Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-08, 13:18   #931
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

hej dziewczyny mam kilka pytan dotyczacych tego pilingu :
jak dlugo skora sie luszczy ?
po jakim czasie od zrobienia pilingu mozna wyjsc bezpiecznie na slonce ??

a i jeszcze pytanie nie zabardzo na temat ale musze wiedziec : ile kosztuje przesylka jesli bym zamuwila kwas na www.mazidla.com ??

prosze o pomoc
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-08, 14:03   #932
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Paulino92 skóra łuszczy się u każdego inaczej - u mnie 3-4 dni.
Nigdy nie jest bezpiecznie wychodzić na słońce tzn. filtrów powinno używać się przez cały rok.
Koszt przesyłki to 8 zł.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-08, 14:09   #933
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

wiec ja za przesylke z kosztami za kwas i olej kokosowy ( 100ml)zaplacilam 25 zl( koszt przesylki 8 zl) wiem mozze lepiej sie oplaca albo zrobic zbiorowe zamowienie albo cos jeszcze sobie zamowic:P) a jak ci nie szkoda to zamawiasz tylko to co do slonca to fakt ze skora jest wrazliwsza po peelingu i tak z tydzien obowiazkowe czapki z daszkiem itp.faktem tez jest ze sskore caly rok trzeba chronic
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 08:06   #934
kolega007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

mozna ta lanoline zastapic czyms innym??
kolega007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 08:22   #935
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

A mnie tak kusi ten peeling, że muszę jeszcze o coś zapytać.
Bo przyznam, że kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi z tymi filtrami (dlaczego, jakie, jak długo itd.) Jeśli zrobiłabym sobie w kwietniu ze dwa takie peelingi, później powiedzmy do czerwca chodziła w spodniach, to też muszę smarować nogi takimi wysokomi filtrami? Czy np. pod koniec czerwca na plażę mogę wyjść normalnie, z normalnym kremem z filtrem? Bo jeśli można tak zrobić, to chyba się jednak skuszę, bo zawsze troszkę rozjaśnię te przebarwienia do lata...
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 14:00   #936
_margot_
Raczkowanie
 
Avatar _margot_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 44
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Olkie, napisałam do Ciebie na priva, mogłabyś odebrać?


Pozdrawiam
_margot_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 16:18   #937
kolega007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

czym jeszcze mozna sie wysmarowac po zmyciu tego kwasu bezposrednio??prosze o pomoc!
kolega007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 16:20   #938
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Dziewczyny mam takie pytanie: jak Wy odmierzacie np. 1 ml kwasu jak on jest w proszku i wypadałoby podać jego miarę w gramach??? bo wode podajecie w ml a kwas???
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 17:17   #939
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez iszsza Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanie: jak Wy odmierzacie np. 1 ml kwasu jak on jest w proszku i wypadałoby podać jego miarę w gramach??? bo wode podajecie w ml a kwas???
Iszsza przeczytałam właśnie cały wątek i o tym jest mowa w postach od 143 do 149
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 17:38   #940
Myszka:))
Przyczajenie
 
Avatar Myszka:))
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cześć Dziewczyny
już od dawna śledze ten wątek gdy tylko mam czas i możliwość, właśnie jestem po TCA na twarz, plecy i dekolt... Taki pełny serwis na świętaNo i dzięki temu mam czas trochę poczytać o waszych pomysłach. Tak się zastanawiałam nad osobami które mają przebarwienia, czy któraś z was próbowała używać wyższych stężeń kwasy mlekowego, poprostu zastąpić peeling migdałowy roztworem z kwasu mlekowego. O ile wiem ten kwas jest naprawde świetny na przebarwienia! Do tego nie działa tak "agresywnie" jak migdałowy no i złuszczanie nie jest takie drastyczne ale za to jest się bardziej "wybielonym"... A osoby skłonne do podrażnień dobrze go znoszą. Myślę że jak się już złuszczę po tym co miałam teraz to spróbuje sama, bo mam skłonność do przebarwień i blizn. Na blizny co prawda dla mnie jedynym ratunkiem to bardzo mocna mikrodermabrazja i peelingi medyczne, ale na przebarwienia już kiedyś próbowałam z tym kwasem i działało Tylko że z głupoty i braku czasu przestałam
Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi co wy o tym myślicie
Myszka:)) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 18:57   #941
_margot_
Raczkowanie
 
Avatar _margot_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 44
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Hejka
No i siedzę Drodzy Państwo z 25% kwasem na plecach od dobrych 15 min, da się wytrzymać, takie swędzenie w zasadzie dośc uporczywe, coś jakby igiełki. W sumie jakiś tydzień temu złuszczałam się dośc mocno retinem i może dlatego wogóle coś czuje, ale do wytrzymania, spokojnie da się z tym siedzieć z parę godzin. No i nie wiem kiedy zmywać. Ile z takimi 25% można siedzieć bez szwanku, com bo te 15 minut nic mnie prawie nie rusza?
pozdrawiam
_margot_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 19:18   #942
_margot_
Raczkowanie
 
Avatar _margot_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 44
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

ok, już jestem po , Panie i Panowie, nawet tego nie zmywałam tylko przetarłam roztworem sody (a wogóle to jaka ma być proporcja tego proszku sody powiedzmy na pół szklanki wody? )
jeżeli efekt ma być odpowiednio proporcjonalny do nieprzyjemności przebiegu samego zabiegu to za tydzień walnę sobie 40%, luzik


pozdrówka
_margot_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 20:00   #943
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez iszsza Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanie: jak Wy odmierzacie np. 1 ml kwasu jak on jest w proszku i wypadałoby podać jego miarę w gramach??? bo wode podajecie w ml a kwas???
1 ml to 0,8 grama kwasu
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 07:50   #944
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Dziewczyny! Z czego wy macie skórę! Fuksiary! Używam "migdałka" od miesiąca,a ani razu nie przekroczyłam 16%!!! I może nie byłoby to takim strasznym problemem, gdyby nie fakt, że chciałabym coś przez to osiągnąć. Już nawet nie chodzi o cerę Afrodyty bez zaskórników i przebarwienia na czole (do tej pory nie wiem skąd), choć o tym marzę, ale jakoś obłażenie ze skóry jak wąż dla samej idei niezbyt mi się podoba.
Ale 20-30%???? A używacie w ogóle tego peelingu z alkoholem? Bo ja zastanawiałam się, czy nie dodać trochę spirytusu salicylowego...
I mówicie jeszcze, że filtry mogą się destabilizować????

Jak coś, to proszę o więcej informacji. Obecnie używam Iwostinu 50, o którym wcześniej pisałyście, że jest w porządku. Lubię go i wolałabym nie zmieniać na jakieś cudo za 200 zł/30ml.
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 08:17   #945
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
1 ml to 0,8 grama kwasu
dziekuje bardzo
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 08:39   #946
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Szerze mowiac to bardziej sie zluszczam (tak wynika z opisow) po alkoholowej miksturze z olejkami(cynamon, pichta cytryna, lawenda, rozmaryn...) ale pieczenie czasem nie do wytrzymania
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 09:48   #947
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Jaka to mikstura? Przeczytałam na jakimś forum na Wizażu o niebywałych właściwościach olejku pichtowego i robionych przy jego pomocy tonikach, ale na mnie jakoś to nie działało (stosowałam prawie 2 m-ce!).
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 10:20   #948
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

olejki eteryczne rozccienczone w spirytusie slaicylowym....dolewam jeszcze nalewki(arnika, nagietek, melisa)....duzo tutaj dziala olejkek cynamonowy...jego dzialanie jest bardzo mocne dlatego nalezy byc ostroznym
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 10:26   #949
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Witajcie dziewczyny, od jakiegos czasu podczytuje watek i bardzo mnie kusza te peelingi, ale... jestem w ciazy i czy orientujecie sie moze, czy sa jakies przeciwskazania dla kobiet w ciazy? Pozdrawiam
Agy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-10, 10:36   #950
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Z tego co ja się orientuję to w ciaży nie powinno sie stosować kwasów... może więc powinnas na wszelki wypadek odłożyć plany złuszczania na parę miesięcy
Poza tym słyszałam że w ciąży cera, włosy i paznokcie wyglądają o wiele lepiej, tak więc to co my mamy dzięki kwasowi migdałowemu, Ty osiągniesz bez konieczności sporządzania mazideł i co najważniejsze bez linienia
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 10:47   #951
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Dzieki za odpowiedz, tego sie obawialam, ale dlatego, ze moja skora, zwlaszcza na plecach pogorszyla sie, z reszta twarz tez, moze polepszenie stanu skory jeszcze przede mna, no coz chyba bede musiala poczekac
Agy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 11:37   #952
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

a ja wczoraj zrobiłam drugi raz peeling kwasem, ale tym z allegro, zero podrażnień, łuszczenia na razie znowu nie widze, tym razem chyba jeszcze łagodniej mnie to potraktowało
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 11:39   #953
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

wreszcie trafilam na ten watek
wiem ze pewnie juz macie dosc pytan o stezenia i czas wylinki ale ja wlasnie potrzebuje pomocy bo nie wiem jak dostosowac te stezenie do skory na lydkach...zaczelam od toniku potem 20% i 30% a tu nic ani luszczena ani szczypania, nawet nie zaczerwienilo sie nic, nawet nie zmywalam tego peelingu wieczorem tylko rano. poczekam jeszcze pare dni, z pewnoscia skora na nogach jest grubsza ale czy to wplywa na szybkosc wylinki?
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 12:00   #954
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Azyla, tą miksturę, to robisz w jakich proporcjach? A olejki masz takie zwykłe ze sklepu, jak do aromoterapii, czy jakieś nadzwyczajne?
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 14:44   #955
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

A ja mam zwątpienie filtrowe, bo używałam LRP Anthelios Dermo-Pediatrics, ale zaczęło mnie tak wysypywać - same ropne bolące, choć takie podskórne gule też się pojawiły. Poza tym filtrowanie bardzo mi utrudniało życie, bo świeciłam się okropnie - cerę mam tłustą z natury - poza tym to utrudnia nakładanie makijażu. A szczerze mówiąc to w tamte lato używałam tylko podkładu, którego używam od dwóch lat i dziwiłam się czemu nie mogę się opalić (a lato było gorące jak nie wiem co). Spojrzałam na butelkę podkładu i dopiero zauważyłam, że on ma filtr 15 !!!! Słońce mnie nic nie ruszyło. Więc po co mam się katować tym tłustym smarem skoro sam podkład daje sobie też świetnie radę? Ja już sama nie wiem. Poza tym nie mam pieniędzy na to, żeby co chwilkę wydawać ok 60 zł na nowy filtr bo wcześniejszy mi nie odpowiada. A u mnie w mieście nie można dostać próbek.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 17:05   #956
_margot_
Raczkowanie
 
Avatar _margot_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 44
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

eh mnie też szlag trafia z tymi filtrami
mi się marzy dobry filtr który jest jednocześnie fluidem plus do tego w komplecie -to już ideał - kompaktem o jakimś normalnym kolorze skóry. Kładłabym sobie toto przed wyjściem na facjatkę a do lusterka jakieś drobne poprawki kompaktem, eh ta moja ułańska fantazja;>, pewnie za sto lat tego nie wymyślą
_margot_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 19:22   #957
Gween
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 701
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

https://ssl.allegro.pl/item180837573...ena_tanio.html

Co sadzicie o tym czy te ampułki moga byc lepsze niz peeling domowej roboty?
Gween jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 19:31   #958
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

olejki mam firmy pollena aroma i kej - proporcje trudno mi okreslic gdzyz wlewam na oko....rozcienczam je w 100ml spirytysu slaicylowego plus po 20 ml(kazdej z nalewek) zeby nie sklamac to pichtowego dalam 30kropel....ze 20 cynamonu, cytryny, lawendy, rozmarynu....piecze mocno i na pocztkus kor ajest czerwona- zalecam ostroznosc i ilosc olejkow dostosowac probami...
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 20:08   #959
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

w sumie mozesz tez zastosowac aromatol- zawiera zbliozona kombinacje olejkow
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 07:41   #960
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez _margot_ Pokaż wiadomość
eh mnie też szlag trafia z tymi filtrami
mi się marzy dobry filtr który jest jednocześnie fluidem plus do tego w komplecie -to już ideał - kompaktem o jakimś normalnym kolorze skóry. Kładłabym sobie toto przed wyjściem na facjatkę a do lusterka jakieś drobne poprawki kompaktem, eh ta moja ułańska fantazja;>, pewnie za sto lat tego nie wymyślą
Eh.... tu byłaby idealna nutka rozrzewnienia... marzenie... Kiedyś udało mi się kupić filtr + fluid firmy SVR i pomimo tego, że nieco twarz się po nim świeciła, to był idealny, bo przypudrowało się nieco nos i można było zdobywać świat.
A próbowałaś może tych wszystkich kremów tonujących? Nivea? AA?

Swoją drogą, to ja po migdałku obecnie jestem tak obłażąca i zaczerwieniona na policzkach, że o wyjściu bez podkładu tylko mogę pomarzyć.

AZYLA, dzięki za recepturę! Jak mi migdałek nie pomoże, to się wezmę za olejki W sumie, to wezmę się za nie napewno, skoro już wszystko testuję. Mogłabym zacząć współpracę z jakimś laboratorium...
A jak w ogóle długo trzymasz to na twarzy?
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.