Nie chrzcimy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 13:55   #61
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość



nie rozumiem - jak nie działa w drugą stronę? zawsze można dokonać apostazji, a jak nie wierzysz, to ten chrzest nie ma dla Ciebie znaczenia, ot, polanie głowy wodą
Apostazja niestety nie wymazuje chrztu w księgach.
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:00   #62
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
i zawsze masz pewność, że podejmujesz dobre decyzje? pisząc o godzeniu się z różnymi rzeczami miałam na myśli przyjmowanie kościoła z całym dobrodziejstwem inwentarza, a nie wybieranie co pasuje, w rodzaju wezmę ślub kościelny, żeby się babcie wzruszyły...



nie rozumiem - jak nie działa w drugą stronę? zawsze można dokonać apostazji, a jak nie wierzysz, to ten chrzest nie ma dla Ciebie znaczenia, ot, polanie głowy wodą
dokonanie apostazji nie wypisuje z Kościoła
to raptem tylko nałożenie ekskomuniki na apostatę, nic więcej.
co prawda wystąpienia po włosku robią się coraz popularniejsze i u nas, ale zanim więcej parafii będzie podchodziło do tego tak jak należy, dużo wody jeszcze upłynie. mimo apostazji dalej zasila się kościelne statystyki, które tak ochoczo są przywoływane.

nie mam dziecka, ale mam zdecydowane poglądy w tej sprawie: gdybym je miała, na pewno go nie ochrzczę. niech samo wybierze czy i ew. w co wierzy. ochrzcić można się zawsze.
kiedy te poglądy poznała moja szwagierka dostałam cały wykład o tym, jak skrzywdzę swoje dziecko (przypominam: nie mam go jeszcze i nie planuję), że zostanie odrzucone z grupy rówieśników i może nawet popełni samobójstwo
nie wiem skąd ona to wie, ale nie poruszam z nią tych tematów.
zwykle to nie ma sensu, bo jak widać - pewne osoby mają tak utarte przekonania, że są w stanie przewidzieć, jakie złe rzeczy spotkają małego ateistę.
kosmos jakiś.

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-02-26 o 14:03 Powód: literówki
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:20   #63
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
i zawsze masz pewność, że podejmujesz dobre decyzje?
Nie, a Ty masz? Nigdy nie podjelas zlej?
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:24   #64
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Nie, a Ty masz? Nigdy nie podjelas zlej?
Nie mam, podjęłam złe i żałuję tego. Jednak po czasie jak analizuję wszystko, to dochodzę do wniosku, że gdybym podejmowała je zgodnie z wiarą to wszystko potoczyłoby się lepiej.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:42   #65
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Nie mam, podjęłam złe i żałuję tego. Jednak po czasie jak analizuję wszystko, to dochodzę do wniosku, że gdybym podejmowała je zgodnie z wiarą to wszystko potoczyłoby się lepiej.
Nie wiem jakie decyzje Ty podejmowalas, ale ja np. zaluje wyboru kierunku stodiow.To nie ma z wiara czy nie wiara nic wspolnego i nie mozna tu mowic o podjeciu takiej decyzji ze zgodnoscia czy nie zgodnoscia
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:56   #66
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Bo nie dostanie ps4 i najnowszego smartfona?
Moja też nie dostanie. A ochrzczona i do Komunii pójdzie.

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Mozna by bylo wprowadzic podatki na kosciol jak w Niemczech i Ci co nie wierza by nie chrzcili bo by im szkoda kasy bylo.I apostazja jest latwiejsza
Tyle, że w Niemczech niewierzącym często też zabierają ten podatek. Tylko zamiast do konkretnego Kościoła trafia on do organizacji społeczne.

Ja tam sobie w ogóle nie wyobrażam, żebym podejmowała decyzje o chrzcie, ubraniu, jedzeniu, wychowaniu mojego dziecka bo ktoś sobie coś wymyślił.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 15:29   #67
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie chrzcimy

Za 7 lat to juz każde dziecko będzie ze smartfobem biegało, żaden to komunijny luksus.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Zielonoświątkowcy, z tego co wiem, nie chrzcza małych dzieci, pozostawiając decyzje o chrzcie dziecku. To bardziej fair podejście niż to, które ma Kk, idacy bardziej na ilość niż na jakość.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 15:53   #68
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jeśli faktycznie jesteś wierzącą katoliczką, to tym bardziej powinnaś być przeciwna chrzczeniu dzieci z powodu "co babcia/ciocia/teściowa powie" i z powodu prezentów.
a co mnie to obchodzi czy ta dziewczyna czy tamta ochrzciła dziecko?
każda z nas robi według własnego sumienia...
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 15:57   #69
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zielonoświątkowcy, z tego co wiem, nie chrzcza małych dzieci, pozostawiając decyzje o chrzcie dziecku. To bardziej fair podejście niż to, które ma Kk, idacy bardziej na ilość niż na jakość.
Zielonoświątkowcy (zresztą nie tylko oni, sporo innych protestanckich odłamów też) uważają, że chrzczenie niemowląt jest niebiblijne - stąd u nich chrzty dorosłych, świadomych osób. Więc nie końca chodzi o to, że mają w nosie ilość i bardziej idą w jakość w przeciwieństwie do KK

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
a co mnie to obchodzi czy ta dziewczyna czy tamta ochrzciła dziecko?
każda z nas robi według własnego sumienia...
A wcześniej napisałaś, że zapytałabyś osobę, która nie ochrzciła dziecka, dlaczego tego nie zrobiła, dlaczego "skrzywdziła"?
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2014-02-26 o 15:58
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:09   #70
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Nie chrzcimy

U świdadków jehowy też tak jest,chrzestmożliwy dopiero od 16 roku życia.
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:29   #71
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Zielonoświątkowcy (zresztą nie tylko oni, sporo innych protestanckich odłamów też) uważają, że chrzczenie niemowląt jest niebiblijne - stąd u nich chrzty dorosłych, świadomych osób. Więc nie końca chodzi o to, że mają w nosie ilość i bardziej idą w jakość w przeciwieństwie do KK


A wcześniej napisałaś, że zapytałabyś osobę, która nie ochrzciła dziecka, dlaczego tego nie zrobiła, dlaczego "skrzywdziła"?
Co nie zmienia fakty, że kk idzie ewidentnie na ilość, a nie na jakość wiernych.

Najpierw się pisze, to co się naprawdę myśli, a potem koryguje, żeby wyszło poprawnie politycznie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 17:11   #72
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: Nie chrzcimy

Chrzczenie niemowląt ogranicza wolność wyboru dziecka, ale jest na rękę organizacji od której ciężko się odciąć. Apostazja niby zaciąga ekskomunikę, ale KK dalej wlicza taką osobę do statystyk podając liczbę wiernych do statystyk jako liczbę chrztów, bez odjęcia apostatów. Argument: "chrztu zmazać się nie da, kto poznał Boga i jest naznaczony, a zwątpił usmaży się w ogniach piekielnych" i dlatego nie chcą wykreślać danych z ksiąg. Co bardziej zawzięci pisali listy do GIODO, żeby to odkręcić i KK wykreślił ich dane. Nie wiem, czy to coś daje, więc w sumie lepiej mieć wybór jako osoba świadoma, myśląca i dorosła. Z punktu widzenia religijnych nauk to też ma większy sens, bo nieochrzczony niewierzący nie zazna "kary w piekle" bo nie zna Boga. Mniejsze zło.

Edytowane przez katmaz
Czas edycji: 2014-02-26 o 17:25
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 07:21   #73
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość


nie rozumiem - jak nie działa w drugą stronę? zawsze można dokonać apostazji, a jak nie wierzysz, to ten chrzest nie ma dla Ciebie znaczenia, ot, polanie głowy wodą
Ale dla statystyk ma znaczenie.

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Mozna by bylo wprowadzic podatki na kosciol jak w Niemczech i Ci co nie wierza by nie chrzcili bo by im szkoda kasy bylo.I apostazja jest latwiejsza
Ja czekam aż uskutecznią odstąpienie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:13   #74
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ale dla statystyk ma znaczenie.
co Cię obchodzą statystyki i cała instytucja? gdybym nie była wierząca miałabym to gdzieś
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:35   #75
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
co Cię obchodzą statystyki i cała instytucja? gdybym nie była wierząca miałabym to gdzieś
A to, że KK chwali się tym, że 90% polaków to katolicy i przez to KK daje sobie prawo do wtrącania w życie i politykowania, wyciągania kasy, itd.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:11   #76
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A to, że KK chwali się tym, że 90% polaków to katolicy i przez to KK daje sobie prawo do wtrącania w życie i politykowania, wyciągania kasy, itd.
KK to też część państwa i nie wtrąca się, a zabiera głos - każdy ma do tego prawo - przydałoby się trochę tolerancji - skoro Ty nie wierzysz, a możesz się wypowiadać, to nie traktuj wypowiadającego się KK jako intruza...

Dziwi mnie zawsze agresywny ton wypowiedzi osób reprezentujących Twoje podejście
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:14   #77
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie chrzcimy

Jeśli w naszym kraju będzie legalna aborcja, eutanazja, porządna edukacja seksualna w szkołach, niech kościół sobie "zabiera głos", ile chce.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:26   #78
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Nie chrzcimy

j wierzę, i dziecko ochrzciłam... ale dla mnie byłaby kwestia taka do przemyślenia:

Czy dziecko w szkole nie będzie wyśmiewane, podczas gdy inne bedą miały religie, będą przystępowac do 1 komuni SW, bedą chwalić się prezentami itp?

Dziecko może samo sobie wiarę wybrać, ale myślę że żyjemy w kraju katolickim i powinniśmy wziąść to pod uwagę przy rozwazaniach jezeli ktoś jest ateistą.

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2014-02-27 o 09:31
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:27   #79
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jeśli w naszym kraju będzie legalna aborcja, eutanazja, porządna edukacja seksualna w szkołach, niech kościół sobie "zabiera głos", ile chce.
a ja tak normalnie, po ludzku, pomijając kwestie wiary, jestem przeciw zabijaniu ludzi, legalnemu i nie, we wszystkich sytuacjach

no ale to wielki off top
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 09:50   #80
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Nie chrzcimy

Jestem wierząca, praktykująca - kilka lat temu się nawróciłam i mój synek jest ochrzczony bo jest to zgodne z moimi przekonaniami. chrzest tak jak ślub nie jest dla mnie jakąś tradycją czy okazją do imprezy, czy prezentów, to Sakrament, przysięga dlatego uważam że osoby nie wierzące nie powinny chrzcić swoich dzieci, bo ośmieszaja sakrament który dla ludzi wierzących jest ważny.
I nie zgadzam się że życie osoby wierzącej jest łatwiejsze - nic co wymaga od nas poświęcenia nie jest łatwe
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:53   #81
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Dziecko może samo sobie wiarę wybrać, ale myślę że żyjemy w kraju katolickim i powinniśmy wziąść to pod uwagę przy rozwazaniach jezeli ktoś jest ateistą.
Akurat tak się składa, że Polska nie jest krajem wyznaniowym.
Więc niczego takiego nie trzeba brać pod uwagę.


Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Jestem wierząca, praktykująca - kilka lat temu się nawróciłam i mój synek jest ochrzczony bo jest to zgodne z moimi przekonaniami. chrzest tak jak ślub nie jest dla mnie jakąś tradycją czy okazją do imprezy, czy prezentów, to Sakrament, przysięga dlatego uważam że osoby nie wierzące nie powinny chrzcić swoich dzieci, bo ośmieszaja sakrament który dla ludzi wierzących jest ważny.
I nie zgadzam się że życie osoby wierzącej jest łatwiejsze - nic co wymaga od nas poświęcenia nie jest łatwe
Dokładnie.
Ale widać, jakie znaczenie mają dla niektórych sakramenty, skoro radzą je przyjmować tylko dla świętego spokoju/bo większość tak robi/żeby dziecku nie było smutno, kiedy inne dzieci będą chwalić się prezentami komunijnymi itd. Ręce opadają, naprawdę.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2014-02-27 o 10:23
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:55   #82
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
j wierzę, i dziecko ochrzciłam... ale dla mnie byłaby kwestia taka do przemyślenia:

Czy dziecko w szkole nie będzie wyśmiewane, podczas gdy inne bedą miały religie, będą przystępowac do 1 komuni SW, bedą chwalić się prezentami itp?

Dziecko może samo sobie wiarę wybrać, ale myślę że żyjemy w kraju katolickim i powinniśmy wziąść to pod uwagę przy rozwazaniach jezeli ktoś jest ateistą.

Gomra, serio? Ale tak serio serio?

A co komunia ma tak naprawdę wspólnego z prezentami? Przecież dla katolika to ma być przeżycie duchowe, nie? A nie ta cała szopka, którą fundują dzieciom rodzice. Piszesz o przechwalaniu się prezentami, no do jasnej ciasnej, o to chodzi katolikom? Podobno to ma być sakrament a nie okazja do wyśrubowanych żądań małolatów a potem przyczyna wożenia się przez innymi dziećmi, których rodzice nie moga sprostać wymaganiom dzieciaków. Nie jestem wierząca ale to mnie potwornie razi. Poza tym, z tego co czytałam, to księża nawołują do ograniczenia takich praktyk.

A czy ty, gdybyś musiała przeprowadzić się do Iraku, Emiratów, to wychowywałabyś swojego dziecko jako muzułmanina bo taką wiarę wyznaje tam większość? To odnośnie drugiej części twojej wypowiedzi.

Co do prezentów, twojego koronnego argumentu za komunią. Moja córa, jak jakieś 90% kolegów i koleżanek z jej klasy ma lapa, rower. Komórki nie potrzebuje, dostanie jak będzie czas.

Swoje dziecko wychowuję w duchu tolerancji dla każdej wiary, która nie krzywdzi ludzi, podobnie jak spora rzesza ludzi w Polsce. Jak czytam takie wypociny, że Majka powinna iść do komunii bo będzie jej przykro ze względu na prezenty czy to, że w Pl przeważa katolicyzm, to robi mi się słabo.

No i na koniec, moje dziecko nie jest wyśmiewane, nie było żadnego sygnału na ten temat, nigdy. Ja też nie byłam a sama przestałam chodzić na religię w 6 klasie szkoły podstawowej.

Edytowane przez gosik79
Czas edycji: 2014-02-27 o 09:58
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:01   #83
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Akurat tak się składa, że Polska nie jest krajem wyznaniowym.
Więc niczego takiego nie trzeba brać pod uwagę.




Dokładnie.
Ale widać, jakie znaczenie mają dla niektórych sakramenty, skoro radzą je przyjmować dla świętego spokoju/bo większość tak robi/żeby dziecku nie było smutno, kiedy inne dzieci będą chwalić się prezentami komunijnymi itd. Ręce opadają, naprawdę.
To kwestia indywidualna, ale póki co jst tak, ze w szkołach uczy się religi i ogólnie wszystkie dzieci idą do komuni.
Znam przypadek gdzie fcet chrzcił dziecko tydzień przed komunią żeby szło do komuni bo było szkalowane przez inne dzieci.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Gosik ja tu poruszam temat rozumowania dziecięcego, a nie dorosłych... to trochę inna płaszczyzna.

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Jestem wierząca, praktykująca - kilka lat temu się nawróciłam i mój synek jest ochrzczony bo jest to zgodne z moimi przekonaniami. chrzest tak jak ślub nie jest dla mnie jakąś tradycją czy okazją do imprezy, czy prezentów, to Sakrament, przysięga dlatego uważam że osoby nie wierzące nie powinny chrzcić swoich dzieci, bo ośmieszaja sakrament który dla ludzi wierzących jest ważny.
I nie zgadzam się że życie osoby wierzącej jest łatwiejsze - nic co wymaga od nas poświęcenia nie jest łatwe
Co do chrztu skoro taka wierząca jesteś, to powinnaś wiedzieć, że dziecko bez chrztu nie dostanie się do nieba, a takie maleństwo niczym nie nagrzeszy, więc jest to tez zabieranie mu tego :nieba: bo sa przypadki że dziecko umiera po porodzie itp i na prawdę byłabyś za tym zeby nie namówić na chrzest rodziców? Bo to śmieszanie sakramentu?
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:04   #84
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
a ja tak normalnie, po ludzku, pomijając kwestie wiary, jestem przeciw zabijaniu ludzi, legalnemu i nie, we wszystkich sytuacjach

no ale to wielki off top
No i nikt Ciebie do tego nie zmusi.
A ja tak normalnie, po ludzku, jestem przeciwna zmuszaniu kobiet do noszenia ciąży, której nie chcą.


Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
j wierzę, i dziecko ochrzciłam... ale dla mnie byłaby kwestia taka do przemyślenia:

Czy dziecko w szkole nie będzie wyśmiewane, podczas gdy inne bedą miały religie, będą przystępowac do 1 komuni SW, bedą chwalić się prezentami itp?

Dziecko może samo sobie wiarę wybrać, ale myślę że żyjemy w kraju katolickim i powinniśmy wziąść to pod uwagę przy rozwazaniach jezeli ktoś jest ateistą.
I to według mnie pokazuje, że naprawdę wiara wielu ludzi jest dość płytka. Chrzczenie tylko po to, żeby były gadżety na komunię i jakieś buraki nie śmiały się z dziecka, które w tej farsie nie bierze udziału.
Rozwiązaniem takich sytuacji jak powyżej jest proste usunięcie religii w tej postaci ze szkół.

Na szczęście w kraju wyznaniowym, przynajmniej teoretycznie, nie żyjemy i broń nas Panie Boże od takiego systemu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:05   #85
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
To kwestia indywidualna, ale póki co jst tak, ze w szkołach uczy się religi i ogólnie wszystkie dzieci idą do komuni.
Dla mnie argument "bo większość", to nie jest argument.
Cytat:
Znam przypadek gdzie fcet chrzcił dziecko tydzień przed komunią żeby szło do komuni bo było szkalowane przez inne dzieci.
A ja znam inny przypadek - dziecko nie miało problemów z powodu braku chrztu i Komunii.

Swoją drogą, ciekawe, kto nauczył te dzieci, że dziecko, które nie idzie do Komunii, można wyśmiewać i szkalować...
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2014-02-27 o 10:24
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:06   #86
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość

Co do chrztu skoro taka wierząca jesteś, to powinnaś wiedzieć, że dziecko bez chrztu nie dostanie się do nieba, a takie maleństwo niczym nie nagrzeszy, więc jest to tez zabieranie mu tego :nieba: bo sa przypadki że dziecko umiera po porodzie itp i na prawdę byłabyś za tym zeby nie namówić na chrzest rodziców? Bo to śmieszanie sakramentu?
Jeżeli rodzice są nie wierzący to nie wierzą w niebo
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:06   #87
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Co do chrztu skoro taka wierząca jesteś, to powinnaś wiedzieć, że dziecko bez chrztu nie dostanie się do nieba, a takie maleństwo niczym nie nagrzeszy, więc jest to tez zabieranie mu tego :nieba: bo sa przypadki że dziecko umiera po porodzie itp i na prawdę byłabyś za tym zeby nie namówić na chrzest rodziców? Bo to śmieszanie sakramentu?
Chyba księża dobrodzieje uradzili inaczej i w takich sytuacjach dziecko jednak do tego nieba idzie...

Strasznie niesprawiedliwe to by było, że taki maluch do nieba nie pójdzie tylko dlatego, że ma niewierzących rodziców.

Zresztą nieba najprawdopodobniej nie ma, a przynajmniej nic na to nie wskazuje, żeby było.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:07   #88
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Co do chrztu skoro taka wierząca jesteś, to powinnaś wiedzieć, że dziecko bez chrztu nie dostanie się do nieba, a takie maleństwo niczym nie nagrzeszy, więc jest to tez zabieranie mu tego :nieba: bo sa przypadki że dziecko umiera po porodzie itp i na prawdę byłabyś za tym zeby nie namówić na chrzest rodziców? Bo to śmieszanie sakramentu?
Kościół już obalił tę tezę, radzę poczytać -> klik!
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2014-02-27 o 10:10
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:08   #89
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie chrzcimy

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Jeżeli rodzice są nie wierzący to nie wierzą w niebo

Eeee... niemożliwe, wierzą, nie wierzą, niebo i tak jest, to pewne. Ksiądz tak mówi
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:10   #90
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Nie chrzcimy

Może obalił, moze nie.. W kazdym razie wyraziłam swoje zdanie i nie mam już nic do powiedzenia w tej sprawie
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-15 22:40:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.