Wrześniowo-październikowe mamusie 2007 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-22, 17:34   #3061
Edycia15
Raczkowanie
 
Avatar Edycia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 263
GG do Edycia15
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Przede wszystkim serdeczne gratulacje dla świeżo upieczonej mamusi - Demonika.
Kurcze ale ten czas leci, ja chyba też w końcu wezmę sie za resztę zakupów bo w sumie nigdy nic nie wiadomo.

Buziaki.
Edycia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 19:36   #3062
berbeaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PT
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Jupi jupi Demoniku gratulacje. Super wiadomość życzę szybkiego powrotu do domku, w którym bedziesz mogła się oddawać obowiązkom opiekuńczeń mamy.Jaś witamy na świecie!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!:jup i:
Cudowna wiadomość nie było mnie przez cały dzień a tu takie rzeczy no no.... Oby tak dalej szło sprawnie nam wszystkim! Ach w sercu tak milo jak sie otrzymuje takie wieści. Wzruszyłam się.
berbeaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 21:40   #3063
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
wiem poissy wiem, ze zadnej nie wypuscimy

a jakie lozeczko kupilas? pochwal sie

a ja ok 19 ide ogladac mieszkanko do ktorego sie od 1 wrzesnia wyprowadzam ... ale tam nie bedzie internetu
Kupiłam Radka VII, mąż strasznie uparł się na te gwiazdeczki i księżyce ... I jak zobaczyłam te gwiazdki w jego oczkach jak poszliśmy do sklepu, to już wiedziałam, że tylko ten wchodzi w grę.

http://www.allegro.pl/item224632774_...s_materac.html
Dokładnie takie z szufladą i w kolorze teak.

Łóżeczko już skręcone, mąż tak się zabrał do składania, że aż się zdziwiłam ...

Mam nadzieję myycha, że z mieszkankiem będzie wszystko ok.

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Oj ivuś odszkodowanie dla listonosza, a to sie ubawiłam
Co do łóżeczka to super materac też już masz ( jak tak zdradź jaki, bo jeszcze sie waham)
Pysiu, naprawdę nie było mi do śmiechu jak go zobaczyłam, mniej więcej mojego wzrostu (ja mam 160cm), dwa razy chudszy ode mnie i do tego to łóżeczko z przesyłki wynika, że waży ono 29kg. I jeszcze ten widok, jak ten facet wygięty stoi. No to myślę, jak nic zaraz na pół pęknie... ale na szczęście obyło się bez strat w ludziach .

Specjalnie wzięłam od razu z łóżeczkiem kokos-gryka. Chyba najszerzej polecany. Wiadomo, że na początku musi dziecko spać na kokosie, aby kości dobrze się ukształtowały, a grykę wzięłam z tego powodu, że jest antyalergiczny, no a ja mam alergię, więc jest prawdopodobieństwo, że Ola też ją będzie mieć. Zresztą jak sobie pomacałam te łuski, to są całkiem przyjemne, sama chętnie walnęłabym się na nie .

Natomiast myślę, że kokos-kokos też jest bardzo dobrym wyborem. Natomiast odradzam kupować piankowy, bo wydaje mi się, że może być za miękki. Ja mam w poradniku napisane, że na ten z pianki poliuretanowej trzeba położyć jeszcze kawał grubego, naturalnego materiału.

Cytat:
Napisane przez motylek78 Pokaż wiadomość
Ivy jakie kupilas lozeczko? Ja pamietam ,ze cale 2 tygodnie w maju szukalam bialego lozeczka z Drewexu i musialam jechac za nim az do Rzeszowa czyli 80 km od mojego miejsca zamieszkania. W hurtowni gdzie kupowalam wiekszosc rzeczy sprzedawczyni poradzila mi materac kokosowy. Nie wiem czy dobrze zrobilam kupujac go ,poniewaz jest dosc twardy (podobno dla maluchow super). Czytajac wypowiedzi innych mamus wiekszosc z nich kupuje kokosowo gryczany.
Motylku bardzo dobrze zrobiłaś. Na pewno dziecku będzie dobrze na takim materacu. Napisałam wyżej dlaczego wybrałam kokos-grykę.

Ja kupiłam na allegro, bo cena nawet z przesyłką wyszła mi troszkę taniej niż w sklepie. No i listonosz go wnosił, a nie mąż...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 21:41   #3064
~Ania26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 167
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Witam,
My z Piotrusiem jesteśmy po wizycie u lekarza. Szyjka zamknięta, Piotuś ułożony główką do dołu (ostatnio był ułożony pośladkowo), waga ok.1750g a moja waga stanęła i ważę tyle samo co podczas przedostatniej wizyty. Wyniki badań jak na 32 tdz. podobno imponujące jedynie hemoglobina 11,3 (norma 12-16) i mam brać Tardyferon Fol=żelazo+kwas foliowy żebym nie miała anemii po porodzie. Piotruś dzis trzymał nóżki ciaśniutko i nie pokazał mam co tam ma.
Pozatym dzisiejsza pogoda mnie wykończyła - upał nie z tej ziemi, a jutro powtórka z rozrywki u mnie ma być 32C. Zmykam do łóżka.
~Ania26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 21:57   #3065
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;5070475]Dziewczyny, ratunku!!! Ja juz chce urodzic, autentycznie nie wiem, co mam ze soba zrobic.Od tygodnia jestem na urlopie, od wrzesnia zaczne macierzynski i po prostu nie wiem co mam robic w domu. Wszystko wyprane, wyprasowane, czeka na bobasa. Odzwyczailam sie od "siedzenia" w domu, szczegolnie tu w Anglii, gdzie wszyscy moi znajomi pracuja, czas maja tylko w weekendy!!!!! doslownie roznosi mnie, jeszcze ta nudna angielska tv, 80% programow to: poszukiwania nowego domu, wyprowadzamy sie na wies, szukamy skarbow na aukcjach itp. Nawet na ksiazki nie moge juz patrzec, ja, bibliotekarka!!!No to sie wyzalilam...[/quote]

Lea a dlaczego tak wcześnie na macierzyński? Przecież Ty masz termin na październik dopiero.

Jak ja bym była w UK, to już wiedziałbym co robić... Na pewno latałabym po sklepach z perfumami...
No wiesz jeszcze troszkę poczekaj, dla dobra Oliviera, chociaż do 38tc, a potem to możesz spróbować: sprzątania, seksu... A na razie niech dzieciak jeszcze posiedzi...

Edit. Ale faktycznie coś jest nie tak, ja zawsze na wakacjach dużo książek czytałam, a w tym roku zero, nic.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 22:37   #3066
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;5070687]Tak jest uregulowane prawnie, ze jesli pracujesz fizycznie musisz rozpoczac macierzynski najpozniej 4 tygodnie przed data porodu a najwczesniej 11 tygodni.

Ale mnie rozsmieszylas z tym bieganiem, z moimi 84 kg to ja co najwyzej tip-topami moge...hihihi[/quote]

A ile masz tego macierzyńskiego bo rozumiem, że w UK jest inaczej niż w Polsce?
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 07:14   #3067
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;5070908]39 tygodni[/quote]

dwa razy dłużej niż w Polsce

No i to jest normalne, tylko w naszym kraju wszystko lub prawie wszystko wywrócone do góry nogami. Aż człowiekowi krew w żyłach się gotuje. Nasza Polska, to ciągłe sprzeczności. Wszyscy zalecają karmić dziecko przynajmniej do 6 mca życia, a urlop mac. trwa 18tyg., no i bądź tu mądry... No to sobie ponarzekałam z rana.

No i prawnie zapisane, że 4 tyg. wcześniej należy rozpocząć macierzyński, przy tej ilości to żaden problem, ale przy naszych marnych 18 tyg, to strasznie dużo.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie zapowiada się znów okropny, parny dzień. A do tego świeci słońce, chmurki takie sobie i obstawiam, że deszczu nie będzie. Znów chyba cały dzień prześpię.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 07:34   #3068
mamaczkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;5070908]39 tygodni[/quote]
Aż mi ciśnienie skoczyło. Polska to chory kraj!!!
mamaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 07:42   #3069
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;5070908]39 tygodni[/quote]

Ja juz o tym słyszałam bo mam przyjaciółkę w UK.

Niestety te nasze 18 tygodni marnie się prezentują ale co zrobić

Dziewczyny a czy wiecie dokładnie kiedy się zaczyna macierzyński?
Pierwszy dzień liczy sie od daty porodu ??? Czy jeśli się jest na L4 to dopiero od momentu aż skończy sieL4 ???
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 07:44   #3070
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Ja juz o tym słyszałam bo mam przyjaciółkę w UK.

Niestety te nasze 18 tygodni marnie się prezentują ale co zrobić

Dziewczyny a czy wiecie dokładnie kiedy się zaczyna macierzyński?
Pierwszy dzień liczy sie od daty porodu ??? Czy jeśli się jest na L4 to dopiero od momentu aż skończy sieL4 ???
Chyba raczej Pysiu nie. Macierzyński zaczyna się chyba z dniem porodu.

Edit:

Znalazłam, ale według mnie nie jest w przepisach ujęta ta sprawa jednoznacznie. Choć pewnie wszyscy raczej interpretują, że z dniem porodu:

http://www.msp.money.pl/akty_prawne/kodeks_pracy?sec=08

Edytowane przez poissonivy
Czas edycji: 2007-08-23 o 08:06
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 08:11   #3071
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

też zaczełam szperać i masz rację dokładnie nie sprezyzowanego, ale z tego co wyczytałam, to jeśli kobieta nie ubiega się o urlop macierzyński przed rozwiązaniem ( mimo że ma do tego prawo max 2 tygodnie przed porodem)
To początek urlopu liczy się od dnia porodu
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 08:45   #3072
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość

myycha fajniutko, mam nadzieję że będzie odpowiadało- trzymam kciuki to przy okazji się rozejrzyj czy w okolicy nie ma kafejki internetowej
Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Kupiłam Radka VII, mąż strasznie uparł się na te gwiazdeczki i księżyce ... I jak zobaczyłam te gwiazdki w jego oczkach jak poszliśmy do sklepu, to już wiedziałam, że tylko ten wchodzi w grę.

http://www.allegro.pl/item224632774_...s_materac.html
Dokładnie takie z szufladą i w kolorze teak.

Łóżeczko już skręcone, mąż tak się zabrał do składania, że aż się zdziwiłam ...

Mam nadzieję myycha, że z mieszkankiem będzie wszystko ok.
pysiu dziekuje za kciuki mieszkanko okazalo sie super miejsce na lozeczko dla dzidzi cudowne, a o to najbardziej sie balam. I nie musze szukac kafejki, bo do domku rodzicow bede miala 5 minut drogi pieszo wiec bede na forum czesto

poisson haha juz mialam w sklepie upatrzone to lozeczko identyczne ... ale jak maz zobaczyl lozeczko-kolyske to juz innego nie chcial ...no tyle ze teraz mamy sosne, a teak mi sie bardziej podoba.


co do materaca tez mam kokos-gryka... i mam problem-jak mam rozroznic ktora strona jest kokosem a ktora gryka?

oj dzisiaj jestem szczesliwa mieszkanko sie okazalo super ... maz wraca niedlugo i zostaje 2 tyg, pozniej jedzie na 5 dni i znowu wraca na dluzej
myycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 08:59   #3073
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

myycha to superowo a tak się martwiłaś, fajnie że blisko będziesz miała do rodziców

A z materacem to niewiem ? Bo ja jeszcze nie kupiłam, ale nie czuć pod palcem łuski gryki powinny lekko się przesuwać tak myślę

ivuś zapomniałabym łóżeczko super, gdyby nie to że łóżeczko dostaliśmy tak jak pisałam wcześniej to też bym takie chciała dl Kubusia


A ja dziś kończę prasowanie została ostatnia mała partyjka + pranko pościeli i kocyków

Nie mogłam się oprzeć i zrobiłam kilka fotek Kubusiowych kreacji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kubusiowe ubranka.jpg (68,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kubusiowe ubranka 0.jpg (80,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kubusiowe ubranka 1.jpg (84,1 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kubusiowe ubranka 2.jpg (93,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kubusiowe ubranka 3.jpg (72,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kubusiowe ubranka 4.jpg (81,6 KB, 28 załadowań)
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 10:04   #3074
~Ania26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 167
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Myycha a co z tą pościelą, którą zamawiałaś na allegro dostałaś już? Jesteś zadowolona? Ja też sobie zamówiłam tylko że z szafranowym baldachimem i wzór nr 6. Już się nie mogę doczekać kiedy ją przyślą.
~Ania26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 10:13   #3075
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez ~Ania26 Pokaż wiadomość
Myycha a co z tą pościelą, którą zamawiałaś na allegro dostałaś już? Jesteś zadowolona? Ja też sobie zamówiłam tylko że z szafranowym baldachimem i wzór nr 6. Już się nie mogę doczekać kiedy ją przyślą.

no dostalam ja juz, zadowolona jestem, chociaz powiem ci, ze wroz troszke odbiega od tego na zdjeciach, ale jest piekny, mimo wszystko. a moze nawet ladniejszy, bo jest mniej tego pomaranczu a wiecej zolci i kwiatkow dlatego zamowilam sobie u nich jeszcze dodatkowo przescieradlo i zmiane poscieli. Dobrze zrobilas z tym baldachimem, bo mi sie wlasnie srednio podoba ten z materialu bo jest tylko jednostronny. Ale ogolnie jestem zadowolona. Rozek jest swietny, gruby, tak samo ochraniacz do lozeczka. Sliczny wzor wybralas a co do samej poscieli-bardzo cieniutka co mi sie podoba, bo dla dziecka to idealne rozwiazanie, cienka i ciepla
myycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 10:19   #3076
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Dziewczęta czy Demonik rodziła "siłami natury" czy miała cc?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 10:43   #3077
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
pysiu dziekuje za kciuki mieszkanko okazalo sie super miejsce na lozeczko dla dzidzi cudowne, a o to najbardziej sie balam. I nie musze szukac kafejki, bo do domku rodzicow bede miala 5 minut drogi pieszo wiec bede na forum czesto

poisson haha juz mialam w sklepie upatrzone to lozeczko identyczne ... ale jak maz zobaczyl lozeczko-kolyske to juz innego nie chcial ...no tyle ze teraz mamy sosne, a teak mi sie bardziej podoba.


co do materaca tez mam kokos-gryka... i mam problem-jak mam rozroznic ktora strona jest kokosem a ktora gryka?

oj dzisiaj jestem szczesliwa mieszkanko sie okazalo super ... maz wraca niedlugo i zostaje 2 tyg, pozniej jedzie na 5 dni i znowu wraca na dluzej

No jak ja się cieszę, że wszystko zaczęło się układać jak trzeba. Super, oby tak dalej.

Nie wiem myycha, ale ja nie mam problemu z odróżnieniem stron w materacu. Łuski gryki czuć naprawdę wyraźnie, co nie znaczy, że gniotą, ale je czuję, delikatnie przesuwają się. A strona kokosowa jest zdecydowanie twardsza i bardziej zbita, jednolita.

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Dziewczęta czy Demonik rodziła "siłami natury" czy miała cc?
Nie pisała wprawdzie, ale chyba sn.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 11:38   #3078
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Wiadomość od Sylwii:

Zatrzymali ją w szpitali, bierze luteinę i no-spę. I co kilka godzin ma robione KTG.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 11:48   #3079
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cześć dziewczynki dziś też na chwilkę wpadłam do czytelni na neta,przeczytałam ostatnie trzy strony. No ale teraz to skrobiecie z pisaniem. W sobotę kończę 38 t.c. więc już pozwalam sobie na chodzenie, oczywiście bez przesady bo mam ciągle duże skurcze i do soboty mam brać leki a potem zobzczymy co Nasza Niunia zadecyduje. Jutro KTG, podobnie jak Maciuś moja Matylda jest strasznie ruchliwa. KTG mam robione od 32 t.c., bo podobnie jak Sylwia zaczeły mi się problemy. A na ostatnim KTG to już pacjęci w poczekalni nie mogli wytrzymać tego trzeszczenia przy każdym ruchu Matyldy i powychodzili na zewnątrz, pielegniarka mówiła, że jeszcze się z życiu nie spotkała z tak ruchliwym dzieckiem-aż się martwię czy aby napewno z nią wszytko w porządku.
Fajnie że Nas jest coraz więcej i że pamiętałyście o mnie jak mnie nie było. Dzięki za pozdrowionka, które przesyłała mi Sylwia, siedzenie samej w domu w dodatku bez możliwości wyjścia na zewnątrz i internetu to koszmar.
Trzymajcie się, może jutro wpadnę po KTG poczytam co u Was
ebena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 11:51   #3080
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Witajcie

Niesamowite, że Demonik już nie 2w1! <jupi> Bardzo się cieszę, że Jan już na świecie, że wszystko dobrze...wspaniale. Gratuluję z całego serca całej Waszej trójce

Biedna Sylwia-zuza, mam nadzieję, że sytuacja się u Niej uspokoiła...no i Maciuś też

Ebenko, trzymaj się! Daj znać po KTG, jeśli będziesz mieć możliwość.


Ja po wczorajszej wizycie u lekarza dowiedziałam się (a raczej potwierdziło się to, co przeczuwaliśmy, bo cały czas czuję główkę wysoko), że będę miała cesarskie cięcie. W końcu zadecydowało dziecko, niech więc jej będzieNina cały czas dupką do całego świata Z jednej strony boję się operacji, z drugiej cieszę się, że jest taka ewentualność jak cc, bo zdrowie dzidzi najważniejsze! Już oswoiłam się z ta myślą, i nawet jestem spokojna bo wiem co nas czeka, poza tym jestem spokojniejsza, że moja pani doktor będzie na bank.
Jestem umówiona na oddziale dn 2.09 (za 10 dni!!), po badaniach okaże się, czy mogę ponosić jeszcze tydzień bez niespodzianek, czy już się zobaczymy z córeczką...brzuszek bardzo mi się obniżył, więc spodziewam się pierwszego.
(ja w to ciągle nie wierzę, choć spać z nerwów nie mogę).
Pakuję więc torbę szpitalną i prasuję ubranka, dziś wstawiamy łóżeczko (a pościel z allegro idzie dopiero) i wanienkę...żarty się skończyły


Trzymajcie się w te duszne dni, mam nadzieję, że dają Wam w kość mniej niż nam.
Pozdrawiam Was gorąco!
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 13:05   #3081
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Nie mogłam się oprzeć i zrobiłam kilka fotek Kubusiowych kreacji
BOSKIE mam pytanko na ktory to miesiac,albo na ile kg ? (bo ja sie nie znam na tych pl rozmiarach)
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 17:04   #3082
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Smile Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

O rany......
To już nam się zaczęło nasze wątkowe wrześniowo- październikowe rozdwajanie.....
Gratulacje ogromne dla Demonika
Baaardzo niecierpliwie czekam na relację z Tego Ważnego Wydarzenia
sylwia - zuza trzymam mocno kciuki żeby było wszystko dobrze i Maciuś jeszcze na razie nie wychodził
pysiu ubranka są piękne ....... na jaki są rozmiar bo te spodenki wyglądają na takie już większe ??
enya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 06:45   #3083
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Ojeja trudne pytanie z tymi rozmiarami bo są różne....
Na pierwszej fotce są ciuszkiz Mother Care, oni mają dziwne rozmiary tj. podają do ilu kilo te sa do 4,5 kg (po równując do innych to coś między 56 a 62)
Spodenki jensowe są Nexta i tam podają przedział miesięczny od 3-6 m
Spodnie sztruksowe jasne tak jak bluzeczki i bluza są od 2-4m (rozmiar 62)
A kurta z fotki drugiej jest na 68.

Moja przyjaciółka śmiała się że ubranek to mi starczy do 12 miesiąca tyle " dranica" naprzywoziła z Anglii.
Oczywiście mam też całą masę ubranek na 56 a nawet kilka na 50 ( dostałam na wrazie co ) nawet nie wiem czy Kubuś to ubierze
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 07:14   #3084
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja po wczorajszej wizycie u lekarza dowiedziałam się (a raczej potwierdziło się to, co przeczuwaliśmy, bo cały czas czuję główkę wysoko), że będę miała cesarskie cięcie. W końcu zadecydowało dziecko, niech więc jej będzieNina cały czas dupką do całego świata Z jednej strony boję się operacji, z drugiej cieszę się, że jest taka ewentualność jak cc, bo zdrowie dzidzi najważniejsze! Już oswoiłam się z ta myślą, i nawet jestem spokojna bo wiem co nas czeka, poza tym jestem spokojniejsza, że moja pani doktor będzie na bank.
Jestem umówiona na oddziale dn 2.09 (za 10 dni!!), po badaniach okaże się, czy mogę ponosić jeszcze tydzień bez niespodzianek, czy już się zobaczymy z córeczką...brzuszek bardzo mi się obniżył, więc spodziewam się pierwszego.
(ja w to ciągle nie wierzę, choć spać z nerwów nie mogę).
Pakuję więc torbę szpitalną i prasuję ubranka, dziś wstawiamy łóżeczko (a pościel z allegro idzie dopiero) i wanienkę...żarty się skończyły


Trzymajcie się w te duszne dni, mam nadzieję, że dają Wam w kość mniej niż nam.
Pozdrawiam Was gorąco!
Ojej, to już tak niedługo... No i będziesz pierwsza po cc, będziemy czerpać doświadczenie na ten temat taszkin.

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Ojeja trudne pytanie z tymi rozmiarami bo są różne....
Na pierwszej fotce są ciuszkiz Mother Care, oni mają dziwne rozmiary tj. podają do ilu kilo te sa do 4,5 kg (po równując do innych to coś między 56 a 62)
Spodenki jensowe są Nexta i tam podają przedział miesięczny od 3-6 m
Spodnie sztruksowe jasne tak jak bluzeczki i bluza są od 2-4m (rozmiar 62)
A kurta z fotki drugiej jest na 68.

Moja przyjaciółka śmiała się że ubranek to mi starczy do 12 miesiąca tyle " dranica" naprzywoziła z Anglii.
Oczywiście mam też całą masę ubranek na 56 a nawet kilka na 50 ( dostałam na wrazie co ) nawet nie wiem czy Kubuś to ubierze
Ubranka przepiękne, ja sobie bardzo cenię Nexta i widać, że dla dzieci też piękne rzeczy potrafią szyć.

Pysiu tylko pozazdrościć koleżanki .


Dzisiejsza noc to był koszmar. Miałam taki atak zgagi, że . Kwasy poczułam w krtani dobrze, że na czas się obudziłam, bo mogłam się nimi zadławić. Zestaw pierwszej pomocy (woda + Rennie) zadziałał szybko. Chyba znów zacznę profilaktyczne brać na noc tabletkę kredy (dla mnie w smaku jak kreda, no cóż skład ten sam...)

Dlaczego wszędzie pada, tylko w tym Białym nie . Ja już mam dosyć tego miasta . Normalnie żyć się nie da w dzień, w nocy nie lepiej, taka duchota, że nie ma czym oddychać.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 08:04   #3085
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość

Ubranka przepiękne, ja sobie bardzo cenię Nexta i widać, że dla dzieci też piękne rzeczy potrafią szyć.

Pysiu tylko pozazdrościć koleżanki .


Dzisiejsza noc to był koszmar. Miałam taki atak zgagi, że . Kwasy poczułam w krtani dobrze, że na czas się obudziłam, bo mogłam się nimi zadławić. Zestaw pierwszej pomocy (woda + Rennie) zadziałał szybko. Chyba znów zacznę profilaktyczne brać na noc tabletkę kredy (dla mnie w smaku jak kreda, no cóż skład ten sam...)

Dlaczego wszędzie pada, tylko w tym Białym nie . Ja już mam dosyć tego miasta . Normalnie żyć się nie da w dzień, w nocy nie lepiej, taka duchota, że nie ma czym oddychać.
Ivuś co do Nexta to racja ma super ciuszki dla małych i dużych sama mam kilka dla siebie i jestem nimi zachwycona, strasznie jestem zła że nie prowadzą sprzedaży w Polsce

A co do nocy to właśnie chciałam pisać, że dziś jak nigdy wcześniej miałam koszmarną noc wprawdzie nie spowodowane zgagą...ale było strasznie.

Zasnełam szybko, ale obudziłam się o 2 rano było mi bardzo duszno, nie mogłam oddychać Mąż spanikował i niewiedział co robić byłam spocona jak trampki po meczu... włączyłam wiatrak i przez 1,5 h się kręciłam na łóżku z tej duchoty nie mogłam już zasnąć...
A na dodatek komarzysko jakieś mnie pogryzło, ale walka była wyrównana o 3 nad ranem zrobiłam na niego zamach i to był koniec żywota tej komarzycy
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 08:10   #3086
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Ivuś co do Nexta to racja ma super ciuszki dla małych i dużych sama mam kilka dla siebie i jestem nimi zachwycona, strasznie jestem zła że nie prowadzą sprzedaży w Polsce

A co do nocy to właśnie chciałam pisać, że dziś jak nigdy wcześniej miałam koszmarną noc wprawdzie nie spowodowane zgagą...ale było strasznie.

Zasnełam szybko, ale obudziłam się o 2 rano było mi bardzo duszno, nie mogłam oddychać Mąż spanikował i niewiedział co robić byłam spocona jak trampki po meczu... włączyłam wiatrak i przez 1,5 h się kręciłam na łóżku z tej duchoty nie mogłam już zasnąć...
A na dodatek komarzysko jakieś mnie pogryzło, ale walka była wyrównana o 3 nad ranem zrobiłam na niego zamach i to był koniec żywota tej komarzycy

Ja też spociłam się dzisiaj w nocy jak mysz przy porodzie. Ja już nie chciałam wiatraka włączać, więc wyszłam na balkon i tak stałam z pół godziny.

Morderczyni ...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 08:33   #3087
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

ha! juz chyba zadna z nas spac nie moze ... ja do 2 w nocy siedzialam w wyrku i sluchalam radia (dzieki Ci Boze za sluchawki do uszu) ... pozniej jak juz mi sie znudzilo to burza sie zaczela ...a przeciez ewunia nie usnie w burze ... i tak sobie usnelam ok 4... a ok 6 pobudke zrobila mi olenka, corcia mojej siostry... wprost cudowna noc
myycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 08:43   #3088
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

A ja jestem po wizycie u mojej p. dr i maleństwo nadal siedzi sobie wygodnie na tyłku, główką do góry. W związku z tym podobnie jak Taszkin mam mieć cc. Terminu jeszcze nie znam, bo moja gin. ma do mnie zadzwonić, jak sprawdzi swój grafik cc .
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 09:09   #3089
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
ha! juz chyba zadna z nas spac nie moze ... ja do 2 w nocy siedzialam w wyrku i sluchalam radia (dzieki Ci Boze za sluchawki do uszu) ... pozniej jak juz mi sie znudzilo to burza sie zaczela ...a przeciez ewunia nie usnie w burze ... i tak sobie usnelam ok 4... a ok 6 pobudke zrobila mi olenka, corcia mojej siostry... wprost cudowna noc
mycha witamy w klubie
Cytat:
Napisane przez Katarzynka77 Pokaż wiadomość
A ja jestem po wizycie u mojej p. dr i maleństwo nadal siedzi sobie wygodnie na tyłku, główką do góry. W związku z tym podobnie jak Taszkin mam mieć cc. Terminu jeszcze nie znam, bo moja gin. ma do mnie zadzwonić, jak sprawdzi swój grafik cc .
Kasiu to coraz więcej planowanych cc na naszym wątku
No cóż mój Kubuś ostatnio też niewisiał jak nietoperek, ale lekarz powiedział że jeszcze ma czas.
Teraz wybieramy się na wizytę 28.08 to zobaczymy czy coś się zmieniło...
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 09:09   #3090
szaramysz
Raczkowanie
 
Avatar szaramysz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 204
GG do szaramysz
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Oj, dziewczyny chyba czas powrócić na forum....
Po pierwsze DEMONIK GRATULACJE!!!!!!

Wycięło mnie na dość długo, bo kończyliśmy z mężem remonty, teraz ostatnie poprawki i sprzątanka trwają..
Z ciążowych spraw, to dzidzia jest na bank dziewczynką (się okaże przy porodzie), przy ostatniej wizycie położenie było podłużne głókowe, ale Polunia tak się wierci, że nie wiem czy się na pośladki nie obróciła, bo czuję ją wszędzie... P. Doktor powiedziała, że jest nie za duża i nie za mała, a w sam raz.. W poniedziałek będzie następna wizyta to zobaczymy jak to wygląda teraz
Zapisałam się do szkoły rodzenia- świetna sprawa!! Byłyśmy na porodówce- jest śliczna, jak w domku prawie...Ta ogólna trochę mniej przytulna od rodzinnej, ale mam nadzieję, że na rodzinnej nie będzie tłoku i będziemy mogli z mężem wspólnie podołać... W sumie porodu nie boję się wcale i najchętniej to bym chciała, żeby już był październik, bo się doczekać nie mogę. Jedyne czego sie boję to okres połogu i tego że dopadnie mnie jakaś depresja poporodowa z tej paki i że będę się czuć obrzydliwie!Taka ochydna i w ogóle. Macie też tak????
__________________
„Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje. Można wtedy powiedzieć: "W tym ciele żył kiedyś człowiek".



http://b1.lilypie.com/K4Nzp2.png
szaramysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.