Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-19, 08:53   #1
aklalopetak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3

Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku


Cześć. Równo tydzień temu zaczął się u mnie problem natury intymnej, pieczenie, swędzenie, opuchnięcie warg sromowych, itd... Udałam się do lekarza no i usłyszałam to, czego się domyślałam :grzybiczne zapalenie pochwy. Lekarz przypisał mi Pimafucort (maść), Pimafucin(czopki), Flumycon(kapsułki doustne) i Lactovaginal. Zakończyłam antybiotyki i uznałam, chyba dosyć lekkomyślnie, że mogę powrócić do sexu. Jednakże spotkała mnie i mojego partnera bardzo niemiła niespodzianka. Poczułam ogromny ból, ja sobie go lokalizuje, gdzieś na końcu pochwy. Boli już od samego wejścia, ale gdzieś tak w połowie ból jest bardzo nieprzyjemny. Mój chłopak, czuje, że w środku jest dużo ciaśniej i jakiś ucisk bardziej od góry. Opuchnięcie? Chciałam się dowiedzieć, czy jest to spowodowane grzybicą? Czy któraś z Was może mi pomóc? Z góry dziękuję.
aklalopetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 12:09   #2
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez aklalopetak Pokaż wiadomość
Cześć. Równo tydzień temu zaczął się u mnie problem natury intymnej, pieczenie, swędzenie, opuchnięcie warg sromowych, itd... Udałam się do lekarza no i usłyszałam to, czego się domyślałam :grzybiczne zapalenie pochwy. Lekarz przypisał mi Pimafucort (maść), Pimafucin(czopki), Flumycon(kapsułki doustne) i Lactovaginal. Zakończyłam antybiotyki i uznałam, chyba dosyć lekkomyślnie, że mogę powrócić do sexu. Jednakże spotkała mnie i mojego partnera bardzo niemiła niespodzianka. Poczułam ogromny ból, ja sobie go lokalizuje, gdzieś na końcu pochwy. Boli już od samego wejścia, ale gdzieś tak w połowie ból jest bardzo nieprzyjemny. Mój chłopak, czuje, że w środku jest dużo ciaśniej i jakiś ucisk bardziej od góry. Opuchnięcie? Chciałam się dowiedzieć, czy jest to spowodowane grzybicą? Czy któraś z Was może mi pomóc? Z góry dziękuję.
możliwe, że jeszcze nie wszystko wróciło do normy. jak długo brałaś te antybiotyki? i czy Twój partner też się leczył? bo powinien.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 12:29   #3
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku

moze za wczesnie skonczylas kuracje. facet tez powinien sie przebadac by czegos nie zlapac. poczekaj jeszcze z tydzien a jak Ci nie przejdzie i nadal bedziesz czula bol to idz znow do lekarza
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:02   #4
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku

Albo nie wyleczyłaś się do końca, albo Twój partner też ma infekcję i znowu Cię zaraził. Potrzebna będzie wizyta u ginekologa.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:17   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;20099462]Albo nie wyleczyłaś się do końca, albo Twój partner też ma infekcję i znowu Cię zaraził. Potrzebna będzie wizyta u ginekologa.[/QUOTE]
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:57   #6
aklalopetak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez Rosaline Pokaż wiadomość
możliwe, że jeszcze nie wszystko wróciło do normy. jak długo brałaś te antybiotyki? i czy Twój partner też się leczył? bo powinien.
Antybiotyki aplikowałam sobie przez 3 dni. Mój chłopak też dostał Flumycon, ale tylko jedną tabletkę.
aklalopetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:59   #7
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez aklalopetak Pokaż wiadomość
Antybiotyki aplikowałam sobie przez 3 dni. Mój chłopak też dostał Flumycon, ale tylko jedną tabletkę.
Widać kuracja jednak nie była wystarczająca. Gdybyś się wyleczyła, nie czułabyś bólu. Zresztą, może leki w ogóle nie były dobrze dobrane? Często ginekolodzy wypisują je na chybił-trafił
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 16:29   #8
galax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku

również miałam infekcje pochwy, ale jak radziła mi moja ginekolog, po każdej kuracji powinnam brać globulki, które przywrócą naturalne pH pochwy. Prawidłowe pH stanowi barierę dla bakterii i grzybów. I ze stosunkami to warto poczekać i na początku zastosować jakieś, że tak to nazwę "poślizgi", chociażby Laktacyt
galax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 08:10   #9
aklalopetak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Nee do końca zrozumiały ból podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez galax Pokaż wiadomość
również miałam infekcje pochwy, ale jak radziła mi moja ginekolog, po każdej kuracji powinnam brać globulki, które przywrócą naturalne pH pochwy. Prawidłowe pH stanowi barierę dla bakterii i grzybów. I ze stosunkami to warto poczekać i na początku zastosować jakieś, że tak to nazwę "poślizgi", chociażby Laktacyt
Dostałam globulki Lactovaginal, wkładam je, ale mam właśnie okres i zastanawiam się w ilu procentach to działa... Co prawda krwawienie mam dosyć skąpe, ale obawiam się, że to "wypływa"... Troszeczkę mnie to wszytsko martwi. Już rozważałam zakup poślizgu i chyba jednak z tego skorzystam. Dzięki
aklalopetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.