnie płacz Olka po 8...
Wspolczuje nocki ale z Tż to dobre zagranie!
100% popieram i tez bym tak zrobiła
.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Tak poczytałam o azs i jestem prawie pewna,że te plamy Izy to właśnie to Jej objawy pasują i do zdjęć i opisów,które znalazłam w internecie Przez ten świąd jest bardzo rozdrazniona i placzliwa A,żeby nie było zbyt kolorowo to jak Radek dostał ok trzy tygodnie temu uczulenia po czekoladzie tak do tej pory wysypka nie zniknęła,tylko raz jest słabsza,a za chwilę się nasila.A wczoraj zauważyłam u niego dwie malutkie plamki podobne do tych jakie ma Iza mam nadzieję,że to zbieg okolicznosci...i dzisiaj zrobił bardzo rzadką kupę,wiec ewidentnie mu coś zaszkodziło,bo wysypka tez się nasiliła.Tylko nie mam pojęcia co,bo nic nowego nie jadłam


---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Cholerka wcześniej jadłam prawie wszystko i małemu nic nie było,a po tej nieszczesnej czekoladzie nagle wszystko mu szkodzi
Wiesz co nie chce sie narzucać... ale jesli moge cos doradzić
to co opisujesz to wskazuje na AZS (choc wcale nie musi być)
jako nastolatka 3 lata walczyłam z tym cholertwem bezskutecznie! Dermatolodzy, alergolog..naswietlania UV, maści sterydowe - chyba wszytsko co mogło być, łacznie z dietami eliminacyjnymi dlatego jestem przy Kubie taka wyczulona bo wiem że mozna to dziedziczyć
stad ta moja sugestia o tym kremie ziaji dla Ciebie

jedyne co mi przyniosło ulge i pomogło wyleczyć AZS to krem o którym przeczytałam przez prxypadek w gazecie...
,, mediderm,, prod. farmina - opakowanie 500g kosztowalo ok 25 zł rok temu
a druga rzecz to dieta- mnie do tej pory wsyztsko co czekoladowe stranie uczula i od razu dostaje plam.

Ale napewno najwiecej powiem ci o tym lekarz - ja tylko chcialam sie podzielic swoim doswiadczeniem - bo to przechodzilam


Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Temat chrztu na samą myśl mam drgawki, szczególnie po tym, jak dowiedziałam się ile u nas trzeba się nalatać z jakimiś karteczkami, żeby łaskawie ksiądz dziecko ochrzcił. Naprawdę Ci księża nie mają nic lepszego do roboty niż ganiać rodziców po mszach i to tych najdłuższych tylko po to, by zdobyć podpis...
Czekolada - :ślina: oprócz białej jest też Wedla karmelowa która jest ponoć rewelacyjna
Zamówiłam już ocieplane legginsy, mam nadzieję, że mi w nich tyłek nie zamarznie
ufff...troche nadrobilam
teraz zmykam do spania w nadzieii na lepsza nocke

Dobranoc wszytskim
Goraleczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 22:36   #4102
kamilla123
Rozeznanie
 
Avatar kamilla123
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 952
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Bogini to trzymam kciuki za żłobek
Helenka podciąga się do siadu i namiętnie ćwiczy brzuszki (w odróżnieniu od mamy)

Majkela zdrówka

Fajny pomysł z tą herbatą/kawą na spacerze Ale macie takie coś żeby ten kubek włożyć przy rączce, bo ja właśnie nie mam, a na dodatek pasek od torby mi się urwał i nawet tam nie włożę:/

Karolina a macie kogoś innego na tego chrzestnego? Mam nadzieję, że skutecznie poradzicie sobie z problemami skórnymi Izuni Ja mam od zeszłego roku takie problemy - wychodzi mi uczulenie na powiekach, takie czerwone swędzące plamy, masakra Wygląda to strasznie i nawet umalować się nie mogę, na razie lekarza odpuszczam, bo i tak przy kp za wiele mi nie poradzi więc póki co się męczę

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Ja też uciekam spać, bo Młoda pewnie znowu będzie chciała rozpocząć dzień o 6 A to ciemno jeszcze! Do tego 2-3 pobudki... U mnie nocki też nieciekawe
kamilla123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 07:02   #4103
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Czołem Mamusie

u mnie zimy ciąg dalszy, właśnie pada śnieg no, ale coś w padającym śniegu jest, że robi mi się ciepło na sercu, więc niech sobie pada

na nocki nie narzekam, ostatnio mamy 2-3 pobudki na karmienie i w porównaniu z tym co było jeszcze niedawno, to luksus i jestem całkiem wyspana

współczuje problemów skórnych maluszków, oby szybko przeszło
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 07:12   #4104
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Dzień dobry O jak dobrze być wyspaną i wypoczętą mały jak zasną o 21 tak spał do 5 zjadł i śpi do teraz

AZS moja zmora od wielu lat. Wiem jakie to jest uciążliwe dla dorosłego co dopiero u dziecka. U mnie od ciąży na szczęście jest remisja i mam chwilę spokoju, mam nadzieję że nigdy już to nie wróci

Dziewczyny. Jak jest z piciem soczków u waszych dzieci. Ja mam z tym problem. Co chce mu podać soczek butelkom to się krztusi i jak na początku widać że on chce się napić tak po kilku zakrztuszeniach ma już dość i jeszcze nigdy nie wypił mi całego soczku. Nie mam pojęcia jak go nauczyć pić... Dodam że ma najmniejszą dziurkę w butelce do soczków.


A i sukces. Wczoraj po raz pierwszy dwa razy Raduś przekręcił się z brzuszka na plecy Cieszyłam się jak głupia
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 07:14   #4105
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Dzień dobry. Noc średnia.
Ale mimo wszystko nie jest najgorzej. Kawa będzie mnie ratowała.
Zielone pampersy z Tesco- bardzo przyjemme! Rozmiar 4 dłuższy niż zielonych pampersów.
Chłoną słabiej niż pampersy, więc może będę korzystać w ciągu dnia. ..

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Ogarniam się i lecimy załatwiać sprawy.
Wpadnę później
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 08:07   #4106
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Hej, nasze 2 ostatnie nocki byly cudowne, pobudka o 7.30, nie o 5 jak zwykle oby tak juz bylo zawsze
Kamilla ja wkladam ten kubek do kieszonki, którą mam z przodu po wewnetrznej stronie gondoli
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 08:29   #4107
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Dzień dobry
U nas nocka pół na pół.Pierwsze karmienie o 22,ale później mały spał do 2,a już nie pamiętam kiedy spałam tyle godzin pod rząd myślę,że spałby dłużej,ale Tżtowi się sfilmilo,ze mały jęczy i poszedł do niego i narobił hałasu,bo chodzi jak stado słoni no i Iza się obudzila,krzyknęła po czym znowu zasnęła, ale zdarzyla obudzić Radka a później to już co chwilę się budził- co prawda nie na karmienie,ale musiałam wstawać dać mu smoczek.O 5:30 zabrałam go do nas,pospal jeszcze godzinę,nakarmiłam go i spał do 7:30.I Iza oprócz tego chwilowego przebudzenia spala całą noc i wstała o 7:40 W ogóle zaczęłam się zastanawiać,czy jest jakiś pożytek ze wstawania Tzta w nocy,bo po pierwsze musze go obudzić bo on najczęściej nic nie słyszy.Jak się obudzi mowie mu,żeby poszedł dać smoczek małemu,a on mnie jeszcze dziesięć razy pyta,czy nie karmie go teraz wiec i tak nie śpię,a tylko się denerwuję.
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 08:46   #4108
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

Hej hej. U mnie pada śnieg. :O

I chwilowo nie wien jak sie nazywam. Wczoraj Mały spał w dZień do 11 i cchyba z tego tytułu postanowił nie spac w nocy.
Współczuje tym co mają tak cały czas. Ta noc to moja trzecia nie przespana od porodu( w tym jedna to wesele). I chyba tylko kawa mnie poratuje.

Pater albo Pradip, wy pytalyscie o fotelik dla chrzesniaka? Caretero Movilio czy jakos tak...

Ide się ogarnąć..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:07   #4109
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

zophee kupilam ocieplane leginssy i cyckonosze dwa..

Młody z tata został i za nic nie chciał mu zjeść owoców..i jak wrocilam to musiałem nakarmić brzydalka..

Wspolczuje nieprzespanych nocy
Moje słońce dziś 2 razy wstawalo na karmienie wiec ja wyspana jestem..

Wiem ze w emolientach jest parafina- bo tez z nich korzystamy, ale dodatkowo zwykła parafina jest o wiele lepsza i dodaje ja dodatkowo i stan skory młodego ładnie się poprawił..
bogini to jachcie śnieg od ciebie bo unas mrzawka! brrr
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:24   #4110
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. I

A u nas od wczoraj pada deszcz :-( nie wiem czy to nie gorsze od śniegu bo jest ponuro i w domu ciemno. A śniegu znów się boję bo boję się jazdy samochodem w zimie a u nas bez auta ani rusz.

Czy wasze dzieci też tak mają ze jak ominie ich drzemka to stają się mega marude i placzliwe? Miłosz od paru dni tak ma ze jak nie zaśnie kiedy ma spać to robi się głodny, śpiący i zły. A zjeść nie chce tylko płacze i za nic nie da się go uspokoić. Teraz włączyłam suszarkę to zasnął na rekach bez jedzenia. Kiedyś w gościach to samo było.
A może to te zęby albo ja go nie rozumiem?
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-05 11:34:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.