Czy złożycie teściowej życzenia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-26, 18:03   #31
jutib
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 103
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

jest prawie 19 i wiecie co ja chyba nie złoze. Wkońcu mamie sie nalezy to swięto. Jak bedzie wobec mnie szczera i troche zyczliwsza to wtedy bede składać.

KURCZE NIE MYSLAŁAM ,ZE TAK WAS TEN TEMAT RUSZY . I zazdroszcze tym tórzy maja spoko tesciów.
__________________
Justyś
jutib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 18:25   #32
szkubana
Rozeznanie
 
Avatar szkubana
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 766
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

ale fajny temat. Dziewczyny moze zrobimy grupe wsparcia ja swojej przyszlej teściowej nie znoszę. Od samego początku była do mnie na anty. teraz próbuje nadrobić, ale ślepa nie jestem. I zyczęn nie złożyłam i wątpię bym po ślubie skladała jej życzenia w Dni Matki. Matkę ma sie tylko jedną
__________________
Wracam na Wizaż
szkubana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 19:54   #33
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

Powstaje pytanie: czy ktoś ma normalną teściową? Wiem, są wyjątki ale ogólnie to mniejszość. A tak niewiele potrzeba żeby było normalnie.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 20:12   #34
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

Ja nie mam teściowej, w sensie społecznym mojego męża wychowywała babcia i ciotka- problem z głowy
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 20:25   #35
kostka.kr
Zadomowienie
 
Avatar kostka.kr
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 458
GG do kostka.kr
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

Cytat:
Napisane przez tiaara
ja jestem w lepszych stosunkach z tesciowa niz z mama. wiecej dobroci zaznalam od niej jeszcze kiedy nie myslelismy z TŻ o narzeczenstwie, niz od wlasnej matuli przez cale zycie. mam w tej sytuacji lepsze podejscie do dawania prezentow tesciowej niz wlasnej mamie. do mamy wychodzi mi to jakos sztucznie.
Tiaro, mam prawie identyczną sytuację. Teściowej złożyłam dziś życzenia i było ogólnie miło. A gdy pojechałam do mamy z życzeniami to chciałam jak najpredzej wracać bo nie miałam z nią o czym rozmawiać. Przykre to.....
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
Paulo Coelho

kostka.kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 20:34   #36
bonheur
Rozeznanie
 
Avatar bonheur
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 673
GG do bonheur
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

Ja mam normalną i miłą teściową. Chyba powinnam uważać się za szczęściarę
Złożyłam jej dzisiaj życzenia (co prawda telefonicznie, bo mieszka w innej miejscowości) i wysłałam jej też własnoręcznie zrobioną kartkę.
Nie zazdroszczę dziewczynom, które opisują tutaj takie "trudne przypadki" teściowych. Wiadomo, że teściowej nie da się chyba szczerze pokochać, w gruncie rzeczy jest to obca osoba, ale myślę, że jeśli trafi się na życzliwoą i dobrą osobę, to właściwe relacje same się ułożą. Nawet jeśli nie jest to jakieś głębokie uczucie, to wystarczy, aby obie strony miały poczucie, że jest OK.
Być może moja teściowa jest wyjątkiem, który potwierdza niechlubną regułę "wrednych teściowych"
__________________
Zawiadamiam, że znudził mi się ser na pierogi. Pokażę rogi, za walutę. - Ślimak


bonheur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 20:43   #37
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Ja nie mam teściowej, w sensie społecznym mojego męża wychowywała babcia i ciotka- problem z głowy
He he szczęściara Wypożycze swoją
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-26, 21:10   #38
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

Cytat:
Napisane przez Monika :)
pomimo, iż jesteśmy z moim TZ już 1,5 roku po ślubie to wciąż nie mogę sie przemóc zeby mówić do niej "mamo". A życzenia teściowej można złożyc w następującyc sposób. Idziesz do niej z TZ i to on składa zyczenia a ty stoisz przy nim i na końcu cmok, cmok czy podanie reki.
Ja jestem już prawie 2 lata po ślubie i też mi to "mamo" nie przeszło przez usta.
Moi rodzice zaraz po naszym ślubie porozmawiali z nami, powiedzieli TŻ że traktują go jak syna i chcieliby bardzo, aby zwracał się do nich "mamo" i "tato"- TŻ to pasowało, bo ich lubi. Moja tesciowa nic nie powiedziałą w tym stylu - więc ja zwracam się do niej bezosobowo lub "pani".

Szczerze mówiąc nie miałam ochoty do niej dziś iść - bo ona omija i zapomina o naszych okazjach - np. gdy zaprosiliśmy ją na obiad z okazji I rocznicy ślubu i długo już się spóźniała- to TŻ zadzwonił i zapytał, czy coś się stało, że ich nie ma... Nie, nic się nie stało- "Nie chce mi się do was iść"- tak powiedziała...Aha- mieszka 5 min piechotą od nas.

Nie miałam ochoty iść, cisnęło mi siena usta, ze "mame ma się tylko jedną" - ale byłoby mi przykro ze względu na TŻ, który mojej mamie złożył życzenia... w końcu poszłam i załatwiłam to sposobem, jaki opisała Monika.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 21:10   #39
paradise
Przyczajenie
 
Avatar paradise
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

moja teściowa jest normalna kobitka jak każdy oczywiście ma swoje dziurki w nosie, czasem mnie drażni a i swojego syna potrafi doprowadzić do szewskiej pasji ale generalnie nasze wzajemne relacje sa bardzo zdrowe. Kilka dni temu miałam imienimy, dostałam od niej drogi prezent i jeszcze kwiaty więc dziś i ja zrobiłam jej przyjemność i złożyłam życzenia.
paradise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 07:43   #40
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Czy złożycie teściowej życzenia

Ja do swojej teściowej mówię mamo, ale to oczywiście dlatego że tak jest przyjętę (wolę mamo niz zwracać się do niej po imieniu). A życzenia zlożyłam razem z TŻ, ale powiedziałam ze to z okazji dnia teściowej A tak w ogóle to z teściową żyjemy zgodnie
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.