Studia w Anglii 2014/15 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-01, 09:27   #721
blackberry_
Przyczajenie
 
Avatar blackberry_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
ferltoun Czemu odrzucili Cię na City Uni?
Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Dlaczego, jeżeli mogę spytać?
idę na dziennikarstwo więc z tych bardziej wymagających uniwersytetów ( Westminster, City) miałam mieć rozmowy, City poszło na pierwszy ogień, nie wiedziałam czego się spodziewać. pytania na tematy ogólne, ale i tak się stresowałam, pomimo tego że pani z którą rozmawiałam miła, bo rozpraszało mnie jej 'aha, aha' powtarzane podczas tego co ja mówiłam, do tego było widać, że ma napisane pytania i trzyma się tej listy.
Rozmowa z Westem była przyjemniejsza, może dlatego, że wiedziałam czego się spodziewać pan odnosił się do tego co mówiłam, to była bardziej dyskusja niż odpowiadanie na pytania.

do tego zrobiłam parę głupich błędów gramatycznych (niedodawanie s-ki przy 3cich osobach itp), od razu się poprawiałam, ale obstawiam, że takie błędy w dużej mierze przyczyniły się do odmowy a szkoda, bo po dniach otwartych City zrobił na mnie super wrażenie, ale mówi się trudno
blackberry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 10:30   #722
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez blackberry_ Pokaż wiadomość
idę na dziennikarstwo więc z tych bardziej wymagających uniwersytetów ( Westminster, City) miałam mieć rozmowy, City poszło na pierwszy ogień, nie wiedziałam czego się spodziewać. pytania na tematy ogólne, ale i tak się stresowałam, pomimo tego że pani z którą rozmawiałam miła, bo rozpraszało mnie jej 'aha, aha' powtarzane podczas tego co ja mówiłam, do tego było widać, że ma napisane pytania i trzyma się tej listy.
Rozmowa z Westem była przyjemniejsza, może dlatego, że wiedziałam czego się spodziewać pan odnosił się do tego co mówiłam, to była bardziej dyskusja niż odpowiadanie na pytania.

do tego zrobiłam parę głupich błędów gramatycznych (niedodawanie s-ki przy 3cich osobach itp), od razu się poprawiałam, ale obstawiam, że takie błędy w dużej mierze przyczyniły się do odmowy a szkoda, bo po dniach otwartych City zrobił na mnie super wrażenie, ale mówi się trudno

Masakra, już chyba wolałabym rozmawiać z kimś twarzą w twarz niż przez telefon Stres by mnie zjadał czy tak czy tak, ale chyba byłoby łatwiej. A w końcu dostałaś się na Westminster czy gdzieś indziej?
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 11:13   #723
blackberry_
Przyczajenie
 
Avatar blackberry_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

właśnie ja też! strasznie nie lubię rozmów przez telefon, ale jak trzeba to trzeba. na pozostałe uni się dostałam, west jest pierwszym wyborem, drugim roehampton. na roe się na pewno dostałam, czekam na odpowiedź od westa- nie spełniłam wymogów więc w zależności od wyników a-levels mnie przyjmą lub nie. a Ty już wiesz, na jakie uni i na jakie kierunki będziesz aplikować?
blackberry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 11:45   #724
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez blackberry_ Pokaż wiadomość
właśnie ja też! strasznie nie lubię rozmów przez telefon, ale jak trzeba to trzeba. na pozostałe uni się dostałam, west jest pierwszym wyborem, drugim roehampton. na roe się na pewno dostałam, czekam na odpowiedź od westa- nie spełniłam wymogów więc w zależności od wyników a-levels mnie przyjmą lub nie. a Ty już wiesz, na jakie uni i na jakie kierunki będziesz aplikować?
W takim razie gratulacje, i do zobaczenia w Londynie za rok

Jak już pisałam, baaardzo mi się spodobał kierunek na SOAS prowadzony we współpracy z King's, to geografia i któryś z języków z oferty SOAS. Na UCL podobał mi się kierunek Russian with an East European Language, ale obie te uczelnie oferują studia tylko full time, co niestety nie wchodzi w grę bo wydaje mi się że sama się nie utrzymam Podoba mi się na Birkbeck geografia albo Japanese with Management, ale jeszcze nie jestem pewna.
Dziękuję pięknie za książkę
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 13:33   #725
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
W takim razie gratulacje, i do zobaczenia w Londynie za rok

Jak już pisałam, baaardzo mi się spodobał kierunek na SOAS prowadzony we współpracy z King's, to geografia i któryś z języków z oferty SOAS. Na UCL podobał mi się kierunek Russian with an East European Language, ale obie te uczelnie oferują studia tylko full time, co niestety nie wchodzi w grę bo wydaje mi się że sama się nie utrzymam Podoba mi się na Birkbeck geografia albo Japanese with Management, ale jeszcze nie jestem pewna.
Dziękuję pięknie za książkę
Podobno w londynie bardzo ciężko się utrzymać samemu, a nawet jest to niemożliwe jeśli się studiuje full time, o tym wspominała Marta z bloga martawestminster o ile się nie mylę, ale podobno poza londynem utrzymanie się samemu jest możliwe, dlatego może warto rozważyć inne opcje oprócz tego? Ja na początku też myślałam o Londku (jak chyba wszyscy ), ale ostatecznie mój wybór padł na Swansea właśnie z tych względów powyżej. Masz jeszcze dużo czasu do zastanowienia
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 14:22   #726
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
ferltoun dzięki, właśnie przyglądałam się tym książkom i formuła testu to dla mnie na razie okropieństwo, kiedyś przygotowywałam się do CAE i wyglądało to bardziej przyjaźnie
jeśli chodzi o CAE to miałam kurs pod kątem tego egzaminu, chociaż go nie zdawałam ale jednak nie nastawiałabym się na to, że zgodzą się na CAE zamiast IELTSa (oczywiście niektóre uniwersytety na pewno na to przystają, chociaż słyszałam że zazwyczaj wymagają z niego A... bo CAE sprawdza inne umiejętnosci niż IELTS) najlepiej pisać maile do uniwersytetu i pytać!
__________________
Count not, waste not the years on the clock
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 14:47   #727
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Na stronach uni są często zamienniki jakie można zdać, ja zdawałam PTE General level 4 i dosyć proste było, podobny do matury rozsz.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 19:20   #728
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Podobno w londynie bardzo ciężko się utrzymać samemu, a nawet jest to niemożliwe jeśli się studiuje full time
Niestety, wiem Dlatego nastawiłam się tylko na studia part-time. A w Londynie jestem zakochana po uszy, i jeśli miałabym jechać gdzieś do UK, to tylko tam Zresztą szukałam kursów w innych miastach i nie było tam nic co tak bardzo chciałabym studiować


Już podjęłam decyzję że zdaję IELTSa, nawet się zaczęłam uczyć aż chce mi się do szkoły wracać, żeby szybciej rozpocząć tę aplikację i wszystko!
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 19:58   #729
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Co do utrzymywania Sie, mieszkam pod Londynem, ceny porównywalne do okolic Wembley itd. Płace za pokój 350 miesięcznie, ale nie kazdy byłby w stanie tu mieszkać, kradną i w ogole, ogółem trzeba liczyć ok 400 funtów za pokój, plus jedzenie 100 i kolejne 50-100 jeżeli transport publiczny. Miesięcznie pracując ok 2 dni w tygodniu ( np. Weekendy) po dajmy na to 9 godzin za ok 6 funtów (czyli popularna minimalna) zarabia sie ok 450 funtów... Wniosek - za tyle sie nie da. Ale da sie dorobić sporo i np. Samemu sobie opłacać pokój. Dlatego ja ten rok oszczędzam zeby w przyszłym iść na studia juz z oszczędnościami, jak sie nie uda to jeszcze kolejny rok pracy ;D


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 21:49   #730
Lukasz Smart Prospects
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Podobno w londynie bardzo ciężko się utrzymać samemu, a nawet jest to niemożliwe jeśli się studiuje full time, o tym wspominała Marta z bloga martawestminster o ile się nie mylę, ale podobno poza londynem utrzymanie się samemu jest możliwe, dlatego może warto rozważyć inne opcje oprócz tego? Ja na początku też myślałam o Londku (jak chyba wszyscy ), ale ostatecznie mój wybór padł na Swansea właśnie z tych względów powyżej. Masz jeszcze dużo czasu do zastanowienia
Zgadza się, Londyn nie jest łatwym miastem do utrzymania się. Pamiętajcie jednak, że studia full time w Anglii to nie jest jak w Polsce po 40 h. Będziecie mieć na początku trochę ponad 20. Będzie więc okazja na zdobycie part time job, ale raczej ciężko będzie się z tego utrzymać w pełni (jednak nie jest to niemożliwe). Jak już warto wynająć sobie pokój w domku studenckim na przedmieściach, ceny są tam dużo niższe. Lepszą alternatywą może być jednak rzeczywiście inne miasto. Ja sam studiowałem w Bradford i polecam tą uczelnię. Jest bardzo dobra, a w dodatku miasto jest jednym z najtańszych miejsc w Anglii

http://www.bradford.ac.uk/external/

Łukasz

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o CAE to miałam kurs pod kątem tego egzaminu, chociaż go nie zdawałam ale jednak nie nastawiałabym się na to, że zgodzą się na CAE zamiast IELTSa (oczywiście niektóre uniwersytety na pewno na to przystają, chociaż słyszałam że zazwyczaj wymagają z niego A... bo CAE sprawdza inne umiejętnosci niż IELTS) najlepiej pisać maile do uniwersytetu i pytać!
Najpowszechiej akceptowanymi certyfikatami są IELTS i TEOFL. Kolejny jest właśnie CAE lub inny z Cambridge. Uczelnie mają tutaj dużą dowolność i korzystają z niej więc zdecydowanie najlepszym wyborem jest po prostu bezpośredni kontakt

Łukasz
Lukasz Smart Prospects jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 22:09   #731
karolinaldn
Przyczajenie
 
Avatar karolinaldn
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 11
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cześć wszystkim!
Dopiero teraz dołączam do tego wątku, ale również rozpoczynam w tym roku studia w Anglii - będę studiowała na UCL w Londynie. Udało mi się uporać z pożyczką, został mi też przydzielony akademik, a do Londynu wybieram się pewnie na kilka dni przed rozpoczęciem zajęć. Może padła już gdzieś ta propozycja, ale ja chętnie spotkałabym się na miejscu z innymi studiującymi/mieszkającymi w tych rejonach. Myślę, że fajnie byłoby wymienić doświadczenia
karolinaldn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 01:15   #732
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

A ja mam pytanie z innej beczki: czy wiecie może, dlaczego koszt czesnego zwiększa się z roku na rok?
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 07:44   #733
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Mick Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie z innej beczki: czy wiecie może, dlaczego koszt czesnego zwiększa się z roku na rok?

Naprawdę? Ja nic o tym nie wiedziałam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 09:21   #734
AnnaXO
Raczkowanie
 
Avatar AnnaXO
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 57
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
pewnie że tak, witamy!
na jaki uniwerek się wybierasz i jaki kierunek?



Birkbeck, University of London, kierunek Spanish and Management. Co Wy będziecie studiowac?

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
Gratuluję!

Ja marzę o SOASie (a właściwie to jednym kierunku prowadzonym we współpracy z King's) albo o UCL, ale to takie trochę marzenia ściętej głowy, bo poziom bardzo wysoki a obie uczelnie nie oferują nauki part-time.. za to podoba mi się Birkbeck
chodź do Birkbeck ja zaczynam w tym roku
AnnaXO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 09:30   #735
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Hej, gratuluje wszystkim Tez dostalam sie na swoj uni, 22 sierpnia lecimy z facetem do Londynu. Teraz ogarniamy takie sprawy typu lekarze I jak Was czytam, to dochodze do wniosku, ze bedzie masakra z pakowaniem. Ciezko mi sie rozstac z moimi rzeczami
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:04   #736
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Naprawdę? Ja nic o tym nie wiedziałam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Obserwuję brytyjskie uczelnie od dwóch lat i koszty rosną, do tego na stronach o finansowaniu można znaleźć informacje takie jak "you should expect and budget for fees increasing on an annual basis" czy "Students on programmes of study of more than one year should be aware that tuition fees increase every year. This annual increase should be taken into account when you are applying for a programme." - czyli z góry wiedzą o podwyżkach, jednak nie wiem, czemu tak się dzieje...
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 22:47   #737
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

To niefajnie ja właśnie dziś zalogowałam się na students finance i zobaczyłam że pożyczka otrzymana uff


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 22:50   #738
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
To niefajnie ja właśnie dziś zalogowałam się na students finance i zobaczyłam że pożyczka otrzymana uff


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Widać to na głownej? Czy trzeba kliknac jeszcze w jakas sekcje? Bo u mnie na razie brak informacji.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 22:53   #739
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;47587003]Widać to na głownej? Czy trzeba kliknac jeszcze w jakas sekcje? Bo u mnie na razie brak informacji.[/QUOTE]


Wejdź w korespondencję, tam masz skany wszystkich listów do Ciebie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 22:56   #740
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Dzieki Ja mam tam na razie tylko z tym Customer Reference Number i drugie pismo, ze oszacowali wielkosc pozyczki. Ale teraz pomyslalam, ze przeciez ja jeszcze nie potwierdzilam, ze chce studiowac na tym i tym uniwerku i to dlatego? Dopiero jak sie potwierdzi miejsce na uni, to juz na 100% ma sie pozyczke?
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 22:59   #741
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;47587058]Dzieki Ja mam tam na razie tylko z tym Customer Reference Number i drugie pismo, ze oszacowali wielkosc pozyczki. Ale teraz pomyslalam, ze przeciez ja jeszcze nie potwierdzilam, ze chce studiowac na tym i tym uniwerku i to dlatego? Dopiero jak sie potwierdzi miejsce na uni, to juz na 100% ma sie pozyczke?[/QUOTE]


Co do tego to nie wiem, nie chcę wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się ze to nie od tego zależy, bo przecież uczelnia i tak dostaje pieniądze jak rozpoczniesz naukę


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 23:03   #742
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Co do tego to nie wiem, nie chcę wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się ze to nie od tego zależy, bo przecież uczelnia i tak dostaje pieniądze jak rozpoczniesz naukę


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No wlasnie... Fakt, ze ja jakos 3 dni temu dostalam oferte od mojego uni (bo jakies pare dni temu wyslalam im dopiero wyniki egzaminow)... Nie wiem, moze dlatego jeszcze nic nie mam. No nie wiem, poczekam.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 23:13   #743
liteerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 31
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Ja dostałam dzisiaj rano. Potwierdzenie przyjęcia na psychologię w Aberdeen. Ktoś tam się wybiera i może współlokatorki szuka?
liteerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 23:55   #744
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez AnnaXO Pokaż wiadomość


Birkbeck, University of London, kierunek Spanish and Management. Co Wy będziecie studiowac?

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------



chodź do Birkbeck ja zaczynam w tym roku
Ooo super, już możesz się przygotować na moją lawinę pytań w niedalekiej przyszłości Będziesz studiować part time czy full time?


Wszystkim gratuluję dostania się na wybrane kierunki
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 07:52   #745
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Studia w Anglii 2014/15

Jak zamierzacie się w Anglii utrzymać? Ja mam burzliwy okres z tż, a co będzie w ciagu trzech lat to nie wiem. Miałam mieszkać z nim, ale chyba już nie chcę


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:04   #746
Don_Gone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
X
Ja będę dostawać pieniądze od rodziców, sam też trochę zamierzam pracować, ale tak, żeby moje studia na tym nie ucierpiały. W końcu idę tam, żeby studiować, a nie pracować.
Nie chcę Cię martwić, ale pewnie wiesz, że będzie Ci ciężko utrzymać się tylko ze swojej pracy. :/
Don_Gone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:11   #747
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Jak zamierzacie się w Anglii utrzymać? Ja mam burzliwy okres z tż, a co będzie w ciagu trzech lat to nie wiem. Miałam mieszkać z nim, ale chyba już nie chcę


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
właśnie też się nad tym dziś zastanawiałam.. i spojrzałam na maitenance loan, i wyczytałam "You must be a full-time English student. Part-time and EU students can’t apply."
Ewentualnie można na danej uczelni sprawdzać, ale od państwa nie ma co liczyć na pożyczkę inną niż tuition loan?
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:19   #748
Don_Gone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
X
Niestety, ale jedynym sposobem, abyś kwalifikowała się na maintenance loan jest uzyskanie statusu migrant worker przed 1. września. Tak zostało to określone w oficjalnych dokumentach. Możesz poczytać o tym więcej w internecie.
Don_Gone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:47   #749
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Jak zamierzacie się w Anglii utrzymać? Ja mam burzliwy okres z tż, a co będzie w ciagu trzech lat to nie wiem. Miałam mieszkać z nim, ale chyba już nie chcę


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ojej, no to wspolczuje :/ A jakie sa u Ciebie koszta utrzymania? W Londku wysokie, wiec chcac nie chcac, czesciowo chyba bede polegac na facecie. I bede dostawac od rodzicow 250-300 funtow miesiecznie. Dlugo jestescie razem? To Wasz pierwszy burzliwy okres?
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 13:48   #750
AnnaXO
Raczkowanie
 
Avatar AnnaXO
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 57
Dot.: Studia w Anglii 2014/15

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
Ooo super, już możesz się przygotować na moją lawinę pytań w niedalekiej przyszłości Będziesz studiować part time czy full time?
Part time z tym, że w pierwszym roku będę miec 3 wieczory tygodniowo, więc podobnie do full time.

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Jak zamierzacie się w Anglii utrzymać? Ja mam burzliwy okres z tż, a co będzie w ciagu trzech lat to nie wiem. Miałam mieszkać z nim, ale chyba już nie chcę


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Przeprowadzam się do Londynu z chłopakiem, on dobrze zarabia plus ja będę pracowac part time więc będzie ok
AnnaXO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-16 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.