czy mam powod zeby sie martwic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 20:49   #1
ania_2_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5

czy mam powod zeby sie martwic?


W tamtym miesiacu uprawialam sex (oczywiscie z zabezpieczniem), 2 tygodnie pozniej dostalam okres, tak jak powinnam. W tym miesiacu okres mi sie spoznia 3 dni. Czy moglabym zajsc w ciaze? Dodam jeszcze ze od pewnego czasu pije tez herbate wspomagajaca odchudzanie i slyszalam ze ona tez moze przesunac cykl miesiaczkowania, czy to prawda?
ania_2_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:03   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: czy mam powod zeby sie martwic?

Powody masz, bo nie uzylas wyszukiwarki.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:22   #3
ania_2_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: czy mam powod zeby sie martwic?

probowalam znalesc w watku zbiorczym podobny problem, ale nie znalazlam. I tez nie wiem na ile jest prawda ze herbatki wspomagajace odchudzanie ongeruja w cykl. Dlatego tez liczylam na pomoc
ania_2_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 22:00   #4
natzz
Raczkowanie
 
Avatar natzz
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 136
Dot.: czy mam powod zeby sie martwic?

Heh, plemniczki terminatorki znów wkroczyły do akcji, przeczekały jeden okres w ciemnym zakamarku pochwy i zaatakowały dopiero po miesiącu? No bez jaj.

A okres spóźniać się może przez różne czynniki - stres, zmiana diety, klimatu, alkohol, herbatki pewnie też. Swoją drogą, skoro świrujesz, mimo tego, że miesiąc temu dostałaś normalnie okres, to powinnaś się zastanowić, czy aby na pewno dojrzałaś do uprawiania seksu.
__________________
don't try to be someone else. just be yourself.


ćwiczenia, zmęczenie, pot, szczęście !
natzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 02:02   #5
Ania3111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 91
Dot.: czy mam powod zeby sie martwic?

Cytat:
Napisane przez ania_2_1 Pokaż wiadomość
W tamtym miesiacu uprawialam sex (oczywiscie z zabezpieczniem), 2 tygodnie pozniej dostalam okres, tak jak powinnam. W tym miesiacu okres mi sie spoznia 3 dni. Czy moglabym zajsc w ciaze? Dodam jeszcze ze od pewnego czasu pije tez herbate wspomagajaca odchudzanie i slyszalam ze ona tez moze przesunac cykl miesiaczkowania, czy to prawda?
Przepraszam, a ile Ty masz lat, że jeszcze nie potrafisz logicznie myśleć?
Rozumiem, że mogłabyś mieć obawy, gdyby to było tylko "plamienie", ale Ty napisałaś, iż miałaś normalny okres.

Przy okazji poczytaj (przepraszam musiałam przekopiować cały tekst, bo nie wchodzi link do strony):
"Za prawidłowe uznaje się cykle, których długość waha się od 21 do 35 dni. Jeżeli są one raz dłuższe raz krótsze określa się je już jako nieregularne. Cykle menstruacyjne mogą się wahać od 20 do 45 dni a w niektórych przypadkach rozbieżności mogą być większe. Jednak jeżeli trwają zazwyczaj tę samą ilość dni uznaje się je za regularne.
Nieregularne miesiączki często pojawiają się u młodych dziewcząt w okresie dojrzewania płciowego i spowodowane są niedojrzałością układu hormonalnego. Częściej zdarzają się u nich cykle bezowulacyjne, które również przejawiają się nieregularnymi krwawieniami. U dziewcząt w okresie pokwitania cykle najczęściej normują się po upływie 1-1,5 roku. Zaburzenia cyklu mogą być również wynikiem zbyt intensywnego odchudzania się lub uprawiania sportu.
Najczęściej nieregularne miesiączki świadczą o zachwianej równowadze hormonalnej. Są one pierwszym objawem wchodzenia w okres przekwitania i mogą utrzymywać się przez kilka lat. Rozregulowany cykl miesiączkowy może być wynikiem zmiany klimatu, zażywania niektórych leków lub istnienia niektórych chorób takich jak np. chorób tarczycy, zespołu Turnera i inn. Zaburzenia cyklu miesiączkowego występują często po ciężkich operacjach lub urazach. Równie często współistnieją z niepłodnością.
Niezmiernie duży wpływ na cykl mają czynniki psychiczne tj. silne przeżycia emocjonalne, przewlekły stres, depresja i inne. Mogą być również jednym ze skutków ubocznych stosowania minipigułki antykoncepcyjnej jak również chemioterapii".

Edytowane przez Ania3111
Czas edycji: 2013-08-29 o 02:10 Powód: literówki
Ania3111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 16:07   #6
p_atrycja 26
Raczkowanie
 
Avatar p_atrycja 26
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 138
Dot.: czy mam powod zeby sie martwic?

Okres może spóźniać się z wielu powodów, stres, choroba, nieregularny cykl, środki odchudzające, leki itp itd, nie tylko ciąża może powodować brak lub opóźnienie się okresu. A istnieje jeszcze takie coś jak test ciążowy i ginekolog, jęzeli masz wielkie obawy wybierz jedną z tych opcji.
__________________
<ciach_reklama>
p_atrycja 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.