Papużka Aleksandretta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-08, 13:51   #1
Siasia1988
Raczkowanie
 
Avatar Siasia1988
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 48
GG do Siasia1988

Papużka Aleksandretta


Witam. Od niedzieli jestem właścicielką pięknej około czteromiesięcznej aleksandretty. Martwi mnie fakt że ona praktycznie nic nie je i do tego ani razu nie widziałam żeby piła może robi to gdy nas nie ma. Póki co próbuję ja do siebie przekonać. Może ktoś z was ma taką papuzke ?
Siasia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 21:48   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Papużka Aleksandretta

Cytat:
Napisane przez Siasia1988 Pokaż wiadomość
Witam. Od niedzieli jestem właścicielką pięknej około czteromiesięcznej aleksandretty. Martwi mnie fakt że ona praktycznie nic nie je i do tego ani razu nie widziałam żeby piła może robi to gdy nas nie ma. Póki co próbuję ja do siebie przekonać. Może ktoś z was ma taką papuzke ?
Moja falista tak się zachowywała kilka dni po przywiezieniu jej do nas. Nie wiem czy Ci to pomoże ale nasza nie jadła bo się zwyczajnie wszystkiego bała. Podkładałam jej pod dziobek słonecznika i tylko to jadła, później jej mokrym palcem pod dzióbek podwadzałam. Zaczęła normalnie jeść po 3 dniach. I nadal ma tak, że jak pojawi się coś nowego w klatce to i ze 3 dni nie podejdzie bo się boi a mamy go już półtora roku. Jak by mu ktoś zrobił krzywdę kiedyś.
Pamiętaj, że papug musi coś jeść albo pić bo w końcu będzie problem zdrowotny.

U naszego takim momentem przełamania lodów było jak odpaliłam drukarkę, stała klatka dość blisko i zaczął pierwszy raz ćwierkać jak się coś drukowało. Od tamtej pory kocha dźwięk drukarki i lecącej wody z kranu, nie mam pojęcia czemu, widocznie tak już mu się spodobało.
Po tygodniu go pierwszy raz wypuściliśmy z klatki, mimo obaw nie było problemu i od tamtej pory wychodzi regularnie, jak tylko jesteśmy w domu.

Papug się odzywa? Czy siedzi cicho? bo wydaje mi się, że się jeszcze nie przyzwyczaił.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 16:33   #3
Siasia1988
Raczkowanie
 
Avatar Siasia1988
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 48
GG do Siasia1988
Dot.: Papużka Aleksandretta

Jak jestem z nią sama to można powiedzieć ze zemną dyskutuje choć ciężko jest podejść do klatki
Siasia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 17:29   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Papużka Aleksandretta

Cytat:
Napisane przez Siasia1988 Pokaż wiadomość
Jak jestem z nią sama to można powiedzieć ze zemną dyskutuje choć ciężko jest podejść do klatki
nie przyzwyczaiła się jeszcze
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 17:36   #5
tikkirimali
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 64
Dot.: Papużka Aleksandretta

Daj jej troche czasu. Ja mialam falistego papuga Cytrynka to sie okropnie wszystkiego bal, potrzebowal czasu. Nie cwierkal za duzo za to potem mialam samice i caly czas dawala koncerty.
tikkirimali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-09 18:36:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.