Rossmann - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-12, 17:46   #2161
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: rossmann

wczoraj kupiłam krem z 5% mocznikiem ten w czerwonym okrągłym opakowaniu, nasarowałam na noc stopki, rano były mieciutkie, ładnie nawilżone, dzis po sobotnim sprzataniu moje dłonie były wyschniete na wior i mnie piekly od detergentów bo o rekawiczkach przypomniałam sobie ciut za pożno podratowałam sie tym kremem, troche juz lepiej ale na noc smaruje gruba warstwe i spie w nadziei ze kremik sie spisze na piątke jak narazie jestem zadowolona ale o efektach bede mogła powiedziec wiecej po dłuższym uzywaniu
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 16:05   #2162
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dziewczyny to jest zel i on wszeslkie zabrudzenia usunie, ale trzeba rece potem wytrzec w jakis recznik.

Informacja o wirusie swinskiej grypy...pwiem troche nie na miejscu, czysty marketning. Wystarczy myc rece w normalny sposob, wiec wiadomo ze i taki zel oczysci nam dlonie.
To tak jak z informacja na olejach roslinnych, ze nie zawieraja cholesterolu. No ludzie cholersterol to znajduje sie w tluszczach odzwierzecych. Z drugiej strony to moze i dobrze ze takie rzeczy pisza, bo sa ludzie co takich rzeczy nie wiedza np moja mama. pamietam jakiego odkrycia dokonala jak przyczytala na oleju i margarynie ze sa bez cholesterolu , a jak sie podniecala ta informacja. myslalam ze padne, bo ona nie wiedziala... ludzie o takich rzeczych to sie czelk w podstawowce uczyl
Taki żel do rąk sprawdza się w podróży. Wiadomo, że czego się nie dotknie w pociągu, to wcześniej było dotykane przez milion brudnych rąk, do tego często zimą w toaletach nie ma wody, a czasem pójść trzeba.
Podczas ostatniej podróży całą paczką "myliśmy" dłonie tym specyfikiem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 17:00   #2163
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez BezSzans Pokaż wiadomość
to ja nie widzę zastosowania dla nich.

Mycia nie zastąpi, bo nie usunie pyłków, kurzu i innych zabrudzeń. Kremu też po nim nakładać nie będę z ww. powodu. Jedynie na myśl mi przychodzi odkażanie dłoni po przywitaniu z kimś, ale sory, to głupie, a poza tym obowiązku witania się w ten sposób nie mam i jak nie chcę, to tego nie robię.

Jakiś pomysł?
ja go mam w torebce na wszelki wypadek, czyli np. chce cos zjesc a nie moge umyc rąk, albo korzystam z toalety a nie zawsze jest woda np. w pociagu i tym podobne przypadki
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 15:27   #2164
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: rossmann

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2009-12-17 o 15:32
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 15:34   #2165
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: rossmann

Zniecerpliwością czekam na nazwę i opinią po testowaniu
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 15:45   #2166
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

Falabella zaciekawiłas

Ja ostatnio kupiłam peeling Synergen różowy -jest wporzadku - no i za przyslowiowy grosik . Stosuje do ciała, bo nie zawsze mam czas i mozliwosc ukrecic peeling kawowy . Do twarzy bym nie uzyła, toleruje na facjacie tylko enzymatyczne, a Synergen jest dosc ostry
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 16:10   #2167
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: rossmann

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 16:12   #2168
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A to jest coś produkcji Rossmanna, czy jakiejs innej firmy ?
Spoko przed nami sie nic nie ukryje, w koncu dojdziemy co to
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 16:54   #2169
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: rossmann

http://www.rossmannversand.de/Deskto...63626&id=81413 mowicie o tym kremie do ciala z mocznikiem? jaka ma konsystencje? bardziej jak maslo, tępą czy typowo kremowa i latwa w rozprowadzaniu? moze ktoras zglosilaby do KWC, bo ja nie znam skladu?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:35   #2170
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
strzelam że to kremy Ava, ale głowy nie dam sobie uciąć
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 20:30   #2171
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna;
typowo kremowa i latwa w rozprowadzaniu?
Coś jak klasyczny Nivea.
Cytat:
moze ktoras zglosilaby do KWC, bo ja nie znam skladu?
Pierwszych kilka to woda, soja, mocznik, cetearyl, gliceryna shea, glyceryl stearate, oliwa z oliwek a dalej nic ciekawego (zapach, parabeny, konsystencyjne itp.). Fajny jest
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 20:50   #2172
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Coś jak klasyczny Nivea.

Pierwszych kilka to woda, soja, mocznik, cetearyl, gliceryna shea, glyceryl stearate, oliwa z oliwek a dalej nic ciekawego (zapach, parabeny, konsystencyjne itp.). Fajny jest
ooo to super, dzieki balam sie, ze bedzie mial tępą konsystencję. kupie na pewno, bo mocznikowe kosmetyki to niestety w naszych drogeriach jeszcze ewenement, a mocznik to taki tani skladnik mowie przede wszystkim o tych 5% kremikach wylacznie nawilzajacych, bo zdaje sobie sprawe, ze wytworzenie stabilnego kremidla z 20-30% mocznikiem, w dodatku w przystepnej cenie, to nie jest taka latwa sprawa

ja lubie rossmannowskie kosmetyki, od jakiegos czasu brak mi funduszy na micel Biodermy i ratuje sie tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm ja mam inny sklad niz w KWC, delikatny, niejonogenny srodek myjacy wyzej w skladzie

aqua, glycerin, caprylic/capryl glucoside, ginko biloba extract, cucumis sativus extract, panthenol, butylene glycol, pentolactone, citric acid, parfum, sodium hydroxide, salicid acid, CI 16035

kwasiku salicylowego nie ma sie co obawiac, bo pelni to funkcje regulatora pH prawdopodobnie

makijaz zmywa, trzeba go uzyc wiecej niz biodermy, ale daje rade. lubie tez ten plyn http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...o-i-ogorka.htm myje dobrze, nawet sie pieni, ale do oczy jest zbyt agresywny jak dla mnie

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-12-17 o 21:00
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 22:26   #2173
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
aqua, glycerin, caprylic/capryl glucoside, ginko biloba extract, cucumis sativus extract, panthenol, butylene glycol, pentolactone, citric acid, parfum, sodium hydroxide, salicid acid, CI 16035
truskawkowawiosna po skałdzie widać ze to micel Nawet nie wiedziałam, ze RdL ma tkai kosmetyk. Nie ma go chyba w KWC. Jak brzmi nazwa z opakwoania? To bede szukac w sklepie
Szkoda mi troche kupowac Biodermy, uzywałam ostatnio micela z Daxa, ale neistety zostawia na twarzy tlusta warstewke i szukam czegos innego.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 10:51   #2174
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
aqua, glycerin, caprylic/capryl glucoside, ginko biloba extract, cucumis sativus extract, panthenol, butylene glycol, pentolactone, citric acid, parfum, sodium hydroxide, salicid acid, CI 16035

kwasiku salicylowego nie ma sie co obawiac, bo pelni to funkcje regulatora pH prawdopodobnie

makijaz zmywa, trzeba go uzyc wiecej niz biodermy, ale daje rade. lubie tez ten plyn http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...o-i-ogorka.htm myje dobrze, nawet sie pieni, ale do oczy jest zbyt agresywny jak dla mnie
Wow, bardzo fajny skład.
Nie wiedziałam, że to można porównać do płynu micelarnego, chyba się na niego skuszę jak zużyję obecne produkty do demakijażu.

W ogóle z serii Rival de Loop używałam niewielu kosmetyków, jakoś zawsze wybieram coś innego. Pora to zmienić, przy okazji w portfelu zostanie trochę więcej.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Dziewczyny, jak myślicie czy ten lotion do mycia Isana Med nada się do twarzy? Tzn. chodzi mi o to czy nie wysuszy za bardzo? W KWC skład, podaję linka:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...zy-i-ciala.htm
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 11:43   #2175
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Dziewczyny, jak myślicie czy ten lotion do mycia Isana Med nada się do twarzy? Tzn. chodzi mi o to czy nie wysuszy za bardzo? W KWC skład, podaję linka:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...zy-i-ciala.htm
jeżeli masz wrażliwą twarz nie poleca mi po nim powyskakiwały suche, czerwone placki na buzi i ciele
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:59   #2176
mikakrolikowa
Zakorzenienie
 
Avatar mikakrolikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 094
Dot.: rossmann

Dziewczyny używała moze któraś tego korektora , ma jakieś ciekawe odcienie raczej ciemniejsze nada sie pod oczy ??
http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=24...1&prId=36662#1
mikakrolikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 19:44   #2177
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna po skałdzie widać ze to micel Nawet nie wiedziałam, ze RdL ma tkai kosmetyk. Nie ma go chyba w KWC. Jak brzmi nazwa z opakwoania? To bede szukac w sklepie
Szkoda mi troche kupowac Biodermy, uzywałam ostatnio micela z Daxa, ale neistety zostawia na twarzy tlusta warstewke i szukam czegos innego.
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Wow, bardzo fajny skład.
Nie wiedziałam, że to można porównać do płynu micelarnego, chyba się na niego skuszę jak zużyję obecne produkty do demakijażu.

W ogóle z serii Rival de Loop używałam niewielu kosmetyków, jakoś zawsze wybieram coś innego. Pora to zmienić, przy okazji w portfelu zostanie trochę więcej.
dziewczyny, on nie rowna sie z Bioderma, przy niej wypada kiepsko, ale zmywa i nie podraznia, gdybym miala kase, to kupowalabym Bioderme, rossmanowskim zwykle zmywam oczy

czesciej ostatnio zdarza mi sie zmywac mleczkiem kosmetycznym, naprawde nie sa takie zle, jezeli uzywa sie ich prawidlowo- nalozyc na twarz, mocno przemasowac jak zel z woda, zmyc gąbeczkami, duzym kawalkiem waty czy wacikami, bez wody to nie jest zadne mycie! brud sobie w duzej czesci wcieramy z powrotem, tak samo z oczami, wacik trzeba zmoczyc, a potem dac odrobine mleczka, makijaz zmyje sie latwiej a oczy nie beda piekly, zadnego zapychania nie zauwazylam po mleczku, skora jest naprawde czysta.

a co do tego rossmanowskiego produktu: on wyglada i nazywa sie tak jak ten w KWC, tylko buteleczka jest malutka (50ml) i kosztuje niecale 3zl, tych wiekszych nie widzialam tlustawa warstewke zostawia, ale mozna przetrzec tonikiem bez gliceryny

Cytat:
Dziewczyny, jak myślicie czy ten lotion do mycia Isana Med nada się do twarzy? Tzn. chodzi mi o to czy nie wysuszy za bardzo? W KWC skład, podaję linka:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt-29420-opis-Rossmann-Isana-Med-Seifenfreie-Waschlotion-Lotion-do-mycia-twarzy-i-ciala.htm
moze jak najbardziej wysuszyc

a co do tego korektora to szukalas opini na KWC? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...n-Korektor.htm sama myslalam o nim, ale przerazilo mnie to, ze moze sie walkowac pod oczami

znacie moze te odzywke? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-wlosow.htm sklad ma bardzo fajny, bez silikonow, a do tego jest w promocji za 4,99zl z tego co pamietam

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-12-18 o 19:46
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 11:28   #2178
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rossmann

Mowisz bez silikonow? Cos mi sie kojarzy ze jak sie ta seria pojawila, to patrzylam na sklady i porownywalam z Dove Pro-Age. Cos mi sie kojarzy ze wlasnie byly silikony. Mialam miniaturke szamponu Dove i mial silikony. Na wlosy dzialal tak jak dzialaja u mnie silikony, czyli odzywil az nadto i obciazyl wlosy i odlozylam na polke Isane bo stwierdzilam ze to plagiat Dove. teraz nie pomne czy ogladalam szampon czy odzywke.Tylko mi sie tak te silikony kojarza, ale moze rzeczywiscie byl to inny pordukt z tej serii
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 13:39   #2179
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

truskawkowawiosna jakis czas temu zdradziłam mleczka na rzecz miceli itp, ale nie jestem zbyt zadowolona. Własnie odkryłam mleczko Rival de Loop Selection i chyba do tego typu "zmywaczy" powroce... Skład mi sie podoba. Wklejam z innego źrodła, bo w KWC nie ma:
Cytat:
INCI :Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitol, Spent Grain Wax, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Panthenol, Argania Spinosa Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Butyrospermum Parki Butter Extract, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum, Parfum, Linalool, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Citric Acid.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-12-19 o 13:41
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-19, 14:13   #2180
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
w jakiej cenie sa ?
Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
2,99 z tego co pamiętam. Żelik boski, ulubieniec mój i siostry.
Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
to sie skusze moglabys pokazac jak wygladac,zebys wiedziala czego szukac ?
Chodzi zapewne o żel antybakteryjny Świt
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...itamina-B5.htm
W Rossmannie są te małe tubki


Wracając do produktów Rossmanna to kupiłam krem babydreama,ale nie wiem czy to ten z KWC, do twarzy i ciała z rumienkiem,niebieskie opakowanie z dzieckiem za 4,49zł i on jest średni. Zapach podobny do kremu nivea (nie lubię),na szczęście ma lekką konsystencję,ale jest tępy...nakładam na policzki,na mróz idealny

http://www.rossmannversand.de/Deskto...0/819596_1.jpg
http://www.rossmannversand.de/Deskto...d=59242&id=329
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2009-12-19 o 14:20
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 14:52   #2181
karolcia198506
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia198506
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Królewskie miasto S-rz
Wiadomości: 5 373
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Chodzi zapewne o żel antybakteryjny Świt
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...itamina-B5.htm
W Rossmannie są te małe tubki


Wracając do produktów Rossmanna to kupiłam krem babydreama,ale nie wiem czy to ten z KWC, do twarzy i ciała z rumienkiem,niebieskie opakowanie z dzieckiem za 4,49zł i on jest średni. Zapach podobny do kremu nivea (nie lubię),na szczęście ma lekką konsystencję,ale jest tępy...nakładam na policzki,na mróz idealny


http://www.rossmannversand.de/Deskto...0/819596_1.jpg
http://www.rossmannversand.de/Deskto...d=59242&id=329
Też mam ten krem i uważam że jest bardzo dobry, mi wchłania się do matu a co najważniejsze nie zapycha bo mam z tym problem zapach też mi się podoba wolę taki niż nagietkowy ale każdy ma inny gust
karolcia198506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 16:12   #2182
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
pewnie chodziło Ci o te kremy:
http://naturaofficinalis.pl/
mnie zainteresował nawilżający
skład ma taki:
Aqua, Hordeum Vulgare Plant Extract*, Glycerin*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Wheat Germ Oil, Cetyl Alcohol*, C14-C22 Alcohols*, Oil Extract of Oat*, Oil Extract of Barley*, Oil Extract of Wheat*, Isopropyl Palmitate*, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer*, Squalane*, Hydrolyzed Algin*, Chlorella Vulgaris Extract*, Sea Water*, Manganese Gluconate*, Olive Extract*, Tocopherol*, C12-20 Alkyl Glucoside*, Caprylyl Glycol*, Phenoxyethanol*, Hexylene Glycol*, Isohexadecane*, Polysorbate 80*, Sodium Phytate*

może ktoś spróbuje zaanalizować
a kremy na razie mają być dostęppne tylko w wybranych sklepach rossmann
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 17:05   #2183
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Wracając do produktów Rossmanna to kupiłam krem babydreama,ale nie wiem czy to ten z KWC, do twarzy i ciała z rumienkiem,niebieskie opakowanie z dzieckiem za 4,49zł i on jest średni. Zapach podobny do kremu nivea (nie lubię),na szczęście ma lekką konsystencję,ale jest tępy...nakładam na policzki,na mróz idealny

http://www.rossmannversand.de/Deskto...0/819596_1.jpg
http://www.rossmannversand.de/Deskto...d=59242&id=329

Mam go i mnie zapchał, wyrosła mi po nim wielka boląca gula jej ślad mam jeszcze do teraz za to do rąk nadaje się idealnie.
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 20:38   #2184
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Mowisz bez silikonow? Cos mi sie kojarzy ze jak sie ta seria pojawila, to patrzylam na sklady i porownywalam z Dove Pro-Age. Cos mi sie kojarzy ze wlasnie byly silikony. Mialam miniaturke szamponu Dove i mial silikony. Na wlosy dzialal tak jak dzialaja u mnie silikony, czyli odzywil az nadto i obciazyl wlosy i odlozylam na polke Isane bo stwierdzilam ze to plagiat Dove. teraz nie pomne czy ogladalam szampon czy odzywke.Tylko mi sie tak te silikony kojarza, ale moze rzeczywiscie byl to inny pordukt z tej serii
Moniko, wlasnie zakupilam i przepisuje sklad, nie ma silikonow

aqua, glycerin, ceatryl alcohol, behetrimonium chloride, panthenol, parfum, laudimonium hydroxypropyl hydrolized wheat protein, polyquaterium-44, hydroxypropyl guar hydroksypropyltrimonium chloride, isopropyl alcohol, argana spinosa kernel oil, niacynamide, phenoxyethanol, beznzyl alkohol, potassium sorbate, citric acid, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, tocopherol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, osobutylparaben

widze sporo kondycjonerow, pewnie troche tez obciazy (polyquaterium z tego slyna), dzis bede testowac

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna jakis czas temu zdradziłam mleczka na rzecz miceli itp, ale nie jestem zbyt zadowolona. Własnie odkryłam mleczko Rival de Loop Selection i chyba do tego typu "zmywaczy" powroce... Skład mi sie podoba. Wklejam z innego źrodła, bo w KWC nie ma:
jak dla mnie maslo shea odpada, pozapycha mnie na amen w Superpharm jest teraz promocja na Bioderme, 2x250ml za 45,99zl

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-12-19 o 20:43
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 22:44   #2185
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
bo zdaje sobie sprawe, ze wytworzenie stabilnego kremidla z 20-30% mocznikiem, w dodatku w przystepnej cenie, to nie jest taka latwa sprawa
No ja wlaśnie coś kombinuję, żeby go jeszcze wybeltać z dodatkowym mocznikiem, tak jak to dziewczyny robią, bo te 5 % na moje ręce i lydki to malo
Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
pewnie chodziło Ci o te kremy:
http://naturaofficinalis.pl/
mnie zainteresował nawilżający
skład ma taki:
A co te gwiazdki oznaczają ? Sklad bardzo ladny, mimo że może być zapychający.
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Moniko, wlasnie zakupilam i przepisuje sklad, nie ma silikonow(..)
widze sporo kondycjonerow, pewnie troche tez obciazy (polyquaterium z tego slyna), dzis bede testowac
Jak pachnie powiedz ? Znośnie ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 23:25   #2186
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No ja wlaśnie coś kombinuję, żeby go jeszcze wybeltać z dodatkowym mocznikiem, tak jak to dziewczyny robią, bo te 5 % na moje ręce i lydki to malo
potrzebujesz czegos typowo na rogowacenie okolomieszkowe czy wyrazniejsze zmiekczenie, glebsze nawilzenie naskorka? ja mam chyba genetyczne sklonnosci do rogowacenia i potrzebuje porzadnego zluszczania minimum 30% mocznika. kiedys wydawalo mi sie, ze producenci takich specyfikow przesadzaja z cena, ale potem zaczelam sie wglebiac i okazalo sie, ze bardzo ciezko jest wpakowac np. do kremu tyle mocznika, zeby ta mikstura dzialala keratolitycznie i sie nie rozpadla natychmiastowo ja mocznik sypki dodaje do odzywek do wlosow w ilosciach minimalnych, "na oko". jezeli masz typowo problem z rogowaceniem, to moge Ci podac pare moich patentow

ostatnio pakuje na siebie sporo oliwki Babydream, robie na niej peeling kawowy, gole nogi, sprawdza sie rewelacyjnie chociaz wersja rozowa dla ciezarnych chyba jednak lepsza, szkoda, ze prawie 2x drozsza

Cytat:
Jak pachnie powiedz ? Znośnie ?
moim zdaniem pachnie bardzo ładnie, zero mydlin rodem z Dove, zapach jest dosc slodki, chyba owocowy, ale nie jakas tam landryna konsystencja jest dosc plynna, na razie mam na wlosach, wiec na razie niczego nie jestem w stanie stwierdzic, ale nawet jesli bedzie srednia, nada sie do tuningu, 4,99 za 300 ml to moim zdaniem niezla cena

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-12-19 o 23:27
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 10:45   #2187
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rossmann

truskawkowawiosna, a ja mam inne doswiadczenia z mocznikiem. Fakt jest ze pwenie moje formuly nie mialy 30%, ale mnie sie nic nie rozwarstwialo, ani nie zmienilo konsystencji. najpierw mieszalam HA z nacinamide i mocznikiem. Wogole mialam HA w proszku, wiec najpierw musialam go rozpuscic w wodze i dodawalam reszte, dawalam tez roslinna gliceryne i nadal mialam galaretke w butelce. Zrobilam te miksture mamie. Jak konczylam moja przygode z kreceniem to stuningowalam2 balsamy mocznikiem. Pierwszy to byl Sensotove Nivea jeszcze stara wersja i wtedy mi sie podobal bardzij, bo bez mocznika, to byl taki sobie. Nie rozumialam zachwytow na KWC. A potem w zimie stuningowalam balsam Isana Med ten gesty. Zaden sie wodnisty nie zrobil, byl taki jak od nowosci. I tak sie zastanawialam skad sie to wzielo, ze podobno mocznik powoduje zmiene konsystenji na wodnista?
Uwazam ze spokojnie mozecie tuningowac gotowe produkty mocznikiem.
ja tez mam rogowacenie przymieszkowe, ale mi wystarcza 10% mocznika, chodz smarowalam sie kiedys kremem od SVR z 30%, a wersje 50% wcieralam w stopy.
Zluszczal sie naskorel platami, ale widze ze 10% tez robia swoje, skora dobrze nawilzona, krostki wygadzone.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:06   #2188
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna, a ja mam inne doswiadczenia z mocznikiem. Fakt jest ze pwenie moje formuly nie mialy 30%, ale mnie sie nic nie rozwarstwialo, ani nie zmienilo konsystencji. najpierw mieszalam HA z nacinamide i mocznikiem. Wogole mialam HA w proszku, wiec najpierw musialam go rozpuscic w wodze i dodawalam reszte, dawalam tez roslinna gliceryne i nadal mialam galaretke w butelce. Zrobilam te miksture mamie. Jak konczylam moja przygode z kreceniem to stuningowalam2 balsamy mocznikiem. Pierwszy to byl Sensotove Nivea jeszcze stara wersja i wtedy mi sie podobal bardzij, bo bez mocznika, to byl taki sobie. Nie rozumialam zachwytow na KWC. A potem w zimie stuningowalam balsam Isana Med ten gesty. Zaden sie wodnisty nie zrobil, byl taki jak od nowosci. I tak sie zastanawialam skad sie to wzielo, ze podobno mocznik powoduje zmiene konsystenji na wodnista?
Uwazam ze spokojnie mozecie tuningowac gotowe produkty mocznikiem.
ja tez mam rogowacenie przymieszkowe, ale mi wystarcza 10% mocznika, chodz smarowalam sie kiedys kremem od SVR z 30%, a wersje 50% wcieralam w stopy.
Zluszczal sie naskorel platami, ale widze ze 10% tez robia swoje, skora dobrze nawilzona, krostki wygadzone.
tylko ja myslalam o wyzszym stezeniu 25-30% minimum, tylko takie jest cokolwiek u mnie zdzialac. przy taki wysokim stezeniu ulozenie odpowiedniej formulacji nie jest latwe, chociaz osoby z LU probowaly, nie dodalabym jednak tak duzej ilosci gotowego mocznika do kremu, bo obawialabym sie, ze zwyczajnie mi sie zepsuje. u mnie tansze i skuteczniejsze sa peelingi chemiczne no i oczywiscie mikrodermabrazja

co do odzywki do wlosow, kolejny raz sprawdzila sie moja cicha teoria o bezsensownosci analiz pod kątem jakosci produktu. odzwyka zawierajaca duzo tenzydow kationowych, ktore dzialaja kondycjonujaco na wlosy (wygladzaja, dzialaja antystatycznie, ulatwiaja rozczesywanie), tak naprawde za wiele nie robi. wlosy sa po niej bardzo sypkie, puszyste, zero wygladzenia, nie ulatwia zbytnio rozczesywania. ja nie mam wiekszych problemow z szorstkoscia, wiec mi odpowiada, ale inni moga sie srogo zawieść na pewno nie powoduje przyspieszonego przetluszczania sie wlosow, co oceniam na wielki plus, wlosy jednak sie elektryzuja lekko przy czesaniu, jak widac nie ma co sie tak bardzo sugerowac skladem. ja jestem zadowolona, bo nie obciaza mi wlosow, ale osobom, ktore maja problem z rozczesywaniem, na pewno bym nie polecila
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:13   #2189
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rossmann

To widze ze rogowacenie masz porzadne. Ja mam zaatakowane ramiona i te krostki nie sa tez jakies straszne. Moj kuzyn to mial cale cialo, a na tylku i udach to az bylo widac ze te krostki jak by zaognione sa. Mnie dobrze nawilzajacy produkty nawet bez mocznika pomaga.

Z ta odzywka to tak troche nielogiczne, Skoro te skladniki maja tak super dzialac, a jednak nie robia, nie?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:23   #2190
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

co do odzywki do wlosow, kolejny raz sprawdzila sie moja cicha teoria o bezsensownosci analiz pod kątem jakosci produktu. odzwyka zawierajaca duzo tenzydow kationowych, ktore dzialaja kondycjonujaco na wlosy (wygladzaja, dzialaja antystatycznie, ulatwiaja rozczesywanie), tak naprawde za wiele nie robi. wlosy sa po niej bardzo sypkie, puszyste, zero wygladzenia, nie ulatwia zbytnio rozczesywania. ja nie mam wiekszych problemow z szorstkoscia, wiec mi odpowiada, ale inni moga sie srogo zawieść na pewno nie powoduje przyspieszonego przetluszczania sie wlosow, co oceniam na wielki plus, wlosy jednak sie elektryzuja lekko przy czesaniu, jak widac nie ma co sie tak bardzo sugerowac skladem. ja jestem zadowolona, bo nie obciaza mi wlosow, ale osobom, ktore maja problem z rozczesywaniem, na pewno bym nie polecila
Mnie się wydaje, że problem nie leży w tym co jest w odżywce tylko jak skład odżywki ma się do konkretnych włosów.
Tzn. jeśli napiszemy, że w odżywce są silikony/oleje/ekstrakty/proteiny to nabiera to dopiero znaczenia (pozytywnego lub negatywnego) dla konkretnych włosów.
Czyli skład ma znaczenie wtedy kiedy wiem co lubią/czego nie lubią moje włosy lub kiedy chcę to odkryć.
Znaczyłoby to, że nie ma składników obiektywnie dobrych (w znaczeniu dla każdego zawsze i wszędzie), są dobre albo złe tylko w kontekście konkretnych włosów.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.