Farbowanie henną - część IV - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-05, 21:16   #3901
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

najlepiej pisać na maila do niej.
ostatnio się hennowałam po całości, zrobiłam rzadszą mieszankę niż zawsze, poszło mniej, ze 100g henny i dodatku 7 ziół (tak się nazbierało :P, każdego po ok 2 łyżki), zostało mi 3 porcje na odrosty. dodałam łyżeczkę cukru, bo jest nawilżaczem, ale to chyba za mało, bo nie widzę różnicy.
jeszcze została mi paczka henny z ph, starczy mi to na jakieś 4-5miesięcy :P.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 09:53   #3902
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Moze nie do konca o farbowaniu, ale znalazlam sprzedawce na e- bay co ma rozne ziola w ofercie, w tym henne, amle, indygo.e
Ale tez tulsi i zizyphus. Wiecie moze do czego to sluzy?
Co robi hibiscus z wlosami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 12:25   #3903
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Moze nie do konca o farbowaniu, ale znalazlam sprzedawce na e- bay co ma rozne ziola w ofercie, w tym henne, amle, indygo.e
Ale tez tulsi i zizyphus. Wiecie moze do czego to sluzy?
Co robi hibiscus z wlosami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hibiskus na pewno zakwasza, ale może też daje czerwień. Tylko nie wiem na ile taki barwnik jest trwały.
Reszty nie znam
Tulsi coś mi mówi, ale nie chcę palnąć głupoty.

Edit, bo już wiem Tulsi ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne/grzybiczne i jest do zażywania do wewnątrz

Edytowane przez Savanoja
Czas edycji: 2016-09-08 o 12:29
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 20:53   #3904
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Hibiskus na pewno zakwasza, ale może też daje czerwień. Tylko nie wiem na ile taki barwnik jest trwały.
Reszty nie znam
Tulsi coś mi mówi, ale nie chcę palnąć głupoty.

Edit, bo już wiem Tulsi ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne/grzybiczne i jest do zażywania do wewnątrz
tulsi można zewnętrznie na włosy, do dostania w polskich sklepach też.
hibiskus faktycznie zakwasza, czy daje jakąś czerwień to nie wiem, pewnie trochę podbija.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 19:02   #3905
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiecie może czy polehenny czeka na dostawę? Od jakiegoś czasu zerkam na aukcje i wszystko inne jest, tylko henny nie ma....a wczoraj zużyłam resztkę zapasu. No i teraz jestem bez niczego, a szukać nowej /eksperymentować się boję.

A może wlaścicielka ( wiem,że tu czasem zagląda) podpowie, kiedy można się spodziewać dostawy?
ehh miałam ten sam pro9blem co ty- mus jest farbować, ale nie ma czym kupilam khadi red- kiedyś z braku laku miałam i efekt podobny do henny baq, z tym że wolę hennę baq bo taniej wychodzi.. jak nie widac różnicy to po co przepłacać
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 20:38   #3906
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny, pomóżcie. Chciałabym pofarbować włosy henną na ciemny brąz. Moje naturalne włosy są w kolorze pomiędzy ciemnym blondem, a jasnym brązem- taki mysi kolor bez wyrazu. Czy lepiej użyć henny firmy khadi czy orientana? Zależy mi na jednolitym kolorze bez rudych refleksów.
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 23:13   #3907
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część IV

niedobrze, ze nie sprzedaje, bo mnie tez się skonczylo
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-11, 19:26   #3908
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez deszczowa_nimfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie. Chciałabym pofarbować włosy henną na ciemny brąz. Moje naturalne włosy są w kolorze pomiędzy ciemnym blondem, a jasnym brązem- taki mysi kolor bez wyrazu. Czy lepiej użyć henny firmy khadi czy orientana? Zależy mi na jednolitym kolorze bez rudych refleksów.
Ja nie mam doświadczeń z orientana,ale 2 razy farbowalam brązem z khadi i za każdym razem to był niewypał-odrosty nie zalapaly a końcówki czarne

wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 08:52   #3909
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A probowala moze ktoras z was hodowac rosline lawsonia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 14:11   #3910
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja nie mam doświadczeń z orientana,ale 2 razy farbowalam brązem z khadi i za każdym razem to był niewypał-odrosty nie zalapaly a końcówki czarne

wysłano z końca świata...
Ojej w takim razie co polecasz takiemu laikowi jak ja? Henną do tej pory przyciemniałam tylko brwi Farby chemiczne niestety moim włosom nie służą, do tego szybko się wypłukują.

Edytowane przez deszczowa_nimfa
Czas edycji: 2016-09-12 o 14:12
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-13, 18:07   #3911
kotowilk
Raczkowanie
 
Avatar kotowilk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Jesli macie cohote dolaczyc, zalozylam grupe na FB o hennie do wlosow. Wymiana doswiadczen, rezultatow, przepisow i cokolwiek przyjdzie wam do glowy. Pomyslalam ze potrzeba takiego miejsca.

https://www.facebook.com/groups/1804768179760136/

Zapraszam
kotowilk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-13, 21:13   #3912
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

właśnie dołączyłam
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-13, 21:15   #3913
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cześć

Jestem tydzień po moim pierwszym hennowaniu
Kolor wyjściowy: jasny brąz. Chciałam uzyskać ciemny, chłodny brąz. Kupiłam Bio Hennę Orientany o odcieniu Gorzka Czekolada. Zaraz po zmyciu henny kolor był idealny. Niestety po 2-óch myciach, kolor stał się sporo jaśniejszy i teraz generalnie mam włosy niewiele ciemniejsze, niż przed hennowaniem.
Stąd moje pytanie: czy jeśli ufarbuję je znów henną na Gorzką Czekoladę, to wyjdzie ciemniejszy kolor? Czy lepiej wybrać odcień Hebanowa Czerń i jak ona zrobi się jaśniejsza, to akurat wyjdzie ciemny brąz?
Nie spieszy mi się, następne hennowanie planuję dopiero za minimum miesiąc, ale już zastanawiam się, jaką opcje wybrać
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 00:38   #3914
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez kotowilk Pokaż wiadomość
Jesli macie cohote dolaczyc, zalozylam grupe na FB o hennie do wlosow. Wymiana doswiadczen, rezultatow, przepisow i cokolwiek przyjdzie wam do glowy. Pomyslalam ze potrzeba takiego miejsca.

https://www.facebook.com/groups/1804768179760136/

Zapraszam
Dołączyłam
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 10:05   #3915
basiasit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 20
Dot.: Farbowanie henną - część IV

a czy henna łapie na włosach farbowanych wcześniej farbą i rozjaśnianych?
basiasit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 11:41   #3916
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Cześć

Jestem tydzień po moim pierwszym hennowaniu
Kolor wyjściowy: jasny brąz. Chciałam uzyskać ciemny, chłodny brąz. Kupiłam Bio Hennę Orientany o odcieniu Gorzka Czekolada. Zaraz po zmyciu henny kolor był idealny. Niestety po 2-óch myciach, kolor stał się sporo jaśniejszy i teraz generalnie mam włosy niewiele ciemniejsze, niż przed hennowaniem.
Stąd moje pytanie: czy jeśli ufarbuję je znów henną na Gorzką Czekoladę, to wyjdzie ciemniejszy kolor? Czy lepiej wybrać odcień Hebanowa Czerń i jak ona zrobi się jaśniejsza, to akurat wyjdzie ciemny brąz?
Nie spieszy mi się, następne hennowanie planuję dopiero za minimum miesiąc, ale już zastanawiam się, jaką opcje wybrać
Mam to samo Teraz chce zrobić glossa bo mi zostało trochę czekolady ale nie wiem co potem ale wkurza mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 07:55   #3917
sylviapl2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 85
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Zrobiłam ostatnio z lenistwa farbowanie 1 etapowe, henna przygotowana dzień wcześniej + indygo zrobione na świeżo. Trzymałam 3 h, normalnie to trzymam 2 x po 2 h no i jeszcze z godzina na ponowne nakładanie i zmywanie, więc jest różnica 5 h czy 3.
Powiem, że siwe odrosty chwyciło mocno na ciemny miedziany, ale to może dlatego, że mieszanka była w proporcjach 1 do 1. Jako farbowanie awaryjne z braku czasu - może być ale jak chcemy mieć ciemne brązy z dużą ilością indygo to nie ma bata - trzeba 2 etapowo.
Ponieważ na polach henny hula wiatr, kupiłam orientanę - zrobię 2 etapowo: mahoniową czerwień i potem gorzka czekolada
Zamelduję wrażenia,
sylviapl2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 12:39   #3918
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Mam pytanie do dziewczyn które farbują henną na brązy. Czy któraś z was chodzi może na basen? Czy chlor może jakoś wpłynąć na kolor włosów? Mimo iż używam czepka to wiadomo, że przy dłuższym pływaniu jeśli się zanurzamy to woda trochę dostanie się pod czepek i włosy będą mokre. Nie chciałabym mieć zielonych włosów, a nie ukrywam, że mam zamiar chodzić na basen dwa razy w tygodniu.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 20:40   #3919
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja nie mam doświadczeń z orientana,ale 2 razy farbowalam brązem z khadi i za każdym razem to był niewypał-odrosty nie zalapaly a końcówki czarne

wysłano z końca świata...
Parę razy farbowałam khadi ciemny brąz. Włosy wyjściowe- średniociemny brąz chemicznohennowy (przeplatane). Gdzieniegdzie siwki. Po ciemnym brązie- słabiej złapana góra (szybciej się wypłukiwała, szczególnie z siwków) dół odrobinę ciemniejszy. Ogólnie mocnego przyciemnienia nie widziałam. Spłukiwał się z czasem na ciepły kolor.
Cytat:
Napisane przez deszczowa_nimfa Pokaż wiadomość
Ojej w takim razie co polecasz takiemu laikowi jak ja? Henną do tej pory przyciemniałam tylko brwi Farby chemiczne niestety moim włosom nie służą, do tego szybko się wypłukują.
Orientany nie miałam. Jeśli masz jasne włosy (piszesz o jasnym brązie) to musisz się liczyć z tym, że ciemny brąz lub gorzka czekolada zdecydowanie przyciemnią Ci włosy. Zawierają indygo. Jeśli masz w planach ewentualne rozjaśnianie włosów czy chcesz być mysią blondynką to po farbowaniu henną z indygo możesz mieć glona. Jeśli chcesz mieć włosy ciemne to nic nie stoi na przeszkodzie.
Henna z indygo (czy Khadi czy orientana czy samodzielny mix) u każdej osoby daje inny efekt.
Brąz będzie ale nie mogę zagwarantować bez poblasku rudości czy mahoniu.
Wcześniej ktoś napisał, że orientana daje chłodny brąz.
Zobacz gorzką czekoladę i orzech laskowy z Orientany.
Orientana ma próbki. Możesz spróbować na pasemkach różnych odcieni i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie. Najlepiej wybrać pasma od skóry głowy nie z wierzchu (nie będzie widać jakby co)
Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Cześć

Jestem tydzień po moim pierwszym hennowaniu
Kolor wyjściowy: jasny brąz. Chciałam uzyskać ciemny, chłodny brąz. Kupiłam Bio Hennę Orientany o odcieniu Gorzka Czekolada. Zaraz po zmyciu henny kolor był idealny. Niestety po 2-óch myciach, kolor stał się sporo jaśniejszy i teraz generalnie mam włosy niewiele ciemniejsze, niż przed hennowaniem.
Stąd moje pytanie: czy jeśli ufarbuję je znów henną na Gorzką Czekoladę, to wyjdzie ciemniejszy kolor? Czy lepiej wybrać odcień Hebanowa Czerń i jak ona zrobi się jaśniejsza, to akurat wyjdzie ciemny brąz?
Nie spieszy mi się, następne hennowanie planuję dopiero za minimum miesiąc, ale już zastanawiam się, jaką opcje wybrać
Każde farbowanie trochę przyciemnia włosy. Inna kwestia to indywidualne wypłukiwanie się i jaśnienie.
Co do hebanowej czerni to też jest mieszanka z indygo, tylko jest go więcej. Na pewno będzie to ciemniejszy odcień czy utrzyma się dłużej i jak będzie wyglądać po praniu to jest to loteria.
Cytat:
Napisane przez basiasit Pokaż wiadomość
a czy henna łapie na włosach farbowanych wcześniej farbą i rozjaśnianych?
Farbowałam chemią włosy, później hennowałam (khadi ciemny brąz, z amlą z a+jatropią i mixy). Ogólnie zdradzam mieszankę hennową z chemią (jak mi coś strzeli do głowy).
Rozjaśnianych włosów nie miałam, nie byłam też farbowaną blondynką.
Co do rozjaśnianych włosów to uważaj na mieszanki z indygo- może wyjść glon. Sama henna lub mieszanki henny z ziołami złapią włosy.
Po samej czystej hennie nie będziesz mieć glona. Możesz farbować 2 etapowo henna + mieszanka. Tylko jakbyś chciała później rozjaśniać czy farbować na blond to niestety indygo się kłania (żółty + niebieski=zielony)
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 12:25   #3920
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Mam wlosy jasny popielaty blond. Czy moge uzyc na to kasje jako odzywke?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 12:58   #3921
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Mam wlosy jasny popielaty blond. Czy moge uzyc na to kasje jako odzywke?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 20:39   #3922
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny ratunku! Zdradziłam hennę z farbą ale pokornie wracam do ziółek ale niespodzianka - nie ma henny od Polehenny Znalazłam takie coś http://www.helfy.pl/kosmetyki/wlosy/...jskimi-ziolami
Znacie? Polecacie?
Czy przy takim składzie mogę się obawiać przyciemnienia?
Henna Leaf Powder (Lawsonia Inermis Linn), Amla (Emblica Officinalis Gartn), Bhringraj (Eclipta Alba ), Brahmi (Bacopa Monnieri ), Haritaki (Terminalia Chebula ), Vibhitaka (Terminalia Bellirica Roxb.), Ratan Jot (Alkanna Tinctoria), Shikakai (Acacia Concinna ), Neem (Azadirachta Indica ), Aloe Vera (Aloe Barbadensis).
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 21:33   #3923
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Mam wlosy jasny popielaty blond. Czy moge uzyc na to kasje jako odzywke?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie
Tinkerbell zdziwiła mnie Twoja odpowiedź.
Dlaczego na blond włosy nie może dziewczyna użyć cassii? Przecież nie będzie po tym glona. Nawet jakby zrobiła glossa.
Cassia odżywi włosy, co najwyżej doda złocistych refleksów....
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 05:29   #3924
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Tinkerbell zdziwiła mnie Twoja odpowiedź.
Dlaczego na blond włosy nie może dziewczyna użyć cassii? Przecież nie będzie po tym glona. Nawet jakby zrobiła glossa.
Cassia odżywi włosy, co najwyżej doda złocistych refleksów....
wlasnie dlatego. tzn tak mysle jesli dziewczyna ma popielaty blond to pewnie zalezy jej na chlodnym odcieniu, a cassia moze to zniweczyc
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 06:22   #3925
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dzieki za odpowiedzi. Mam chlodny, ale mysle o jakiejs zmianie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 14:54   #3926
Mustache_Cat
Przyczajenie
 
Avatar Mustache_Cat
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 20
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn które farbują henną na brązy. Czy któraś z was chodzi może na basen? Czy chlor może jakoś wpłynąć na kolor włosów? Mimo iż używam czepka to wiadomo, że przy dłuższym pływaniu jeśli się zanurzamy to woda trochę dostanie się pod czepek i włosy będą mokre. Nie chciałabym mieć zielonych włosów, a nie ukrywam, że mam zamiar chodzić na basen dwa razy w tygodniu.
Podłączam się do pytania o działanie chloru
Co do Orientany- Kupiłam za pierwszym razem kasję Khadi i była grudkowata, nie pachniała ładnie. Za to skusiłam się na Orientanę bo można było kupić próbki i do tej pory jej używam na zmianę z henną z pola henny

Używała któraś z was neem? Jak odczucia i efekty? Czy faktycznie nie wpłynie na kolor jak dodam go do mieszanki henny z kasją?
Mustache_Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:51   #3927
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratunku! Zdradziłam hennę z farbą ale pokornie wracam do ziółek ale niespodzianka - nie ma henny od Polehenny Znalazłam takie coś http://www.helfy.pl/kosmetyki/wlosy/...jskimi-ziolami
Znacie? Polecacie?
Czy przy takim składzie mogę się obawiać przyciemnienia?
Henna Leaf Powder (Lawsonia Inermis Linn), Amla (Emblica Officinalis Gartn), Bhringraj (Eclipta Alba ), Brahmi (Bacopa Monnieri ), Haritaki (Terminalia Chebula ), Vibhitaka (Terminalia Bellirica Roxb.), Ratan Jot (Alkanna Tinctoria), Shikakai (Acacia Concinna ), Neem (Azadirachta Indica ), Aloe Vera (Aloe Barbadensis).
może być bardziej ciemna/zgaszona przez amlę i bhringraj, części nie znam :P
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 20:47   #3928
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Mustache_Cat Pokaż wiadomość
Podłączam się do pytania o działanie chloru
Co do Orientany- Kupiłam za pierwszym razem kasję Khadi i była grudkowata, nie pachniała ładnie. Za to skusiłam się na Orientanę bo można było kupić próbki i do tej pory jej używam na zmianę z henną z pola henny

Używała któraś z was neem? Jak odczucia i efekty? Czy faktycznie nie wpłynie na kolor jak dodam go do mieszanki henny z kasją?
neem nie barwi na twarz czasem kladę
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 07:41   #3929
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Farbowanie henną - część IV

ja dodaje neem - zadnego wplywu na kolor
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 17:34   #3930
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Na ebayu jest mnowstwo takiej henny w tubkach niby do tatuazy. Czym to sie rozni od henny do wlosow, tez mozna tym potraktowac wlosy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.