zęby nierównej długości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-17, 20:10   #1
ewela1692
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23

zęby nierównej długości


mam do was pytanie. czy nie wiecie co można zrobic ze zębami nierównej długości? noszę aparat ruchomy, bo miałam krzywe jedynki, one mi się już naprostowały, jednak jedna jest trochę dłuższa od drugiej. za tydzień mam wizytę kontrolną u ortodonty. nie wiecie co z tymi zębami da się zrobic,żeby były równej długości? pozdrawiam.
ewela1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 08:49   #2
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: zęby nierównej długości

to pytanie powinnas zadać chyba Swojemu ortodoncie
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 13:48   #3
ewela1692
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: zęby nierównej długości

ale ja chciałam się spytac Wam, czy którąś z Was spotkało coś podobnego.
ewela1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 13:05   #4
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: zęby nierównej długości

mam ten sam problem, moje jedynki wygladaja jak zywcem wyjete z looney tunes od krolika bugsa nie mam pojecia co z tym fantem mozna zrobic... na domiar zlego sa one wsytajace... wogole ich dlugosc nie pasuje ani do pozostalych zebow ani do wygladu moich ust
planuje w tym lub najdalej w przyszlym roku zalozyc staly aparat, tylko najpierw chce wyleczyc zabki... i wlasnie nie wiem co z tymi jedynkami zrobic pozniej... da sie to jakos spilowac, zeby za bardzo nie naruszyc szkliwa? a specjalnie nie chce isc na wizyte do ortodonty zeby sie zapytac, bo to jest juz konsultacja i wyjde z kieszenia o 30 zl chudsza a rejestracja do ortodontow w przychodniach.... uch... wogole przychodnie odpadaja, mam zle doswiadczenia
powielam pytanie kolezanki, czy ktos mial taki problem?
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 18:10   #5
Muffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Muffi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 543
Dot.: zęby nierównej długości

Dołączam się do pytania Ankalime !
__________________
najważniejsze jest podejście, a dzisiaj mam złe.
Muffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:10   #6
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: zęby nierównej długości

Ja miałam taki problem, ale rozwiazał go aparat stały. I nie była to wina do końca długosci zębów ( jedynek) tylko ustawienia pod różnym kątem, co dawało takie wrazenie.
Po 3 miesiącach noszenia aparatu stałego i różnych kombinacji z dodatkowym drucikiem, jedynki pozostały jednakowej długości
__________________
Aparat kryształowy górny łuk od 02.12.2006 r
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 18:29   #7
ewela1692
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: zęby nierównej długości

ja mam taki problem, że mam poprostu jednego dłuższego. z mojej oorientacji wynika, iż w grę wchodzi tylko jakieś spiłowanie. a czy takie coś w moim przypadku będzie możliwe? jak można to robic i wogóle jak to sie robi? ja mam dopiero 16 lat i nie wiem czy byłoby to możliwe
ewela1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-02, 19:56   #8
ewela1692
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: zęby nierównej długości

pomoże mi ktoś? przez to czuję się gorsza, brzydsza, mam niską samoocenę. jestem po prostu załamana
ewela1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 19:20   #9
Ella2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: zęby nierównej długości

Ja zlikwidowalam ostatnio diasteme poprzez wypelnienie jej takim materiałem z jakiego wykonuje sie dobre blomby i efekt jest superrrrr! ale przez to moje i tak już krótkie dwójki stal;y sie teraz optycznie jeszcze bardziej krótsze, ale moja pani stomatolog powiedziała, że nie ma problemu, gdyż tym samym materiałem może mi ona wydlużyć te dwójki i po problemie a efekt bedzie super. wiec nie martw sie ewela ale szukaj dobrego stomatologa, który dobry jest w takim wypelnianiu, bo też nie każdy sie na to decyduje zachwalając licówki tylko poto by na nas zarobić. moja pani stomatolog jest z krakowa. jeżeli chcesz prześle ci na nią namiary. za diasteme dałam 180 zl. za wydlużenie obu dwójek myśle że to będzie w granicach 250-350 zl. pozdrawiam.ela
Ella2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 19:29   #10
99GirlOoo99
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zach-pomorskie
Wiadomości: 812
Dot.: zęby nierównej długości

chcialam sie zapytac czy ktoras z was moze nosi aparat lub wie czy dlugo czasu trzeba czekac na efekty, a i czy jest mozliwe zeby zalozyc ten aparat po drugiej stronie zebow tzn od tylu zeby byl on niewidoczny ? chcialabym zalozyc sobie taki aparat bo moj jedny zab jest krzywy co mi przeszkadza i wyglada brzydko i jesli ktos wie jaki jest koszt aparatu mniej wiecej to tez prosilabym o napisanie,
99GirlOoo99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 13:54   #11
redlips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102
Dot.: zęby nierównej długości

Cytat:
Napisane przez 99GirlOoo99 Pokaż wiadomość
chcialam sie zapytac czy ktoras z was moze nosi aparat lub wie czy dlugo czasu trzeba czekac na efekty, a i czy jest mozliwe zeby zalozyc ten aparat po drugiej stronie zebow tzn od tylu zeby byl on niewidoczny ? chcialabym zalozyc sobie taki aparat bo moj jedny zab jest krzywy co mi przeszkadza i wyglada brzydko i jesli ktos wie jaki jest koszt aparatu mniej wiecej to tez prosilabym o napisanie,
Mi na dole się już całkowicie wyprostowały, tylko mam małą przerwę, po wyrwaniu. prostowały mi się ok. 1,5 miesiąca ;] na górę jeszcze sie prostują, miałam zęby tam wyrywane i jeszcze sie dziury przesuwają. Ale jestem zadowolona z efektów. Moje zeby też są nierównej wielkości szczególnie jedynki- są duże, a przedtrzonowce bardziej małe.. Nie wiem czy temu ma służyć tzw. wyciąg( białe gumeczki zakładające się od dołu do góry), ale po aparacie na pewno będą równej wielkości ;] Moja kumpela miała tydzień temu zdjęty aparat i muszę przyznać wygląda super, miała bardzo wykrzywione teraz nikt wzroku nie może od niej oderwać x] Też miała nierównej długości, teraz ma już wszystko idealnie- na jednej lini. Bez aparatu nie da rady by zęby były równej długości.

Aparat metalowy(z kolorowymi gumkami) kosztuje ok. 1,5 tys. czy trochę mniej na jedną szczękę. Przezroczysty jest drogi, nie pamiętam dokładnie ceny, ale z bliska brzydko wygląda, z daleka ładnie. Ruchomy coś ok. tysiąca, ale lepszy i szybsze efekty przynosi metalowy. Od druiej strony jest niestety niemożliwe.. Ale chyba jakbym miała wybierać wziełabym metalowy od zewnątrz



redlips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 13:50   #12
ewela1692
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: zęby nierównej długości

ja jestem z wielkopolski z okolic poznania więc nie ma szans na kraków. ja noszę aparat ruchomy od października i noszę go cały czas i wada mi się wyleczyła. tylko mam mały problem, a raczej duzy- gdy zdejmę aparat na jakieś 7 godz to mam wrażenie i tak się dzieje, ze jeden ząb który się naprostował, z powrotem się wysuwa. co to może byc? czy to dlatego że wada mi się tak szybko skorygowała i za mało nosiłam jeszcze ten aparat?proszę o pomoc
ewela1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 17:00   #13
redlips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102
Dot.: zęby nierównej długości

Może tylko Ci się tak wydaje? Napisałaś przecież że masz takie wrażenie, a nie to że jesteś tego pewna. Powinnaś się skonsultować z ortodontą, on ci lepiej doradzi A ile czasu nosisz ten aparat ruchomy? Powinnaś całą noc, i 2, 3 godziny czy więcej w dzień. Ja gdy miałam coś ok. 8 lat tak nosić musiałam.

redlips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 15:56   #14
ewela1692
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: zęby nierównej długości

on mi się wysuwa. noszę go od 5 miesięcy i noszę cały dzień i noc i zdejmuję tylko do jedzenia. wada mi się skorygowała ale ja się boję że jak skończę go nosic to mi się wada wróci. a wtedy koniec
ewela1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 16:24   #15
kingkong
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 831
Dot.: zęby nierównej długości

czasem tak bywa że wada wraca, nawet po korekcie aparatem stałym. Ale myśle że wszystkie pytania w tym wątku lepiej kierować do ortodontów. Jak pisała Oleńka u niej nie była to inna długość zębów tylko inny kąt nachylenia. Bez wiedzy ortodonty, który Cię prowadzi nie powinnaś nic robić z jedynkami. pozdr
kingkong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 16:37   #16
ewela1692
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: zęby nierównej długości

na ostatniej wizycie tj. miesiąc temu ortodontka mi mówiła ze tego zęba dłuższego będziemy skracac. a nie wiem teraz czy już na następnej wizycie tj. za miesiąc czy na koniec leczenia. a wy jak myślicie? można to zrobic teraz czy na koniec noszenia aparatu?
ewela1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 20:53   #17
spineczkabdg
Raczkowanie
 
Avatar spineczkabdg
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 34
Dot.: zęby nierównej długości

Zęby zostaną skrócone na koniec leczenia...

U mnie w czasie noszenia aparatu dwa zeby zostały wydłuzone, że tak to nazwe wyrównane do długości reszty. Niestety po sciagnieciu aparatu ząbki sie ponownie skróciły... niestety.
Rozmawiałam z orto: zostaną one wydłuzone poprzez "doklejenie" jakiegos materiału (tym sie zajmie dentysta) .. nie wiem jak to fachowo nazwać

Ogolnie mi to tak nie przeszkadza, miałam fatalna wadę ... i teraz jak patrze na to ze jeden ząb jest dłuzszy od drugiego, to sobie myślę, że to igła w stogu siana w porównaniu z tym co było ponad 2, 5 roku temu
spineczkabdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.