Zwątpienie minerałowe - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-02, 13:38   #601
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A ja mam na odwrot. Paradoksalnie u mnie bardziej sprawdzaja sie wlasnie te matujace, kryjace podklady. Te ktore daja "satynowe" wykonczenie, czy polmaty o rozswietalajacych juz nie wspomne - to dla mnie dramat. Nie wiem czy to wynik uzytej miki, ale jakis czas po aplikacji swiece sie niemilosiernie i czuje jakby mnie cos gryzlo w twarz, wtedy podklad sie warzy , brzydko schodzi, robia sie placki.

Wiec widze, ze co twarz to inna historia
U mnie np matujący Annabelle matuje gorzej od ogólnoformułowych Amillie i Lily Lolo. Jak miałam EDM matujące, to też sobie nie przypominam jakiejś wielkiej różnicy w przetłuszczaniu.
Podkładu rozświetlającego za darmo bym nie chciała, już widzę ten efekt na tłustej cerze
Generalnie najlepiej u mnie się sprawowały Lily Lolo, które są bardzo słabo kryjące. Podobnie mam zresztą z kremami - im cięższy krem tym gorzej.
Ostatnio mam Amillie i jak już używam to często mieszam pół na pół z Dry-Flo, bo nie chcę tak dużego krycia, tylko ujednolicić twarz i to wszystko. Teraz akurat mnie trochę obsypało (okres), więc używam korektora i podkładu, ale głównie punktowo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 18:54   #602
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie np matujący Annabelle matuje gorzej od ogólnoformułowych Amillie i Lily Lolo. Jak miałam EDM matujące, to też sobie nie przypominam jakiejś wielkiej różnicy w przetłuszczaniu.
Podkładu rozświetlającego za darmo bym nie chciała, już widzę ten efekt na tłustej cerze
Generalnie najlepiej u mnie się sprawowały Lily Lolo, które są bardzo słabo kryjące. Podobnie mam zresztą z kremami - im cięższy krem tym gorzej.
Ostatnio mam Amillie i jak już używam to często mieszam pół na pół z Dry-Flo, bo nie chcę tak dużego krycia, tylko ujednolicić twarz i to wszystko. Teraz akurat mnie trochę obsypało (okres), więc używam korektora i podkładu, ale głównie punktowo.

Wiesz, a ja mysle ze z tymi rozswietlaczami to tez zalezy od formuly chyba O ile podkladow rozwietlajacych czy polmatowych nie moge uzywac bo mam ten efekt wgryzania - tak np. rozswitlacz z EDM Vicis Radiant Creation czy z Lumiere Island Sand - juz tak. Wiadomo, ze cera mi sie troche przetlusci ale nie jest to efekt latarni . I tez ladnie sie zachowuja na buzi i ladnie schodza

Ja na serio nie wiem od czego to zalezy
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 16:22   #603
Becky28
Przyczajenie
 
Avatar Becky28
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 10
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Witam
Kochane Wizażanki pomóżcie !
Od jakiegoś czasu przeglądem wątki o minerałach o opinie na KWC - szukam podkładu mineralnego jak najbardziej zbliżonego kolorem i konsystencją do wycofanego Vichy Aera Teint w odcieniu 10 Opal. Po jego wycofaniu udawało mi się jeszcze przez jakiś czas upolować go na Allegro, ale od zeszłego roku nie ma go już nigdzie. Od tego czasu używałam górnopółkowych podkładów i kremów BB - Diorskin Nude Kanebo itp. Jednak stan mojej cery pogarsza się (a mam już 36 lat, więc o burzy hormonów nie mam mowy). Moja cera jest raczej normalna, ale wszystko mnie zapycha - robią się zaskórniki które po pewnym czasie przekształcają się w ropny pryszcz Miesiąc temu porzuciłam płynne podkłady i szukam minerałów jak najbardziej zbliżonego do Vichy. Wypróbowałam już Bare Minerals - o ile kolor Golden Fair ujdzie to niestety na skórze zachowuje się fatalnie - jak nałożę za dużo mam okropną pudrową maskę, a jak za mało to w ogóle go nie widać - chodzi mi głównie o zakrycie rozszerzonych porów i wyrównanie kolorytu, szukam czegoś lekkiego i delikatnie rozświetlającego. Czy któraś z was używała Vichy i mogłaby mi coś poradzić? (Mam nadzieję , że komuś zechce się to przeczytać)
Becky28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:24   #604
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Becky28 Pokaż wiadomość
Witam
Kochane Wizażanki pomóżcie !
Od jakiegoś czasu przeglądem wątki o minerałach o opinie na KWC - szukam podkładu mineralnego jak najbardziej zbliżonego kolorem i konsystencją do wycofanego Vichy Aera Teint w odcieniu 10 Opal. Po jego wycofaniu udawało mi się jeszcze przez jakiś czas upolować go na Allegro, ale od zeszłego roku nie ma go już nigdzie. Od tego czasu używałam górnopółkowych podkładów i kremów BB - Diorskin Nude Kanebo itp. Jednak stan mojej cery pogarsza się (a mam już 36 lat, więc o burzy hormonów nie mam mowy). Moja cera jest raczej normalna, ale wszystko mnie zapycha - robią się zaskórniki które po pewnym czasie przekształcają się w ropny pryszcz Miesiąc temu porzuciłam płynne podkłady i szukam minerałów jak najbardziej zbliżonego do Vichy. Wypróbowałam już Bare Minerals - o ile kolor Golden Fair ujdzie to niestety na skórze zachowuje się fatalnie - jak nałożę za dużo mam okropną pudrową maskę, a jak za mało to w ogóle go nie widać - chodzi mi głównie o zakrycie rozszerzonych porów i wyrównanie kolorytu, szukam czegoś lekkiego i delikatnie rozświetlającego. Czy któraś z was używała Vichy i mogłaby mi coś poradzić? (Mam nadzieję , że komuś zechce się to przeczytać)
Co do najważniejszego to niestety nie odpowiem, bo nie znam odpowiednika Vichy.

Co do ukrycia rozszerzonych porów moje zdanie Cię nie pocieszy - wg mnie podkłady mineralne jeszcze bardziej je podkreślają, chociaż pierwsze wrażenie jest odwrotne. Przynajmniej u mnie takie zjawisko następuje - pierwsza godzina to efekt fotoszopa, potem jest tylko gorzej i gorzej, efekt truskawy jak w mordę strzelił

Co do rozświetlenia - to raczej nie idzie w parze z ukrywaniem rozszerzonych porów. Chyba że chodzi Ci o efekt lekko satynowy, nie typowy glow, ale tu szukałabym tego raczej w pudrach wykańczających, a nie podkładach.

I ostatnie - trądzik zawsze może mieć podłoże hormonalne, przekroczenie trzydziestki wcale nie gwarantuje braku zawirowań hormonalnych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:30   #605
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Becky28 Pokaż wiadomość
Witam
Kochane Wizażanki pomóżcie !
Od jakiegoś czasu przeglądem wątki o minerałach o opinie na KWC - szukam podkładu mineralnego jak najbardziej zbliżonego kolorem i konsystencją do wycofanego Vichy Aera Teint w odcieniu 10 Opal. Po jego wycofaniu udawało mi się jeszcze przez jakiś czas upolować go na Allegro, ale od zeszłego roku nie ma go już nigdzie. Od tego czasu używałam górnopółkowych podkładów i kremów BB - Diorskin Nude Kanebo itp. Jednak stan mojej cery pogarsza się (a mam już 36 lat, więc o burzy hormonów nie mam mowy). Moja cera jest raczej normalna, ale wszystko mnie zapycha - robią się zaskórniki które po pewnym czasie przekształcają się w ropny pryszcz Miesiąc temu porzuciłam płynne podkłady i szukam minerałów jak najbardziej zbliżonego do Vichy. Wypróbowałam już Bare Minerals - o ile kolor Golden Fair ujdzie to niestety na skórze zachowuje się fatalnie - jak nałożę za dużo mam okropną pudrową maskę, a jak za mało to w ogóle go nie widać - chodzi mi głównie o zakrycie rozszerzonych porów i wyrównanie kolorytu, szukam czegoś lekkiego i delikatnie rozświetlającego. Czy któraś z was używała Vichy i mogłaby mi coś poradzić? (Mam nadzieję , że komuś zechce się to przeczytać)
Polecam zapytać np tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=470217&page=67

lub tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99827&page=168


Ten wątek to bardziej miejsce na żale po wielu próbach
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 20:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.