aerobik dla początkujących?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-25, 08:42   #1
oreganka
Zakorzenienie
 
Avatar oreganka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 559

aerobik dla początkujących??


Bardzo chciałabym się zapisać na aerobik, ale jestem raczej amatorką w tej dziedzinie, a odmian aerobiku jest wiele, czy możecie poradzić coś dla początkujących??Do wyboru mam?
DANCE AEROBIK
step-
TBC - Total Body Conditioning- czyli praca nad całym ciałem. Kompleksowy zestaw ćwiczeń obejmujący wszystkie partie mięśniowe z użyciem ciężarków, stopnia Reebok lub tubingów. Trening poprawiający kondycję organizmu, napięcie i wytrzymałość mięśni. Ćwiczący dostosowuje obciążenie do swoich indywidualnych możliwości.
ABT - Abdominal, Buttocks Thighs- czyli brzuch, biodra, pośladki. Trening wzmacniająco-kształtujący, który zapewnia płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Efekty gwarantuje duża liczba powtórzeń poszczególnych ćwiczeń z użyciem (lub bez) ciężarków, stopnia Reebok etc.
JOGAFIT- trening wykorzystujący podstawowe elementy jogi. Zajęcia poprawiają i stabilizują postawę, zapewniają harmonijny rozwój całego ciała, wzmacniają mięśnie oraz zwiększają ich elastyczność. Ćwiczenia gwarantują relaks i odprężenie.
BODY BALL - zajęcia łączące wzmacnianie mięśni, poprawę równowagi z relaksem. Piłki doskonale pomagają w kształtowaniu smukłej sylwetki, umożliwiają ćwiczenia przy odciążonym kręgosłupie oraz aktywizują mięśnie głębokie.

Wysportowana za bardzo nie jestem, więc poradźcie od czego powinnam zacząć??
oreganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:05   #2
ewika91
Raczkowanie
 
Avatar ewika91
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 55
Wink Dot.: aerobik dla początkujących??

Radziłabym ci wybrać taki który uważasz za najlepszy... A co do tego że jesteś początkująca to ni4e przejmuj sie!! Areobik są to bardzo spokojne, rozluźniające ćwiczenia!!! Polecam aerobik!!!!!!
ewika91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:07   #3
oreganka
Zakorzenienie
 
Avatar oreganka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 559
Dot.: aerobik dla początkujących??

Ja się obawiam, że nie będę mogła nadążyć za resztą
oreganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:34   #4
ewika91
Raczkowanie
 
Avatar ewika91
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 55
Dot.: aerobik dla początkujących??

Wiem po włąsnym doświadczeniu:
Po pierwszych zająciech to miałam dosyć- wszyscy nadążali a ja ostatnia, ale po 3 zajęciach to doszłam do wniosku że idzie mi coraz lepiej... Zachęcam!!!
ewika91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 17:51   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: aerobik dla początkujących??

[quote=ewika91] Areobik są to bardzo spokojne, rozluźniające ćwiczenia!!! quote]

Hihihi tu bym polemizowała
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 18:33   #6
*jamajka*
Zakorzenienie
 
Avatar *jamajka*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 4 844
Dot.: aerobik dla początkujących??

oreganka - aerobik jest mega fajną sprawą! sama chodzę już kilka miesięcy i już sobie nie wyobrażam nie chodzić! ale fakt faktem-na większości zajęć na początku jest układ choreograficzny, na który po prostu trzeba czasu żeby się połapać.. no ale to jest jak ze wszystkim - niczego się odrazu nie umie! ja się gubiłam na kilku pierwszych zajęciach, moje koleżanki też.. obserwuję też obce dziewczyny, które w miarę czasu naprawdę dobrze sobie radzą! jest to tak fajna forma ruchu, że warto zacisnąć ząbki, pochodzić kilka razy i wszystko będzie ok niestety jedno co zauważyłam, że ciężko idzie osobom, które nie mają poczucia rytmu w ogóle.. im naprawdę jest ciężko sie zsynchronizować..

ale mimo wszystko polecam! na mnie działa to nie tylko pod względem fizycznym, ale głównie poprawia nastrój! tylko ważny jest fajny i dobry instruktor.. który dobrze tłumaczy, ma dobre podejście, czujesz się przy nim komfortowo itp.. to baaardzo ważne, ja mam to szczęście, że do takich właśnie chodzę i jest wspaniale

POLECAM I POZDRAWIAM
__________________


niu lajf.. va bene?
*jamajka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 19:05   #7
ewika91
Raczkowanie
 
Avatar ewika91
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 55
Dot.: aerobik dla początkujących??

[quote=paulakrk]
Cytat:
Napisane przez ewika91
Areobik są to bardzo spokojne, rozluźniające ćwiczenia!!! quote]

Hihihi tu bym polemizowała
Nie zwróciłaś chyba uwagi na to że wybierasz sobie na jaki chcesz iść... Są spokojne, ale także wymagające dużej ruchliwości. Wiem po własnym doświadczeniu jak to wszystko wygląda i uważam że nawet najmniej ruchliwe osoby dają sobie radę...
ewika91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-25, 20:04   #8
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: aerobik dla początkujących??

ja teżnie uważam, że aerobik taki spokojny, ale ja nigdy nie byłam wysportowana i zawsze zadyszkę miałam na wf :P a na aerobik zapisałam sie jakos 2,5tyg. temu byłam już 8 razy i fakt faktem na pierwszych 2óch 3ch był ciężko, momentami to mi się ciemno przed oczami robiło i wogóle 7me poty mnie zlewały i już miałąm się poddać, bo i z moją koordynają i rytmicznością że tak powiem niezbyt dobrze, ale teraz jest już super i mogę powiedzieć że się powoli uzależniam. byłam w piątek a teraz będę dopiero w poniedziałek i już mnie meczy i się doczekać nie mogę. Top przyjemne zmęczenie jest cudowne. Poleceam P.s. chodze na fat burning, BPU i TBC-ogólny ze tak powiem)
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 20:37   #9
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: aerobik dla początkujących??

Cytat:
Napisane przez oreganka
Bardzo chciałabym się zapisać na aerobik, ale jestem raczej amatorką w tej dziedzinie, a odmian aerobiku jest wiele, czy możecie poradzić coś dla początkujących??Do wyboru mam?
DANCE AEROBIK
step-
TBC
ABT
JOGAFIT
BODY BALL

Wysportowana za bardzo nie jestem, więc poradźcie od czego powinnam zacząć??

polecam na poczatek TBC albo ABT - u mnie w klubie wyglada to tak ze jest 15-20 minut rozgrzewki typowego aerobiku - jakis uklad w rytm muzyki a pozniej cwiczenia na konkretne partie ciala - najczesciej na macie. wiec jesli nie bedziesz dawala rady mozesz odpoczac.

step na pierwszy raz moze bardzo zmeczyc i mozesz go sobie obrzydzic na dlugo

joga bedzie bardzo statyczna - w mojej opinii moze byc dobra jako drugie cwiczenia np. po stepie

natomiast cwiczenia na pilce - musisz miec wzmocnione miesnie, pilke bym wprowadzila po kilku zajeciach pilates wczesniej - zebys juz miala swiadomosc swojego ciala. idac na goraco mozna sobie zrobic wiecej szkody niz pozytku...
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 20:46   #10
sambrija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj lubelskie
Wiadomości: 261
Dot.: aerobik dla początkujących??

Hej! ja osobisci epolecam m apoczatek TBC jak sama nazwa wskazuje jest to ogolna praca nad calym cialem.poprawisz w ten sposob swoja wydolnosc koordynacje i wzmocnisz miesnie. polecam te forme,
na poczatek ni epolecam zajec z body ball i stepu.mozesz tez uczeszczac na zajeci ABT. Aerobic jest świetny.polecam wszystkim!
sambrija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 14:06   #11
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: aerobik dla początkujących??

Ja od początku rzuciłam się na głeboką wodę - aero latino i wytrzymałosciowy aerokickboxing i gorąco polecam
Po tym czuć ,że naprawde popracowałaś bo po niektórych zajeciach typu 3 literki ( tbc, bpu itp) to nie bardzo....
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 14:25   #12
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: aerobik dla początkujących??

Ja też mam ochote zapisać się na aerobik, to jest świetna sprawa.

Musze tylko poszukać jakiegoś punktu najbliżej siebie bo nie chce mi sie za daleko dojeżdżać. Już wystarczy mi że do szkoły i na dodtkowy angielski musze jeździć autobusami i tranwajami.

A może znacie jakieś fajne miejsca w Katowicach lub Chorzowie ?
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:15   #13
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: aerobik dla początkujących??

hej hej
mam poważne plany, wielkie plany heheh zamierzam zacząc chodzic na aerobik
nigdy nie byłam na takich zajeciach.
NIe wiem czy to dla mnie czy nie , muszę spróbowac.
Chciałabym stracic troszkę tłuszczu i ujędrnic ciało - mam nadzieje że dobrze wybrałam.
a jak u was z utrata wagi po takich zajęciach???
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 09:21   #14
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: aerobik dla początkujących??

na początek to może jakieś ćwiczenia rozciągające , stretching i pilates? nie są ciężkie a przygotują ciało do cięższych np chodawkowskiej turbo spalanie albo skalpelek
__________________
70,6-->69-->68-->67,5-->67-->66-->65-->64-->63-->62-->61-->60...-->59


Byłam Będę .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-18 o 09:17 Powód: ukryty link
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.