Majowo-czerwcowe mamy 2011 :) - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-07, 19:51   #2071
JanuszAgnieszka
Wtajemniczenie
 
Avatar JanuszAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 130
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

dziewczyny powiedzcie mi, czy wyniki bety liczone sa od zaplodnienia czy od ostatniej miesiaczki? U mnie niby jest 3 tydzien, ale nie wiem, od ktorego momentu, bo jak juz kiedys pisalam, nie mialam miesiaczki od 21 lipca.
__________________
Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie usmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"



Teraz czekamy na Karolinkę - 27/40
JanuszAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 19:56   #2072
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Od razu podpytam - dziewczyny powiedzcie, jakie witaminy zażywacie? Ja póki co łykam tylko kwas foliowy, ale może jeszcze powinnam inne np. materna?? W necie są różne opinie, jedyni polecają folik plus dodatkowe witaminy.., inni twierdzą że nadmiar witamin w ciąży może przynieść odmienny skutek - sama nie wiem co myśleć Dodpytam lekarza na następnej wizycie jak to dokładnie jest, ale najpierw chętnie posłucham was!
Ja biorę kwas foliowy- Folik i MUMOMEGA (kwasy omega 3 i omega 6). podobno do 12 tyg to wystarczy, potem jakies inne witaminy pewnie.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Hej czytałam was od początku bo sama miałam nadzieję na malucha. I teraz potrzebuję wskazówki. Ostatnią miesiączkę miałam 30 sierpnia, zrobiłam 3 testy ciążowe i za każdym razem były dwie kreski, w tym oczywiście ta druga bardzo blada. Chciałam się zapisać do ginekologa i usłyszałam termin 25 listopada, Pani w rejestracji była nieubłagalna. Moja mamuśka próbowała w innym miejscu pociągnąć za znajomości i jej powiedzieli początek grudnia O_O Nie wiem teraz za bardzo co mam robić. Moja mama stwierdziła, że przecież i tak na razie nic nie zobaczę to mogę poczekać do tego listopada, no ale kurcze to już będzie prawie 3 miesiąc w ciąży i dopiero pierwsza wizyta?! Jakoś tego nie czuję.
Chciałabym chociaż jakiegoś potwierdzenia, że jestem w ciąży, nawet jeśli niczego nie zobaczę na usg. Jak wam się udało dopchać do lekarza?
Państwowo chodzisz, tak? To pewnie są właśnie takie terminy. Może jak ktoś zrezygnuje to niech zadzownią do Ciebie żebys weszła na to miejsce?Ja prywatnie chodze i termin można sobie zaklepać tak z 3 tyg na przód, ale przeważnie nawet szybciej.

A jak to jest z USG na nfz? Trzeba za nie dodatkowo płacić?
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi

Edytowane przez spice1985
Czas edycji: 2010-10-07 o 20:05
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 20:09   #2073
24kasia86
Wtajemniczenie
 
Avatar 24kasia86
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 817
Wyślij wiadomość przez ICQ do 24kasia86 GG do 24kasia86
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

spice1985 na nfz za usg sie nie placi, mi chodzilo o to ze moja gin nie robi usg i daje mi skierowanie, po czym tam dzwonie i babki mi chca ustalac odlegle terminy ( a do gin na nfz chodze co dwa tyg ). Wtedy zwykle panikuje i naskakuje na nie. Skierowanie mam od 29.09 a usg mam dopiero 20.10 ale wczesniej chcialy mnie umowic na polowe listopada, wiec i tak duzo zyskalam.
__________________
Codziennie uczysz mnie jak mam Cię kochać
04.05.2011r.
godz.21.42
Nikosia

24kasia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 20:14   #2074
asiak1981
Rozeznanie
 
Avatar asiak1981
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 966
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Ja też po wizycie, serduszko bije pięknie, przezierność ok (0,9 mm) więc jestem już spokojna. Dzidzia ma 47,4 mm, kończyny i żołądek w porządku. Załączam zdjęcie ze zdjęcia bo nie mam skanera, nie jest idealne bo te 3d tak śmiesznie wychodzą, ale i tak fajnie widać.
__________________
Kasia, ur. 22.11.2008 r.

Wojtuś, ur. 3.05.2011 r.

asiak1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 20:17   #2075
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
Ja też po wizycie, serduszko bije pięknie, przezierność ok (0,9 mm) więc jestem już spokojna. Dzidzia ma 47,4 mm, kończyny i żołądek w porządku. Załączam zdjęcie ze zdjęcia bo nie mam skanera, nie jest idealne bo te 3d tak śmiesznie wychodzą, ale i tak fajnie widać.
Super kochana to możesz odetchnąć z ulgą, dzidziulek sie zdrowo rozwija
Ciekawe czy dziewczynka czy chłopiec, próbowałam coś dostrzec koło pupy Ale nic nie widzę

A w ogóle to fajnie widać dzieciaczki na takim usg, już nie mogę doczekać się mojego
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 20:19   #2076
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
Ja też po wizycie, serduszko bije pięknie, przezierność ok (0,9 mm) więc jestem już spokojna. Dzidzia ma 47,4 mm, kończyny i żołądek w porządku. Załączam zdjęcie ze zdjęcia bo nie mam skanera, nie jest idealne bo te 3d tak śmiesznie wychodzą, ale i tak fajnie widać.
No super Gratuluje! W którym tyg jesteś?
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 20:23   #2077
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

asiak, super, gratulacje

Widzę, że Twój bejbik jest 3 tygodnie starszy od mojego, dlatego taki duży.

Czy przy badaniach prenatalnych robią USG 3D, czy to całkiem co innego jest??
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 20:25   #2078
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Dzięki za odpowiedzi.
Poszukałam po ośrodkach i beta kosztuje 26,00 zł w moim mieście więc pewnie się już jutro wybiorę. Zobaczę co wyjdzie i zdecyduję co z tym lekarzem. Ale normalnie tragedia w tej służbie zdrowia, tyyyle lekarzy a takie "przestoje". Człowiek się cieszy, że ma umowę o pracę, ubezpieczenie i wszystko na nic.
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 20:33   #2079
asiak1981
Rozeznanie
 
Avatar asiak1981
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 966
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Jestem w 12 tyg, dziś usg pokazało o 2 dni wcześniejszy tp, ale ja się tym nie przejmuję bo za każdym razem będzie pokazywał inną datę, w zależności od wielkości dzidzi. A tu każdy 1 mm ma olbrzymie znaczenie.

O prenatalnym się nie wypowiem bo nie miałam ani teraz ani w poprzedniej ciąży bo mój gin robi dopiero osobom powyżej 35 roku życia

A usg najpierw mi robił przez brzuch ale dzidziuś nie chciał się ruszyć i zmienić pozycji tj. ustawić się do badania przezierności i musiał zrobić usg dowcipne (na to dzidziolek od razu zareagował i pięknie się ruszał).
I mój gin nigdy mi nie mówić że mam przyjść z pełnym pęcherzem, ja zawsze wolałam się wysikać przed wejściem do gabinetu żeby mu czasem nie zsikać się podczas badania "ręcznego".
__________________
Kasia, ur. 22.11.2008 r.

Wojtuś, ur. 3.05.2011 r.


Edytowane przez asiak1981
Czas edycji: 2010-10-07 o 20:35
asiak1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 20:59   #2080
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Ja dzisiaj na chwilkę wpadłam

Asionek, nie wiem co napisać..., ale może jeszcze nie wszystko stracone - zrób tak jak radzą dziewczyny

Asiak, super zdjęcie i Bejbik cudownyGratuluję

24Kasia86, do gina chodzę prywatnie.

Miłego wieczoru Mamuśki

p.s. A za mną chodzą brokułyyyyyyy i nadal krokiety z kapustą i grzybami
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 21:07   #2081
wiewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 37
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Witam Mamuski i Fasolki
juz po badaniu wszystko ok.jacy jestesmy szczesliwi.
po wielkosci dzidzi to jestem w 13 tyg ciazy i 2 dniale najwazniejsze ze wszystko ok.jak mi sie jutro uda to wrzuca zdjecie dzidzi.
DZIEKUJE ZA TRZYMANIE KCIUKÓW.

Pozdrawiamy serdecznie i zyczymy kolorowych snow
wiewka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 21:16   #2082
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Wróciłam od gina i jak na razie wszystko dobrze uff jak się cieszę, bije co ma bić, wymiary to ok. 8 mm, więc na razie nie martwię się na zapas. Mam jakieś białko w moczu ale to pikuś Idzie 8 tydzień
C
super wiadomości!

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
No już po. Miałam robione USG "dowcipne" Wykryto pęcherzyk ciążowy i ciałko zółte w jajniku. Pęcherzyk prawidłowy. Na wydruku usg taka ciemna plamka. Nie wiem, czy to wszystko ok? Tak ma byc? Serduszko nie bije jeszcze-to może znaczyć martwy płód czy jeszcze jest czas? Okreslono 5 tydz i 1dz. Termin porodu 10.06.2011
widać nie ma reguły bo w 1 ciąży w 5 tygodniu serduszko u Hani już biło. ale zazwyczaj widać ok. 6-7 tc. podobno

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie przyszłe mamusie i melduję sie jako czercówka 2011 11 dni temu dowiedziałam się, że zostanę mamą i wprost nie posiadam się ze szczęścia! Po raz pierwszy jestem w ciąży, więc póki co dokształcam się poprzez książki i internet na wszelkie sposoby. Mam nadzieję, że również na forum zdobędę cenne informacje pozdrawiam ..i zabieram się za przeglądanie wątku od początku
witam

Cytat:
Napisane przez Klaterina Pokaż wiadomość
dziewczyny no to i ja się pochorowałam boli mnie gardło, nos zapchany, 38 stopni i ledwo żywa jestem, aż się boję ... muszę przeczytać na wcześniejszych stronkach co mogę brać, bo teraz mam czosnek w noise bo ponoc pomaga i spijam rosół litrami
łoj dużo zdrówka życzę!

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Od razu podpytam - dziewczyny powiedzcie, jakie witaminy zażywacie? Ja póki co łykam tylko kwas foliowy, ale może jeszcze powinnam inne np. materna?? W necie są różne opinie, jedyni polecają folik plus dodatkowe witaminy.., inni twierdzą że nadmiar witamin w ciąży może przynieść odmienny skutek - sama nie wiem co myśleć Dodpytam lekarza na następnej wizycie jak to dokładnie jest, ale najpierw chętnie posłucham was!
ja jak na razie tylko kwas foliowy bo ciąża nie potwierdzona jeszcze.
w 1 ciąży brałam jeszcze Feminatal N

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Hej czytałam was od początku bo sama miałam nadzieję na malucha. I teraz potrzebuję wskazówki. Ostatnią miesiączkę miałam 30 sierpnia, zrobiłam 3 testy ciążowe i za każdym razem były dwie kreski, w tym oczywiście ta druga bardzo blada. Chciałam się zapisać do ginekologa i usłyszałam termin 25 listopada, Pani w rejestracji była nieubłagalna. Moja mamuśka próbowała w innym miejscu pociągnąć za znajomości i jej powiedzieli początek grudnia O_O Nie wiem teraz za bardzo co mam robić. Moja mama stwierdziła, że przecież i tak na razie nic nie zobaczę to mogę poczekać do tego listopada, no ale kurcze to już będzie prawie 3 miesiąc w ciąży i dopiero pierwsza wizyta?! Jakoś tego nie czuję.
Chciałabym chociaż jakiegoś potwierdzenia, że jestem w ciąży, nawet jeśli niczego nie zobaczę na usg. Jak wam się udało dopchać do lekarza?
wszystko fajnie, ale czy nie trzeba dostać się do lekarza przed 10tc żeby później becikowe dostać bez problemu?

Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
Ja też po wizycie, serduszko bije pięknie, przezierność ok (0,9 mm) więc jestem już spokojna. Dzidzia ma 47,4 mm, kończyny i żołądek w porządku. Załączam zdjęcie ze zdjęcia bo nie mam skanera, nie jest idealne bo te 3d tak śmiesznie wychodzą, ale i tak fajnie widać.
świetnie! tak trzymać

Cytat:
Napisane przez wiewka Pokaż wiadomość
Witam Mamuski i Fasolki
juz po badaniu wszystko ok.jacy jestesmy szczesliwi.
po wielkosci dzidzi to jestem w 13 tyg ciazy i 2 dniale najwazniejsze ze wszystko ok.jak mi sie jutro uda to wrzuca zdjecie dzidzi.
DZIEKUJE ZA TRZYMANIE KCIUKÓW.

Pozdrawiamy serdecznie i zyczymy kolorowych snow
oo i następne superowe wiadomości
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 05:01   #2083
Siasiek
Zadomowienie
 
Avatar Siasiek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 640
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Dziewczyny gratuluję tych dobrych wieści, żeby dalej szło tylko lepiej

Hehe ja nie mogę spać, jak nigdy! To chyba za kare, za to, że wczoraj tak długo gniłam w wyrku...Już godzinę się męczę...
Głowa mi pęka


Miłego dnia Wam życzę
__________________
C & N
13 01 2007 i 10 05 2011

I know we have our problems
But we're not the only ones
It's not about you, it's not about me
It's not about anger
It's more about the loneliness we feel
Siasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 07:16   #2084
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Dzień dobry ja jak zwykle od rana na nogach
Synal dzis pojechał na wycieczkę do parku miniatur, nie mógł się doczekać
Ja sniadanko zjadłam i teraz zastanawiam się co tu robić :/
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 07:27   #2085
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
wszystko fajnie, ale czy nie trzeba dostać się do lekarza przed 10tc żeby później becikowe dostać bez problemu?
no właśnie

Dziewczyny, od którego tygodnia robi się usg przez brzuch?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 07:43   #2086
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Całuski z rana
Lece przygotować sprzęt bo mam klientke na pazurki i henne i jakas maseczke.
Ciesze sie, że u Was wszystko dobrze z fasolkami! Oby tak dalej!!!!!

Miłego dnia
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 07:44   #2087
postanowienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 108
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Z tego co wyczytałam w necie do 10 tc trzeba zgłosić się do wybranego lekarza prowadzącego, który założy kartę ciąży i wpisze w niej datę pierwszego badania (data msi poprzedzać 10 tc). Taka karta jest już dokumentem dowodzącym badania przed 10 tc.
Ile w tym prawdy - nie wiem.
postanowienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:02   #2088
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Dzień dobry mamuśkiiii!!!

Ostatnio rzadko zaglądam, a jeszcze rzadziej cos pisze - czasu mi brakuje w pracy mam taki młyn, że od dwóch dni płacze z nerwów - nawet w pracy - mam już dość, niby mam się nie denerwować, ale nie da się. Po prostu się nie da.

Dalej nic nie czuje tzn objawów, bardzo rzadko mnie zemdli i tyle. Ale trzymam kciuki żeby było wszystko ok - mam 10tc (tak jak któraś tu pisała - przepraszam, że nie wiem która - ja na wadze też stoję, ciuchy - może jedna para spodni ciasnawa, a tak to nic :|), badania prenatalne za 2 tyg - i wiecie co... mo TŻ nie może jechać ze mną!!!! praca.... musi wyjechać - bardzo jest mi z tego powodu przykro, miał pierwszy raz jechać zobaczyć maleństwo i nic
Ale ważne żeby było wszystko ok, to jeszcze nie raz zobaczy.

Dziewczyny które są po wizytach- świetnie zdjęcie i super że wszystko ok .

Powiedzcie mi - do prenatalanych nie trzeba robić badań krwi? Mój gin mi nie zlecił i sama nie wiem czy samo usg wystarczy.

Miłego dnia - ide szybko przejrzeć co napisałyście, bo nie nadążam .
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .

Edytowane przez moniqac
Czas edycji: 2010-10-08 o 08:03
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:02   #2089
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Witajcie babonki!
Ja wczoraj odbyłam pierwszą wizytę. Jestem w 6tc, niestety nic poza pęcherzykiem nie udało się zobaczyć. Babka powiedziała, że ciąża jak na ten czas prawidłowa i że pewnie za tydzień już by było widać coś więcej, ale kolejną wizytę dopiero na za 3 tygodnie ustaliła. Będzie zatem już sporo widać w 9tc jak sądzę. Co Wy na to? Myślicie, że jest ok?
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-08, 08:16   #2090
kruczaa
Rozeznanie
 
Avatar kruczaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 501
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cześć dziewczyny, u mnie mdłosci się nasilają, a jutro wybieramy się na wesele Właśnie i co z tym weselem, mogę normalnie sie bawić (oczywiscie bez alkoholu) czy jednak lepiej jak będę większosć czasu spędzać przy stole?? Dziś mnie cos dziwnie brzuch kuje, może dzidzi rośnie Też tak macie??
Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
No już po. Miałam robione USG "dowcipne" Wykryto pęcherzyk ciążowy i ciałko zółte w jajniku. Pęcherzyk prawidłowy. Na wydruku usg taka ciemna plamka. Nie wiem, czy to wszystko ok? Tak ma byc? Serduszko nie bije jeszcze-to może znaczyć martwy płód czy jeszcze jest czas? Okreslono 5 tydz i 1dz. Termin porodu 10.06.2011
Nie masz się czum, masrtwić kochana, Twoje dzidzi jest malutkie i dlatego nie widać jeszcze serduszka. Serduszko zaczyna bić mięzy 6-7tc, więc Twoje maleństwo ma jeszcze na to czas
Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Hej czytałam was od początku bo sama miałam nadzieję na malucha. I teraz potrzebuję wskazówki. Ostatnią miesiączkę miałam 30 sierpnia, zrobiłam 3 testy ciążowe i za każdym razem były dwie kreski, w tym oczywiście ta druga bardzo blada. Chciałam się zapisać do ginekologa i usłyszałam termin 25 listopada, Pani w rejestracji była nieubłagalna. Moja mamuśka próbowała w innym miejscu pociągnąć za znajomości i jej powiedzieli początek grudnia O_O Nie wiem teraz za bardzo co mam robić. Moja mama stwierdziła, że przecież i tak na razie nic nie zobaczę to mogę poczekać do tego listopada, no ale kurcze to już będzie prawie 3 miesiąc w ciąży i dopiero pierwsza wizyta?! Jakoś tego nie czuję.
Chciałabym chociaż jakiegoś potwierdzenia, że jestem w ciąży, nawet jeśli niczego nie zobaczę na usg. Jak wam się udało dopchać do lekarza?
Gratulacje Faktycznie dość długo, ja chodzę prywatnie, ale też muszę czekać na wizyte do mojego lekarza 1m-c, dopiero 13.10 idę, al byłam już wcześniej u innego lekarza w 6tc też prywatnie.
Cytat:
Napisane przez 24kasia86 Pokaż wiadomość
ja biore feminantal800 metafolin jest wskazany od dnia zapłodnienia do 12tygodnia ciazy... sa w niej witaminy takie jak kwas foliowy, wit. B1, B2, B6, B12, biotyna, niacyna, kwas pantotenowy, witamina C, wit. E, jod i L-metylofolian wapnia... dałam za nie 39zl, lekarz mi polecił. Ponieważ jutro moj bejbik bedzie mial 12 tyg musze kupic te same ale OD 12tyg.
Mamy tyle pytan ale tak naprawde nasze mamy i babcie nie myslaly zeby ciagle tak chodzic do gina i robic usg moze gdyby mialy takie mozliwosci robily tak jak my.
Ja tez biore od 5tc Feminatal 800 + 2 tab. foliku, a wcześniej sam folik.
Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
Ja też po wizycie, serduszko bije pięknie, przezierność ok (0,9 mm) więc jestem już spokojna. Dzidzia ma 47,4 mm, kończyny i żołądek w porządku. Załączam zdjęcie ze zdjęcia bo nie mam skanera, nie jest idealne bo te 3d tak śmiesznie wychodzą, ale i tak fajnie widać.
Gratulacje, zdjęcie cudne, wszytsko ładnie widać na zdjeciu, tylko szkda że maleństwo płcią się nie pochwaliło
Cytat:
Napisane przez wiewka Pokaż wiadomość
Witam Mamuski i Fasolki
juz po badaniu wszystko ok.jacy jestesmy szczesliwi.
po wielkosci dzidzi to jestem w 13 tyg ciazy i 2 dniale najwazniejsze ze wszystko ok.jak mi sie jutro uda to wrzuca zdjecie dzidzi.
DZIEKUJE ZA TRZYMANIE KCIUKÓW.
Gratulację, ale dużo dzis pozytywnych wiadomości Czekamy na zdjęcia

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Witajcie babonki!
Ja wczoraj odbyłam pierwszą wizytę. Jestem w 6tc, niestety nic poza pęcherzykiem nie udało się zobaczyć. Babka powiedziała, że ciąża jak na ten czas prawidłowa i że pewnie za tydzień już by było widać coś więcej, ale kolejną wizytę dopiero na za 3 tygodnie ustaliła. Będzie zatem już sporo widać w 9tc jak sądzę. Co Wy na to? Myślicie, że jest ok?
Ja miałam tak samo, byłam u gina w 6tc i 1d i był pęcherzyk 2,2mm i ciałko w środku 1,6mm, tak pulsowała to cialko i lekarz wyjaśnił że to jest włąśnie ciąża Następną wizytę będę miała w 8tc i 6d, w środę i mam nadzieję że zobaczę już maleństwo
kruczaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:16   #2091
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Witajcie babonki!
Ja wczoraj odbyłam pierwszą wizytę. Jestem w 6tc, niestety nic poza pęcherzykiem nie udało się zobaczyć. Babka powiedziała, że ciąża jak na ten czas prawidłowa i że pewnie za tydzień już by było widać coś więcej, ale kolejną wizytę dopiero na za 3 tygodnie ustaliła. Będzie zatem już sporo widać w 9tc jak sądzę. Co Wy na to? Myślicie, że jest ok?
No pewnie, że wszytsko ok
ja byłam w 4tc jak poleciałam piewrszy raz do gina - bo miałam bóle brzucha, a potem w 8tc usłyszałam serduszko. dziewczyny tu pisały że były w 6tc i tez nic nie słyszały.
ważne że się ułożyła w odpowiednim miejscu w macicy. spokojnie czekaj te 3 tyg.


asionek - trzymam kciuki za Ciebie - ale koniecznie leć do innego lekarza!!! nie czekaj na bete itd - co Ci to da? będziesz tylko analizowała kolejne wartości. niech Cie lekarz zobaczy.


dziewczyny Siasiek i eweska, ale macie brzucoleńka!!!! słodzkie !
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:20   #2092
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Trzykrotnie dwie kreski! Brawo Mamusiu Robiłaś betę hcg? To potwierdzi na 100%, a na lekarza poczekasz skoro nie ma innego wyjącia.. Betę radzę zrobić już teraz, nawet jeśli wizytę masz dopiero w listopadzie.. A najlepiej wykonaj dwie bety w odstępie czasowym - lekarz i tak zleci, a gdy przyjdziesz z wynikami bety od razu, będzie mógł więcej powiedzieć na temat rozwijania się ciąży!

mi nie zlecił ani w 1 ciąży ani w 2. Po prostu badanie palpacyjne i usg mu wystarczyło

Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
Jestem w 12 tyg, dziś usg pokazało o 2 dni wcześniejszy tp, ale ja się tym nie przejmuję bo za każdym razem będzie pokazywał inną datę, w zależności od wielkości dzidzi. A tu każdy 1 mm ma olbrzymie znaczenie.

A usg najpierw mi robił przez brzuch ale dzidziuś nie chciał się ruszyć i zmienić pozycji tj. ustawić się do badania przezierności i musiał zrobić usg dowcipne (na to dzidziolek od razu zareagował i pięknie się ruszał).
I mój gin nigdy mi nie mówić że mam przyjść z pełnym pęcherzem, ja zawsze wolałam się wysikać przed wejściem do gabinetu żeby mu czasem nie zsikać się podczas badania "ręcznego".
albo od tego jak się ułoży

Ja też zawsze "wysikana", z tego samego powodu co ty
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:22   #2093
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Witajcie babonki!
Ja wczoraj odbyłam pierwszą wizytę. Jestem w 6tc, niestety nic poza pęcherzykiem nie udało się zobaczyć. Babka powiedziała, że ciąża jak na ten czas prawidłowa i że pewnie za tydzień już by było widać coś więcej, ale kolejną wizytę dopiero na za 3 tygodnie ustaliła. Będzie zatem już sporo widać w 9tc jak sądzę. Co Wy na to? Myślicie, że jest ok?
Na pewno jest ok Ja byłam w 6t3d i było widać zarodek i serduszko, także pewnie jakbyś za 3 dni poszła to juz by bylo cos widac To sie tak szybko zmienia. Ale za to za 3 tyg zobaczysz jeszcze więcej
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:25   #2094
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Ja biore folik i feminatal- bo byl w korzystniej cenie.
Daria mysl pozytywnie.Musi byc dobrze.
Moja wizyta juz w poniedziałek
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:26   #2095
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
no właśnie

Dziewczyny, od którego tygodnia robi się usg przez brzuch?
Ja pierwsze usg przez brzuch miałam w 8 tygodniu, ale również dowcipne ponieważ nie dało się zbyt wiele zobaczyć przez brzuch. Teraz jak byłam w 10tyg to już miałam robione przez brzuch i wszystko doskonale widać.

Cytat:
Napisane przez postanowienie Pokaż wiadomość
Z tego co wyczytałam w necie do 10 tc trzeba zgłosić się do wybranego lekarza prowadzącego, który założy kartę ciąży i wpisze w niej datę pierwszego badania (data msi poprzedzać 10 tc). Taka karta jest już dokumentem dowodzącym badania przed 10 tc.
Ile w tym prawdy - nie wiem.
Z tego co wiem powinno sie zgłosić przed 10tyg ciąży do lekarza, który tą ciążę potwierdzi. Ważny jest wpis w karcie, a czy kartę ciążowa będziemy miały zalożoną później to już jest nie ważne bo przecież jak będziemy w 12 tyg i lekarz dopiero załozy kartę ciąży to i tak wpisuje sie tam wizyty czyli pierwszą również.
Nie wiem jak było u Was ale u mnie lekarz karte ciąży zakłada jak będą wszystkie wyniki, które są wymagane na poczatku ciązy.

Cytat:
Napisane przez moniqac Pokaż wiadomość

Powiedzcie mi - do prenatalanych nie trzeba robić badań krwi? Mój gin mi nie zlecił i sama nie wiem czy samo usg wystarczy.
.
Odpoczywaj jak najwięcej się da.
Co do badań krwi to do usg genetycznego nie są wymagane, jeśli lekarza wykonującego takie usg coś zaniepokoi to wtedy moze skierować na dodatkowe badania.



Moje dzieciolki przesunęły się już dość wysoko, wcześniej nie miałam twardego brzuszka w okolicach pempka a teraz już czuć że coś tam jest
Katar na szczęście przechodzi, jeszcze kaszlę ale mam nadzieję, że na dniach i kaszel sobie pójdzie

Edytowane przez eweska
Czas edycji: 2010-10-08 o 08:28
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:35   #2096
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
Ja pierwsze usg przez brzuch miałam w 8 tygodniu, ale również dowcipne ponieważ nie dało się zbyt wiele zobaczyć przez brzuch. Teraz jak byłam w 10tyg to już miałam robione przez brzuch i wszystko doskonale widać.
aha, czyli na następnej wizycie (11 tydz.) będzie pewnie usg przez brzuch
Co do karty ciąży to mój dr mówił, że zakłada się po 10 tygodniu (nie wiem czemu ale pewnie każdy ma inną praktykę). Jednak ja już swoją już mam bo stwierdził, że skoro już pani chce to możemy założyć
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:38   #2097
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
aha, czyli na następnej wizycie (11 tydz.) będzie pewnie usg przez brzuch
Co do karty ciąży to mój dr mówił, że zakłada się po 10 tygodniu (nie wiem czemu ale pewnie każdy ma inną praktykę). Jednak ja już swoją już mam bo stwierdził, że skoro już pani chce to możemy założyć
Ja jeszcze nie mam karty ciąży, mieliśmy założyć teraz jak byłam na wizycie, ale nie pomyślałam o zabraniu badań poprzednich, które lekarz już widział i kartę załozymy na kolejnej wizycie 19 października będzie to 12 tydz.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:40   #2098
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie mam karty ciąży, mieliśmy założyć teraz jak byłam na wizycie, ale nie pomyślałam o zabraniu badań poprzednich, które lekarz już widział i kartę załozymy na kolejnej wizycie 19 października będzie to 12 tydz.
o właśnie, to pewnie też chodzi o posiadanie wszystkich podstawowych badań Ja miałam prawie wszystkie ze sobą, więc się chłop ulitował i powpisywał
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:55   #2099
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

czesc dziewczyny
ja juz po becie wyniki beda po 18 ... pytalam lekarki o ten poprzedni wynik , bo juz zglupialam totalnie powiedziala , ze cos tam jest juz , tak wiec w ciazy bylam napewno ... zreszta ja to czulam i wiem , ze bylam
zobaczymy teraz co z ta beta , ale jak pisalam nadziei nie mam za duzo ... ale jednak cos tam jest w glowie , ze moze jednak ... tylko , ze ja juz obajwow wogole nie mam piersi juz nie bola , napiete nie sa



Cytat:
Napisane przez postanowienie Pokaż wiadomość
Aniołek, jak bedziesz sprawdzała Betę to zrób badanie na wysokość progesteronu. U mnie jeszcze przed terminem @ zaczęły się różowe plamienia. Jak zrobiłam test i był pozytywny szybko dostałam od ginki luteinę bo w innym przypadku skończyłoby się krwawieniem - wiedziałam wcześniej, że mam niski progesteron.
Może jak dostaniesz tabsy z progesteornem wszystko się unormuje,.
Czy miałaś plamienia przed @ i krótką fazę lutealną (od owulacji do @ powinno minąć co najmniej 12 dni)?
wiesz co jak bylam od razu w szpitalu po tym jak zaczelam krwawic i cos by mi dali , a nie odeslali jak idiotke , ktora ciaze sobie wymysla , moze i ja bym nie stracila dziecka plamien nie mialam ,a ta faze to nie wiem , ale wydaje mi sie , ze normalna ... jakis problemow nigdy nie mialam z owulka czy okresem ...

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Asionku kochany calym sercem jestem z Toba!!! I mocno wierze, ze wszystko bedzie dobrze!!! Glowka do gory Kohana i trzymam kciuki zeby to krwawienie to tylko jakis dziwny objaw byl!!!
tez tak czasami sobie mysle , ze moze jakis objwac dziwny ...dzieki

Cytat:
Napisane przez listopadowa80 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj na chwilkę wpadłam

Asionek, nie wiem co napisać..., ale może jeszcze nie wszystko stracone - zrób tak jak radzą dziewczyny

Asiak, super zdjęcie i Bejbik cudownyGratuluję

24Kasia86, do gina chodzę prywatnie.

Miłego wieczoru Mamuśki

p.s. A za mną chodzą brokułyyyyyyy i nadal krokiety z kapustą i grzybami
dzieki Listopadowa

pozdrawiam i dam znac jutro , albo jeszcze dzisiaj wieczorem co i jak i czy macie mnie z listy wykreslac
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 08:57   #2100
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Majowo-czerwcowe mamy 2011 :)

Asionek ja jednak mam jeszcze nadzieję, że nie wszystko stracone
A krwawisz dalej, plamisz ???
Z niecierpliwością będę czekała na info, pozytywne
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.