..::: Modelina:::.. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-29, 02:08   #91
EwcIaKIcIA
Zakorzenienie
 
Avatar EwcIaKIcIA
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kutno :D
Wiadomości: 5 482
GG do EwcIaKIcIA
Dot.: ..::: Modelina:::..

super te wszystkie wasze prace... naprawde podziwiam... ja to tylko ORIGAMI... nigdy sie do czegos innego nie nadawalam...
__________________
Zapraszam Serdecznie
Origami

wędrowniczek:
Monika_75>honka'>JaneB>hejasz>Pagata>ewel ika>dagus_gd>poppy>Alexan draM>joanwi>nir>agniesia1 25>Damurek>kaariokaa>JA

Już praawie w domku
EwcIaKIcIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 19:06   #92
sylviaaaaaaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 74
Dot.: ..::: Modelina:::..

Ja dodaje kilka moich malenstw.

I od razu pytanie-jak radzicie sobie z babroszkami ktore przyklejaja sie czasem do modeliny- jakis patent na czyszczenie łapek przed czy moze przecieranie modeliny przed gotowaniem?
W necie znalazlam ciekawy pomysl- przed gotowanie przecieraja jakims specyfikiem figurke, tylko za chiny nie wiem co to
Moze ktoras z was slyszala?

http://www.polymerclaycentral.com/face_sculpt.html

Odnosnie modeliny sama kupuje od producenta z Łodzi 18zł/kg .W sklepie kolo mnie sprzedaja od niego w kostkach po 50g za 2,5zł gdzie na allegro widzialam o tej samej garmaturze po 2,9 nie liczac oczywiscie przesylki! No i g... jedno wielkie na poczatku kleista papa a po 2-3 miesiacach do niczego juz byla-kruszenie itp.

jak cos dam namiary

Edytowane przez sylviaaaaaaa85
Czas edycji: 2009-09-13 o 19:09
sylviaaaaaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 23:37   #93
gosminek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 10
Dot.: modelina na słoiku

Hej

ja rowniez jakis czas temu chcialam zrobic sobie kolczyki (poniewaz lubie niebanalne rzeczy chcialam zrobic je sama) wybralam fimo zrobilam sliczny wzorek i kilka koralikow itd no i niestety wypiekanie to kompletna klapa w moim przypadku !!!!
stosowalam sie do tego co bylo na opakowaniu czyli odpowiednia temperatura i czas niestety koraliki splaszczaly sie w miejscu gdzie byly polozone na blasze tracily forme plus czesto przypalaly w tym wlasnie miejscu (gdzie stykaly sie z blacha) !!!
napiszecie mi prosze jak je piec zeby nie stracily ksztaltu??

z gory dziekuje
gosminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 09:30   #94
sylviaaaaaaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 74
Dot.: modelina na słoiku

Hej gosminek

Moze w tym watku znajdziesz cos przydatnego?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=327884
Szajajaba pisze w nim sporo ciekawych rzeczy moze cos Ci nasunie rozwiazanie?
Ewentulanie sprobuj skontaktowac sie z nia przez PW napewno cos Ci doradzi

pozdrawiam

Ps.Moze te Twoje koraliki sa z roznego rodzaju fimo i kazde z nich ma inna temperature pieczenia?
sylviaaaaaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 12:26   #95
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: modelina na słoiku

Cytat:
Napisane przez gosminek Pokaż wiadomość
Hej

ja rowniez jakis czas temu chcialam zrobic sobie kolczyki (poniewaz lubie niebanalne rzeczy chcialam zrobic je sama) wybralam fimo zrobilam sliczny wzorek i kilka koralikow itd no i niestety wypiekanie to kompletna klapa w moim przypadku !!!!
stosowalam sie do tego co bylo na opakowaniu czyli odpowiednia temperatura i czas niestety koraliki splaszczaly sie w miejscu gdzie byly polozone na blasze tracily forme plus czesto przypalaly w tym wlasnie miejscu (gdzie stykaly sie z blacha) !!!
napiszecie mi prosze jak je piec zeby nie stracily ksztaltu??

z gory dziekuje
ja zawsze rozkładam pergamin na blaszcze wtedy sie nie przypalą a koraliki wypalam polozone na harmonijce zobionej z brystolu spokojnie sobie leżą w tych wgłębieniach i nie zmieniaja kształtu bo nie maja bezpośredniego kontaktu z blaszka. wypalam zawsze w temp jak na opakowaniu modeliny jest podana czasami gotuje normalnie w wodzie minus tej metody to to ze kolory sa troszke bletsze ale ja robie figurki wiec mi to nie przeszkadza bo pozniej kolory wracaja jak wymaluje figurke lakierem bezbarwnym
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 18:16   #96
nika1414
Raczkowanie
 
Avatar nika1414
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
GG do nika1414
Dot.: Modelina, plastelina - co można zrobić?

zapraszam do mojego modelinkowego świate: http://marysia-bijou.blog.onet.pl/
nika1414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 21:41   #97
TV magic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Modelina, plastelina - co można zrobić?

http://blok1111.************* błagam to tylko 1 klikniencie
TV magic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-26, 19:43   #98
zohelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Modelina, plastelina - co można zrobić?

http://www.etsy.com/listing/62651047...-jars-20mm-for
gdzie mogę znalezc cos takiego? w sensie ze strone lub sklep w ktorym mozna kupic takie rozne akcesoria do fimo...natrafilam na ta stronke ale wolalabym raczej jakas polska dlatego pytam :P
zohelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 20:21   #99
nataliaw87
Half horse, half dragon
 
Avatar nataliaw87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
GG do nataliaw87
Dot.: ..::: Modelina:::..

Mam pytanie odnośnie wypiekania modeliny Fimo i mam nadzieję, że Wizażanki mi pomożecie planuję zrobić dla chłopaka breloczek na urodziny - ma to być miniaturka jego samochodu. Czy jeśli zrobię takie autko i wstawię do niego szybki z plastiku a także od razu przymocuję zaczep do breloczka i wstawię do piekarnika to nic się nie stanie? Czy dach się nie zapadnie do środka przy pieczeniu? Czy plastik się nie stopi? Czy może lepiej będzie te szybki zrobić po prostu z białej/szarej modeliny? Czy metal nie wyrządzi żadnych szkód modelinie? Wiem, że to wiele pytań, ale w końcu chcę dać tż-owi coś od siebie co też będzie dla niego praktyczne i miłe dla oka, a przy tym będzie pamiętał o mnie jak spojrzy na swój malutki samochodzik
nataliaw87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 07:07   #100
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: ..::: Modelina:::..

Nie znam interakcji fimo z metalem, ale z mojej znajomości chemii nic się nie powinno stać bo metal jest obojętny, za to plastik stanowczo się topi. Szara modelina na szyby to znacznie lepszy pomysł niż plastik, poza tym gdybyś zrobiła przezroczyste szyby to w środku model musiałby ładnie wyglądać, a przy zastosowaniu modeliny na szyby i wypełnieniu całego środka nie ma tyle kłopotu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 19:59   #101
nataliaw87
Half horse, half dragon
 
Avatar nataliaw87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
GG do nataliaw87
Dot.: ..::: Modelina:::..

asiulkaa bardzo Ci dziękuję i masz rację, problem nawet nie w tym, że w środku model musiałby ładnie wyglądać, ale raczej w tym, że kluczyki od samochodu rzuca się tu i tam i pewnie taki breloczek byłby zbyt delikatny. Jeszcze raz wielkie dzięki
nataliaw87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 17:01   #102
veloute
Raczkowanie
 
Avatar veloute
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Blisko Warszawy
Wiadomości: 326
Dot.: ..::: Modelina:::..

Witam
To moje pierwsze dłubaninki, więc proszę nie śmiejcie się zbyt głośno
Dużo im brakuje do ideału, wiem - ale jestem dumna z siebie bo to zwykła modelina a nie fimo, no i starałam się Mam nadzieję, że kolejne prace choć trochę się zbliżą do waszych, choć jeszcze baaardzo do tego daleko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg R0011677.jpg (118,5 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg R0011685.jpg (101,8 KB, 42 załadowań)
veloute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 15:21   #103
mikaela9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: ..::: Modelina:::..

Czesc Chciałabym wam zareklamować mojego bloga oczywiście o modelinie : http://modelinowy-szal.blogspot.com/ . Znajdziecie tu wiele informacji o modelinie . Serdecznie zapraszam !
mikaela9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:14   #104
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: ..::: Modelina:::..

Własnie ja kupiłam modelinę w Lidlu, zrobiłam prześliczne kolczyki. Wrzuciłam do wrzątku i się od razu rozgotowały! ;| Nie mam piekarnika, więc mogę tylko zastosować gotowanie. Dlaczego ten sposób nie działa?! Gotowałam tez inaczej. Stopniowo od letniej wody po wrzątek, też nic... Pomóżcie! Bo ja już nie mam pomysłów, a zrobiłam sobie piękne kolczyki, których nie chcę zmarnować na kolejną nieudolną próbę gotowania.
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 07:03   #105
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: ..::: Modelina:::..

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Własnie ja kupiłam modelinę w Lidlu, zrobiłam prześliczne kolczyki. Wrzuciłam do wrzątku i się od razu rozgotowały! ;| Nie mam piekarnika, więc mogę tylko zastosować gotowanie. Dlaczego ten sposób nie działa?! Gotowałam tez inaczej. Stopniowo od letniej wody po wrzątek, też nic... Pomóżcie! Bo ja już nie mam pomysłów, a zrobiłam sobie piękne kolczyki, których nie chcę zmarnować na kolejną nieudolną próbę gotowania.
Może to nie jest modelina tylko plastelina. Nie ma znaczenia, piekarnik czy woda modelina nie ma prawa się rozpuścić.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 09:52   #106
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: ..::: Modelina:::..

Kupiłam ją w Lidlu i pisało "MODELINA" dla dzieci. Serio, serio. Ale podejrzane jest w sumie to, że łatwo się ugniatało, a modelina jest chyba twarda, nie? Możliwe jest to by miała dodatek plasteliny?! No wkurzyłam się jak nie wiem co! Bo dałam za nią 10 zł, a tu okazuje się, że wcale nie robi się twarda tylko się rozpuszcza! W ogóle nie wiem co mam teraz z nią zrobić, bo co mi plastelina?! Nie mam dzieci i sama nie mam zamiaru się nią bawić...
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 07:23   #107
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: ..::: Modelina:::..

Ja sie dawno dawno temu spotkałam z czymś będącym plasteliną a opisanym jako modelina- chyba tłumacz był przygłupem.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 06:23   #108
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: ..::: Modelina:::..

Masakra już w ogóle straciłam chęć na robienie tych kolczyków... ;/ Bo boję się, że znów wydam kasę na coś, co nie jest modeliną. Szukałam w empiku, nie było... Myślicie, że w tesco kupię?
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 07:14   #109
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: ..::: Modelina:::..

W Empiku kiedyś sprzedawali fimo, wiec dziwię się ze teraz już nie mają.
Myślę ze w Tesco powinni mieć, ewentualnie zajrzyj do jakiegoś pobliskiego papierniczego, a jak będziesz kupować to obejrzyj opakowania na modelinie zazwyczaj jest napisane jak utwardzać, wtedy będziesz mieć pewność że to modelina. Dość fajne kolory robi astra po 6 kolorów fluorescencyjne http://www.astra.przemysl.pl/images/...ina_6_fluo.jpg i tradycyjne http://www.astra.przemysl.pl/images/...modelina_6.jpg
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 12:31   #110
taluff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 31
Dot.: ..::: Modelina:::..

nie wiem czy ktoś to wcześniej pisał ale modeliny nie należy wypiekać w temperaturze ponad 130 stopni C ! Mogą wydzielać się szkodliwe toksyczne gazy, więc radze w niższej temperaturze a nieco dłużej. Ale nie jestem specem.
taluff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 10:44   #111
zumi15
Przyczajenie
 
Avatar zumi15
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Czerniewice
Wiadomości: 17
Dot.: ..::: Modelina:::..

Mam do was pytanko.
Czy tylko mi się robi biały nalot ,gdy użyję kropelki ?
stosuję ją,żeby haczyki nie wylatywały mi z modeliny
okropnie to wygląda i zastawiam się czy to wina kleju czy modeliny
zumi15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.