Katalog wszystkiego :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-13, 20:04   #1
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786

Katalog wszystkiego :)


Wbrew pozorom, nie cierpię na nadmiar czasu, ale jak wszyscy szukam czasem zajęć zastępczych, byle nie robić tego, czym zająć się powinnam.
W ten właśnie sposób zabrałam się za tworzenie bardzo prostej tabelki zestawiającej składy i ceny podkładów.
W momencie odnalezienia działu mineralnego na Wizażu wpadłam w amok testowania różnych firm, wyszukiwania, sprowadzania. Strasznie tego dużo. Oczywiście wprowadziłam sobie limit cenowy i inne ograniczenia, ale w dalszym ciągu amok, to najlepsze określenie.
Na własny użytek robię tabelkę, ale pomyślałam, że i innym może się przydać.
Mamy wprawdzie listę ze składnikami i jakiś tam wykaz firm w wątku o próbkach, ale dane są często przestarzałe.
Udostępniam zatem, zaczętą, niekompletną tabelkę (z nadzieją, że może ktoś pomoże w uzupełnianiu). Plik jest duży i chyba należy go pobrać na komputer, żeby obejrzeć:
Klik
Pozycje są z wcześniej wspomnianych wątków, w tym również nie istniejące już firmy, plus firmy istniejące, które nie pojawiły się w wątkach, ale je znalazłam. Mam jeszcze kilka, które dodam w trakcie.
Dajcie znać, czy taka tabelka w ogóle się przyda, czy w miarę uzupełniania jej, wrzucać nowe wersje, a może coś zmieniłybyście.

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2015-03-29 o 19:01
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 23:10   #2
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Katalog wszystkiego :)

Nikt nic nie napisał, nikomu się nie przyda? Wrzuciłam najnowszą wersję. Nie jest kompletna, ale w dużej mierze pouzupełniana. Jak się komuś nie ładuje, mogę wysłać na maila. Najtańszy gram podkładu kosztuje grosz a najdroższy 32,2zł
Wygląda na to, że póki moderacja się nie wtrąci mam swój prywatny wątek.
Może by jednak wykorzystać go do porozmawiania o składnikach? Ten z listą składników jest zamknięty, wyłącznie informacyjny. Stworzyłam (mam nadzieję przydatne) narzędzie porównawcze.
Ja chętnie dowiem się, jakie są Wasze doświadczenia ze "wzbogacanymi" minerałami. Nie mówię oczywiście o dodatkach typu konserwanty, tylko o takich, które mają dodatkowo pielęgnować naszą skórę. I nie tylko. Często pojawia się laurol lizyny- sporo osób narzeka na zapychanie po nim, po co się go dodaje?
Pojawiają się woski, oleje, ekstrakty roślinne, alantoina. Czasami witaminy. Jak witamina C sprawuje się z minerałami, jak reaguje z tlenkami żelaza?
Czy któryś z dodatków Was zapycha, podrażnia (często są takie reakcje na tlenek chlorku bizmutu- może przesadzone?).
Bez czego się nie obejdziecie? Lorri w wątku o kolorówce pisała, że bez cynku nie ma dla nie podkładu mineralnego. Fankom Pixie zależy na dodatku skwalanu. Wolicie podkłady w których głównym składnikiem jest dwutlenek tytanu, mika, puder ryżowy, czy coś innego?
Czy mamy jakieś osoby nadwrażliwe na mikę? MonikaPogrzeba pisała, że Niemki narzekają, że mika zatyka im pory. Widziałam też podkład, gdzie podkreślono, że jest bez dwutlenku tytanu. Też zdarza się że szkodzi? A może spotkałyście się z przypadkiem osoby, która ma uczulenie na metale i nie może używać minerałków?
Wolicie czyste minerały, z dodatkami, a może Wam to rybka? Unikacie odzwierzęcych dodatków?

U mnie zapędy kupowania i chomikowania kosmetyków póki co ostudziło zdrowie. 90% wypłaty wydałam na leki ;/.

Poradźcie, jak zrobić, żeby dokument wyświetlał się online też jako arkusz kalkulacyjny?

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-02-20 o 23:01
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 21:53   #3
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Katalog wszystkiego :)

fajny pomysł, tylko u mnie fatalnie sie otwiera.
widze , ze juz nowe info o Pixie
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:25   #4
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Katalog wszystkiego :)

Możesz pobrać na komputer chyba i wtedy powinno się lepiej otwierać. Tak na prawdę jest to excel, ale nie umiem go wrzucić, tak, żeby działał. Organizatorki maja arkusze rozliczeń i im śmiga, a ja nie potrafię.

Miło, że choć jednej osobie się przydało. Tak, Pixie jest świeże . Cały czas coś dopisuję w wolnej chwili, raz na jakiś czas wrzucam nową wersję. Nam znać, jeśli uznam, że jest już całkowicie kompletne.

Mam pytanie, czy macie może jakieś informacje odnośnie karminu? Czy jest to obecnie barwnik uzyskiwany syntetycznie?

I odnośnie daty ważności: czy jest może w Polsce prawo, które nakłada obowiązek wyznaczania daty ważności na produktach przeznaczonych do celów kosmetycznych? Z wymiankowego:
[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;45177144]KOLOROWKA.COM- mika "ivory lace". (...) Data ważności do 12.2014
[/QUOTE]
Skład: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxide, Boron Nitride
Nie ma tu nic organicznego. Jak w końcu jest z tą datą ważności?

Jaką datę ważności mają produkty takie jak puder ryżowy, bambusowy, alantoina? Stawiam na 2-3 lata. Tu prośba do Lorri, (jeżeli uda się nam potwierdzić te informacje)- czy mogłabyś dodać to info do opisu dodatków w wątku o składnikach?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 07:10   #5
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Katalog wszystkiego :)

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Jaką datę ważności mają produkty takie jak puder ryżowy, bambusowy, alantoina? Stawiam na 2-3 lata. Tu prośba do Lorri, (jeżeli uda się nam potwierdzić te informacje)- czy mogłabyś dodać to info do opisu dodatków w wątku o składnikach?
Termin ważności można uzyskać tylko od producenta/dystrybutora dla konkretnej partii.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 10:33   #6
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Katalog wszystkiego :)

Rozumiem. Sądziłam, że są jednak jakieś ramy czasowe dzięki którym można szacować.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 23:59   #7
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Katalog wszystkiego :)

Wrzuciłam najnowszą wersję. Wpisałam już wszystkie firmy, które znalazłam. Jest ich 283, w tym 30 zamknięta lub prawdopodobnie zamknięta no i parę niemineralnych z ich"mineralnymi" podkładami. Wszystko to jednak firmy z podkładami. Mineralnych firm które nigdy nie miały podkładów tam nie ma.
Pozycje na czarno są gotowe, lub nie zamierzam nic więcej na razie uzupełniać, bo nie znalazłam informacji, lub mnie nie interesują. Gdyby Was jednak interesowały i znalazłybyście coś, fajnie by było, gdybyście się podzieliły
Zielone i pomarańczowe to pozycje do uzupełnienia. Zielone oznaczają, że już pisałam do firmy, pomarańczowe jeszcze na to czekają i tu również- jeśli macie jakieś info, chętnie je przygarnę. Głównie brakuje składów, lub ceny za gram, ze względu na to, że często waga produktu podawana na stronie nie jest wagą netto.
Raz na jakiś czas będę wrzucać link ze świeżym katalogiem, ale z racji, że wszystkie firmy, które miałam do wpisania już wpisałam, nie będę w tym celu podbijać wątku.

Ponawiam jednak swoje pytanie o podkłady z olejami i ekstraktami- używałyście?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 22:24   #8
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: Katalog wszystkiego :)

hej, a mogłabyś to wrzucić np. w pdfie? Bo nie mogę nic z tego rozczytać, wszystko mi się rozjeżdża... A jestem właśnie na etapie wyboru pierwszego podkładu mineralnego (na razie decyzja skłania się w kierunku AM) i chętnie poczytam o składach, bo mam -zaleczoną, ale jednak - cerę trądzikową (nietłustą).
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 19:02   #9
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Katalog wszystkiego :)

Uzupełniłam, haha. I udało mi się zrobić, żeby wyglądało jak Excel, mógłby ktoś dać znać, czy działa?
https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 21:55   #10
dmii
.
 
Avatar dmii
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 687
Dot.: Katalog wszystkiego :)

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Uzupełniłam, haha. I udało mi się zrobić, żeby wyglądało jak Excel, mógłby ktoś dać znać, czy działa?
https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

Mi działa, świetna robota
dmii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 09:01   #11
jestemann
Rozeznanie
 
Avatar jestemann
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 602
Dot.: Katalog wszystkiego :)

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Uzupełniłam, haha. I udało mi się zrobić, żeby wyglądało jak Excel, mógłby ktoś dać znać, czy działa?
https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

klask i:kla ski:
__________________
INSTAGRAM: http://instagram.com/anitaosmolska

Nowa torebka MICHAEL KORS ISADORE BLACK szuka domu
jestemann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-30 10:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.