Torebka i buty w tym samym kolorze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-16, 17:41   #1
moann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 13
Question

Torebka i buty w tym samym kolorze?


Cześć dziewczyny
Chciałabym wiedzieć co sądzicie na temat dobierania koloru torebki do butów (albo odwrotnie). Jeszcze do wczoraj sądziłam, że w pewnych sytuacjach buty i torebka utrzymane w tej samej kolorystyce są w "dobrym tonie". A dzisiaj - o zgrozo - dowiedziałam się, że to jest kompletnie niemodne. A nawet więcej - że jest przejawem złego gustu i że ów gust zepsuli nam - Polkom rodzimi i znani projektanci mody. No i co Wy na to? Pozdrawiam.
moann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 17:50   #2
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

również jestem tego ciekawa, no jak to jest? czy są tu wizazanki, które dobrze doradzą?
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 18:15   #3
lil' sexy
Zadomowienie
 
Avatar lil' sexy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 818
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Moim zdaniem wszystko zależy od stroju. Jeśli jest to jakaś mała torebka na wieczór (nie wieczorowa, ale np. do pubu czy na dyskotekę) to lepiej żeby współgrała ze strojem. Ale jeśli chpdzi o dużą torbę, którą nosimy na co dzień to trzeba przyznać rację, że powinna się wyróżniać, a nie być pod kolor butów i paseczka. Trzeba mieć przy tym trochę wyczucia stylu coby się wszystko nie gryzło, ale w sprawie dodatków jestem za odryginalnością, a nie kompletowaniem zestawów dobranych kolorystycznie.
__________________
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."

MD
lil' sexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:35   #4
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

moim zdaniem trzeba mieć dużo kasy aby zawsze mieć torebke i buty w tym samym kolorze, no chyba że sie ma 2 pary butów
generalnie w tej kwesti popieram zdanie lil'sexy- do wieczorowej kreacji, lub bardzo eleganckiej - lepiej mieć buty i torebke w tym samym kolorze, chociarz niekoniecznie bo czarne buty i ciemno brązowa skórzana torebka też będa wyglądać dobrze.
Na codzien, do ubrań sporotwych, jeansów, mniej elegancich spódnic - zarówno buty jak i torebka mogą się róznic - ale tutaj myślę że ważna jest kwestia stylu, jeśli np. buty typu adidas to apsolutnie nie skorzana torebka
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:38   #5
lil' sexy
Zadomowienie
 
Avatar lil' sexy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 818
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Kodeinko fajnie, bo już myslałam, że jestem osamotniona
__________________
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."

MD
lil' sexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 20:27   #6
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

ja na codzień noszę brązowo - ciemnozieloną torebke a butów nie mam zielonych i myślę że większość dziewczyn nie przejmuje się aż tak bardzo nad kolorami obu dodatków ( chyba że , jak już wcześniej wspomiałam/łyśmy- jest wyjątkowo elegancka okazja)
..wystarczy przeglądnać wątek na forum plotkowym o torebkach gdzie wizażanki wklejają zdjecia swoich "nosidełek" są bardzo różne, kolorowe i z róznych materiałów - często cięzko byłoby dobrać buty tak aby zawsze pasowały
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 20:37   #7
Asieńkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Asieńkaaa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 111
Smile Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

co do dopasowywania torebki i butów wszystko musi mieć swoje miejsce i czas tak jak już wcześniej dziewczyny wspomniały na eleganckie wyjście buty i torebka mogą pasować kolorem bądź być zbliżone. Są to nauki mojej mamci hihih ale przecież każda z nas dobrze wie, że trudno jest na codzień dopasowywać wszystko, więc sama wcale nie dobieram kolorystycznie butów i torebki...właśnie raczej do ubrania ciekawe jak inne dziewczyny ??
Asieńkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 20:40   #8
misiolinka20
Raczkowanie
 
Avatar misiolinka20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Boat City :o)
Wiadomości: 429
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

jest taki program na jednej z dosc popularnych stacji (nazwy nie bede zdradzac). jest on w calosci poswiecony modzie i tam pewni stylisci komentuja ubiory ludzi, ktorzy akurat kolo nich przechodza. i wlasnie taki jeden stylista powiedzial, ze kompletowanie torebki, paska i butow w tym samym kolorze to zabojstwo dla mody. zreszta juz od jakiegos czasu slysze taka wlasnie opinie i wlasciwie nie mam nic przeciwko a nawet jestem za no bo strasznie to nudne jak kobitki nosza czarne buty i koniecznie do tego czarna torebke. pewnie panie w podeszlym wieku i tak beda nosic "kompleciki", ale do nich nie bede miala zadnych pretensji
misiolinka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:36   #9
lil' sexy
Zadomowienie
 
Avatar lil' sexy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 818
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

W wakacje spędzam większość czasu na siłowni, więc torba którą obecnie noszę jest ogrooomna, jasnoróżowa, troszkę na niej cekinów (ale nie przekraczam granicy tandety). Generalnie noszę ją do wszystkiego - nie ważne czy akurat mam na sobie dres czy szpilki
__________________
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."

MD
lil' sexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 09:04   #10
the_only_one
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 104
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

a ja sie wyłamie bo uwazam ze jesli zalozmy kobieta nosi skorzana torbe brazowa to buty koniecznie(!) musza byc rowniez brazowe, tak samo w przypadku innych kolorów. Latem ta zasada troche mniej obowiązuje, bo wiadomo ze gdy nosimy jakies plocienne torebki, materiałowe- powiedzmy rozowe, niebieskie to raczej dopasujemy je do ogolnego stroju a nie koloru butow.
Caly watek przypomnial mi stary serial "daleko od szosy" gdzie bohaterka wybrala sie z facetem na wiejscka potancowke i miala biala torebke i czarne buty lub odwrotnie buahahahhaaaaaaa
the_only_one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 09:45   #11
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Projektanci zmienni są
Dziś kultywować będą jednej, za tydzień innej regułe.
Uważam , że kwestia doboru kolorystycznego butów i torebki, to jak wszystko w modzie, rzecz gustu, najważniejsze, by czuć się dobrze.
Osobiście jestem wierna zasadzie zgodności kolorystycznej, do jasnej torebki, beżowe, cieliste buty, do czarnej- czarne, grafitowe. Kolor nie zawsze musi być identyczny, ton w ton, ale zbliżony , owszem.
Na codzień mam ciut doczynienia z modą, i nikt dotąd nie zwrócił mi uwagi za zły gust
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 10:25   #12
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

dopasowanie butów i torebki w kwestii kolorystycznej to jeszcze nic. Żona kolegi mojego męża z pracy ubiera sie całkowicie w jednym kolorze. Do każdego koloru podkoszulka na lato ma odpowiedni kolor czapeczki z daszkiem. Ostatnio chyba też troche przesadziła z turkusem, bo wyszłą w turkusowej falbaniastej sukni, turkusowych butach, do tego w tym samym kolorze wszystkie dodatki łącznie z butami i torebka. Moi zdaniem to rzeczywiscie jest lekka przesada, a no i oczywiście nadmiar kasy nią targa
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 10:39   #13
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Cytat:
Napisane przez justyskaa
dopasowanie butów i torebki w kwestii kolorystycznej to jeszcze nic. Żona kolegi mojego męża z pracy ubiera sie całkowicie w jednym kolorze. Do każdego koloru podkoszulka na lato ma odpowiedni kolor czapeczki z daszkiem. Ostatnio chyba też troche przesadziła z turkusem, bo wyszłą w turkusowej falbaniastej sukni, turkusowych butach, do tego w tym samym kolorze wszystkie dodatki łącznie z butami i torebka. Moi zdaniem to rzeczywiscie jest lekka przesada, a no i oczywiście nadmiar kasy nią targa
hmm nieźle

ja wam coś powiem... mam białe klapeczki i białątorbę w rózowo niebieskie cośtam (nie kiczowata ) no i to tej torby założe praktycznie każdy bucior ale nie sportowy mocno . jestem wielbicielka klasyki i jednak dla mnie black bucik i black torba to podstawa i mam taki niezbędniczek oczywiście w zgodzie z trendami mam czarne półbuciki "platfusy" (tak zwane przez moją siostre heheheh) płaskie balerinki z kffffiatkiem i czarny torebczas..., fajosky też
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 14:22   #14
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

generalnie jestem raczej przeciw butom i torebce w tym samym kolorze,bo to nudne i..banalne.
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 14:46   #15
k_maUa
Raczkowanie
 
Avatar k_maUa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 226
GG do k_maUa
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Popiera opinię, że zależy to od rodzaju stroju...Jeśli jesteśmy bardziej elegancki eto powinnyśmy trzymać jedną tonację kolorystyczną(żeby nei zalozyc do rozowej sukienki czarnych szpilek i rozowej torebki..). Sama raczej staram się trzymać takich samych kolorystycznie, lub podobnych zestawien torba-buty, lecz jak wiadomo nie zawsze jest to do końca możliwe ze wzgledu na fundusze
k_maUa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 14:49   #16
ciara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 98
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

wedlug mnie to zalezy od stroju, czasem dobranie pod kolor torebki i butow jest nawet wskazane, lecz nie zawsze... do eleganckiego ubioru pasuje taki zestaw... gwiazdy czesto dobieraja buty i dodatki w tym samym kolorze... pozdro
ciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 19:28   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Mi się podobają buty pod kolor torebki. To bezpieczne i niekoniecznie nudne

Ładnie też wygląda torebka pod kolor spodni a buty pod kolor kurtki.. I 100 innych kombinacji.

Ech.. zresztą nie ma co teoretyzować. Musiałabym zobaczyć konkretne zestawienie.. a modą bym się nie przejmowała
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 21:20   #18
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

ja sobie nie wyobrażam wyjść do ludzi w niebieskich butach i różowej czy fioletowej torebce (a widziałam takie ewenementy na ulicy ) . staram się też unikać połączen typu: białe buty i czarna torebka czy dowrotnie chociaż słyszałam opinię że "w sumie to nie wygląda źle" brrrr... okropieństwo

generalnie najczęściej mam torebki, które współgrają kolorem z butami chociażby w najmnejszym stopniu bo wtedy się dobrze czuję ale to chyba już takie moje małe zboczenie
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 06:06   #19
kocie_oko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 72
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

To wszystko zależy od ... wielu, wielu rzeczy np: wiek, pozycja społeczna, okolicznosci (czy kompletujemy garderobe do pracy, do knajpy, na plażę, za zakupy itd), pory roku itd. itd
Moim zdaniem nie ma zasady.

Co to tzw. projektantów czy stylistów ... z całym szacunkiem - ale oni powinni zacząć od siebie samych, swojego tzw. stylu.

Natomiast podniesiony wyżej wątek krytyki w tv - zarzucają brak smaku w ubieraniu sie ludzi. Ja mam poważne wątpliwości co do ich braku wyczucia w ich wypowiedziach.
kocie_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 11:08   #20
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Również zgadzam się z opinią Lil'Sexy,że w wieczorowej kreacji buty powinny być dopasowane do torebki i stroju.Ponadto uważam,ze każdy powinien ubierać się jak chce.Nie trzeba ślepo podążać za modą,bo wszystkie trendy zmieniają się b.szybko
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 11:30   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Cytat:
Napisane przez moann
Cześć dziewczyny
Chciałabym wiedzieć co sądzicie na temat dobierania koloru torebki do butów (albo odwrotnie). Jeszcze do wczoraj sądziłam, że w pewnych sytuacjach buty i torebka utrzymane w tej samej kolorystyce są w "dobrym tonie". A dzisiaj - o zgrozo - dowiedziałam się, że to jest kompletnie niemodne. A nawet więcej - że jest przejawem złego gustu i że ów gust zepsuli nam - Polkom rodzimi i znani projektanci mody. No i co Wy na to? Pozdrawiam.
Dokładniej to było,że zepsuło nam ten gust kilku projektantów w latach 70. (tekst z naszego ulubionego TVN Stylowskiego programu,akcja Z kamerą wśród warszawiaków )

Moda modą,tendencje tendencjami,a najważniejszy jest nasz własny styl.Każdy powinien czerpać z mody to co mu odpowiada,a nie stawać się jej niewolnikiem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 11:38   #22
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Natii4, dokładnie zgadzam się z tobą,najwazniejszy jest własny styl, inaczej wszystkie wyglądałybysmy jak klony
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:13   #23
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835
Dot.: Torebka i buty w tym samym kolorze?

Wykopałam wątek bo zakładany był 7 lat temu. A co dzisiaj?? Chodzi mi dokładnie o torebkę na wesele. Sukienkę mam w kolorach czerni, zieleni i różu, buty klasyczne czarne a co z torebką?? Powinna być czarna czy może dopasowana do kolorów z sukienki; dokładnie chodzi za mną róż, o ten http://velluggio.securityhost.pl/img...KOP/11/4/1.JPG
Pozdrawiam
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.