Klub Pijaczek Żelatyny - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-27, 17:49   #61
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35525738]Ehh Wiedziałam, że tak będzie
Wegetarianizm - niespożywanie produktów, przy produkcji których zostało zabite zwierzę.
Weganizm - niespożywanie produktów, przy produkcji których zostało w jakikolwiek sposób wykorzystane zwierzę.

Wegetarianizm wyklucza spożywanie żelatyny, bo robi się ją z chrząstek i kości zwierzęcych, a te części ciała jak wiadomo pozyskuje się pośmiertnie.[/QUOTE]
Otóż to. Z tego powodu wegetarianie nie jedzą np. jogurtów z zawartością żelatyny.

Moje zdanie jest takie jak Lisbeth - żelatyna nie będzie niczym innym jak dodatkowym źródłem aminokwasów w diecie. Zawsze można jednak liczyć na efekt placebo, w końcu wiara czyni cuda i jest to zjawisko potwierdzone badaniami.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 18:15   #62
Caroline McGlynn
Przyczajenie
 
Avatar Caroline McGlynn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 9
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

hah, więc jednak nie piję. A przede mną stoi herbata z pokrzywy z dodatkiem właśnie żelatyny . Wypiję ją i koniec. W herbacie prawie jej nie czuć, ale mimo tego jakoś mnie obrzydza.. ;D. Pomyślę nad drożdżami
Caroline McGlynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 18:39   #63
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Ja także się dołączę, mam nadzieję że nie będę po tym miała takich problemów z żołądkiem jak po drożdżach

I tak się tylko zapytam, dodajemy żelatynę do wrzątku i DOPIERO wtedy dodajemy do czegoś (np jogurtu)? Dwie łyżeczki żelatyny wsypane do 50 ml wrzątku wystarczy?
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 21:29   #64
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

jakoś mnie ta żelatyna nie przekonuje jeśli zadziała, to jako placebo
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 01:57   #65
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
jakoś mnie ta żelatyna nie przekonuje jeśli zadziała, to jako placebo
mnie też nie, ale w sumie można spróbować
ps. kliknięte
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 10:56   #66
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez minthairr Pokaż wiadomość
mnie też nie, ale w sumie można spróbować
ps. kliknięte
można, można... i warto wierzyć, że działa - siła sugestii jest ogromna ostatnio czytałam jak dziewczyna się chwaliła, że jej przez jedną noc włosy o "0,5cm albo i więcej urosły" nie możliwe, ale ona się cieszy

ps. dzięki
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 13:44   #67
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

[QUOTE=chudelatte;35558504]można, można... i warto wierzyć, że działa - siła sugestii jest ogromna ostatnio czytałam jak dziewczyna się chwaliła, że jej przez jedną noc włosy o "0,5cm albo i więcej urosły" nie możliwe, ale ona się cieszy

Haha, to tylko pozazdrościć
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 14:06   #68
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Ja i TŻ pijemy i zamierzamy przez trzy miechy. Moja mama miała zalecaną kurację żelatyną na kolana i mówiła mi kiedyś, że chyba jej włosy mniej wypadają od tego, a nie spodziewała się takich efektów, więc efekt placebo wykluczam. Z racji faktu, że po prostu dosypuję sobie dwie łyżki do herbaty i ani nie czuję zmiany smaku ani właściwie nie jest to żadna fatyga, to zamierzam pić. Na kimś te doświadczenia trzeba robić, nie?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 16:55   #69
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Imo picie żelatyny też nie ma sensu. Zjem kawalek mięcha, wyjdzie na to samo
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:14   #70
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Ja i TŻ pijemy i zamierzamy przez trzy miechy. Moja mama miała zalecaną kurację żelatyną na kolana i mówiła mi kiedyś, że chyba jej włosy mniej wypadają od tego, a nie spodziewała się takich efektów, więc efekt placebo wykluczam. Z racji faktu, że po prostu dosypuję sobie dwie łyżki do herbaty i ani nie czuję zmiany smaku ani właściwie nie jest to żadna fatyga, to zamierzam pić. Na kimś te doświadczenia trzeba robić, nie?
Racja, przecież nikt nikomu pić nie broni. Lekarze też zalecają wiele rzeczy, które nie mają prawa działać, a przynoszą efekt, właśnie na zasadzie placebo - np. wapno na alergie czy uczulenie. Wedle powiedzenia "mniej wiesz, dłużej żyjesz, lepiej śpisz" świadomość działania lub jego braku niekoniecznie jest dobra.
Zawsze powtarzam - każdy ma swój rozum i niech robi, na co ma ochotę, dopóki sobie albo innym nie wyrządza tym szkody.

A tak na marginesie to zastanawiam się, co niby w żelatynie ma powodować lepszy wzrost włosa.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 19:16   #71
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Racja, przecież nikt nikomu pić nie broni. Lekarze też zalecają wiele rzeczy, które nie mają prawa działać, a przynoszą efekt, właśnie na zasadzie placebo - np. wapno na alergie czy uczulenie. Wedle powiedzenia "mniej wiesz, dłużej żyjesz, lepiej śpisz" świadomość działania lub jego braku niekoniecznie jest dobra.
Zawsze powtarzam - każdy ma swój rozum i niech robi, na co ma ochotę, dopóki sobie albo innym nie wyrządza tym szkody.

A tak na marginesie to zastanawiam się, co niby w żelatynie ma powodować lepszy wzrost włosa.
No jasne, tym bardziej, że nie jest to dla mnie trudne.

Za to trudno jest mi zrozumieć (ale w pewnym sensie podziwiam) dziewczyny, które nienawidzą drożdży, a piją z zatkanym nosem nerwowo zagryzając banana. To jest dopiero siła woli. Żelatyna jak nie podziała na włosy to i tak na stawy mi się przyda, robię ostatnio bardzo męczące treningi i jakoś czuję w kolanach...
W każdym razie - dam znać co i jak
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 19:35   #72
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
No jasne, tym bardziej, że nie jest to dla mnie trudne.

Za to trudno jest mi zrozumieć (ale w pewnym sensie podziwiam) dziewczyny, które nienawidzą drożdży, a piją z zatkanym nosem nerwowo zagryzając banana. To jest dopiero siła woli. Żelatyna jak nie podziała na włosy to i tak na stawy mi się przyda, robię ostatnio bardzo męczące treningi i jakoś czuję w kolanach...
W każdym razie - dam znać co i jak
O tu się zgadzam. Takiego umartwiania się i picia na siłę też nie potrafię pojąć. Sama piłam i gdyby przechodziły mi z trudnością przez gardło to na pewno bym się nie zmuszała.
Daj znać koniecznie i powodzenia, bo kto tak naprawdę wie... A nóż widelec zdziała cuda.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 22:00   #73
Marie Madeleine
Zadomowienie
 
Avatar Marie Madeleine
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Znów Polska!
Wiadomości: 1 279
Send a message via Skype™ to Marie Madeleine
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Ja pije od kilku dni i łatwo9 wchodzi. Pociągnę z 3 miesiące jak ze wszystkim

Znalazłam posty o żelatynie więc podaję dalej
http://zapuszczanie-wlosow.blogspot....ucyk.html#more

http://anwena.blogspot.com/2012/07/a...-zelatyne.html



i jeszcze żelatyna nie przyjmowana wewnętrznie :

http://kosmetycznefanaberie.blogspot...-do-wosow.html


Mam nadzieję, że komuś się przyda. Nie zachęcam do picia bo sama nie wiem jak to działa. Przekonam się za 3 miesiące Znalazłam kilka godzin temu jeszcze z 3 posty, ale teraz nie mogę ich odszukać ;/
Marie Madeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 23:02   #74
shanteel15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

http://naturalnezapuszczanie.blogspo...wa-efekty.html tutaj dziewczyna pisze o efektach, piła przez miesiac
shanteel15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 23:53   #75
lily93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

również chcialabym sie do was przyłaczyć liczę na poprawe wygladu włosów i paznokci, zobaczymy moze sie uda zaczynam od jutra
__________________
proszę kliknij

lily93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 16:45   #76
Arachnes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 69
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Po 11 dniach picia żelatyny zauważyłam, że powoli poprawia się stan moich paznokci wiadomo nie jest to super widoczne, bo to dopiero 11 dni, ale już widzę, że są twardsze i mniej się łamią
Arachnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:05   #77
tirami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 31
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

A ja się również tego podejmę. Z włosami problemów nie mam, ale z paznokciami czy strzykaniem w stawach już tak. Wsypuję łyżkę żelatyny do porannej zielonej herbaty, rozpuszczam i piję. Dziś już 2. dzień kuracji
__________________
Czas zakończyć obgryzanie paznokci.
Czas zapuścić włosy i rozjaśnić.
Czas zwalczyć rogowacenie okołomieszkowe.
Czas zacząć zdrowy styl życia.


Zapuszczam włochale od lipca 2010
33cm - 3.08.2011
cel 60cm
Ograniczam siedzenie przy komputerze

START9h-8h-7h-6h-5h-4h->META2-3h
tirami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:53   #78
Marie Madeleine
Zadomowienie
 
Avatar Marie Madeleine
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Znów Polska!
Wiadomości: 1 279
Send a message via Skype™ to Marie Madeleine
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Ja także piję coś około 2 tygodni Jeszcze nie zauważyłam zmian, ale u mnie należy z tym czekać minimum miesiąc
Marie Madeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 09:52   #79
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Chciałam zacząć pić żelatyne bo słyszałam wiele dobre w związku z czym mam kilka pytań

* jak ją pić, jak rozpuszczać itd
* jak długo
* jaka żelatyna jest najlepsza.

Czy są tutaj może dziewczyny które już piły żelatyne?

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Jedyne informacje znalazłam na blogu www.http://anwena.blogspot.com

Czym jest żelatyna?


Spożywcza żelatyna to przede wszystkim świetne źródło białka, peptydów i aminokwasów (również egzogennych, ale nie wszystkich). Pozyskiwana jest w procesie hydrolizy kolagenu. O tym jak taki proces dokładnie wygląda i z czego konkretnie się go pozyskuje nie będę Wam pisała. Kto będzie ciekawy sam znajdzie chociaż osobom wrażliwym nie polecam – czasami pewnych rzeczy lepiej po prostu nie wiedzieć... Obecnie żelatynę produkuje się przede wszystkim z wieprzowiny (więc akurat choroba wściekłych krów nie wchodzi w grę).


Jakie ma właściwości?


O tym, że żelatyna fantastycznie wpływa na włosy używana w formie kuracji zewnętrznej już na blogu wspominałam. Jednak jej podstawowe działanie opiera się na kuracji wewnętrznej. Kolagen to podstawowe białko budujące tkankę łączną. Znajdziemy go w naszej skórze, włosach i paznokciach, ale także w chrząstkach stawowych. Lekarze bardzo często zalecają picie żelatyny po wypadkach i kontuzjach, bo sprawia ona, że rany szybciej się goją, kości zrastają, a kontuzje ustępują.


Kolagen odpowiada za elastyczność naszej skóry (i włosów). Jeśli w organizmie zaczyna go brakować pojawiają się zmarszczki, włosy stają się suche i łamliwe, a paznokcie słabe i kruche. Dostarczany regularnie organizmowi od wewnątrz ma szansę zatrzymać wypadanie włosów, wzmocnić je (oczywiście część, która dopiero wyrośnie), a także w dłuższej perspektywie zagęścić. Pozytywne efekty powinnyśmy zauważyć również na naszej skórze (stanie się bardziej napięta, elastyczna, a zmarszczki i rozstępy mniej widoczne) i paznokciach. Oczywiście wszystkie te zmiany nie pojawią się od razu. Najbardziej optymalnie byłoby taką kurację prowadzić przez trzy miesiące.


W jaki sposób ma wyglądać nasza kuracja?


Codziennie przez 3 miesiące będziemy piły po 2 łyżeczki żelatyny spożywczej. Co miesiąc wyślecie mi krótki raport o tym jakie efekty zauważyłyście. Po trzech miesiącach wszystkie wyniki zbiorę i opiszę w posumowaniu akacji (podobnym do tych drożdżowych).


Czy można łączyć żelatynę z innymi suplementami/kuracjami?


Pytałyście czy można pić żelatynę i równocześnie np. skrzypokrzywę czy drożdże. Jak najbardziej tak. Żelatyna to przede wszystkim białko i nie zawiera zbyt wielkich ilości witamin (jedynie nieznaczne ilości niacyny i B5), więc nie ma obawy, że skumulują nam się składniki.


Przepisy


Tak naprawdę nie ma znaczenia w jaki sposób będziecie przyrządzały żelatynę. Możemy dodać ją do jogurtu (wcześniej rozpuszczoną w ciepłej wodzie - dzięki temu lepiej się wchłania), mleka, herbaty czy soku. Wybrać gotową owocową galaretkę (uwaga na cukier!) albo tak jak ja planuje – zmiksować ją (również wcześniej rozpuszczoną) z owocami i zsiadłym mlekiem Jeśli będziecie miały jakieś inne ciekawe pomysły piszcie - na pewno wszystkim się przydadzą
__________________
START 1.05.2013

91....................... .......................91
65....................... .......................60
86....................... .......................90
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 20:59   #80
RUDY LIS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 20
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez Marie Madeleine Pokaż wiadomość
Faktycznie z pospiechu walnęłam gafę nie kolagen a keratynę Lepiej wyjaśnia to na swoim blogu Anwen więc tam warto poczytać.

Ja tego proszku ( żelatyny ) nie rozpuszczam w wodzie a wsypuję do jogurtu, czy ktoś się orientuje czy tak może być? Czy jednak wtedy się nie wchłonie?
nie no napęcznieje Ci w żołądku i tylko tyle
RUDY LIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:17   #81
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

zelatyna jest swietna, ale nie ta z torebki, ktora wiekszosc z was stosuje -.-
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 12:33   #82
Marie Madeleine
Zadomowienie
 
Avatar Marie Madeleine
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Znów Polska!
Wiadomości: 1 279
Send a message via Skype™ to Marie Madeleine
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
zelatyna jest swietna, ale nie ta z torebki, ktora wiekszosc z was stosuje -.-
A to jaka? Jakis suplement? Preparat? Napisz coś wiecej bo pewnie znajdzie sie kilka osób chetnych do wypróbowania.
Marie Madeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 15:36   #83
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez Marie Madeleine Pokaż wiadomość
A to jaka? Jakis suplement? Preparat? Napisz coś wiecej bo pewnie znajdzie sie kilka osób chetnych do wypróbowania.
moja siostra ma miec teraz operacje wiec jestem na czasie. zalecil jej picie zelatyny, ale powiedzial ze ta sklepowa to pic na wode i picie tego w takiej ilosci jak wy to robicie nic nie da bo nie zaspokaja pelnego zapotrzebowania, a wiadomo ze zeby wlosy czy paznokcie zaczely z tego korzystac najpierw organizm musi wziac cos dla siebie. dopiero nadmiar 'oddawany' jest wlosom.

lekarz zalecil gotowanie swinskiej nozki no i mama robi tala galarete. widze po siostrze ze to dziala. a i ona czuje sie lepiej moze odrocza operacje oby
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 20:07   #84
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

nadrobiłam wasze 3 strony i jestem w totalnej kropce widzę, ze niektóre z was zdecydowały się jednak spróbowiać więc moze i ja spróbuję jednak jako, ze nie jadam w ogóle mięsa i na samą myśl o "gotowanej świńskiej nóżce" czuje jak mi się zbiera na wymioty to pozostane przy żelatynie z proszku
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:11   #85
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
lekarz zalecil gotowanie swinskiej nozki no i mama robi tala galarete. widze po siostrze ze to dziala. a i ona czuje sie lepiej moze odrocza operacje oby
powiem wam, że zawsze, gdy zaczynam jeść więcej mięsa, poprawia mi się stan paznokci, może troche włosów...

a żelatynę mogłabym pić ze względu na stawy... chociąz...w sumie jest bez smaku, wiec można zaryzykować.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:24   #86
Daylily
Przyczajenie
 
Avatar Daylily
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Również się dołączę do wątku ;d pije żelatyne od 2 dni i mam zamiar przez 3 msc Ja zaparzam czarną herbatę, dodaję 2 łyzeczki żelatyny, mieszam do rozpuszczenia i czekam jak trochę przestygnie i piję taką powiedzmy letnią zobaczymy jakie bedą efekty, można spróbować tym bardziej że drożdży nie byłam w stanie przełknąć
Daylily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 15:59   #87
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

ale zaraz.. zelatyna jako mieszanina bialek i peptydow nie ulega koagulacji w temp powyzej 41*C?
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:13   #88
Marie Madeleine
Zadomowienie
 
Avatar Marie Madeleine
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Znów Polska!
Wiadomości: 1 279
Send a message via Skype™ to Marie Madeleine
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
ale zaraz.. zelatyna jako mieszanina bialek i peptydow nie ulega koagulacji w temp powyzej 41*C?
To mnie teraz zmartwiłaś , szukałam jakiś informacji , ale nie znalazłam. Fajnie by było gdyby ktoś znalazł odpowiedź. Niestety bez sensu jeśli ja piję to już miesiąc a nie będzie efektów tylko dlatego, że źle przygotowuje żelatynę.
Marie Madeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 17:39   #89
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

Cytat:
Napisane przez Marie Madeleine Pokaż wiadomość
To mnie teraz zmartwiłaś , szukałam jakiś informacji , ale nie znalazłam. Fajnie by było gdyby ktoś znalazł odpowiedź. Niestety bez sensu jeśli ja piję to już miesiąc a nie będzie efektów tylko dlatego, że źle przygotowuje żelatynę.
staram sie po prostu myslec logicznie tzn moze moj tok myslenia ma bledy, ale o takich rzeczach ucza w gimnazjum (koagulacja)
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 18:05   #90
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Klub Pijaczek Żelatyny

A cóż miałoby wynikać z tej koagulacji?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-28 10:28:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.