Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko! - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-12, 07:40   #241
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A jakie to ma znaczenie? To mają sie wypowiadać tylko osoby z chorymi dziećmi? A jakim prawem one miałyby decydować o innych - jednostkowe doświadczenie nie uprawnia do uogólniania, że jakies wyjście jest lepsze. a może mają sie wypowiadac tylko osoby z dziećmi w ogóle?A może tylko kobiety? To w sprawie testowania kosmetyków na zwierzętach miałyby sie wypowiadać tylko zwierzęta na których kosmetyki testowano? Czy zwierzęta w ogóle? A kto ma prawo bronic lasów amazońskich?
Kwestia przerywania ciąży dotyczy wszystkich bo dotyczy ludzi nienarodzonych lub potencjalnych ludzi oraz manipulacji na puli genowej gatunku ludzkiego.
To dlaczego wychowanie, ból, cierpienie dotyczy tylko rodziców? Dlaczego ci enigmatyczni wszyscy umywają ręce?

I jakim prawem z kolei inni mają decydować o tym, czy kobieta ma siłę psychiczną i fizyczną oraz możliwości materialne, aby podołać opiece nad takim dzieckiem?
Przecież możliwość dokonania aborcji w takiej sytuacji nie oznacza, że każdą ciążę trzeba usunąć i zmusić do tego kobietę, ale to, że ma ona wybór. Chce - usuwa. Nie chce - rodzi. Kobieta dla której jest to morderstwo rozsądzi to w swoim sumieniu i nie zrobi tego.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 07:52   #242
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Moze Rossmann daje jakies zele pod prysznic
ej no bez kitu
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 08:14   #243
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Przeciez te dzieci, jesli dozyja porodu, żyja tylko dzięki maszynom, medycynie. Jeśli tak sprzeciwiasz sie manipulacji na puli genowej powinnas byc przeciwna np. ratowaniu wcześniaków, noworodków z wadami serca, bo to jest dopiero osłabianie puli genowej.
Chyba nie do końca rozumiesz Cały postęp medycyny w pewnym stopniu wpływa na pulę przekazywanych genów poniewaz dzieki niemu podtrzymujemy życie i wpływamy na płodność. Tak więc nie leczenie (i nie wspomaganie rozrodu róznymi technikami) wszystkich przed ukończeniem okresu rozrodczego (czyli kobiet do około 50-tki, a mezczyzn w zasadzie do końca życa) jest pewna manipulacją i aby jej nie dokonywac należałoby tego zaprzesyać. także leczenia biegunki rotawirusowej u twojego dziecka i anemii u Ciebie. tak na przykład.Ale czynimy to bo jest ona wynikiem uczuć wyższych naszego gatunku, cywilizacji i innych zauważonych korzyści płynących z podtrzymywania ich zdrowia i życia. To też w zasadzie wynik ewolucji naszego gatunku - niekoniecznie przeżywać muszą jednostki zdrowe i najsilniejsze biologicznie, ale te z najlepszymi relacjami społecznymi, korzystające z inteligencji i wynalazków tych niekoniecznie przydatnych do prokreacjiNatomiast usuwanie pewnych genów celowo, gdy nie wiemy jaką mają zdolność do przetrwania i jakie konsekwencje wypłyna z ich bytności w populacji jest eugeniką - ponieważ jest zastosowaniem wybiórczych kryteriów co do tego które organizmy maja przeżyć.

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
To dlaczego wychowanie, ból, cierpienie dotyczy tylko rodziców? Dlaczego ci enigmatyczni wszyscy umywają ręce?

I jakim prawem z kolei inni mają decydować o tym, czy kobieta ma siłę psychiczną i fizyczną oraz możliwości materialne, aby podołać opiece nad takim dzieckiem?
Przecież możliwość dokonania aborcji w takiej sytuacji nie oznacza, że każdą ciążę trzeba usunąć i zmusić do tego kobietę, ale to, że ma ona wybór. Chce - usuwa. Nie chce - rodzi. Kobieta dla której jest to morderstwo rozsądzi to w swoim sumieniu i nie zrobi tego.
A jakim prawem ktokolwiek ma decydować czy przeżyć ma płód takiej kobiety (przypominam,że zaznaczyłam,że jesli wada byłaby na 100% letalna, to jestem za usunięciem bo bo wtedy to nie jest decydowanie za kogoś)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 08:38   #244
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Przeciez te dzieci, jesli dozyja porodu, żyja tylko dzięki maszynom, medycynie. Jeśli tak sprzeciwiasz sie manipulacji na puli genowej powinnas byc przeciwna np. ratowaniu wcześniaków, noworodków z wadami serca, bo to jest dopiero osłabianie puli genowej.
Vixen, logiki tu nie ma co szukać Już wcześniej zadałam to pytanie i żadna z wizażanek, wypowiadająca się w duchu "nie można się bawić, kto ma żyć a kto umrzeć" nie raczyła mi odpowiedzieć.

Chce wierzyć, że te wypowiedzi, jak i te z facebóg, to jest po prostu bezrefleksyjne powtarzanie za kimś, kto im to wpoił. Bo przecież starczy odrobina refleksji, żeby zobaczyć brak logiki.

Zgadzam się z dziewczynami, które się boją, że następny będzie zakaz badań prenatalnych, ja dołoże do tego jeszcze zakaz przerywania ciąży powstałej w wyniku czynu zabronionego, zagrażającej zdrowiu i życiu matki(tego już się często odmawia...), tabletki 72h po, in vitro jako przestępstwo. Już to widzę w niedalekiej przyszłości
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 09:04   #245
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Mówicie, że wyjechać. Ale gdzie? Gdzie jest lepiej, gdzie jest eden, który będzie nam odpowiadał pod wszystkimi względami?
Serio pytam, bo jak taki jest to ja chętnie
norwegia, dania, szwecja... przynajmniej dla mnie bedzie to ziemia obiecana
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 09:26   #246
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez wieczna_urlopowiczka Pokaż wiadomość
wg. niektórych oszołomów, jeśli kobieta naprawdę nie chce gwałtu to nie zajdzie w ciążę
Jest udowodnione że większość gwałtów prowadzi do ciąży - nasz organizm płata nam świetego flga, wyczuwając stosunek z samcem "alfa" (co ma wpływ na siłę i wytrzymałość potomstwa), i chce wtedy umożliwić zapłodnienie. Dlatego jest taka masa ciąż z gwałtu. Ot, prezent od Matki Natury.


A swoją drogą - skoro chore i upośledzone dzieci to takie szczęście, dlaczego nikt nie stara się specjalnie żeby takie właśnie mieć? Bo na chłopski rozum skoro dają więcej szczęścia i miłości niż normalne, to powinni chętni walić drzwiami, oknami, podłogą i sufitem... Gdzie te kolejki do specjalnego uszkadzania płodów, albo do domów opieki nad takimi dziećmi?
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 09:52   #247
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Jest udowodnione że większość gwałtów prowadzi do ciąży - nasz organizm płata nam świetego flga, wyczuwając stosunek z samcem "alfa" (co ma wpływ na siłę i wytrzymałość potomstwa), i chce wtedy umożliwić zapłodnienie. Dlatego jest taka masa ciąż z gwałtu. Ot, prezent od Matki Natury.


A swoją drogą - skoro chore i upośledzone dzieci to takie szczęście, dlaczego nikt nie stara się specjalnie żeby takie właśnie mieć? Bo na chłopski rozum skoro dają więcej szczęścia i miłości niż normalne, to powinni chętni walić drzwiami, oknami, podłogą i sufitem... Gdzie te kolejki do specjalnego uszkadzania płodów, albo do domów opieki nad takimi dziećmi?
A tutaj ktoś Ci napisał że szczęście? Bo po pierwsze to nie wydaje mi się,żeby tak napisał. Jest to wynik pewnej ruletki, że na danych rodziców wypadło - tak jak na jednych wypada nowotwór, na innych głuchota, nai kogoś schizofrenia, a ktos doznaje wypadku.
Podjęli sie tego ryzyka współżyjąc, podjęli planując ciążę. Nawet nikt im nie każe tego dziecka zatrzymywać.
Nie mówiąć już o tym,że dziecka nie planuje się aby dawało szczęście.Jak ktoś ma takie podejście, że liczy sie tylko jego szczęście to aż głupie że ryzykuje bo nie ma pewności, że ciąża bedzie zdrowa, że dziecko bedzie fajne i że w ogóle będzie szczęśliwy jak mu sie nawet zdrowe dziecko urodzi. Nie mówie tym, że nie jest normalne chcieć dziecka zdrowego, ale chciec dziecko tylko zdrowe a nie chcieć chorego jak już jest poczęte świadomie to raczej wyrachowanie.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 10:09   #248
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Nie mówiąć już o tym,że dziecka nie planuje się aby dawało szczęście.Jak ktoś ma takie podejście, że liczy sie tylko jego szczęście to aż głupie że ryzykuje bo nie ma pewności, że ciąża bedzie zdrowa, że dziecko bedzie fajne i że w ogóle będzie szczęśliwy jak mu sie nawet zdrowe dziecko urodzi. Nie mówie tym, że nie jest normalne chcieć dziecka zdrowego, ale chciec dziecko tylko zdrowe a nie chcieć chorego jak już jest poczęte świadomie to raczej wyrachowanie.
Nie wiedziałam, że dziecko planuje się aby nas unieszcześliwiało ciekawa teoria. Tak, jestem wyrachowana bo nie chciałam dziecka chorego a zdrowego, takiego które mnie uszczęśliwia, którego usmiech o poranku daje mi kopa do działania.
Czy Ty wogole masz dzieci?
Rozmowa z Tobą to jak rozmowa ze ślepym o kolorach...
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:13   #249
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Nawet nikt im nie każe tego dziecka zatrzymywać.
Naprawdę sądzisz, że lepiej będzie takiemu dziecku w jakimś bidulu? Bo w adopcję nie wierzę.

Wspólczesna medycyna ma to do siebie, że pozwala ograniczyć ryzyko urodzenia chorego dziecka i daje możliwość dokonania wyboru. Proste.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:20   #250
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A jakim prawem one miałyby decydować o innych - jednostkowe doświadczenie nie uprawnia do uogólniania, że jakies wyjście jest lepsze. a może mają sie wypowiadac tylko osoby z dziećmi w ogóle?
a jakim prawem Ty uzurpujesz sobie prawo do nakazywania takim kobietom, by rodziły, nawet zagrażając swojemu życiu? pomożesz im? utrzymasz dziecko przy życiu dłużej niż 1 dzień/tydzień?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:35   #251
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
a jakim prawem Ty uzurpujesz sobie prawo do nakazywania takim kobietom, by rodziły, nawet zagrażając swojemu życiu? pomożesz im? utrzymasz dziecko przy życiu dłużej niż 1 dzień/tydzień?
Zacznij czytac ze zrozumieniem kilka razy powtózyłam,że zagrożenie życia i inne sytuacje zezwalaja na usunięcie ciązy bo jest to wybór między człowiekiem który juz jest a takimktóry dopiero się staje

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Naprawdę sądzisz, że lepiej będzie takiemu dziecku w jakimś bidulu? Bo w adopcję nie wierzę.

Wspólczesna medycyna ma to do siebie, że pozwala ograniczyć ryzyko urodzenia chorego dziecka i daje możliwość dokonania wyboru. Proste.
A jak chcesz porównac czy lepiej w bidulu czy lepiej śmierć?o ile Ci z pierwszego miejsca potencjalnie mogli by jesli sa w stanie, wyrazic opinie jak im tam, to jak zabici Ci te opinie przekażą; że im lepiej nieżywym? A Ty skąd wiesz,że im źle?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 10:39   #252
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

w Domu Dziecka na pewno jest cudownie w zakładach opiekuńczych gdzie są ciężko chore, upośledzone dzieci jest jeszcze cydowniej
pamiętasz eferę z zakonnicą, która uderzyła chore dziecko? Możliwe, że takich sytuacji zdarza się więcej, ta miała akurat pecha, że zostało to nagrane/sfotografowane

sugerujesz innym by rodzili, wychowywali takie dziecko, a ja Ci sugeruję zaadoptować takie i jak, fajnie jest?
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:44   #253
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że dziecko planuje się aby nas unieszcześliwiało ciekawa teoria. Tak, jestem wyrachowana bo nie chciałam dziecka chorego a zdrowego, takiego które mnie uszczęśliwia, którego usmiech o poranku daje mi kopa do działania.
Czy Ty wogole masz dzieci?
Rozmowa z Tobą to jak rozmowa ze ślepym o kolorach...
To jestes egoistką bo to dziecko powinno byc szczęśliwe, a nie istniec w celu dawania szczęścia Tobie (nie mówię że ma nie dawac ale nie to ma byc celem sensem jego istnienia )
Planowanie, żeby uszczęśliwiło to egoizm, a żeby unieszczęsliwiło masochizm.Ale pomiędzy tymi skrajnościami (które w sumie nadają sie do terapii) jest wiele stanów pośrednich; szkoda, że znasz tylko te 2...

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
w Domu Dziecka na pewno jest cudownie w zakładach opiekuńczych gdzie są ciężko chore, upośledzone dzieci jest jeszcze cydowniej
pamiętasz eferę z zakonnicą, która uderzyła chore dziecko? Możliwe, że takich sytuacji zdarza się więcej, ta miała akurat pecha, że zostało to nagrane/sfotografowane

sugerujesz innym by rodzili, wychowywali takie dziecko, a ja Ci sugeruję zaadoptować takie i jak, fajnie jest?
Sugeruje tym, którzy swiadomie zdecydowali sie na rodzicielstwo; niekoniecznie tym, których to spotkało w wyniku niepowodzenia antykoncepcji. To sa konsekwencje.
Ja nie planuje dzieci i ich poczęciu przeciwdziałam, wiec póki nie zmienie planów lub choćby nie stane się 'ofiara' wpadki nie masz czego mi sugerować bo nie podejmuję ryzyka.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:45   #254
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Zacznij czytac ze zrozumieniem kilka razy powtózyłam,że zagrożenie życia i inne sytuacje zezwalaja na usunięcie ciązy bo jest to wybór między człowiekiem który juz jest a takimktóry dopiero się staje
no właśnie, a ustawa o której dyskutujemy - będzie tego zakazywać.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:14   #255
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Sugeruje tym, którzy swiadomie zdecydowali sie na rodzicielstwo; niekoniecznie tym, których to spotkało w wyniku niepowodzenia antykoncepcji. To sa konsekwencje.
Ja nie planuje dzieci i ich poczęciu przeciwdziałam, wiec póki nie zmienie planów lub choćby nie stane się 'ofiara' wpadki nie masz czego mi sugerować bo nie podejmuję ryzyka.
ale jak to nie chcesz mieć dzieci?! Każdy kobieta powinna być matką, dzieci to samo szczęście! itp itd......

pisane w cudzysłowiu, próbuję Ci uświadomić ingerencję obcych ludzi we własne życie
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:16   #256
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
To jestes egoistką bo to dziecko powinno byc szczęśliwe, a nie istniec w celu dawania szczęścia Tobie (nie mówię że ma nie dawac ale nie to ma byc celem sensem jego istnienia )
Planowanie, żeby uszczęśliwiło to egoizm, a żeby unieszczęsliwiło masochizm.Ale pomiędzy tymi skrajnościami (które w sumie nadają sie do terapii) jest wiele stanów pośrednich; szkoda, że znasz tylko te 2...
Po pierwsze szczęście mojego dziecka uszczęśliwia mnie. Gdybym widziała, że moje dziecko cierpi byłabym nieszczęśliwa. Straszna ze mnie egoistka.
Nie dorabiaj do zycia wielkiej ideologii. Ludzie mają dzieci bo poprostu chcą. Posiadanie dziecka daje im szczęście i dopełnia ich życie.

Śmieszą mnie osoby Twojego pokroju. Za pięknymi słowami i wielkimi ideałami nie idzie żaden czyn. Chcesz zmuszac kobiety do rodzenia chorych dzieci a poźniej dzieci moga już trafic do domu opieki, bidula... Tobie to powiewa. Skoro nie jesteś taką egoistką to zaadoptuj choć jedno uposledzone dziecko wielka filantropko.
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:23   #257
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

nie wiem czy juz ktos przytaczal ten tekst (doczytalam watek do 5 strony, ale mnie telepawica zlapala)
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...ani_wybor.html

Jestem po #, jestem w ciazy, o ktora dlugo walczylismy. jestem za prawem do aborcji, choc sama bym tego nie zrobila. ale chce miec prawo wyboru...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015


Edytowane przez pani22ka
Czas edycji: 2012-10-12 o 11:30
pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:30   #258
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
To jestes egoistką bo to dziecko powinno byc szczęśliwe, a nie istniec w celu dawania szczęścia Tobie (nie mówię że ma nie dawac ale nie to ma byc celem sensem jego istnienia )
Tak, chore i opuszczone dziecko w jakimś przytułku na pewno będzie baaardzo szczęśliwe
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:31   #259
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

.
Cytat:
Ja nie planuje dzieci i ich poczęciu przeciwdziałam, wiec póki nie zmienie planów lub choćby nie stane się 'ofiara' wpadki nie masz czego mi sugerować bo nie podejmuję ryzyka.
Nie masz dzieci i nie planujesz ale wiesz co jest lepsze dla chorego dziecka i jego rodziny, czyli tak naprawde nie masz pojecia o rodzicielstwie.
Pewnie dlatego masz takie a nie inne poglady, widzenie świata jak u nastolatki a nie dorosłej kobiety.

Nie masz instynktu macierzynskiego i nie wiesz dlaczego ludzie decyduja sie na dzieci, nie rozumiesz strachu matki w ciązy, nie rozumiesz rozchwiania emocjonalnego spowodowanego przez hormonym nie wiesz czym sa bezsenne noce i trud wychowania dziecka zdrowego, wiec jak mozemy rozmawiac o opiece nad dzieckiem chorym.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 11:40   #260
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
.

Nie masz dzieci i nie planujesz ale wiesz co jest lepsze dla chorego dziecka i jego rodziny, czyli tak naprawde nie masz pojecia o rodzicielstwie.
Pewnie dlatego masz takie a nie inne poglady, widzenie świata jak u nastolatki a nie dorosłej kobiety.

Nie masz instynktu macierzynskiego i nie wiesz dlaczego ludzie decyduja sie na dzieci, nie rozumiesz strachu matki w ciązy, nie rozumiesz rozchwiania emocjonalnego spowodowanego przez hormonym nie wiesz czym sa bezsenne noce i trud wychowania dziecka zdrowego, wiec jak mozemy rozmawiac o opiece nad dzieckiem chorym.
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:49   #261
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
no właśnie, a ustawa o której dyskutujemy - będzie tego zakazywać.
usttawa miałaby zakazywac usunięcia płodu który ma wady zagrażające jego życiu, a nie sytuacji gdy ciąża zagraża ciężarnejnie

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
.

Nie masz dzieci i nie planujesz ale wiesz co jest lepsze dla chorego dziecka i jego rodziny, czyli tak naprawde nie masz pojecia o rodzicielstwie.
Pewnie dlatego masz takie a nie inne poglady, widzenie świata jak u nastolatki a nie dorosłej kobiety.

Nie masz instynktu macierzynskiego i nie wiesz dlaczego ludzie decyduja sie na dzieci, nie rozumiesz strachu matki w ciązy, nie rozumiesz rozchwiania emocjonalnego spowodowanego przez hormonym nie wiesz czym sa bezsenne noce i trud wychowania dziecka zdrowego, wiec jak mozemy rozmawiac o opiece nad dzieckiem chorym.
Tu się mylisz Rozumieć rozumiem, ale uważam,że nie uprawnia to nikogo do zabijania.Tak jak rozumiem pedofila czy alkoholika, co nie znaczy,że popieram wszystkie ich zachowania i że uważam iż za niektóre z nich trzeba ponosić konsekwencje.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:52   #262
pannamonroe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 113
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

yyy to jest chyba jasne, że ludzie decyduja się na dziecko po to by SIEBIE uszczęśliwić? wiadomo, że normalni rodzice poza tym cchą aby ich dziecko także było szczęsliwe, ale jeżeli wychowywanie potomstwa nie mialoby dawać szczęścia, to kto by się na to decydował? i po co?
pannamonroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:56   #263
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
nie wiem czy juz ktos przytaczal ten tekst (doczytalam watek do 5 strony, ale mnie telepawica zlapala)
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...ani_wybor.html
Mieszkam blisko tego szpitala, lecze się w tamtejszej przychodni. Kiedy o wymienionych lekarzach pojawia się wzmianka w mediach, pod szpitalem pojawiają się obrońcy życia. Krzyczą "morderca", wyzywają od nazistów... Normalnie smutno na to patrzeć...
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:59   #264
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
Po pierwsze szczęście mojego dziecka uszczęśliwia mnie. Gdybym widziała, że moje dziecko cierpi byłabym nieszczęśliwa. Straszna ze mnie egoistka.
Nie dorabiaj do zycia wielkiej ideologii. Ludzie mają dzieci bo poprostu chcą. Posiadanie dziecka daje im szczęście i dopełnia ich życie.

Śmieszą mnie osoby Twojego pokroju. Za pięknymi słowami i wielkimi ideałami nie idzie żaden czyn. Chcesz zmuszac kobiety do rodzenia chorych dzieci a poźniej dzieci moga już trafic do domu opieki, bidula... Tobie to powiewa. Skoro nie jesteś taką egoistką to zaadoptuj choć jedno uposledzone dziecko wielka filantropko.
A skąd wiesz że bedzie cierpieć i że bedzie nieszczęśliwe?Za to 'przezornie' odebrałabyś mu szanse na to że może jednak bedzie szcześliwe...
Tak, mi to powiewa bo to nie moje dziecko.Ten kto je począł i je chciał mógłby się nim zająć.Swoją chorą babcie też byś mi chciała podrzucić jakbym się nie zgadzała z dozwoleniem eutanazji?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 12:01   #265
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
usttawa miałaby zakazywac usunięcia płodu który ma wady zagrażające jego życiu, a nie sytuacji gdy ciąża zagraża ciężarnejnie
więc załóżmy, że matka przeżyje i będzie żyć, ale dziecko urodzi się (być może już martwe) z tak poważnymi defektami, jakie były przytoczone w cytowanych przeze mnie fragmentach. Jak uzasadnisz zakaz przerywania ciąży w takich przypadkach? Bo w świetle ustawy również i takie przypadki musiałyby doczekać naturalnego porodu. Czekam

Cytat:
Tak, mi to powiewa bo to nie moje dziecko.
więc z łaski swojej nie wypowiadaj się o brzuchu i macicy innej kobiety, powinno ci to powiewać.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-10-12 o 12:02
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 12:08   #266
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A skąd wiesz że bedzie cierpieć i że bedzie nieszczęśliwe?Za to 'przezornie' odebrałabyś mu szanse na to że może jednak bedzie szcześliwe...
a skąd pewnośc, że nie chcesz mieć dziecka? Przezornie odbierasz sobie szanse na to, że możesz być szczęśliwa
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 12:15   #267
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
więc załóżmy, że matka przeżyje i będzie żyć, ale dziecko urodzi się (być może już martwe) z tak poważnymi defektami, jakie były przytoczone w cytowanych przeze mnie fragmentach. Jak uzasadnisz zakaz przerywania ciąży w takich przypadkach? Bo w świetle ustawy również i takie przypadki musiałyby doczekać naturalnego porodu. Czekam

więc z łaski swojej nie wypowiadaj się o brzuchu i macicy innej kobiety, powinno ci to powiewać.
Mam wrażenie że nie przeczytałaś niczego co wyżej pisałam... Kilkakrotnie już pisałam że letalne wady wg mnie dopuszczają przerwanie ciąży.W związku z tym może przeczytaj jeszcze raz i zastanów sie nad pytaniem...

Rozumiem tez że w każdej kwestii w której wyrażasz zdanie podejmujesz również osobiste działania? jeśli będziesz przeciwko zabijaniu bezdomnych zwierząt to weźmiesz kilka ze schroniska a w ramak protestu przeciw elektrowniom jądrowym pojedziesz protestowac pod sejm? Nawet jakby to nie znaczy, że wszyscy muszą tak robić i raczej nie sposób zaangażować sie w kazdą akcję związaną z naszymi wyborami.Od tego jest prawo aby to regulowało, instytucje specjalistyczne zajmujące sie konkretnymi działaniami i podatki je finansujące.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
a skąd pewnośc, że nie chcesz mieć dziecka? Przezornie odbierasz sobie szanse na to, że możesz być szczęśliwa
sobie mam prawo odbierać, podobnie jak ktoś może nigdy nie spróbować lodów
za to temu zapoczątkowanemu życiu już ni i to jest różnica
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 12:17   #268
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Krzyczą "morderca", wyzywają od nazistów... Normalnie smutno na to patrzeć...
maja tyle energii... mogliby pomoc w jakiejs fundacji, hospicjum...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 12:22   #269
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że nie przeczytałaś niczego co wyżej pisałam... Kilkakrotnie już pisałam że letalne wady wg mnie dopuszczają przerwanie ciąży.W związku z tym może przeczytaj jeszcze raz i zastanów sie nad pytaniem...

Rozumiem tez że w każdej kwestii w której wyrażasz zdanie podejmujesz również osobiste działania? jeśli będziesz przeciwko zabijaniu bezdomnych zwierząt to weźmiesz kilka ze schroniska a w ramak protestu przeciw elektrowniom jądrowym pojedziesz protestowac pod sejm? Nawet jakby to nie znaczy, że wszyscy muszą tak robić i raczej nie sposób zaangażować sie w kazdą akcję związaną z naszymi wyborami.Od tego jest prawo aby to regulowało, instytucje specjalistyczne zajmujące sie konkretnymi działaniami i podatki je finansujące.
TAK!!! postawa etyczna, to nie tylko wypisywanie w necie i zmuszanie innych do cierpienia w imię twojej ideologii.
Jak masz sumienie to powinnaś wiedzieć że wybory moralne sa trudne i obciążające i własnie dlatego że jestes przeciw lub za ponosisz konsekwencje. Jest tobie trudniej i ma byc trudniej! to jest efekt twoich pogladów i przekonań.

Jak jestes wierzacy to poswiecasz swój czas i w niedziele zamiast spac idziesz na mszę z radościa.
Jak jestes przeciwko zbijaniu bezdomnych psów to oddajesz swój czas, pieniądze, niepotrzebne rzczy dla schroniska.
Jak uważasz że ekologia jest ważna to nie wozisz 4 liter do pracy samochodem ale jedziesz autobusem lub rowerkiem.
Jak jestes ateistą to nie fundujesz dzieciom chrztu czy rodzinie szopki w postaci ślubu koscielnego ale przyjmusze to co ludzie sobie gadaja.

Nikt nie powiedzial ze zycie jest łatwe a swoje sumienie mozesz czyścic cudzym kosztem nie ponosząc przy tym rzadnego trudu.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 12:23   #270
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Jako kobieta nie chcąca mieć nigdy dzieci, pocieszam się tym, że jeśli faktycznie kiedyś (a mam nadzieję, że nigdy) będę zmuszona usunąć ciążę, to w czechach, polskim podziemiu, czy z pomocą woman on waves będzie to wciąż wykonalne.
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-31 13:29:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.