..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::.. - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-17, 06:39   #3631
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

hej hej! wtorek już a mi całkiem dobrze z tym, że wróciłam na 1 fazę na te kilka dni. Dziś:
1. kulka łyżek pasty z tuńczyka, białego sera, fasoli czerwonej i papryki
2. ser żółty light i szynka z kurczaka
3. zupa meksykańska
4. pistacje
5. pewnie pasta, jak ze śniadania tylko z porem (zapomniałam rano dodać).

Mam nadzieję, że będzie bezgrzesznie. Nie patrzę na razie na wagę, bo boje się, że w weekend nagrzeszyła i jest dużo więcej:/ zobaczymy w czwartek lub piątek.
Obliczyłam sobie też, że do czerwca (chudnąc 1-2kg miesięcznie) dojdę do wagi, jaką polecił mi mój lekarz. Mam nadzieję, że wytrwam tak długo Buziaki dziewczyny na nowy dzień!
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 08:13   #3632
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Kcal na SB nie liczymy
Ja robię takie serowe - pół kostki twarogu, jajko i ta mąka.. Może być więcej sera i jajek, ale wtedy mogą się rozpadać. Do tego słodzik, można jakiś aromat czy cynamon. Potem na patelnię z odrobiną oleju - ja daję nie za duży gaz i pod przykrywkę, wtedy się takie bardziej zwarte robią.
Polecam do nich bardziej zmielony twaróg, nie taki grudziasty (z tym grudziastym się łatwiej rozwalają). Aż mi ślinka cieknie, jak o tym piszę Mam już twaróg z biedronki i jutro będę jeść te placki! Ja zawsze robię z tej połowy kostki sera i wychodzi naprawdę sporo, porządny posiłek
Mniam A może być serek 0,1% homogenizowany do tych placuszków? Czy nie bardzo? Bo mam dwa półkilogramowe pudełka i coś muszę z nich pokombinować.. Ale bym miała pyszne śniadanko
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 09:06   #3633
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Kcal na SB nie liczymy
Mój słodzik w tabletkach smakuje normalnie, myślę, że to trochę kwestia nastawienia
Żelki to zło, podobnie jak większość słodyczy... Puste kalorie, oczywiście, że się od nich tyje! Może wolisz sobie za to zjeść galaretkę SB? Ludzie robią z herbaty owocowej, żelatyny i słodzika, ja nie próbowałam...


Ja robię takie serowe - pół kostki twarogu, jajko i ta mąka.. Może być więcej sera i jajek, ale wtedy mogą się rozpadać. Do tego słodzik, można jakiś aromat czy cynamon. Potem na patelnię z odrobiną oleju - ja daję nie za duży gaz i pod przykrywkę, wtedy się takie bardziej zwarte robią.
Polecam do nich bardziej zmielony twaróg, nie taki grudziasty (z tym grudziastym się łatwiej rozwalają). Aż mi ślinka cieknie, jak o tym piszę Mam już twaróg z biedronki i jutro będę jeść te placki! Ja zawsze robię z tej połowy kostki sera i wychodzi naprawdę sporo, porządny posiłek
Ja dzisaj chyba zrobie tą galaretkę z zielonej herbaty z opuncja. Znacie może proprcje ile heraty i żelatyny ? Zreszta zaraz poszukam.

Peggy ja robiłam kiedys podejscie do takich placuszków, ale albo mi przywierały do patelnie albo sie rozwalały. Możesz napisać krok po kroku jak sie je robi ? Ile tej mąki, ile oleju na patelni.


Cytat:
Napisane przez Palolinka Pokaż wiadomość

Mam nadzieję, że będzie bezgrzesznie. Nie patrzę na razie na wagę, bo boje się, że w weekend nagrzeszyła i jest dużo więcej:/ zobaczymy w czwartek lub piątek.
Obliczyłam sobie też, że do czerwca (chudnąc 1-2kg miesięcznie) dojdę do wagi, jaką polecił mi mój lekarz. Mam nadzieję, że wytrwam tak długo Buziaki dziewczyny na nowy dzień!
Ja się zważę dopierow połowie lutego jak pojade do rodzinnego domu. Mam nadzieje że będzie tak ze 3 kg mniej.


Jak macie ochote na coś słodkiego na I fazie, lub jakieś cistaeczka do kawy to polecam te robiłam kilka krotnie i zawsze wychodzą.
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=3651
__________________

Edytowane przez angellka
Czas edycji: 2012-01-17 o 09:37
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 11:34   #3634
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Mniam A może być serek 0,1% homogenizowany do tych placuszków? Czy nie bardzo? Bo mam dwa półkilogramowe pudełka i coś muszę z nich pokombinować.. Ale bym miała pyszne śniadanko
Wydaje mi się, że nie wyjdą z serka - ciasto będzie za rzadkie, a serek jeszcze może się rozpuścić na patelni.. Nie będzie to smaczne. Jedz serek z kakao/aromatem jakimś i słodzikiem, pycha!

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez angellka Pokaż wiadomość
Ja dzisaj chyba zrobie tą galaretkę z zielonej herbaty z opuncja. Znacie może proprcje ile heraty i żelatyny ? Zreszta zaraz poszukam.

Peggy ja robiłam kiedys podejscie do takich placuszków, ale albo mi przywierały do patelnie albo sie rozwalały. Możesz napisać krok po kroku jak sie je robi ? Ile tej mąki, ile oleju na patelni.




Ja się zważę dopierow połowie lutego jak pojade do rodzinnego domu. Mam nadzieje że będzie tak ze 3 kg mniej.


Jak macie ochote na coś słodkiego na I fazie, lub jakieś cistaeczka do kawy to polecam te robiłam kilka krotnie i zawsze wychodzą.
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=3651
Fajne te ciasteczka, ale pewnie za dużo nie można zjeść:/
Napisz jakie proporcje do tej galaretki, to w końcu zrobię

Piszę już o placuszkach (właśnie je jem). Bierzemy 2 jajka, słodzik (ja daje 6 tabletek, ale wiecej nie zaszkodzi). Dodajemy pół kostki twarogu (ja z biedronki "Zielona Łąka" -im mniej grudkowaty, tym lepszy, ale jak macie grudkowaty, to już nie mielcie go). Do tego 2 łyżki mąki pełnoziarnistej (ja mam żytnia razowa, typ 2000). Wszystko miksujemy mikserem.
Na patelnię daję łyżeczkę oleju - ja go rozlewam po patelni, można rozsmarować czymś albo użyć spreju do smażenia. Myślę, że bardzo dużo zależy od patelni, trzeba koniecznie użyć nieprzywierającej, bo inaczej niewiele zostanie z placuszków (albo trzeba by było użyć tony oleju). Smażę na średnim ogniu pod przykryciem, aż będą rumiane. Potem druga strona może być już bez przykrycia.
Smacznego
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 12:50   #3635
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez angellka Pokaż wiadomość


Jak macie ochote na coś słodkiego na I fazie, lub jakieś cistaeczka do kawy to polecam te robiłam kilka krotnie i zawsze wychodzą.
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=3651
Dzieki za przepis! Pewnie spróbuję w najbliższym czasie, jak przywiozę sobie blender.

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie wyjdą z serka - ciasto będzie za rzadkie, a serek jeszcze może się rozpuścić na patelni.. Nie będzie to smaczne. Jedz serek z kakao/aromatem jakimś i słodzikiem, pycha!

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------


Fajne te ciasteczka, ale pewnie za dużo nie można zjeść:/
Napisz jakie proporcje do tej galaretki, to w końcu zrobię

Piszę już o placuszkach (właśnie je jem). Bierzemy 2 jajka, słodzik (ja daje 6 tabletek, ale wiecej nie zaszkodzi). Dodajemy pół kostki twarogu (ja z biedronki "Zielona Łąka" -im mniej grudkowaty, tym lepszy, ale jak macie grudkowaty, to już nie mielcie go). Do tego 2 łyżki mąki pełnoziarnistej (ja mam żytnia razowa, typ 2000). Wszystko miksujemy mikserem.
Na patelnię daję łyżeczkę oleju - ja go rozlewam po patelni, można rozsmarować czymś albo użyć spreju do smażenia. Myślę, że bardzo dużo zależy od patelni, trzeba koniecznie użyć nieprzywierającej, bo inaczej niewiele zostanie z placuszków (albo trzeba by było użyć tony oleju). Smażę na średnim ogniu pod przykryciem, aż będą rumiane. Potem druga strona może być już bez przykrycia.
Smacznego
robiłam je kiedyś i były pyszne. Pewnie sobie zrobię jak będę już na 2 fazie czyli w weekend
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 13:56   #3636
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie wyjdą z serka - ciasto będzie za rzadkie, a serek jeszcze może się rozpuścić na patelni.. Nie będzie to smaczne. Jedz serek z kakao/aromatem jakimś i słodzikiem, pycha!
Będą jutro na śniadanie, dziękuję za przepis
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 14:41   #3637
Arschen
Wtajemniczenie
 
Avatar Arschen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 672
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Już się niemoge doczekaz az zrobie te ciasteczka jeszcze 5dni i zaszaleje
Za to ja znalazlam dzisiaj przepis na PRZEPYSZNY OBIAD!
Pewnie nie ktore z was go znaja Tak mi smakuje ze zaraz zjem dokladke

CHILI Z KURCZAKIEM I FASOLA
- pierś z kurczaka - mielona lub pokrojona w kawałeczki, lub inne chude mięsko
mielone

- puszka czerwonej fasolki (razem z zalewą)

- 1 cebula

- czosnek

- puszka pomidorów lub koncentrat pomidorowy

- sól, pieprz, pieprz cayenne, + co tam sie lubi



Cebulę duszę na patelni, dodaję czosnek, przyprawy, wrzucam mięsko, do tego
pomidory, po jakimś czasie fasolę, próbuję jak tam z pikantnością (kocham
ostre) i w ogóle ze smakiem i już Smacznego

Mi wyszly dwa spore talerze mniam
__________________
South Beach




Pije 2litry wody dziennie
ćwicze
Arschen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 14:41   #3638
Kama17261
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 97
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

witam wszystkie Plażowiczki
downo mnie nie było ale mam nadzieje ze wybaczycie - duzo rzeczy tych niedobrych sie wydarzyło... ale... schudłam i chciałam sie z wami tym podzielic kiedyś 72 a dziś 63 I'm really happy. trzymam za was wszystkie kciuki buziaki
Kasia
Kama17261 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:53   #3639
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez Arschen Pokaż wiadomość

CHILI Z KURCZAKIEM I FASOLA
- pierś z kurczaka - mielona lub pokrojona w kawałeczki, lub inne chude mięsko
mielone

- puszka czerwonej fasolki (razem z zalewą)

- 1 cebula

- czosnek

- puszka pomidorów lub koncentrat pomidorowy

- sól, pieprz, pieprz cayenne, + co tam sie lubi

Cebulę duszę na patelni, dodaję czosnek, przyprawy, wrzucam mięsko, do tego
pomidory, po jakimś czasie fasolę, próbuję jak tam z pikantnością (kocham
ostre) i w ogóle ze smakiem i już Smacznego
wydaje się całkiem smaczniutkie fajnie, że się dzielisz, bo czasami inspiracji brak.
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:56   #3640
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez Arschen Pokaż wiadomość
Już się niemoge doczekaz az zrobie te ciasteczka jeszcze 5dni i zaszaleje
Za to ja znalazlam dzisiaj przepis na PRZEPYSZNY OBIAD!
Pewnie nie ktore z was go znaja Tak mi smakuje ze zaraz zjem dokladke

CHILI Z KURCZAKIEM I FASOLA
- pierś z kurczaka - mielona lub pokrojona w kawałeczki, lub inne chude mięsko
mielone

- puszka czerwonej fasolki (razem z zalewą)

- 1 cebula

- czosnek

- puszka pomidorów lub koncentrat pomidorowy

- sól, pieprz, pieprz cayenne, + co tam sie lubi



Cebulę duszę na patelni, dodaję czosnek, przyprawy, wrzucam mięsko, do tego
pomidory, po jakimś czasie fasolę, próbuję jak tam z pikantnością (kocham
ostre) i w ogóle ze smakiem i już Smacznego

Mi wyszly dwa spore talerze mniam


To chili con carne- uwielbiam i na I fazie zajadałam dwa razy w tygodniu i tak nam posmakowało z TŻ, że regularnie pałaszujemy od 2 lat . Na II jem z tortillą i jest równie smaczne a jak powtarzam faze I to bez tortilli
latinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 15:57   #3641
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Zdałam sobie sprawę, że strasznie przeginam z węglami... Muszę się bardziej przyłożyć do wymyślania posiłków bez chleba. Dziś np na pierwsze i drugie śniadanie w sumie 3 kromki takie ok 40g własnoręcznie pieczonego pełnoziarnistego chleba, pomarańczka i na obiad pół szklanki spaghetti 3 zboża od Lubelli. Koniec na dziś, a od jutra muszę zejść do 2 porcji skrobi i 1 owoca.
Może na śniadanie te placuszki serowe ?
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 16:09   #3642
Arschen
Wtajemniczenie
 
Avatar Arschen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 672
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez latinka Pokaż wiadomość
To chili con carne- uwielbiam i na I fazie zajadałam dwa razy w tygodniu i tak nam posmakowało z TŻ, że regularnie pałaszujemy od 2 lat . Na II jem z tortillą i jest równie smaczne a jak powtarzam faze I to bez tortilli
No ja dzisiaj zrobilam pierwszy raz i będę czesciej jadala bo tak mi zasmakowalo i pojadlam sobie dobrze tak mam pelny brzuch ze zaczelam się zastanawiac czy mozna to jesc na 1fazie no ale przeciez dieta SB nie polega na glodowaniu Jednak boje się wejsc na wage :p
__________________
South Beach




Pije 2litry wody dziennie
ćwicze
Arschen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 16:21   #3643
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Pytanie za 100 punktów
Ile mąki pełnoziarnistej, np pszennej 2000 lub żytniej 2000 to jedna tak zwana porcja. To samo pytanie tyczy się otrębów. Wie któraś z Was? Muszę sobie mój jadłospis troszkę usystematyzować i zweryfikować ilość spożywanych węgli.
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 17:04   #3644
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Agila, ja liczę 2 łyżki (gdzieś wyczytałam, że łyżka mąki ma 15g). A otrąb pewnie ze 3, bo są lekkie... A może jeszcze więcej?
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 19:41   #3645
iw1
Przyczajenie
 
Avatar iw1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kruszwica
Wiadomości: 28
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Dziewczyny, a jak to jest ze słonecznikiem, bo trochę dużo tłuszczu ma?
Co o tym myślicie?
__________________
Było: 70,1 kg
Aktualnie 68 kg
Marzy mi się na dłużej: 60 - 58 kg
iw1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:10   #3646
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez Arschen Pokaż wiadomość

CHILI Z KURCZAKIEM I FASOLA
To danie też bardzo lubię tylko dodaje jeszcze pieczarki

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Fajne te ciasteczka, ale pewnie za dużo nie można zjeść:/
Napisz jakie proporcje do tej galaretki, to w końcu zrobię
Tych ciateczek orzechowych z tego przepisu wychodzi tak na dwie porcje, czasem trzy ( nie zawsze ważę orzechy ). Spokojnie można na pierwszej fazie zamiast samych orzechów

Galaretkę zrobiłam. Wyszła pyszna. Niestety gorzej z proporcjami, bo robiłam ja na szybko w trakice przygotowywania obiadu.
Zaparzyłam dwie torebki zielonej herbaty z opuncja w dużej szklance (takiej około 0,5L). Poczekałam aż przstygnie. Póżniej rozrobiłam żelatynę w 1/4 normanje szklanki wrzącej wody ( ale niewiem ile było żelatyny tak na oko mogło być ze 4 łyżeczki). Wymieszałam to z herbatą i dodałam słodzik. Przelałam do kieliszków od wina i wstawiłam do lodówki. Po godzinie nie krzepło, wiec pomyslałam ze mało było żelatyny, ale wystawiłam na balkon i po 30 min było już stężałe.
Przed jedzeniem dodałam na wieszch troche jog nat z aramatem waniliowym. Nawet Tż smakowało

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Agila, ja liczę 2 łyżki (gdzieś wyczytałam, że łyżka mąki ma 15g). A otrąb pewnie ze 3, bo są lekkie... A może jeszcze więcej?
Tak, 30 g mąki to 2 czybate łyżki lub 1/4 szklanki
A otrąb w 5 łyżkach jest 20 g http://www.ilewazy.pl/lyzka-otrebow-pszennych

Cytat:
Napisane przez iw1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to jest ze słonecznikiem, bo trochę dużo tłuszczu ma?
Co o tym myślicie?
Słonecznik można na pierwszej fazie 30 g to jest 3 łyżki łuskanych ziaren
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 10:00   #3647
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

peggy7, robiłam placuszki z przepisy, który podałaś i wyszły przepyszne! takie małe racuszki, nic nie przywierały do patelni a tylko lekko skropiłam oliwą. Pycha, a jakie sycące! Jadłam o 8 a wciąż nie czuję głodu! Mimo to za chwilę zjem I przekąskę
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 11:39   #3648
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Szukam już jakiś czas gotowych placków tortilla z pełnego ziarna w supermarketach. Jak na razie bez powodzenia. Zamawiacie przez internet, robicie swoje czy znalazłyście gdzieś w dyskontach?
__________________
Za mną: 65 -->59, cel: 55

http://motylembede.pl
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 12:08   #3649
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

mistymixx, ja robię stąd: http://tysiackalorii.blogspot.com/20...ziarniste.html i są całkiem spoko

Dzięki dziewczyny za odpowiedź, od dzisiaj bardziej przykładam się do liczenia węgli. Rano kromka chleba, na 2gie śn. jabłko, więc jeszcze z jedną porcję zostawię sobie do obiadu
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać

Edytowane przez agila negra
Czas edycji: 2012-01-18 o 12:10
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 12:19   #3650
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Dziewczyny, ja też muszę się bardziej pilnować - będę liczyć te orzechy, bo już sama nie wiem ile ich zjadam.. A potem zdziwienie, że na wadze tyle:/ Poza tym nie będę codziennie jeść gorzkiej czekolady, bo się rozpuszczam zupełnie.

Dziś będę robić kotlety z fasoli - oto przepis:
40 dag białej fasoli
cebula
2 jaja
3 łyżki oliwy z oliwek
łyżka drobno posiekanego szczypiorku
sól pieprz
(jeśli ktoś chce zrobić panierkę to proponuję otręby)

fasole umyć na sicie,zalać na noc gorącą wodą. Odcedzić, zalać wrzątkiem, ugotować(solimy na 10 min przed końcem got.)Odcedzić zemleć
Drobno posiekaną cebulę podsmażyć
Fasole połączyć z cebulą, tłuszczem jajami i szczypiorkiem. Doprawić solą i pieprzem, formować kotleciki obtaczać w otrębach smażyć na złoty kolor
Podawać z sosem pomidorowym lub pieczarkowym

Nie mam cebuli i pewnie ją pominę. Moja mama smażyła te kotlety i mówiła, że strasznie chłoną tłuszcz, więc pewnie trzeba będzie je powolutku podsuszać na patelni.

Zdam Wam relację, jak wyszły
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 13:03   #3651
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja też muszę się bardziej pilnować - będę liczyć te orzechy, bo już sama nie wiem ile ich zjadam.. A potem zdziwienie, że na wadze tyle:/ Poza tym nie będę codziennie jeść gorzkiej czekolady, bo się rozpuszczam zupełnie.

Dziś będę robić kotlety z fasoli - oto przepis:
40 dag białej fasoli
cebula
2 jaja
3 łyżki oliwy z oliwek
łyżka drobno posiekanego szczypiorku
sól pieprz
(jeśli ktoś chce zrobić panierkę to proponuję otręby)

fasole umyć na sicie,zalać na noc gorącą wodą. Odcedzić, zalać wrzątkiem, ugotować(solimy na 10 min przed końcem got.)Odcedzić zemleć
Drobno posiekaną cebulę podsmażyć
Fasole połączyć z cebulą, tłuszczem jajami i szczypiorkiem. Doprawić solą i pieprzem, formować kotleciki obtaczać w otrębach smażyć na złoty kolor
Podawać z sosem pomidorowym lub pieczarkowym

Nie mam cebuli i pewnie ją pominę. Moja mama smażyła te kotlety i mówiła, że strasznie chłoną tłuszcz, więc pewnie trzeba będzie je powolutku podsuszać na patelni.

Zdam Wam relację, jak wyszły
Robię wg dokładnie tego samego przepisu kotlety, tylko zamieniam fasolę białą na czerwoną, z puszki(białą stosuję do innych dań). No i smażę na patelni teflonowej, bez tłuszczu, dość długo na maleńkim ogniu i fajnie się dosmażą w środku. Ja podaję z surówką z kapusty kiszonej i sosem pomidorowym, ale chętnie wypróbowałabym pieczarkowy. Masz jakis sprawdzony przepis?
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 13:04   #3652
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

moja mama też kiedyś takie robiła, tylko że w zwykłej panierce z bułki tartej. Ale były smakowite, więc myślę, że te twoje też takie będą

Ja dziś kończę swoją zupę meksykańską (za dużo ugotowałam i dlatego jem ja już trzeci dzień), a na jutro kupiłam udka z kurczaka... będę piekła pewnie bez skóry oczywiście. Poza tym naszła mnie ochota na sałatkę z sałatą lodową, więc pewnie sobie zrobię na kolację.
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 13:07   #3653
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Robię wg dokładnie tego samego przepisu kotlety, tylko zamieniam fasolę białą na czerwoną, z puszki(białą stosuję do innych dań). No i smażę na patelni teflonowej, bez tłuszczu, dość długo na maleńkim ogniu i fajnie się dosmażą w środku. Ja podaję z surówką z kapusty kiszonej i sosem pomidorowym, ale chętnie wypróbowałabym pieczarkowy. Masz jakis sprawdzony przepis?
Hej, właśnie doczytałam, że robiłaś placuszki serowe i wyszły. Cieszę się bardzo

Hmm sos pieczarkowy to mi się kojarzy od razu ze śmietaną Nie mam przepisu na to... Może jakieś pieczarki i trójkącik serka topionego light?
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 13:11   #3654
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez agila negra Pokaż wiadomość
mistymixx, ja robię stąd: http://tysiackalorii.blogspot.com/20...ziarniste.html i są całkiem spoko

)
Dzięki za przepis. Właśnie czegoś takiego szukałam
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 13:29   #3655
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Ja właśnie uprażyłam na teflonie słonecznik posypany ostrą i słodką papryką. Super przekąska, tylko trzeba uważać, żeby się nie wciągnąć. Zrobiłam całą paczkę, ale zjadłam tylko trochę, resztę schowałam do szafki, żeby nie kusiło
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 14:10   #3656
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Hej, właśnie doczytałam, że robiłaś placuszki serowe i wyszły. Cieszę się bardzo

Hmm sos pieczarkowy to mi się kojarzy od razu ze śmietaną Nie mam przepisu na to... Może jakieś pieczarki i trójkącik serka topionego light?
O to to, i blender w łapke i na pewno powstanie coś smacznego
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 14:30   #3657
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

a co powiecie na takie mufinki:
http://mojewypieki.blox.pl/2011/02/R...-otrebami.html
__________________
zapraszam na moją stronę z pracami:
www.szydelkomania.pl.tl

60...58...50
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 15:54   #3658
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Miałam je kiedyś zrobić, ale czegoś mi tam zabrakło w domu i potem już zapomniałam całkiem...
Ja się zasadzam na http://cheesecakesserniki.blogspot.c...-z-makiem.html w formie babeczek, tylko czekam na mak, aż przyjdzie ze sklepu
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 15:57   #3659
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Cytat:
Napisane przez Palolinka Pokaż wiadomość
jesli ktos jest na pierwszej fazie to polecam tą wersję muffinek: http://motylembede.pl/2011/09/23/cze...ffiny/#more-41
wypróbowałam i są ok,tylko trzeba uważać jaki słodzik się dodaje. Ja dałam aspartam,a on przy 200 stopniach traci swą słodycz,dlatego lepiej piec w niższej temperaturze. Muffinki są pyszne i w ogóle nie czuć tej fasoli.

To może przedstawię się . Podczytuję was od jakiegoś czasu. Jestem teraz na I fazie, ósmy dzień. To moje drugie starcie z SB. Rok temu urodziłam drugie dziecko i zaczęłam SB, zrzuciłam 18 kg,a potem jakoś tak sobie pofolgowałam i waga stanęła,co więcej,po świętach przybyło 2kg . Dlatego znowu jestem na diecie i tym razem się uparłam i już nie odpuszczę. Mam do zrzucenia jakieś 10kg min. Trochę jestem zawiedziona,bo po tygodniu zeszło mi tylko 1,5kg,a trzymam się ściśle diety i nie grzeszę.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za wyniki
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 17:08   #3660
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część XI ::..

Ursull, witaj! Gratuluję takiego spadku. Tym razem też się uda

Zrobiłam te kotlety fasolowe (prędzej bym je plackami nazwała). Wyszły jakieś dziwne.. Dałam mniej fasoli (250g zamiast 400), a mimo to wyszły takie sypiące się. Na patelni nawet są zwarte, ale potem przy jedzeniu rozsypują się strasznie.. Poza tym bez sosu ani rusz - ja je widzę z jakimś czosnkowym Niestety nie miałam składników i zjadłam te placki posmarowane koncentratem (że niby keczup).
Poza tym jakieś takie gorzkawe te placki... No nie wiem, chyba to nie jest moje ulubione danie
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.