naturalny makijaz dla filtromaniaczek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-25, 11:30   #1
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Talking

naturalny makijaz dla filtromaniaczek


Bylabym wdzieczna za pokazanie krok po kroku i opis makijazu dla osob ktore stosuja na co dzien kremy z filtrem o najwyzszym faktorze. Problem polega na tym ze kremy te powoduja swiecenie sie twarzy i nienaturalna bladosc, ktora uwydatnia jeszcze bardziej, przynajmniej w moim przypadku, skrobia kukurydziana. Jestem minimalistka jesli chodzi o ilosc kosmetykow ktore nakladam, stosuje krem La Roche Posay DP 60, podklad do skory suchej i bardzo suchej tej samej firmy (nr 21 najjasniejszy), skrobie, tusz do rzes i na usta masc z witamina A. Ochrona anty UV swietna ale efekt nienaturalny, niezadowalajacy mnie absolutnie. Jak zredukowac bladosc? Jak rozswietlic twarz? Czym? Oczywiscie przy minimalnej ilosci srodkow i minimalnej ilosci dodatkowego czasu, bo tego mam za malo rano na zbyt czasochlonny makijaz. W kosmetyczce lezy puder Blended Face Powder Clinique, nie potrafie go jednak zmieszac ze skrobia tak zeby stapial sie z filtrem, mam sliczny roz Bourjois i Max Factor, tylko jak ich uzywac umiejetnie, na skrobie, pod skrobie, na inny puder Eh, co zrobic zeby wygladac naturalnie ( ). Dodam ze jestem naturalna blondynka, z naturalnie blada cera i niebieskimi oczami Koszmar Z gory przepraszam jesli to nie nowy dla Was temat, skorzystalam z wyszukiwarki ale nie pokazala niczego podobnego. Dziekuje za ewentulany odzew i czekam na niego niecierpliwie
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 14:09   #2
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Oj tego sie obawialam, zadnego odzewu ale poczekam cierpliwie, widocznie tego typu makijaz jest zbyt trudny do przygotowania a moze to niewlasciwe forum? Lepsza bylaby biochemia?
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 14:21   #3
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Nie mam pojęcia, co Ci poradzić, ale jedno wiem na pewno. Jeśli narzekasz na świecącą się skórę od kremów z wysokim filtrem to nie powinnaś dodatkowo rozświetlać twarzy. Generalnie nie poleca się preparatów rozświetlających przy problemach ze świeceniem.
Róż jeżeli jest w kamieniu bądź sypki stosuje się na przypudrowaną twarz, jeżeli w kremie to pod puder. Chyba więcej pomóc nie mogę. Może faktycznie lepsza byłaby biochemia?...
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 17:25   #4
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Oj tego sie obawialam, zadnego odzewu ale poczekam cierpliwie, widocznie tego typu makijaz jest zbyt trudny do przygotowania a moze to niewlasciwe forum? Lepsza bylaby biochemia?
A może wyszukiwareczkę pomęczysz ?
Ja, AgaBil jesteśmy filtromaniaczkami - nasze tutoriale sa w zbiorczym wątku na początku stronki

No i to chyba nie to forum
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 18:27   #5
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

mona1978, to Ty wklejasz tu makijaże, na których mas filtr? Dobrze Cię zrozumiałam?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 18:53   #6
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
mona1978, to Ty wklejasz tu makijaże, na których mas filtr? Dobrze Cię zrozumiałam?
ja też pytam. to Ty masz na sobie filtry?????. super matujesz buzię
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 19:45   #7
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Przesuwam na wizażystkę. Najwyżej któryś moderatorów przepchnie dalej wątek, ponieważ sama nie jestem pewna gdzie jest dla niego najlepsze miejsce.

__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-25, 21:43   #8
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Prosze o przeniesienie watku na forum biochemia
Dziewczyny wymienialy sie tam swoimi doswiadczeniami zwiazanymi z nakladaniem makijazu ale zabraklo tam szczegolow, opisow jak krok po kroku radzic sobie z filtrowymi niepodziankami
Zreszta sama zaczynam miec dylemat czy byla juz o tym mowa czy nie i na ile szczegolowa wiec jesli kolejna moderatorka podepnie moj watek do tego o ktorym wspomnialam nie bede zdziwiona Prosze nie psioczyc za duzo jesli okaze sie osoba zacmiecajaca forum
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 18:56   #9
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Drogi moderatorze przenies ten watek tam gdzie prosilam
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 19:57   #10
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Ja miałam taki sam problem - tylko cerę mam tłustą + jeszcze na to filtr... i dlatego znudziło mi się używanie filtrów
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 08:44   #11
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Prosze o przeniesienie watku na forum biochemia
Dziewczyny wymienialy sie tam swoimi doswiadczeniami zwiazanymi z nakladaniem makijazu ale zabraklo tam szczegolow, opisow jak krok po kroku radzic sobie z filtrowymi niepodziankami
Zreszta sama zaczynam miec dylemat czy byla juz o tym mowa czy nie i na ile szczegolowa wiec jesli kolejna moderatorka podepnie moj watek do tego o ktorym wspomnialam nie bede zdziwiona Prosze nie psioczyc za duzo jesli okaze sie osoba zacmiecajaca forum
Trudno osiągnąć tak dobry efekt na filtrze jak na zwykłym kremie pod makijaż, który wchłania się do matu Proponuję dwie drogi:
-jeśli koniecznie potrzebujesz podkładu, to proponowałabym zmianę. Mi Unifiance zupełnie się nie sprawdził na filtrach, na dodatek jest o kilka tonów za ciemny. Jeśli odpowiada Ci jego kolor, to polecam ten podkład: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=102915. Ja skrobi nie cierpię, wolę puder jedwabny Hauschki, dużo lepiej wygląda i dobrze łączy się z ciemniejszymi pudrami sypkimi. Do zbrązowienia szukaj pudrów z jak najmniejszą ilością składników destabilizujących - będzie ciężko, ale można to przynajmniej zminimalizować, np. tych:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13258
i brązer z Nuxe, ale nie ma go na KWC? wrzuć na biochemicznym "filtru UV a makijaż" hasło nuxe, powinno Ci wyświetlić
Z rozświetlaniem jeszcze gorzej, bo bez miki się nie obejdzie, mi takie sztuczny, mocny mat zmniejszają prasowane pryzmy.

-Druga opcja, jeśli nie potrzebujesz mocnego krycia podkładowego - matujesz filtr np. jedwabnym Hauschki i stemplujesz twarz kompaktem/nakładasz kompakt pędzlem (tutaj np. Matmate, Chanel DP)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 09:40   #12
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

ja proponuje puder brązujący, kupić jasny puder brązujący, jednym ruchem musnąc po policzkach i juz.
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 19:22   #13
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi Uwaznie je przestudiowalam i zaczynam coraz bardziej przekonywac do pudru Hauschki, juz polecano mi go wielokrotnie, sprobuje. Czytalam w innych watkach, ze sporo z Was miesza skrobie z innymi pudrami, oczywiscie zeby nie oslabiac dzialania filtrow jest to wlasnie Hauschka lub inny puder bez talku. Czesto pojawia sie nazwa Translucide firmy L'Oreal, trzymalam juz nawet ten puder w reku i mialam wlozyc w sklepie do koszyka ale mam watpliwosci czy taka mieszanka bylaby dla mnie dobra i nie wiem ktory numer bylby najlepszy dla mojej cery. Powiedzcie jeszcze czy powinno sie stosowac pod filtr i podklad jakikolwiek inny krem a jesli tak to jaki. Mi zdaza sie nakladac Cicaplast LPR lub Ciclafate Avene wtedy kiedy na noc stosuje retinoidy lub jakies kwasy.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 19:50   #14
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi Uwaznie je przestudiowalam i zaczynam coraz bardziej przekonywac do pudru Hauschki, juz polecano mi go wielokrotnie, sprobuje. Czytalam w innych watkach, ze sporo z Was miesza skrobie z innymi pudrami, oczywiscie zeby nie oslabiac dzialania filtrow jest to wlasnie Hauschka lub inny puder bez talku. Czesto pojawia sie nazwa Translucide firmy L'Oreal, trzymalam juz nawet ten puder w reku i mialam wlozyc w sklepie do koszyka ale mam watpliwosci czy taka mieszanka bylaby dla mnie dobra i nie wiem ktory numer bylby najlepszy dla mojej cery. Powiedzcie jeszcze czy powinno sie stosowac pod filtr i podklad jakikolwiek inny krem a jesli tak to jaki. Mi zdaza sie nakladac Cicaplast LPR lub Ciclafate Avene wtedy kiedy na noc stosuje retinoidy lub jakies kwasy.
Translucide ma podobno dość ciemne odcienie - zależy jaką masz karnację pod filtry możesz smarować się jeszcze innym kremem, te z silikonami (czyli np. Active C, antybakteryjny AA Young) ulatwiają wchłanianie się filtrów
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 20:28   #15
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Transa mozesz sobie rozbielic skrodia dry flo (jest w www.mazidla.com) lub pudrem jedwabnym do ciala Hauschki. Trans jest o tyle dobry, ze nie ma talku, a tlenki zamkniete sa w otoczkach silikonowych. Najjasniejszy jest nr 2 beige cos tam . Pod filtry nie musisz nic nakladac, o ile nie czujesz takiej potrzeby, albo tak jak pisala Aga jakies mazidlo z silikonami, albo serum z wit. C.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 20:46   #16
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: naturalny makijaz dla filtromaniaczek

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Translucide ma podobno dość ciemne odcienie - zależy jaką masz karnację
Dla mnie najjaśniejszy jest za ciemny a że nie mogłam nigdzie dostać Avene, to kupiłam LRP i paćkałam się skrobią, bo cerę mam bardzo tłustą. Więc wyglądałam jak schorowana gejsza i na razie zarzuciłam stosowanie filtrów choć pewnie na wiosnę do nich wrócę, jeśli trafię na Avene
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.