Mamy wrzesień-październik 2011 :) - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-09, 18:14   #1171
kasiuleczkakuleczka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuleczkakuleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 687
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Po części odp. juz na pytanie -nie jadłam za dwóch, nie jadłam bardzo dużo, jednakże więcej niż przed ciążą ale nie jakoś więcej niż przez 8m-cy. Byłam do końca w ruchu -synuś nie chciał wyjść to szotowałam dywan, myłam okna, wieszałam firanki, chodziłam po schodach... -nic! Miałam prowokacje i gdyby nie pomoc -paluchy położnej długo bym jeszcze w tej ciąży chodziła Poza tym gin. na ostatnim usg mówił, że synuś tyg. wychodził na młodszego -był mniejszy niż bobas w ostatnich tyg. ciąży no i nadgonił przez te oststnie tyg. i dość duży się urodził
kasiuleczkakuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:16   #1172
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez kasiuleczkakuleczka Pokaż wiadomość
A wiecie co dziś mój mężuś przyjechał na urlop -dostałam 4 PIĘKNE CZERWONE RÓŻE:ro za: symbolizujące miłość mojego mężusia oraz 1-jego, 2-synka, 3-fasolke i 4-mnie Ach w końcu z nim będę radować się naszą kruszynką 14lutego na 13:15 idziemy do ginki po wizycie dam znać
ale superancko fajna macie datę wizyty

wiecie, ja tez na słodkie nie mam ochoty, bardziej wolę na kwaśno, ostro cos zjeść co ciekawe, bo wcześniej dzień bez słodkiego to dzień stracony

Cotynato- czarna herbata jest niebezpieczna zwłaszcza mocna, bo może powodować niepotrzebne skurcze, może spróbuj się przestawić na owocowe, albo najzdrowiej na wodę?
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:19   #1173
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez kasiuleczkakuleczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie jedzcie za 2! wiadomo ciąża to cudowny stan i warto też czasem pozwolić sobie na szaleństwo... -zjeść o schabowego czy jednego batona więcej ale trzeba zachować umiar. Ja właściwie aż tak dużo nie jadłam -za dwóch ale jednak więcej niż zwykle. Poza tym w ostatnim miesiącu dzidziuś rośnie najwięcej. Mój synek urodził się z wagą 4350g co przy moim wzroście było nie lada wyczynem mam 157 i przed ciążą ważyłam 62kg. Na patologii bo rodziłam po terminie z moim GIGANTYCZNYM brzucholkiem robiłam furrorę nik nie wierzył, że to ciąża pojedyńcza hehe. A propo... jestem jeszcze przed wizytą u gin i mam nadzieję, że pod serduchem mam 1fasolkę bo po pigułkach jest pewne ryzyko ciąży mnogiej... ale odczekałam 3miechy więc mam nadzieję, że będzie 1bobo
Ja czekałam miesiąc po odstawieniu i jest jedno bobo

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Bez przesady, ciężko w ciąży nie utyć, a głodzić się nie zamierzam. Utyłam już z 7kg, ale co zrobić! Siedzę, a w zasadzie leżę, nic nie robię, to raczej nic dziwnego. Jakbym chodziła do pracy, to pewnie tak by nie było.

kasiuleczkakuleczka - jak wyżej, bez przesady. Mamy nie jeść?? Ja mam 178 cm wzrotsu i moja mama też mnie urodziła dużą. Dziewczyny nie przesadzajmy. Ja nie zamierzam się głodzić. Jem normalnie śniadanie, obiad kolację. W przerwie czasem jakaś kanapka, owoc, jogurt. Nie obżeram się do przesady, nie objadam. Jem tyle, ile potrzebuje mój organizm. Jak staję się głodna, to od razu mam lekkie mdłości.
Tak więc proszę nas tu nie straszyć i nie zniechęcać.
Nie zamierzam się głodzić Żartowałam tylko odnośnie tych podwójnych hot-dogów
Do wszystkiego należy podchodzić z głową
__________________
Szymek

Dominik

Martynka

Edytowane przez 19natka88
Czas edycji: 2011-02-09 o 18:21
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:27   #1174
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Zazdroszczę Wam tych smaków i zachcianek.... Mnie męczą mdłości od rana do wieczora a jem jedynie z rozsądku, żeby coś jeść.... a gotowanie to już dla mnie prawdziwa kara jest
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:28   #1175
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Bez przesady, ciężko w ciąży nie utyć, a głodzić się nie zamierzam. Utyłam już z 7kg, ale co zrobić! Siedzę, a w zasadzie leżę, nic nie robię, to raczej nic dziwnego. Jakbym chodziła do pracy, to pewnie tak by nie było.

kasiuleczkakuleczka - jak wyżej, bez przesady. Mamy nie jeść?? Ja mam 178 cm wzrotsu i moja mama też mnie urodziła dużą. Dziewczyny nie przesadzajmy. Ja nie zamierzam się głodzić. Jem normalnie śniadanie, obiad kolację. W przerwie czasem jakaś kanapka, owoc, jogurt. Nie obżeram się do przesady, nie objadam. Jem tyle, ile potrzebuje mój organizm. Jak staję się głodna, to od razu mam lekkie mdłości.
Tak więc proszę nas tu nie straszyć i nie zniechęcać.
Otóż to, najważniejsze to podejść rozsądnie. Każda ciąża jest inna i każda kobieta jest inna, to jest sprawa indywidualna, a najważniejsze to nie przesadzać ani w jedna ani w druga stronę. Jak czytam, ze są dziewczyny, które w ciąży odmawiają sobie jedzenia to i nie dlatego, ze maja przeciwwskazania czy coś, po prostu ich widzimisię
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:29   #1176
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Nie zamierzam się głodzić Żartowałam tylko odnośnie tych podwójnych hot-dogów
Do wszystkiego należy podchodzić z głową
To dobrze , nie możesz być szczuplejsza ode mnie .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:33   #1177
kasiuleczkakuleczka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuleczkakuleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 687
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Nie no spoko, wiadomo Nie ma nic gorszego niż głodzenie dzidzi!!! Tak jak piszecie trzeba znać umiar! Wiadomo, że większe zapotrzebowanie ma kobieta w ciąży niż kiedy w niej nie jest. Ale przestrzegam Was przed myśleniem, że skoro jestem w ciąży to zamiast 3kawałków pizzy zjem sobie 6 a co mi tam... wiadomo jak się ma taką giga ochotę to raz takie szaleństwo nie zaszkodzi
kasiuleczkakuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 18:34   #1178
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
To dobrze , nie możesz być szczuplejsza ode mnie .
A teraz czy na końcu ciąży?
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:37   #1179
kasiuleczkakuleczka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuleczkakuleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 687
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

No GŁUPOTA totalna z tym głodzeniem się by za dużo nie przytyć i dobrze wyglądać... Pisałyście też kiedyś o nastoletnich matkach a właściwie licealnych ciążach na mtv i tam niektóre laski nie karmiły piersią, żeby im się biust "nie zepsół" -o zgrozo!!! Nie ma nic lepszego i cenniejszego niż mleko matki, no ale te dziewczyny nie były jeszcze gotowe na macierzyństwo...
kasiuleczkakuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:44   #1180
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Zdublowalam .
I teraz i na końcu .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:57   #1181
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
No własnie nic nie biorę bo wizytę u ginka mam w piatek, staram się właśnie zarejestrować na jutro prywatnie. Byłam co prawda wczoraj u ginka, ale ta podała mi bez patrzenia jakieś czopki których nie ma w aptekach i cierpię.
A wiem, że żółte upławy są groźne ale chyba w tym wypadku nie skoro mam objawy infekcji nie? Znowu panikuję haha
to idz jutro do innego dr i bedziesz spokojniejsza

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość

Dziewczyny bierzecie magnez?? A jeśli tak to jaki? Biorę Magnefar, ale ma tak wielkie tablety, że się tak umęczę zanim ją przełknę, że szok. A i nie raz mi się zdarzyło, że po prostu stanęła mi w gardle i wymiotowałam przez nią ;/ Może Wasze mają mniejsze tabletki, co??

i drugie pytanie- można jeść wątróbkę? taką mam ochotę, że szok, a wszędzie piszą inaczej i nie wiem czy mogę zjeść czy nie
magnezu nie biore , czekam na wizyte i zobacze co powie lekarz

co do watrobki to mozesz jest , ale raz w tyg. nie czesciej ... zawiera toksyny i witamine A , ktora nie jest najlepsza w ciazy dla naszych fasolek
tak wiec wszystko z umiarem










Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Asionek31 - jeszcze nie 12 tydzień, jeszcze nie ma czego zazdrościć!!! Sama się 12 tyg nie mogę doczekać!

-
.
no , ale masz blizej niz ja

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Bez przesady, ciężko w ciąży nie utyć, a głodzić się nie zamierzam. Utyłam już z 7kg, ale co zrobić! Siedzę, a w zasadzie leżę, nic nie robię, to raczej nic dziwnego. Jakbym chodziła do pracy, to pewnie tak by nie było.

jasne , ze w ciazy nie da sie nie utyc , ale bez przesady , nie znaczy to , ze mamy jesc za dwoje ( ze nie napisze zrec ) i tyc po 10kg na miesiac
a 7 kg to bardzo duzo jak na poczatek ciazy .... teraz lekarze tez pilnuja wagi swoich pacjentek i kreca nosem na za duze przybieranie na wadze ...

kasiuleczkakuleczka - jak wyżej, bez przesady. Mamy nie jeść?? Ja mam 178 cm wzrotsu i moja mama też mnie urodziła dużą. Dziewczyny nie przesadzajmy. Ja nie zamierzam się głodzić. Jem normalnie śniadanie, obiad kolację. W przerwie czasem jakaś kanapka, owoc, jogurt. Nie obżeram się do przesady, nie objadam. Jem tyle, ile potrzebuje mój organizm. Jak staję się głodna, to od razu mam lekkie mdłości.
Tak więc proszę nas tu nie straszyć i nie zniechęcać.
nikt nikogo nie straszy , a raczej ostrzega
nie jest zdrowo przytyc za duzo i nikt nikomu nie pisze zeby sie glodzil ale umiar trzeba znac zreszta dr wazy na kazdej wizycie i sam upomina jak sie za duzo tyje i za szybko lub sie chudnie

Cytat:
Napisane przez kasiuleczkakuleczka Pokaż wiadomość
Nie no spoko, wiadomo Nie ma nic gorszego niż głodzenie dzidzi!!! Tak jak piszecie trzeba znać umiar! Wiadomo, że większe zapotrzebowanie ma kobieta w ciąży niż kiedy w niej nie jest. Ale przestrzegam Was przed myśleniem, że skoro jestem w ciąży to zamiast 3kawałków pizzy zjem sobie 6 a co mi tam... wiadomo jak się ma taką giga ochotę to raz takie szaleństwo nie zaszkodzi
no wlasnie jesc trzeba zdrowo i z umiarem
a nie opychac sie wszystkim , bo niby dziecko potrzebuje
to juz dawno zostalo sprostowane przez lekarzy
a i zagrozenie cukrzyca ciazowa wzrasta , a przy niej to juz jest dieta taka , ze ciezko wytrzymac , tak wiec ja Kasia jestem blizej twojego myslenia


ale kazda zrobi jak chce
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 19:10   #1182
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Zdublowalam .
I teraz i na końcu .
Postaram się
Zaraz zasnę...
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:21   #1183
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Postaram się
Zaraz zasnę...
poloz sie Natka jak zmeczona jestes
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:31   #1184
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
poloz sie Natka jak zmeczona jestes
Głupio tak przed 21 Ale chyba tak zrobię, bo bez sensu się męczyć, rano trzeba do pracy wstać niestety
W każdym razie dobrej nocki mamuśki
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:34   #1185
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
jasne , ze w ciazy nie da sie nie utyc , ale bez przesady , nie znaczy to , ze mamy jesc za dwoje ( ze nie napisze zrec ) i tyc po 10kg na miesiac
a 7 kg to bardzo duzo jak na poczatek ciazy .... teraz lekarze tez pilnuja wagi swoich pacjentek i kreca nosem na za duze przybieranie na wadze ...
Ja tak jak pisałam jem śniadanie - płatki i kanapkę, potem zupkę i obiad. Wieczorem kolację. Nie podjadam, a raczej mało. Więc nie bardzo wiem, o jakim żarciu mówisz.
Dziewczyny, dramatyzujecie. Chyba że faktycznie ktoś ma tendencję do objadania się bez umiaru. Ale naprawdę nie zamierzam głodować i pilnować codziennie wagi. Nie jestem na diecie, jestem w ciąży.
Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
nikt nikogo nie straszy , a raczej ostrzega
nie jest zdrowo przytyc za duzo i nikt nikomu nie pisze zeby sie glodzil ale umiar trzeba znac zreszta dr wazy na kazdej wizycie i sam upomina jak sie za duzo tyje i za szybko lub sie chudnie



no wlasnie jesc trzeba zdrowo i z umiarem
a nie opychac sie wszystkim , bo niby dziecko potrzebuje
to juz dawno zostalo sprostowane przez lekarzy
a i zagrozenie cukrzyca ciazowa wzrasta , a przy niej to juz jest dieta taka , ze ciezko wytrzymac , tak wiec ja Kasia jestem blizej twojego myslenia


ale kazda zrobi jak chce
Mój doktor mnie nie ważył. Byłam strasznie chuda, przytyłam trochę w listopadzie i grudniu, ale nigdy się nie ważę, więc nie wiem, ile ważyłam dokładnie. Z reguły moja waga była stała, niezależnie od jedzenia. To zresztą widać po ubraniach. Wg moich obliczeń utyłam te 7 kg właśnie od ostatniego ważenia, ale nie wiem, kiedy ono było.
Być może taki mam stosunek do wagi, bo ważyłam się tak średnio raz w roku.
Każda niech robi jak uważa, ale straszenie tutaj chyba naprawdę nie jest na miejscu, potem czyta się o głodzeniu itp. To jest ciąża i odżywianie się musi być porządne, owszem zdrowe i racjonalne, ale nie może być dietą i codziennym pilnowaniem wagi.
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Postaram się
Zaraz zasnę...
Dobrej nocki .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:49   #1186
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Głupio tak przed 21 Ale chyba tak zrobię, bo bez sensu się męczyć, rano trzeba do pracy wstać niestety
W każdym razie dobrej nocki mamuśki
dobranoc

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Ja tak jak pisałam jem śniadanie - płatki i kanapkę, potem zupkę i obiad. Wieczorem kolację. Nie podjadam, a raczej mało. Więc nie bardzo wiem, o jakim żarciu mówisz.
Dziewczyny, dramatyzujecie. Chyba że faktycznie ktoś ma tendencję do objadania się bez umiaru. Ale naprawdę nie zamierzam głodować i pilnować codziennie wagi. Nie jestem na diecie, jestem w ciąży.

nie mowilam do ciebie o zarciu tylko w przenosni , ze duzo kobiet tak mysli i je stanowczo za duzo
po 2 . nikt tutaj nie dramatyzuje i nie pisze o diecie , nie wiem skad ci sie to wzielo ?? !! polecam czytac ze zrozumieniem
3. ja sama na diecie nigdy nie bylam i teraz tym bardziej nie bede , ale nie mam zamiaru tyc po 10 kg na miesiac , bo to oni dla matki , ani dla dziecka zdrowe nie jest
4. jeszcze raz zachecam do poczytania wczesniejszych postow i sama zobaczysz , ze nikt nie pisal , zeby sie glodzic lub isc na diete ale zeby jesc z umiarem ( no chyba ze ktos nie wie co to jest ) i zdrowo

Mój doktor mnie nie ważył. Byłam strasznie chuda, przytyłam trochę w listopadzie i grudniu, ale nigdy się nie ważę, więc nie wiem, ile ważyłam dokładnie. Z reguły moja waga była stała, niezależnie od jedzenia. To zresztą widać po ubraniach. Wg moich obliczeń utyłam te 7 kg właśnie od ostatniego ważenia, ale nie wiem, kiedy ono było.
Być może taki mam stosunek do wagi, bo ważyłam się tak średnio raz w roku.
Każda niech robi jak uważa, ale straszenie tutaj chyba naprawdę nie jest na miejscu, potem czyta się o głodzeniu itp. To jest ciąża i odżywianie się musi być porządne, owszem zdrowe i racjonalne, ale nie może być dietą i codziennym pilnowaniem wagi.

Dobrej nocki .
nikt nikogo nie straszy ale uwarzac trzeba !! jest cos takiego jak cukrzyca ciazowa i od niej tyjesz ty i dziecko co jest bardzo niebezpieczne i trzeba uwazac ... skoro tyle przytylas jedzac normalnie , to lekarz kazdy normalny napewno zwroci ci na to uwage , bo moze problem lezy gdzie inndziej ??
i tylko tyle , to nie zadna napasc i chec namowy na diete
ja sama sie nie waze , diet nie stosuje i jestem ostatnia osoba co pilnuje swoja wage obsesyjnie
i mysle , ze reszta dziewczyn na forum rowniez nie to miala na mysli
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:55   #1187
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Dobranoc mamuśki, miłej nocki i słodkich snów- bez telenowel brazylijskich. I bez częstego wstawania siusiu- to marzy mi sie najbardziej
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:57   #1188
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Ja również polecam czytanie ze zrozumieniem. Twoje posty są po prostu niegrzeczne, raz o obżeraniu, raz o czytaniu ze zrozumieniem. To tylko dyskusja, a odbierasz to bardzo osobiście, niepotrzebnie.
Pisałam, że utyłam te 7 kg od ostatniego ważenia, które nie wiem kiedy było, może w maju. Wiem, że przytyłam trochę w grudniu i listopadzie, po odstawieniu leków, ale raczej to nie było jakoś dużo. A może to od zwolnienia z pracy, normalnego odżywania, bo w pracy przez 10 godzin byłam głównie na kawie, a obiad widywałam raz na 2 tygodnie.
Jeśli ktoś pisze, że mam uważać i się nie objadać, to dla mnie to jest dieta. Chyba że inaczej rozumiemy to pojęcie.
Dla mnie EOT.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:17   #1189
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
ale superancko fajna macie datę wizyty

wiecie, ja tez na słodkie nie mam ochoty, bardziej wolę na kwaśno, ostro cos zjeść co ciekawe, bo wcześniej dzień bez słodkiego to dzień stracony

Cotynato- czarna herbata jest niebezpieczna zwłaszcza mocna, bo może powodować niepotrzebne skurcze, może spróbuj się przestawić na owocowe, albo najzdrowiej na wodę?

Kurde a mi tak ona teraz smakuje, zwłaszcza gorzka

A ja jem dużo, podjadam, jak przytyję to tylko moja sprawa
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 20:22   #1190
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cotynato ja też lubię czarną herbatę, ale staram się pić słabą. Jak byłam chora, to piłam jej sporo. Kawy lekarz mi zakazał , podobno zostało udowodnione, że może powodować poronienia. A tak kocham kawę. Owocowych nie lubię, czasem piję zieloną.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:24   #1191
Grennie
Raczkowanie
 
Avatar Grennie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Dobry wieczór mamuśki!
Byłam dziś u lekarza prywatnie i... całkiem inna bajka! Porozmawiał ze mną, pożartował, odpowiedział na wszystkie pytania i dal swoja wizytówkę, żeby dzwonić gdyby cos sie działo! No o to mi chodziło! A nie 2 min rozmowy, skierowanie, badanie w biegu i następna pacjetka :/

Planuję wykupić sobie abonament medyczny Vision, bo to mi sie bardziej kalkuluje niż płacić za każdą wizytę.

Co do mdłości to mam cały dzień, już nie moge tego znieść ((

A powiedzcie mi proszę czy sie męczycie bardziej jakoś? bo ja mam tak,że np po wizycie w hipermarkecie jestem tak zmęczona jakbym biegła co najmniej w maratonie, muszę usiąść w między czasie i odsapnąć, szok! w ogole sie stranie szybko męczę.

W pon mam pierwsze usg, to będzie juz 7 tc, więc mam nadzieję, że coś juz zobaczę
__________________
Bejbik
Grennie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:24   #1192
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cotynato ja też lubię czarną herbatę, ale staram się pić słabą. Jak byłam chora, to piłam jej sporo. Kawy lekarz mi zakazał , podobno zostało udowodnione, że może powodować poronienia. A tak kocham kawę. Owocowych nie lubię, czasem piję zieloną.
Ja właśnie nie robię mocnej ale gorzką średnią i jak nigdy nie lubiłam jakoś szczególnie to teraz mogłabym tylko herbatę pić. Odkąd wiem, że jestem w ciązy to wypilam tylko 2 kawy 3w1 , muszę spytać jutro ginka co z tą herbatą

ale mi niedobrze
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:26   #1193
Grennie
Raczkowanie
 
Avatar Grennie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Aha co do herbaty - to ja piję kilka dziennie, słabe, ale jednak. Jak siedzę w pracy to nie wyobrażam sobie bez herbaty!
Piłam tez różne owocowe, ale mdliło mnie po nich strasznie i żeby nie dostarczać współpracownikom atrakcji już ich nie piję :p
__________________
Bejbik
Grennie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:29   #1194
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Ja również polecam czytanie ze zrozumieniem. Twoje posty są po prostu niegrzeczne, raz o obżeraniu, raz o czytaniu ze zrozumieniem. To tylko dyskusja, a odbierasz to bardzo osobiście, niepotrzebnie.
Pisałam, że utyłam te 7 kg od ostatniego ważenia, które nie wiem kiedy było, może w maju. Wiem, że przytyłam trochę w grudniu i listopadzie, po odstawieniu leków, ale raczej to nie było jakoś dużo. A może to od zwolnienia z pracy, normalnego odżywania, bo w pracy przez 10 godzin byłam głównie na kawie, a obiad widywałam raz na 2 tygodnie.
Jeśli ktoś pisze, że mam uważać i się nie objadać, to dla mnie to jest dieta. Chyba że inaczej rozumiemy to pojęcie.
Dla mnie EOT.
nie sadze , ze sa niegrzeczne , bo nie pisalam tutaj do nikogo osobiscie tylko , ze sa takie kobiety i tyle
jak rowniez nie pisalam tobie zebys sie nie obzerala czy szla na diete czy nie objadala
osobiscie nie biore tego do siebie , bo problemu nie mam ani z jedzeniem , ani niejedzeniem , a juz tym bardziej z dietami
dieta z regoly ma na celu utrate wagi i wykresleniu z jadlospisu poszczegolych produktow
natomiast zdrowe odzywianie to wlasnie jest to nieobjadanie sie
i racja lepiej skonczyc ten temat , bo jak widze kazda z nas ma inne pojecie i innaczej je rozumie
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:30   #1195
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Grennie, czasem warto zapłacić za takie właśnie traktowanie. Zwłaszcza w ciązy, gdy kobieta potrzebuje takiej jakiejś szczególnej uwagi, ma dużo pytań, itd. Wtedy pośpiech raczej nie jest wskazany.
Cotynato - to daj znać, jak z tą herbatką.

Ja zmykam spać, dobrej nocki dziewczyny .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 06:48   #1196
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anetika Pokaż wiadomość
Widzę, że piszecie o zachciankach... Ja jakoś specjalnie ich nie mam, ale to chyba dlatego, że non stop mam mdłości, o ile na początku miałam je tylko rano to teraz męczą mnie cały dzień i odpuszczają dopiero koło 21...
Cytat:
Napisane przez Grennie Pokaż wiadomość
Planuję wykupić sobie abonament medyczny Vision, bo to mi sie bardziej kalkuluje niż płacić za każdą wizytę.

Co do mdłości to mam cały dzień, już nie moge tego znieść ((
Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Wam tych smaków i zachcianek.... Mnie męczą mdłości od rana do wieczora a jem jedynie z rozsądku, żeby coś jeść.... a gotowanie to już dla mnie prawdziwa kara jest
No to widzę, że nie jestem sama! Miałam dziś pytać czy to normalne, ze praktycznie 24h/dobę mi niedobrze. Nawet jak się w nocy przebudzę to czuję, ze mnie muli Już myślałam, że sobie wkręcam- jestem w świadomej ciąży raptem trzeci dzień, a mdli mnie już jakiś tydzień Dziś rano aż łzy mi poxciekły bo już myślałam,że będe wymiotować- nienawidzę tego!!! Przez to do pracy ciągle się spóźniam.

Grennie- a przybliż o co chodzi z tym pakietem Vision?
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 07:23   #1197
sofciaa
Zadomowienie
 
Avatar sofciaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 417
GG do sofciaa
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Ale dużo skrobiecie ledwo nadążam nadrabiać

mnie się dzisiaj śniła a'la telenowela ... normalnie masakra, nigdy tak często i gęsto nie śniłam nic, tylko teraz wyćwiczyć kontrolę snów

postanowiłam założyć bloga o swoich 9 miesiącach pomyślałam, że będzie to fajna pamiątka dla mnie i kiedyś dla dziecka jak ktoś ma ochotę to adres jest w podpisie
__________________
"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."

25.02.2011 [*] Aniołek

Co nie zabije...


17.01.2012 Córcia
sofciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 07:52   #1198
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
z wątróbką jest taka sprawa, że to jest centrum oczyszczania organizmu i tam się zbierają różne świństwa, dlatego ważne jest żeby wątróbka była z dobrego źródła i nie pochodziła od zwierząt faszerowanych hormonami i antybiotykami
Moim zdaniem troche wątróbki z dobrego źródła nie zaszkodzi czasem wystarczą dwa kawałeczki żeby się nam odechciało zachcianki

Cytat:
Napisane przez Brida Pokaż wiadomość
Wizyta 18.02 Jeszcze ponad tydzień

Szkoda że nie mam w domu takiego usg.

Co do dylematów kuchennych- ja miałam wczoraj parcie na sok marchewkowy. I też wątpliwości - podobno wit.A szkodliwa dla płodu?
No ale nie wytrymałam, coś tam jeszcze w necie sprawdziłam i ukręciłam sobie z 5 marchewek - dwie szklanki wypiłam duszkiem.
Pierwszy raz słysze żeby witamina szkodziła maleństwu gdzieś Ty to wyczytała albo usłyszała?

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Ja swoje zapasy na bieżąco zjadam .
I piję herbatę na okrągło a to wcale nic dobrego
a jaką herbate pijesz? Jak czarną to rób sobie bardzo słabą, a ja owocową to niema się czym martwić

Cytat:
Napisane przez kasiuleczkakuleczka Pokaż wiadomość
No GŁUPOTA totalna z tym głodzeniem się by za dużo nie przytyć i dobrze wyglądać... Pisałyście też kiedyś o nastoletnich matkach a właściwie licealnych ciążach na mtv i tam niektóre laski nie karmiły piersią, żeby im się biust "nie zepsół" -o zgrozo!!! Nie ma nic lepszego i cenniejszego niż mleko matki, no ale te dziewczyny nie były jeszcze gotowe na macierzyństwo...
ja mam koleżanke która nie karmiła żeby jej "piersi nie sflaczały" .. no cóż, jej ciało, jej dziecko, jej wybór moim zdaniem.

A co do tego programu to ja podziwiam tą pare która oddała córeczke do adopcji i jeszcze się z nią widują. Mi by chyba serce pękło, ale też mają racje, ze dali jej lepsze życie oni by nie dali rady a ich rodzice to też nie najlepsze klimaty

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Głupio tak przed 21 Ale chyba tak zrobię, bo bez sensu się męczyć, rano trzeba do pracy wstać niestety
W każdym razie dobrej nocki mamuśki
e tam głupio, wcale że nie ja przedwczoraj zasnęłam przed tv jakoś po 19 a potem tylko jak sie obudziłam to szybko wzięłam prysznic i do wyra dalej spać

Grennie, ja się czasami zasapuję ale to chyba z braku kondycji a nie z powodu ciązy
planujemy z tż'tem kupić sobie karnety na basen i troche nasze cztery litery poruszac

sofciaa też myślałam o blogu, ale jakoś ciągle czasu mi brak
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 08:05   #1199
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Sofciaa fajnie zapowiada się Twój blog. Na pewno będę regularnie zaglądać. Swietny pomysł.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 08:14   #1200
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez sofciaa Pokaż wiadomość
Ale dużo skrobiecie ledwo nadążam nadrabiać

mnie się dzisiaj śniła a'la telenowela ... normalnie masakra, nigdy tak często i gęsto nie śniłam nic, tylko teraz wyćwiczyć kontrolę snów

postanowiłam założyć bloga o swoich 9 miesiącach pomyślałam, że będzie to fajna pamiątka dla mnie i kiedyś dla dziecka jak ktoś ma ochotę to adres jest w podpisie
Ala telenowele też mam co noc

Gratuluję pomysłu na bloga i czasu

Mąż dziś wstawał po 6 , obudziłam się bo się krzątał, sama siebie nie poznaje, chciało mi się jeść o tej porze do tego obudził mnie kujący ból w lewym i prawym boku

Piękne słoneczko zaświeciło i ukazało jakie brudne okna mam chyba dziś umyję

Miłego dnia dziewczynki!
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.