Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-27, 10:02   #31
Arlett_83
Przyczajenie
 
Avatar Arlett_83
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17
Question Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

[QUOTE=Bea_91;43440161]Jest sens jeżeli:
- masz zaklepaną pracę w zawodzie
- kochasz to co robisz i nie wyobrażasz sobie bez tego życia


Reszta kierunków humanistycznych to jedynie 10 dobrych książek w skupieniu przeczytanych - cała wiedza z danego kierunku.[COLOR="Silver"]

Fakt. Dlatego tak jest, bo nie ma tak naprawdę na naszych kierunkach - zwłaszcza humanistycznych - sprecyzowania. Ja na filologii polskiej miałam co najmniej o 40 % książek, artykułów, przedmiotów za dużo.... w dodatku mało praktyki, dopiero po studiach sama wzięłam los w swoje ręce i postanowiłam się rozwijać.
W dodatku faktycznie samo bycie magistrem nic już dzisiaj nie znaczy, za dużo ich/nas jest. Kiedyś było inaczej, trudniej (z tego co mi mama opowiadała chociażby o starej maturze, która była bardzo trudna, a to co jest teraz to już w ogóle .... -dobrze, że w nowej formule MATURA 2015 się coś zmieni i pozbędą się tych bezmyślnych prezentacji z języka polskiego na ustnym).
Jaki wniosek zatem?:
można studiować, co się chce, oby było to przemyślane, a zdobytą wiedzę trzeba umieć po prostu dopasować do własnych planów, życia, umiejętności
__________________
www.arla.edu.pl
Arlett_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 20:47   #32
adelb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Sens studiowania zależy tylko od kierunku i niestety, kierunki humanistyczne nie należą do tych, które studiować warto. Tak naprawdę nie będziesz uprzywilejowana w poszukiwaniach pracy, a na rynku pracy pojawisz się pięć lat za późno. Tutaj jest napisane, na jakie zarobki można liczyć po skończeniu poszczególnych uczelni: xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-08 o 09:21 Powód: link
adelb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 21:05   #33
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

bzdury, bzdury, bzdury
nie wiem kto to pisał, ale na pewno nie osoba mająca pojęcie o obecnym rynku pracy
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 22:27   #34
Neftida
Przyczajenie
 
Avatar Neftida
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Jeśli odpowiadają Ci tego typu studia i wiążesz z tym swoją przyszłość, zawsze warto spróbować. Musisz mieć jednak na uwadze rynek pracy w Polsce. Może się okazać, że po takich studiach nie znajdziesz pracy. Są plusy i minusy. Jeśli będziesz dobra w tym co robisz, będzie to Twoją pasją to na pewno się uda coś osiągnąć. Dobrze mieć jest jakąś opcje awaryjną, jeśli masz wątpliwości. "Przezorny zawsze ubezpieczony".

Życzę powodzenia!

PS: W wybieraniu studiów kieruj się swoimi zainteresowaniami. Idź na studia, które będą dawały Ci satysfakcję z tego co robisz
__________________
,,Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? – Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. " - George Bernard Shaw
Neftida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 19:34   #35
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez adelb Pokaż wiadomość
Sens studiowania zależy tylko od kierunku i niestety, kierunki humanistyczne nie należą do tych, które studiować warto. Tak naprawdę nie będziesz uprzywilejowana w poszukiwaniach pracy, a na rynku pracy pojawisz się pięć lat za późno. Tutaj jest napisane, na jakie zarobki można liczyć po skończeniu poszczególnych uczelni: http://sens-studiowania.blogspot.com...udiowania.html
Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
bzdury, bzdury, bzdury
nie wiem kto to pisał, ale na pewno nie osoba mająca pojęcie o obecnym rynku pracy
Odniosę się tylko do podanych badań Sedlak&Sedlak, które widzę coraz częściej są cytowane, szkoda tylko, że w tak wyrywkowy sposób, bo ogólnie są to ciekawe zestawienia.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 20:34:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.