dziewczyny powiedzcie co o tym myslicie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-08, 13:08   #1
t_y_n_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1

dziewczyny powiedzcie co o tym myslicie


Hej dziewczyny jestem tu nowa i jak nie tu zaczynam watek to przepraszam ale chciałabym Was sie poradzic.. sprawa wygląda nastepujaco.. po roku przyjmowania tabletek postanowilam je odstwawic bo nie czulam sie za dobrze gdy je przyjmwałam.. 6.01 zazylam ostatnia ,9.01.2012 wystapilo krwawienie ..no i oniec byl 13 .. dzis jest 8 a ja nie mam miesiaczki powinna byc 6.. od momentu odstawienia tablete kochalam sie z narzeczonym bylo tak ze najpierw bylo bez prezerwatywy a po chwili zakldala kilka razy zdarzyl sie stosunek przerywany , alo prezerwatywa we mnie zostala ostatnio wycieklo z niej.. od jakiegos tygodnia boli mnie brzuch jak na miesiaczke na poczatku byly to sporadyczne uklucia a od kilku dni boli mnie tak jak bym miala miec miesiaczke..jest mi troszke słabo, mam wrazenie naoliwionej pochwy..a dzis na wkladce zauwazylam plamienie ale nie jest ono czerwone tylko nie wiem jak to opisac w kolorze jasnego piwa..nic mnie nie piecze nie swedzi..byla u lekarza 30 stycznia ale nic tam nie było na usg zadnych zmian ..opowiadalam jej o tym ze mnie boli.. to kazala mi przyjsc jak bedzie cos sie dzialo..dziewczyny jak myslicie moglo dojsc do zaplodnienia? jestem w pracy do apteki mam kilka krokow myslalm o tym by test zroic nawet..ale chyba poczekam jeszcze pare dni..w piatek 3 lutego zakrecilo mi sie w glowie az mialam mroczki przed oczami(nigdy nie mialam tego to byl pierwszy raz)
t_y_n_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 15:16   #2
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: dziewczyny powiedzcie co o tym myslicie

Jeśli uprawialiście stosunek przerywany, bądź tak jak piszesz prezerwatywa się zsunęła i została w Tobie, to owszem możesz być w ciąży.
Ogólnie rzecz biorąc po odstawieniu tabletek cykl jest rozregulowany i opóźnienia okresu zdarzają się często, ale u Ciebie są podstawy, by ciąża była możliwa.
Aby się upewnić zrób test płytkowy z porannego moczu min. 14 dni od ostatniego stosunku, bądź badanie z krwi beta HCG 10 dni od stosunku.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 16:10   #3
19Patrycja85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 23
Dot.: dziewczyny powiedzcie co o tym myslicie

Koleżanka ma rację. Jeżeli chodzi o stosunek przerywany, to trzeba wziąć pod uwagę, ze w płynie ejakulacyjnym wytwarzanym przez mężczyznę (naturalny lubrykant) również mogą znajdować się plemniki. Ostatnie badania (2011 r.) donoszą, ze moze on zawierać znaczne ilości żywych i ruchliwych plemników wbrew wcześniejszym opiniom, ze w preejakulacie znajdują się małe ich ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości, a także plemniki martwe.
Poza tym ten wypadek z prezerwatywą...
Swoja drogą po tabletkach okres nie zawsze jest jak w zegarku.
Radziłabym zrobić test, a przede wszystkim uspokoić się. Może Twój organizm płata Ci figla - tak bardzo przeżywasz tę sytuację, że wystąpiła jakaś blokada psychiczna... Sama tak miałam, a potem okazało się, ze wszystko było w porządku i niepotrzebnie się denerwowałam. Tak czy inaczej, głowa do góry! Stres niewiele juz tu zmieni Pozdrawiam!
19Patrycja85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:39   #4
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: dziewczyny powiedzcie co o tym myslicie

Idź do apteki, kup i zrób test, jak najbardziej możesz być w ciąży, ale tak jak piszą dziewczyny, to może być efekt stresu, może być tak, że test wyjdzie negatywny, a za parę godzin pojawi się okres bo się rozluźnisz

Siostra jak zaszła w ciążę zrobiła test 3 dni po terminie spodziewanej miesiączki, wieczorem, więc nawet nie z porannego moczu i pojawiły się dwie wyraźne kreseczki Więc jeśli bardzo się martwisz zrób jeden jeszcze dziś i ewentualnie powtórz rano Może Ci to pomoże się trochę mniej denerwować:P

No i napisz jaki wynik
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.