Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-15, 22:40   #31
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Ja wyszperałam próbkę Cappucino z Blusche i stwierdzam, że teraz jest całkiem całkiem Może pokuszę się o jakiś refil, tylko że mam problem z wyborem formuły (Original vs Full Matte).
Ten Gracious korci, tylko że to nadal odcień z kategorii jasnych. W tonacji z poziomu średniego nic nie wpada mi w oko
A pomyśleć, że kiedyś szłam do drogerii sięgałam po podkład ze słowem "beż" i byłam "zadowolona"
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:25   #32
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

właśnie zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego koloru tych nowych minerałów. może wie ktoś, które odcień byłby najbardziej zbliżony do EDM olive fair (intesive) albo Lily Lolo China Doll ew. Blondie? zastanawiam się nad: innocent, hnest, promise i elegance.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:03   #33
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
właśnie zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego koloru tych nowych minerałów. może wie ktoś, które odcień byłby najbardziej zbliżony do EDM olive fair (intesive) albo Lily Lolo China Doll ew. Blondie? zastanawiam się nad: innocent, hnest, promise i elegance.
Używam podkładu w odcieniu Honest i myślę, że to taki bezpieczny - neutralny odcień. Blondie jest jaśniejszy od Honest. Może Serenity byłby odpowiednikiem podkładu LL.
Swatche Honest vs Blondie pokazała na swoim blogu Agabil1
(pozwalam sobie wkleić link) http://agowepetitki.blogspot.com/201...ed-beauty.html
Może polski dystrybutor (Pani jest bardzo sympatyczna i chętnie pomaga) udzieliłby Ci bardziej precyzyjnych informacji?
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:59   #34
nulcia_7
Przyczajenie
 
Avatar nulcia_7
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Caprice... kolor Elegance i Promise będą za ciemne. Zastanów się nad Innocent, Honest i Gracious. A najlepiej zrób tak jak radzi magda.pol. Napisz na maila sklep@mineralnie.pl, opisz kolor swojej cery i napisz czego używałaś wcześniej. U mnie trafili z kolorem
nulcia_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 12:38   #35
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

dzięki za rady dziewczyny, odrzuciłam elegance i promise, a zamówiłam honest i innocent. właśnie dostałam paczkę. wysypałam trochę na przedramię i jestem niezadowolona mimo, że są to odcienie z gamy najjaśniejszych, mam wrażenie że wcale takie nie są. a i tak nie należę do całkiem bladolicych, zwłaszcza teraz w trakcie lata. obydwa są dużo ciemniejsze od LL China Doll, którego obecnie używałam. do tego mają różowawe tony czego chce uniknąć, ponieważ mi dużo bardziej pasują żółtawe/oliwkowe. całe szczęście teraz jestem opalona i nawet się wtapiają dość dobrze w skórę, więc jakoś przeżyję, a później może wymieszam je z LL?
zastanawiałam się nad Serenity czy jest dużo jaśniejszy, ale jeśli w opisie jest do cery o różowym odcieniu to zdecydowanie odpada. szkoda : ( opakowanie mają całkiem ładne, konsystencja też, krycie zapowiada się dobrze. szkoda, że taka wąska gama kolorystyczna.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:06   #36
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
dzięki za rady dziewczyny, odrzuciłam elegance i promise, a zamówiłam honest i innocent. właśnie dostałam paczkę. wysypałam trochę na przedramię i jestem niezadowolona mimo, że są to odcienie z gamy najjaśniejszych, mam wrażenie że wcale takie nie są. a i tak nie należę do całkiem bladolicych, zwłaszcza teraz w trakcie lata. obydwa są dużo ciemniejsze od LL China Doll, którego obecnie używałam. do tego mają różowawe tony czego chce uniknąć, ponieważ mi dużo bardziej pasują żółtawe/oliwkowe. całe szczęście teraz jestem opalona i nawet się wtapiają dość dobrze w skórę, więc jakoś przeżyję, a później może wymieszam je z LL?
zastanawiałam się nad Serenity czy jest dużo jaśniejszy, ale jeśli w opisie jest do cery o różowym odcieniu to zdecydowanie odpada. szkoda : ( opakowanie mają całkiem ładne, konsystencja też, krycie zapowiada się dobrze. szkoda, że taka wąska gama kolorystyczna.
Caprice przetestuj na twarzy. Też obawiałam się różowych tonów w honest - u mnie okazały się niewidoczne.
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:02   #37
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
dzięki za rady dziewczyny, odrzuciłam elegance i promise, a zamówiłam honest i innocent. właśnie dostałam paczkę. wysypałam trochę na przedramię i jestem niezadowolona mimo, że są to odcienie z gamy najjaśniejszych, mam wrażenie że wcale takie nie są. a i tak nie należę do całkiem bladolicych, zwłaszcza teraz w trakcie lata. obydwa są dużo ciemniejsze od LL China Doll, którego obecnie używałam. do tego mają różowawe tony czego chce uniknąć, ponieważ mi dużo bardziej pasują żółtawe/oliwkowe. całe szczęście teraz jestem opalona i nawet się wtapiają dość dobrze w skórę, więc jakoś przeżyję, a później może wymieszam je z LL?
zastanawiałam się nad Serenity czy jest dużo jaśniejszy, ale jeśli w opisie jest do cery o różowym odcieniu to zdecydowanie odpada. szkoda : ( opakowanie mają całkiem ładne, konsystencja też, krycie zapowiada się dobrze. szkoda, że taka wąska gama kolorystyczna.
Niestety Bare Faced nie ma niczego dla mnie. Mam jasną cerę w chłodnym kolorze, używam China Doll i Blondie z Lily Lolo, więc zamówiłam najjaśniejszy dostępny podkład na mineralnie.pl - SERENITY. No i porażka. Mogłabym spokojnie używać go jako bronzer, jeśli bym takowy stosowała.Podkład jest ciemny, jakiś taki żółto-miodowy.
Może chociaż gadzeciarski pędzel Portable Jar, który zamówiłam do kompletu, się sprawdzi. I chyba muszę dokupić kolejny słoiczek Lily Lolo po prostu...
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 10:53   #38
nulcia_7
Przyczajenie
 
Avatar nulcia_7
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam jasną cerę w chłodnym kolorze
A może spróbuj z Honest? Najlepiej będzie jak się odezwiesz do mineralnie. Na pewno w miarę możliwości dobiorą coś dla Ciebie . Ja się zdałam na ich gust i jestem zadowolona.
nulcia_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 20:51   #39
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niestety Bare Faced nie ma niczego dla mnie. Mam jasną cerę w chłodnym kolorze, używam China Doll i Blondie z Lily Lolo, więc zamówiłam najjaśniejszy dostępny podkład na mineralnie.pl - SERENITY. No i porażka. Mogłabym spokojnie używać go jako bronzer, jeśli bym takowy stosowała.Podkład jest ciemny, jakiś taki żółto-miodowy.
Może chociaż gadzeciarski pędzel Portable Jar, który zamówiłam do kompletu, się sprawdzi. I chyba muszę dokupić kolejny słoiczek Lily Lolo po prostu...
Szczerze dziwi mnie to bo należę do bladolicych. Wszystkie pdkłady drogeryjne na rynku polskim sa dla mnie za ciemne. Idealny okazuje się być True Match W1 w wersji amerykańskiej i odcień Serenity jak i Innocent są dla mnie za jasne i za malo żólte (mam wrażenie że na twarzy jaśnieją jeszcze bardziej). Serenity to typowy neutralno beżowy kolorek, więc już sama nie wiem . Bo raczej nie miałybyśmy różnych serenity . Mże masz bardziej różową cerę, że wydają się być żółte?

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

[QUOTE=Caprice;36001130]dzięki za rady dziewczyny, odrzuciłam elegance i promise, a zamówiłam honest i innocent. właśnie dostałam paczkę. wysypałam trochę na przedramię i jestem niezadowolona mimo, że są to odcienie z gamy najjaśniejszych, mam wrażenie że wcale takie nie są. a i tak nie należę do całkiem bladolicych, zwłaszcza teraz w trakcie lata. obydwa są dużo ciemniejsze od LL China Doll, którego obecnie używałam. do tego mają różowawe tony czego chce uniknąć, ponieważ mi dużo bardziej pasują żółtawe/oliwkowe. całe szczęście teraz jestem opalona i nawet się wtapiają dość dobrze w skórę, więc jakoś przeżyję, a później może wymieszam je z LL?
zastanawiałam się nad Serenity czy jest dużo jaśniejszy, ale jeśli w opisie jest do cery o różowym odcieniu to zdecydowanie odpada. szkoda : ( opakowanie mają całkiem ładne, konsystencja też, krycie zapowiada się dobrze. szkoda, że taka wąska gama kolorystyczna.[/QUOTE]

W opisie faktycznie jest napisane że nadaje się do różowych cer, jednak Pani ze sklepu powiedziała że jest to neutralno- beżowy kolor. Posiaam go i też się zgadzam z opisem sprzedawczyni

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2012-08-30 o 20:53
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 20:56   #40
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez nulcia_7 Pokaż wiadomość
A może spróbuj z Honest? Najlepiej będzie jak się odezwiesz do mineralnie. Na pewno w miarę możliwości dobiorą coś dla Ciebie . Ja się zdałam na ich gust i jestem zadowolona.
No właśnie jestem w trakcie testowania. Dostałam od sklepu mineralnie darmowe próbki, w tym Honest i się okazało, że to co widziałam jako "zaciemność" jest "zażółtością". Porównałam ze sobą Serenity i Honest i obok siebie oba wygladaja na jasne, ale za żółte, więc odszczekuję moje insynuacje Jako kolejny do przetestowania zamowiłam Whisper, który ma być w chłodnej tonacji, może to będzie akurat to.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Mże masz bardziej różową cerę, że wydają się być żółte?
No i tu chyba będzie pies pogrzebany, bo teraz widzę, że Serenity i Honest są rzeczywiście jasne, to po prostu moja cera jest typowo różowa i czegoś różowego potrzebuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 22:45   #41
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

muszę jednak zmienić zdanie. na przedramieniu wyglądy niespecjalnie natomiast na twarzy są zupełnie inne. okazuje się, że mylnie je oceniłam. bardzo dobrze się dopasowują. honest okazuje się nawet ciut za jasny. teraz mam opalona twarz, ale na okres jesienny będzie już idealny. cofam swoje słowa - honest jednak nadaje się do mojej cery
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 14:59   #42
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

chimay odcień Whisper i Blondie z LL są ładnie porównane na zdjęciu, na facebooku mineralnie.pl. Posiadam ten odcień (Whisper) i faktycznie zawiera różowe tony, dla mnie dość widoczne.
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 11:22   #43
nulcia_7
Przyczajenie
 
Avatar nulcia_7
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Zastanawiam się nad zakupem bronzera z BFB. Podoba mi się Fairy Princess, ale myślę, że podkład Sincere też może się sprawdzić w tej roli. Możecie coś polecić?
nulcia_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:51   #44
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Wiecie czy Honest jest sporo ciemniejszy od Innocnet?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 14:43   #45
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Dziewczyny a macie moze porownanie tych mineralkow do EDM??
Przyznam, ze zaczely mi przedstac odpowiadac i szukam czegos nowego latwo dostepnego w uk
EDM uzywam semi matte
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 15:50   #46
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Czy któraś z Was używała pudru Jasmine BFB? Chciałabym się dowiedzieć czy faktycznie daje "satynowe" wykończenie? Mam teraz English Rose i jestem zadowolona z efektu. Może któraś ma porównanie między tymi dwoma pudrami?
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:16   #47
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Używam Gracious, niby jestem bladolica, choć nie trupio to jednak pasuje ;] troszkę blednie na twarzy (jeśli cienka warstwa) i ładnie kryje, na nos dodatkową warstewkę zawsze daję. wytrzymuje iks godzin, nie świecę się (jak w przypadku płynnych podkładów) i wyglądam zwyczajnie zdrowo i, skromnie, ładnie chyba znalazłam swój ideał. odpukać!
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 17:52   #48
KamilaEwa
Raczkowanie
 
Avatar KamilaEwa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 458
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

[1=1d94aa359fccc21ffd3754e 01fc729e7b21e5777_5e9cd7f 29012b;39703252]Używam Gracious, niby jestem bladolica, choć nie trupio to jednak pasuje ;] troszkę blednie na twarzy (jeśli cienka warstwa) i ładnie kryje, na nos dodatkową warstewkę zawsze daję. wytrzymuje iks godzin, nie świecę się (jak w przypadku płynnych podkładów) i wyglądam zwyczajnie zdrowo i, skromnie, ładnie chyba znalazłam swój ideał. odpukać![/QUOTE]
podpisuje się pod tym, uwielbiam ten podkład mam ten sam odcień
__________________
Pielęgnacja włosów
Fitness

I’ve loved and I’ve lost .





KamilaEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 00:04   #49
bambarylla
Rozeznanie
 
Avatar bambarylla
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z hołdy
Wiadomości: 559
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Napaliłam się na podkłady z BareFaced, kupiłam Gracious i okazał się zbyt ciepły. Niedawno zamówiłam Honest, czyli niby chłodny odcień, dzisiaj nałożyłam go pierwszy raz i bez różnicy, też zbyt żółty I już nie wiem, czy kupić najjaśniejszy, czyli Serenity (w myśl zasady: do trzech razy sztuka) czy dać sobie spokój? Nie wiedziałam, że aż taki bladziuch ze mnie
__________________
"Ludzie są jak skarpetki - nie każdy ma parę i jeśli się nie myją, to śmierdzą."
bambarylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 11:19   #50
KamilaEwa
Raczkowanie
 
Avatar KamilaEwa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 458
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bambarylla Pokaż wiadomość
Napaliłam się na podkłady z BareFaced, kupiłam Gracious i okazał się zbyt ciepły. Niedawno zamówiłam Honest, czyli niby chłodny odcień, dzisiaj nałożyłam go pierwszy raz i bez różnicy, też zbyt żółty I już nie wiem, czy kupić najjaśniejszy, czyli Serenity (w myśl zasady: do trzech razy sztuka) czy dać sobie spokój? Nie wiedziałam, że aż taki bladziuch ze mnie
a może Innocent? dla mnie był za jasny, a Gracious okazał się okej, więc może Tobie podpasuje Innocent?
__________________
Pielęgnacja włosów
Fitness

I’ve loved and I’ve lost .





KamilaEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:02   #51
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bambarylla Pokaż wiadomość
Napaliłam się na podkłady z BareFaced, kupiłam Gracious i okazał się zbyt ciepły. Niedawno zamówiłam Honest, czyli niby chłodny odcień, dzisiaj nałożyłam go pierwszy raz i bez różnicy, też zbyt żółty I już nie wiem, czy kupić najjaśniejszy, czyli Serenity (w myśl zasady: do trzech razy sztuka) czy dać sobie spokój? Nie wiedziałam, że aż taki bladziuch ze mnie
Moim zdaniem tu nie chodzi o bladość tylko o odcień cery. Dla mnie idealne tony mają Lily Lolo, które wg niektórych są wybitnie różowe, przynajmniej jeśli chodzi o jasne odcienie czyli China Doll i Blondie. No ale wychodzi na to, że mam wyjątkowo chłodny odcień skóry i dlatego te podkłady świetnie stapiają się z moim naturalnym odcieniem.
Jak dla mnie Bare Faced ma dużo żółtych odcieni (podobnie jak Adorned With Grace) i osoba o wyraźnie chłodnym typie karnacji nie znajdzie tam niczego dla siebie. Dwa razy zamawiałam próbki, prosiłam też o pomoc w doborze odcienia panią Dianę, ale niestety BareFaced (podobnie zresztą jak Blusche) nie ma dla mnie żadnego odpowiedniego podkładu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:01   #52
bambarylla
Rozeznanie
 
Avatar bambarylla
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z hołdy
Wiadomości: 559
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tu nie chodzi o bladość tylko o odcień cery. Dla mnie idealne tony mają Lily Lolo, które wg niektórych są wybitnie różowe, przynajmniej jeśli chodzi o jasne odcienie czyli China Doll i Blondie. No ale wychodzi na to, że mam wyjątkowo chłodny odcień skóry i dlatego te podkłady świetnie stapiają się z moim naturalnym odcieniem.
Jak dla mnie Bare Faced ma dużo żółtych odcieni (podobnie jak Adorned With Grace) i osoba o wyraźnie chłodnym typie karnacji nie znajdzie tam niczego dla siebie. Dwa razy zamawiałam próbki, prosiłam też o pomoc w doborze odcienia panią Dianę, ale niestety BareFaced (podobnie zresztą jak Blusche) nie ma dla mnie żadnego odpowiedniego podkładu.
Chyba spróbuję właśnie tych Lily Lolo, bo rzeczywiście wygląda na to, że BF mają żółte odcienie, a moja cera chłodny. Choć gdzieś wyczytałam, że mają mniejsze krycie niż BF, a na kryciu zależy mi najbardziej. No ale jak będę miała jakąś kasę to kupię dwa małe opakowania, może właśnie China Doll i Blondie, albo Candy Cane. Choć zastanawiam się też nad Porcelain... Trudno dobrać widząc tylko zdjęcia w necie.
__________________
"Ludzie są jak skarpetki - nie każdy ma parę i jeśli się nie myją, to śmierdzą."
bambarylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:47   #53
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bambarylla Pokaż wiadomość
Chyba spróbuję właśnie tych Lily Lolo, bo rzeczywiście wygląda na to, że BF mają żółte odcienie, a moja cera chłodny. Choć gdzieś wyczytałam, że mają mniejsze krycie niż BF, a na kryciu zależy mi najbardziej. No ale jak będę miała jakąś kasę to kupię dwa małe opakowania, może właśnie China Doll i Blondie, albo Candy Cane. Choć zastanawiam się też nad Porcelain... Trudno dobrać widząc tylko zdjęcia w necie.
W Lily Lolo moim zdaniem łatwo dobrać sobie odcień, bo dla jasnej i chłodnej karnacji są w sumie cztery: najjaśniejszy Porcelain (ale on jest naprawdę dla bardzo bladych osób), jasny China Doll, trochę ciemniejszy Blondie i dość ciemny Candy Cane. Dla jednych to minus, dla mnie plus, bo nie lubię mieć za dużego wyboru wśród kilkunastu odcieni jak np Pixie albo EDM - wśród tych drugich nie pasował mi żaden a przetestowałam ponad 10 i nie widziałam żadnej reguły rządzącej stopniowaniem tych kolorów i przynależnością do jakichś konkretnych rodzajów karnacji.
Minusem dla Ciebie może być to, że LL nie ma różnych formuł i nie wiem, czy będzie wystarczająco kryjące.
A tak na marginesie to ideałem pod względem przejrzystości podziału odcieni na grupy jest dla mnie Annabelle Minerals, która ma trzy formuły (mat, krycie, rozświetlenie) i w każdej z tych formuł trzy grupy kolorystyczne: beige (zimna karnacja), natural (neutralna) i golden (żółta). Żadnych fajnie brzmiących nazw, które w efekcie jednak nic mi nie mówią i zmuszają do przekopywania połowy internetu, żeby znaleźć opis i stopniowanie kolorystyczne, które kryje się pod jakimś czarownym "Anielskim pyłem" czy czymś podobnym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:18   #54
nulcia_7
Przyczajenie
 
Avatar nulcia_7
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bambarylla Pokaż wiadomość
Chyba spróbuję właśnie tych Lily Lolo, bo rzeczywiście wygląda na to, że BF mają żółte odcienie, a moja cera chłodny. Choć gdzieś wyczytałam, że mają mniejsze krycie niż BF, a na kryciu zależy mi najbardziej. No ale jak będę miała jakąś kasę to kupię dwa małe opakowania, może właśnie China Doll i Blondie, albo Candy Cane. Choć zastanawiam się też nad Porcelain... Trudno dobrać widząc tylko zdjęcia w necie.
Dla mnie BareFaced również służy. Lily Lolo bardzo słabo mnie kryje i totalnie nie gra z moją cerą. Z AM jest za to tyle formuł i kolorów, że nie wiem za co się zabrać . Postanowiłam dać sobie spokój z szukaniem jak jestem zadowolona.

Zauważyłam jednak, że po peelingu kwasowym Gracious trochę wpadał w żółty ton w tych przesuszonych partiach. Normalnie jest takim naturalnym beżem i tylko w opakowaniu wygląda na żółty.

Sprawdź swatche może Ci pomogą w znalezieniu czegoś dla siebie http://joannapanna.blogspot.com/2013...ed-beauty.html
nulcia_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 11:08   #55
louboutinkaa
Raczkowanie
 
Avatar louboutinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

jeszcze nie używałam, ciekawe jak sie u mnie sprawdzą ;> jak duża jest ta próbka w woreczku strunowym? na stronie nie widzę.
louboutinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 14:29   #56
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cytat:
Napisane przez louboutinkaa Pokaż wiadomość
jeszcze nie używałam, ciekawe jak sie u mnie sprawdzą ;> jak duża jest ta próbka w woreczku strunowym? na stronie nie widzę.
w sprzedaży dostępne są próbki w słoiczkach (1,5g)
kiedyś próbki w strunie dostępne były podczas konkursów na facebooku
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 21:47   #57
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

dla mnie sa najlepsze te mineraly ze wszytskich z meow, AM,pixie rowniez ubostwiam
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 20:43   #58
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Świetnie, że znalazłam ten wątek
Zamierzam skorzystać z bezpłatnej wysyłki 2.12 i zamówić próbki. Podział odcieni nie jest dla mnie do końca jasny i chciałam prosić o radę. W pierwszym poście informacje są zgrupowane, łatwiej dokonać porównania.
Na pierwszy rzut oka wybrałam kolory gracious, elegance i true. Mam ciepłą karnację, średnio jasną. Jak dotąd najbardziej podpasował mi Popcorn z Lily Lolo- jeśli chodzi o całokształt (od twarzy do dekoltu i ramion), ale samą twarz mam jaśniejszą i chłodniejszą. Podkład chciałabym jednak dobrać tak, by dopasować do reszty ciała.
W kategorii Light są 4 odcienie, z czego dwa dla bardzo jasnych karnacji. Dwa pozostałe, dla po prostu jasnych- oliwkowy i neutralny- więc biorę ten.
W grupie ciemniejszej też są 4, chłodny, dwa neutralne i jeden ciepły. Kuszą mnie neutrale, ale zdecyduję się tylko na ciepły.
W zestawieniu nie widzę odcienia True:
Cytat:
odkład mineralny True jest idealnym kolorem jeżeli masz średnią karnację o złotym lub żółtym odcieniu.
Tabelka- taka jak w pierwszym poście, ale uzupełniona o odcień True (pewnie po prostu wprowadzili nowy, bo na stronie brytyjskiej jest w ogóle więcej):
http://2.bp.blogspot.com/-GI_mX0f3aj...E/s400/BFB.PNG
Widać, że true znajduje się w kategorii "medium-tan"

Zatem, czy któraś z Was używała tych odcieni? Może macie zdjęcia lub potraficie opisać? Zamiast trzech próbek wolałabym zamówić np. dwie. Może jesteście w stanie porównać głębokość odcieni do podkładów innych marek? Najłatwiej byłoby mi zrezygnować z dwóch skrajnych, że na pewno będzie za jasny lub za ciemny.
Z góry dziękuję za pomoc

Czy te ichnie żółte odcienie są na prawdę bardzo żółte? Można porównać do Popcorn LL czy bardziej? Może do Manx Meow? Może zamówić też średniego neutrala, skoro piszecie, że one wszystkie wpadają w żółć?

Przeglądam dalej sieć i znalazłam takie zdjęcia:
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/...89397701_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...47415103_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...70726769_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...71088946_n.jpg
Nie są to może interesujące mnie kolory, ale na podstawie zdjęć dochodzę do wniosku, że:
Odcień Honest z grupy JASNYCH w LL podpadłby pewnie pod kategorię jasne/średnio jasne i dołączyłby do Barely Buff LL. Interesujący mnie Gracious ma mieć tę samą głębię, co Honest, więc mógłby pasować (w zimie zdarza mi się używać barely buff, o ile w zimie zdarzy mi się użyć minerałów ).
Na kolejnym zdjęciu potwierdza się, że Gracious jest ciut ciemniejszy od kolorów LL z typowo jasnych i jest jaśniejszy od średnio jasnego LL In the buff (neutralny odpowiednik popcornu, o dziwo ciemniejszy od niego).
Znowuż średni Angelic wydaje się pasować do średnich z LL i zatem chyba daruję sobie odcień true, który też jest średni w BFB.
Dodatkowe tabelki:
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...80745271_n.jpg
http://www.costasy.pl/public/photos/..._lily_lolo.jpg
Tutaj dla odmiany widać, że żółcie wcale nie są strasznie kurczaczkowe:
http://1.bp.blogspot.com/-n2midE0aDU...dium+light.jpg
z bloga, już przywoływanego w tym wątku: http://joannapanna.blogspot.com/2013...ed-beauty.html
Tylko tu z kolei ani angelic, ani true nie wydają się takie ciemne i są dość podobne pod tym względem do Elegance.
Mimo wszystko proszę o rady

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2013-11-25 o 21:30
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 18:45   #59
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 220
GG do maga.pol
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

Cześć,
używam BB Gracious (aktualnie) i Elegance (latem). Mam w swojej kolekcji także Honest i Whisper.
Z LL używałam Butterscotch (latem, teraz jest dla mnie za żółty).
Z Annabelle Minerals mam w wersji matującej Golden light i fairest. Używałam fair i byłam zadowolona- teraz mieszam light z fairest.
Porównując BB do AM- kolory są "żywsze", bardziej pomarańczowe (unikam takich tonów, celuję w oliwki, ale tu ten pomarańcz nie przekłada się na kolor na twarzy), żółte. Gracious to dla mnie poziom fair z AM. Dodatkowo ten kolor posiada drobinki, dla mnie niewidoczne na twarzy.
maga.pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:59   #60
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kosmetyki Mineralne Barefaced Beauty Cosmetics

maga.pol wielkie dzięki że się odzywasz
Ja dzwoniłam dzisiaj do sklepu i z rozmowy wynikało, że true będzie za ciemny.
Z AM jestem fair/light. Zastanawiam się jeszcze tylko, czy elegance nie będzie zbyt żółty i nie wziąć jeszcze jakiegoś średniojasnego neutrala.
maga.pol masz może jakieś zdjęcia?

Ciekawi mnie ich pojemniczek na puder z pędzlem. Sprawdza się to?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-29 11:39:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.