Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-09, 17:29   #1
Stuk Puk
Raczkowanie
 
Avatar Stuk Puk
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 104
Exclamation

Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .


Drogie Wizażanki,
piszę ponieważ muszę wybrać się na PIERWSZĄ wizytę u ginekologa. Czy znacie może jakiegoś dobrego lekarza, najlepiej przyjmującego na kasę chorych, nie prywatnie, godnego polecenia, z którym można porozmawiać na wszystkie nurtujące tematy?

W moim przypadku temat jest bardziej złożony, otóż :
niedawno rozpoczęłam współżycie ze swoim chłopakiem. Planowałam nieco inaczej, najpierw miała być wizyta u ginekologa, dopiero potem zabawa w igraszki. Jestem na siebie troszkę zła, że nie zrobiłam tak, jak sobie założyłam, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Ponadto przy ostatnim stosunku pojawiła się biała, grudkowata wydzielina z pochwy, bezwonna. Nic nie swędzi, nic nie piecze, nie ma zaczerwienienia.

W gruncie rzeczy dobrze, że się pojawiła, bo pewnie odkładałabym wizytę w nieskończoność, a tak, muszę sprawdzić co to za cholerstwo. Chciałabym również porozmawiać z nim o antykoncepcji hormonalnej.

Dodam, że nie jestem pełnoletnia, ale mimo wszystko na wizytę chciałabym udać się sama, bez mamy.

Jak każda nastolatka strasznie boję się tej wizyty, więc proszę, nie gańcie mnie, że sex już uprawiałam a do lekarza nie poszłam, że jestem za młoda itp.

Proszę, czy możecie polecić dobrego lekarza w Łodzi?
Z góry dziękuję
__________________
Follow the white rabbit.
Stuk Puk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 18:12   #2
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .

Kurcze, ja co prawda mieszkam w Łodzi, ale ginekologa mam w Poznaniu, więc w tej kwestii nie pomogę...

Ale za to powiem Ci, że nie masz się czego bać ani czym stresować.
Poza tym zakładam, że masz skończone 16 lat?

W ogóle to mam wiele koleżanek (18 + vat), które współżyją już kilka lat, a u lekarza nie były, więc i tak należą Ci się brawa, że chcesz iść.
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 18:17   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .

Cytat:
Napisane przez Stuk Puk Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki,
piszę ponieważ muszę wybrać się na PIERWSZĄ wizytę u ginekologa. Czy znacie może jakiegoś dobrego lekarza, najlepiej przyjmującego na kasę chorych, nie prywatnie, godnego polecenia, z którym można porozmawiać na wszystkie nurtujące tematy?

W moim przypadku temat jest bardziej złożony, otóż :
niedawno rozpoczęłam współżycie ze swoim chłopakiem. Planowałam nieco inaczej, najpierw miała być wizyta u ginekologa, dopiero potem zabawa w igraszki. Jestem na siebie troszkę zła, że nie zrobiłam tak, jak sobie założyłam, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Ponadto przy ostatnim stosunku pojawiła się biała, grudkowata wydzielina z pochwy, bezwonna. Nic nie swędzi, nic nie piecze, nie ma zaczerwienienia.

W gruncie rzeczy dobrze, że się pojawiła, bo pewnie odkładałabym wizytę w nieskończoność, a tak, muszę sprawdzić co to za cholerstwo. Chciałabym również porozmawiać z nim o antykoncepcji hormonalnej.

Dodam, że nie jestem pełnoletnia, ale mimo wszystko na wizytę chciałabym udać się sama, bez mamy.

Jak każda nastolatka strasznie boję się tej wizyty, więc proszę, nie gańcie mnie, że sex już uprawiałam a do lekarza nie poszłam, że jestem za młoda itp.

Proszę, czy możecie polecić dobrego lekarza w Łodzi?
Z góry dziękuję

Wyszukiwarkę polecam
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:26   #4
Stuk Puk
Raczkowanie
 
Avatar Stuk Puk
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 104
Dot.: Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .

Tak, mam skończone 16 lat

A co do wyszukiwarki, przejrzałam chyba wszystkie wątki o ginekologii, ale większość była pisana dość dawno, a mnie zależało na bardziej aktualnych wiadomościach

Co prawda znalazłam paru lekarzy polecanych przez Wizazanki, ale jeden nie przyjmuje już, dwóch otworzyło gabinety prywatne i nie działa w ramach NFZ a jeden nie ma wolnych terminów blisko.

No nic, czekam dalej, może któraś z Was mi cos doradzi Prosze raz jeszcze ;*
__________________
Follow the white rabbit.
Stuk Puk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 21:18   #5
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .

To dobrze, że masz 16+ - czyli nie musisz iść z mamą, skoro nie chcesz...

A nie byłabyś w stanie przeznaczyć tych 50-100zł na wizytę? Bo im dłużej zwlekasz, tym gorzej dla Ciebie (jeśli faktycznie miałoby coś Ci być, chociaż wątpię, no ale... ostrożności nigdy za wiele).
A poza tym jeśli masz się zrazić jakimś ginekologiem-rzeźnikiem przy pierwszym spotkaniu, to... (chociaż nie zakładam, że wszyscy przyjmujący prywanie są OK, a na NFZ to rzeźnicy, no ale skoro nie masz namiarów na polecanych na NFZ...).
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 21:39   #6
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .

Cytat:
Napisane przez Stuk Puk Pokaż wiadomość
a jeden nie ma wolnych terminów blisko.
To akurat niestety norma ... do mojego gina na nfz zapisywałam się jeszcze przed długim weekendem i termin mam na 21.06
Termin "na już" ciężko znaleźć, a jeśli już to na pewno nie u dobrego lekarza.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 22:17   #7
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .

Cytat:
Napisane przez Stuk Puk Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki,
piszę ponieważ muszę wybrać się na PIERWSZĄ wizytę u ginekologa. Czy znacie może jakiegoś dobrego lekarza, najlepiej przyjmującego na kasę chorych, nie prywatnie, godnego polecenia, z którym można porozmawiać na wszystkie nurtujące tematy?

W moim przypadku temat jest bardziej złożony, otóż :
niedawno rozpoczęłam współżycie ze swoim chłopakiem. Planowałam nieco inaczej, najpierw miała być wizyta u ginekologa, dopiero potem zabawa w igraszki. Jestem na siebie troszkę zła, że nie zrobiłam tak, jak sobie założyłam, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Ponadto przy ostatnim stosunku pojawiła się biała, grudkowata wydzielina z pochwy, bezwonna. Nic nie swędzi, nic nie piecze, nie ma zaczerwienienia.

W gruncie rzeczy dobrze, że się pojawiła, bo pewnie odkładałabym wizytę w nieskończoność, a tak, muszę sprawdzić co to za cholerstwo. Chciałabym również porozmawiać z nim o antykoncepcji hormonalnej.

Dodam, że nie jestem pełnoletnia, ale mimo wszystko na wizytę chciałabym udać się sama, bez mamy.

Jak każda nastolatka strasznie boję się tej wizyty, więc proszę, nie gańcie mnie, że sex już uprawiałam a do lekarza nie poszłam, że jestem za młoda itp.

Proszę, czy możecie polecić dobrego lekarza w Łodzi?
Z góry dziękuję
Witaj,
z całego serca mogę polecić swoją ginekolożkę (chodzę do niej od kilku lat) dr. Joannę Gruszczyńską-Walczak. Cierpliwa, delikatna, wszystko wyjaśnia i liczy się ze zdaniem pacjenta.
Niestety nie wiem czy gdzieś przyjmuje na NFZ - może poszukaj w internecie po jej nazwisku. Ja do niej chodzę na Piotrkowską 121 (Domofon - BIOMED Gabinety Lekarskie)
Wizyta kosztuje 110zł (80zł wizyta + 30 zł cytologia, która na pewno zostanie Ci zrobiona przy pierwszej wizycie).


Jeśli chodzi o NFZ to nie wiem jak to teraz wygląda, ale kilka lat temu chodziłam do poradni przy Piłsudskiego 157 (przy Niciarnianej). Zasady były tam takie, że jeśli się pojechało w dzień przyjmowania lekarza wcześnie rano, to była duża szansa na przyjęcie tego samego dnia. Nie było zapisów, długich terminów.
Lekarz do którego chodziłam już nie przyjmuje (nie żyje), a innych nie znam, więc nie wiem jak z "jakością wizyt" aktualnie.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 22:25   #8
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .

Jestem z Łodzi i serdecznie polecam Ci p. doktor Kulę z przychodni 'Adamed' na al. Politechniki, na wprost parku z samolotem Zajęła się moją nadżerką w momencie kiedy inni lekarze twierdzili że nic nie trzeba robić. Bez problemu zrobi Ci cytologię, jeśli o to poprosisz, doradzi w doborze tabletek i nie przepisuje tych najdroższych, stara się dobrać odpowiedniki Co ważne, jeśli zadzwonisz jutro, to być może już na poniedziałek będziesz miała wizytę. Zazwyczaj są to dwa dni. Wystarczy Ci legitymacja szkolna i bodajże RMUa Twojego Rodzica, ale czy jest to na pewno potrzebne to nie jestem pewna. Powiedzą Ci przez telefon
Przyjmuje tam jeszcze jedna pani ginekolog, z tego co słyszałam też bardzo dobra, ale nie miałam okazji się do niej udać.
Masz już 16 lat skończone, więc nie ma potrzeby żeby mama szła z Tobą.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:58   #9
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Łódź-Ginekolog-Pierwszy raz . . .

podbijam wątek - mówicie tu o pani doktor Gruszczyńskiej - Walczak
Właśnie się do niej zapisałam - chcę się zapytać jak pani doktor traktuje mężczyzn na wizytach (chcę iść wspólnie z chłopakiem aby dobrać odpowiednią met. antykoncepcji dla nas) i jak to u niej jest z przepisywaniem tabletek anty?
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 13:58:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.