Terrarystyka, gady - legwan, gekon, kameleon, jaszczurki, węże - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 08:05   #121
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Gekon

nie dodalam ze gekony musza miec ilgotnosc ok 60%.jak macie jakies pytania smialo

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

do zakupów sprzeu terrarystyczego, jedzenia i wogole wszystkiego lacznie ze zwierzetami polecam strone: http://www.pirania.com.pl/index.php jednak na forach terrarystycznych wypowiadaja sie o ich hodowli zwierzat nie za bardzo.jenak sama mam jednego gekona od nich i bylam tam osobiscie i zwierzeta nie byly trzymane w zlych warunkach.
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:38   #122
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Gekon

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
I jakie mają słodkie paluszki!
O tak, słodkie są I chyba przez te paluszki tak mi się podobają, zwłaszcza madagaskarskie, i tylko na nie bym się zgodziła ze wszystkich dostępnych gadów - nie licząc kameleona. Chętnie bym przygarnęła takiego stworka, ale warunków na dzisiaj brak - może kiedyś Póki co gryzonie opanowały dom
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 09:00   #123
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Gekon

a ja chcialam powiedziec ze mnie geko juz dwa razy ugryzl(co sie zadko zdaza) ale nie maja zebow ai sily zeby mie to zbolalo wogole.mam adzieje ze jak dorosna nie dostana zebow.zle wspomnienia po chomikach.ja juz w swojej kolekcji mialam ptasznika kędzieżawego i węża zbożowego albnosa.oczywiscie ze zwierzat terariowych.a teraz mi ie idzie z hodowla karmowki. mączniaki opanowalam ale swierszcze zdychaja... te gekony pochlaniaja 6swierszy dzienie.a jak sie je karmi to kazdy z nich ponad 10 macziakow co daje 40maczniakow dziennie
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:10   #124
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: kameleon

jaki słodziutki ten Jorge

jak wielkie ma być to terrarium? starczy 60*45*45? czy za małe
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:37   #125
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: kameleon

Piekny ale dla mnie zbyt wymagajacy....
Oswietlenia,wilgotnosc,te mperatura jest wazniesza niz wielkosc terra.To co podalas jest zdecydowanie za male My life
Radze naprawde duzo poczytac o tym zwierzaku,porozmawiac z doswiadczonymi osobami co go maja...To nie jest latwe zwierze do hodowli
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/c...enski-235.html

cyt"Duże, przestronne z dużą ilością wolnego miejsca do chodzenia. Jak zwykł pisać Richard Bartlett : "kameleony potrzebują p r z e s t r z e n i !!!". Optymalne rozmiary dla pojedynczego, dorosłego samca to 100x100x100 cm."

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2010-03-10 o 22:07
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 13:33   #126
Essali
Raczkowanie
 
Avatar Essali
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 292
Dot.: Terrarystyka

a szkoda, że umarł, bo terrarystyka jest naprawdę fascynująca.

ja interesuję się nią już kupę czasu, jednak nie mogę na razie się w niej spełniać, bo mieszkam jeszcze z rodzicami (idę do 2 klasy liceum), a oni generalnie tego nie tolerują (moja mam w życiu węża nie dotknie).
jednak jakimś cudem dorobiłam się zbożówki pół roku temu, teraz ma osiem miesięcy.
w przyszłości marzę o pytonie regiusie albino (największe marzenie od naprawdę bardzo dawna), o pytonie skalnym, boa constricotrze i legwanie.
__________________

Essali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 15:18   #127
pyska17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 646
GG do pyska17
Dot.: Terrarystyka

ja obecnie mam gady.właśnie dzisiaj karmiłam węże.Idę do 3lo.Gady trzymam już od 1gimnazjum(?).Rodzice są bardzo tolerancyjni.Sami je lubią
pyska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 19:17   #128
LoveMySoul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1
GG do LoveMySoul
Dot.: Terrarystyka

Ja mam gekona lamparciego gorąco polecam nie są one zbyt trudne w utrzymaniu, a według mnie słodkie. ;]
LoveMySoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 20:39   #129
Essali
Raczkowanie
 
Avatar Essali
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 292
Dot.: Terrarystyka

Cytat:
Napisane przez pyska17 Pokaż wiadomość
ja obecnie mam gady.właśnie dzisiaj karmiłam węże.Idę do 3lo.Gady trzymam już od 1gimnazjum(?).Rodzice są bardzo tolerancyjni.Sami je lubią
jakie?
__________________

Essali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 14:34   #130
krysteks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: kameleon

czesc
mam na imie krystian i mam 12 lat oraz chcialbym miec kameleona jezeli mozecie powiedzcie mi jak go hodowac itp.
krysteks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 10:26   #131
Piankak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 52
Druga strona wizazanek, czyli GADY

Chwalcie się swoimi gadami

ja od niedawna jestem posiadaczką legwana zielonego, w końcu po dlugim czasie pozwolilam sobie na niego

jest to samiczka i ma już 7miesięcy

po 1,5 miesiąca przyzwyczaiła się do ręki i mozna ją poglaskac i zje z reki, ale na rece jeszcze jej nie biorę, bo jeszcze troche strachu w niej jest.
Naszczęście nie bije ogonem bynajmniej mnie bo mojego TŻ uderzyła hehe

Edytowane przez Piankak
Czas edycji: 2010-11-12 o 10:57
Piankak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 21:27   #132
Justuchnaa
Raczkowanie
 
Avatar Justuchnaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 122
Dot.: Druga strona wizazanek, czyli GADY

Ja nic takiego nie mam, ale jak byłam u znajomego, to wyszłam z niespodzianką wężową.. Taki gad, że ho ho. Nie wiem jak się to zwie, ale omijam łukiem szerokiem
Niemniej podziwiam za takie hobby)
__________________
http://youtube.com/Justuchna

Edytowane przez Justuchnaa
Czas edycji: 2010-11-18 o 21:28 Powód: T
Justuchnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 12:18   #133
Giove
Raczkowanie
 
Avatar Giove
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 44
Dot.: Druga strona wizazystek, czyli GADY

Heej Posiadałam swojego czasu gekona lamparciego. Miał na imię Stefan i był oswojony, właził na ręce, był słodki Teraz posiadam tylko ptaszniki, aksolotla meksykańskiego, hodowlę mączników i nic poza tym. Gady są wspaniałe, w przyszłości chciałabym mieć węża, ale nie wiem, czy podołałabym z karmieniem go gryzoniami zamrożonymi, bo sama aktualnie mam trzy szczurze samce i jakbym miała karmić go takim zamrożonym maluchem...
Giove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 01:40   #134
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Druga strona wizazystek, czyli GADY

PROSIMY O POMOC WSZYSTKIE WIZOOZANKI

PODCZAS AWARII ZOSTALO UTRACONYCH WIELE ZDJEC, GLOWNIE Z TEGO ROKU.

WIELKA DO WAS PROSBA- SPRAWDZCIE SWOJE ZALACZNIKI, JESLI JESTESCIE W POSIADANIU ICH KOPII - ZALADUJCIE JE PONOWNIE NA FORUM.
EDYCJA ZOSTALA PRZYWROCONA NA WSZYSTKICH WATKACH, ROWNIEZ TYCH ZAMKNIETYCH.

ODBUDUJMY WSPOLNIE CZESC FORUM WIZOOZ I INNYCH.

ZALADUJCIE TEZ SWOJE AVATARY

Z GORY DZIEKUJEMY WAM ZA POMOC
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 17:29   #135
LIMMA21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 29
Dot.: Gekon

A mój gekon je 3 świerszcze na tydzień tyle mu wystarczy ma dosyć gruby ogon także z głodu nie zdechnie. Weterynarz powiedział żeby mu wszystkich świerszczy nie wrzucać jak sie kupi np z 10 tylko mu podawać po 1 co 2 dni bo jak mu się wrzucało wszystkie to potrafił zjeść je w ciągu nocy ;/ no i czasami się zaczopował.
LIMMA21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:36   #136
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Terrarystyka

Odkopuje


Sama rok temu odziedziczyłam po bracie Gienie, nie wiem sama ile miała wylinek, ale jest duża wraz z odnóżami na ok.15 cm. I posiadam jeszcze hodowle mrówek . W planach na wakacje mam chromatopelma cyaneopubescens albo modliszkę. Sama jeszcze nie wiem, bo mam w domu drugie dosyć duże terrarium (po 2 gekonach dawno temu) i mogłabym tam cos większego 'upchać', ale nie wiem co Dopiero się rozgladam
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 11:48   #137
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: Terrarystyka

No to i ja się melduję z moim 3 letnim Leonem
Agamą brodata
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 12:54   #138
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Terrarystyka

Cytat:
Napisane przez honey999 Pokaż wiadomość
No to i ja się melduję z moim 3 letnim Leonem
Agamą brodata
O! Powiedz proszę jakieś wady na temat agamy, bo własnie wczoraj dużo o nich czytałam i tak bardzo zapragnęłam, a nie mam ani pieniędzy ani warunków na tak duże terrarium

Póki co kombinuję, co tu zrobić z mrówkami, bo kolonia mi się rozrasta, a średnio widzę trzecie formikarium w pokoju
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 17:19   #139
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: Terrarystyka

ja nie widze zadnej wady Leona
no może jedna.. wyższe rachunki za prąd..
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 19:43   #140
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Terrarystyka

A napisz coś z własnych doświadczeń. Jak sie zachowuje, czy trafił ci się przyjacielski osobnik, czy raczej odludek? Wypuszczasz go na spacery po pokoju (szczerze, mnie by to przeszkadzało chyba, bo mam całe mnóstwo zakamarków w pokoju, gdzie mógłby wejść)? Jak duże masz terra? I jeśli możesz to wrzuć zdjęcie jakieś
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 20:59   #141
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: Terrarystyka

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
A napisz coś z własnych doświadczeń. Jak sie zachowuje, czy trafił ci się przyjacielski osobnik, czy raczej odludek? Wypuszczasz go na spacery po pokoju (szczerze, mnie by to przeszkadzało chyba, bo mam całe mnóstwo zakamarków w pokoju, gdzie mógłby wejść)? Jak duże masz terra? I jeśli możesz to wrzuć zdjęcie jakieś
moja gadzina to dusza towarzystwa
czasem jest tak że zostawiam go caly dzień samego, ma otwarte drzwi w terra i jak chce to wychodzi i biega po mieszkaniu, jak zrobi mu sie zimno to wraca do terra mądra jest gadzina

+ kilka zdjęć z różnych okresów zycia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12.11.2008 (2).jpg (88,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 101_0083.jpg (87,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4267.jpg (106,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4271.jpg (84,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lll (86).jpg (80,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg luty (3).jpg (34,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SH100142.jpg (116,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SH100210.jpg (186,7 KB, 7 załadowań)
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 13:46   #142
Orzechova
Raczkowanie
 
Avatar Orzechova
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 106
Dot.: Terrarystyka

to i ja powiem heloł
moje 4 pająki właściwe [3x S. dufouri, 1x P. regius], 9 ptaszników, 3 geki lamparcie, 6 geków płaczących, 3 straszyki filipińskie, karaczany madagaskarskie, wąż heleny i skorpek L. austraelsiae oraz suka pies też mówią heloł
Orzechova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 15:06   #143
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Smile Miłośniczki Agam i innych jaszczur

witam wszystkich

Na forum widzę same futerkowce - czy nie ma poza mną żadnych miłośniczek jaszczurek? Mam Agamę Brodatą i uważam, ze to na prawdę fascynujące stworzonko. Chętnie poplotkowałabym sobie z innymi terrariomaniaczkami Mogę też posłużyć radą, bo siedzę w temacie już jakiś czas pozdrawiam
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 12:05   #144
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Witajcie
Poszukuję osób, które posiadają jaszczurki, mają jakieś doświadczenie oraz wiedzę w tej dziedzinie. w najbliższym czasie będę posiadaczką pięknego gekona i chciałabym poradzić się w pewnych kwestiach osób, które mają z nimi coś wspólnego.. jednak nie z wiedzy kiążkowej tylko własnego doświadczenia Proszę o odpowiedź tutaj bądź na PW.
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:04   #145
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Hej jakie masz pytania?

Pracuje w zoologu i na codzien zajmuje sie gadami
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 11:42   #146
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Dobrze wybrałaś jak na początek- gekony nie są bardzo wymagające w stosunku do innych jaszczurek. Pamiętaj, że większość gekonów lubi towarzystwo i wskazane jest aby mieć więcej niż jednego z tym, że jeśli chcesz dwa gekony to najlepiej gdyby to były dwie dziewczynki- jeśli byłby on i ona to on by ją zamęczył w swoich zalotach, w grę wchodzi jeszcze zestawienie dwóch pań z jednym panem. W innych konfiguracjach trzymanie gekonów może skończyć się tragicznie. I nie spodziewaj się zbyt wiele po nich jako po zwierzątkach domowych- do późna raczej nie wychodzą ze swoich kryjówek- dlatego ja mam dużo żywszą Agamę. Gekony z tego co pamiętam nie potrzebują świetlówki UV- plus dla ciebie bo sporo kosztują i trzeba co jakiś czas wymieniać. Powinnaś jednak jakoś je dogrzewać bo są ciepłolubne jak to gady- do wyboru masz albo matę grzewczą albo jakąś lampkę- poczytaj o tym. Pamiętaj też o tym, że gekony i inne jaszczurki mają cudowną zdolność przeciskania się przez najmniejsze szparki, szczególnie gdy nie patrzysz ]


PS. nie bierz gekona na ręce aż podrośnie, bo łatwo go uszkodzić, szczególnie gdy ucieka, z resztą to dla niego niewielka przyjemność z uwagi że to zwierzątko nocne. Może cię trochę zrażam, ale gekony jakoś średnio wspominam, choć były u mnie krótko, za to polecam wszystkim Agamy, są przeurocze, da się je oswoić i to jak na razie najbardziej "rozumna" jaszczurka z jaką miałam do czynienia

Edytowane przez neseczka
Czas edycji: 2012-01-12 o 11:46
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 10:23   #147
Nuk_Nulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 190
GG do Nuk_Nulla
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Hej!

Ja mam dwa jaszczurki - bazyliszka i warana. Oba są cudowne choć zupełnie różne od gekonów. Jak szukałam pierwszej jaszczurki to sporo się wywiedziałam o wszelakich gekonach ale ostatecznie okazało się, że nie spełniały zupełnie moich oczekiwań. Jesteś pewna, że gekon to idealny zwierzak? Kupuj w ciemno, jak nie - poczytaj o innych jaszczurkach jest sporo niewielkich i łatwo dostępnych.

Jakiego gekona planujesz? Dziennego, nocnego? Najbardziej popularnego lamparciego czy może orzęsionego? Sprecyzuj co nieco bo tak to ciężko coś poradzić. Każdy ma inne wymagania Właściwie to ważniejsze są twoje wymagania i możliwości.

Co ważne? By terrarium było gotowe przed przyjazdem nowego lokatora, tak żeby nie stresował się na początku ciągłymi zmianami i zostawienie go w spokoju przez pierwszy tydzień/dwa i ograniczenie ingerencji do wymiany wody, dania jedzenia czy posprzątania. Zabawy w "oswajanie" można zacząć dopiero jak będzie regularnie jadł.

Hej neseczka, jeżeli sądzisz, że brodacze są całkiem rozumne to nie miałaś jeszcze styczności z waranami ^ ^. Mój ackie to prawdziwy cwaniak i potrafi tak ustawić sobie ludzi, że zrobią wszystko na co on ma ochotę Można powiedzieć, że z charakteru waraniska są zupełnie niepodobne do jaszczurek. Muszę jednak przyznać, że brodacze też mają w sobie to coś, że nie da się ich nie lubić. I są takie przyjazne

Edytowane przez Nuk_Nulla
Czas edycji: 2012-01-14 o 10:45
Nuk_Nulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 15:36   #148
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Agamy są takie wesołe Przypomina mi takiego małego dinozaura jak biega. Warana nigdy nie miałam- jakoś mi się kojarzy z dużymi wymiarami i jest mało popularny w handlu chyba prawda? Jakoś nawet na all nie ma wiele ofert. Widzę, że co do gekonów mamy podobne odczucia- delikatnie rzecz ujmując- mało kontaktowe
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 01:29   #149
Lilith_she
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

Cytat:
Napisane przez nurazuki Pokaż wiadomość
Hej jakie masz pytania?

Pracuje w zoologu i na codzien zajmuje sie gadami
Jaką dietę powinien mieć legwan zielony?
Lilith_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 13:52   #150
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: Jaszczurki i wszystko co z nimi związane

My swoje karminy brokułami, cukinia, ogórkiem, papryka, marchewka, kalafiorem, rzodkiewka, cukinia, pomidorami, buraczkami itp. licie malin i ostrężyn, konicz, mlecze, meliske i bazylie za owocoami nie przepadaja ale czasami dostaja banany i truskawki, maly czasami zapoluje na jakiegos swierszcza, oseskow nie dostaja bo nie chcemy dopuscic do otluszczenia narządów wewnętrznych, pozatym bialko zwierzece nie jest az tak istotne w ich diecie, raz na kilka dni dodajemy witaminy do pokarmu
Oczywiscie nie dostaja wszystkiego na raz ale starmy sie im urozmaicac diete. Do picia czasami dostaja rozwodnionego kubusia
Duzo osob podaje roznego rodzaju salaty zielone lub kapusty ale nie jest to dobre bo zawieraja wiele szkodliwych substancji np metali ciezkich
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera

Edytowane przez nurazuki
Czas edycji: 2012-01-20 o 13:53
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-10 21:05:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.