Kognitywistyka - z czym się to je? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-01, 10:19   #31
pranknature
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 225
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa;3 5034208
tak mi sie wlasnie wydawalo, ze to niemozliwe, zeby brali jak leci ludzi... ostatnio jest bum na "egzotyczne" filologie (czyli wszystkie poza anglistyka i germanistyka-chociaz i tak te sie ciesza duzym powodzeniem).
w takim bądź razie pomyliło mi się z inną filologią na którą brali jak leci

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-06-09 o 21:18 Powód: przywrócenie treści
pranknature jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 11:29   #32
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

to chyba nie na UJ. najmniej oblegana byla filologia ukrainska, ale nawet tam byla ponad 1 osoba na miejsce. na szwedzka bylo ponad 12 osob na 1 miejsce.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 13:12   #33
wymaiginowana
Raczkowanie
 
Avatar wymaiginowana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Droga autorko, poszukaj forum dla kandydatów na umcsie, jak dotąd widziałam tam od 3-5 wpisów związanych z kogni... coś tam Najlepiej popatrz ile ludzie mają pkt i itp.
wymaiginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 14:26   #34
pranknature
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 225
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa;3 5039954
to chyba nie na UJ. najmniej oblegana byla filologia ukrainska, ale nawet tam byla ponad 1 osoba na miejsce. na szwedzka bylo ponad 12 osob na 1 miejsce.
na uj może to szwedzką pomyliłam z ukraińską -bo na ukraińską każda osoba która składała na się dostała. bo było nawet mniej osób w 1 naborze niż wymagano

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-06-09 o 21:18 Powód: przywrócenie treści
pranknature jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 11:39   #35
chelle5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 25
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

i jak z tą kognitywistyką, warto?? dostałam się, ale nie wiem czy nie iść na psychologię...
jest tu ktoś z innych miast, kto studiuje kogni i może coś powiedzieć o tym kierunku??
chelle5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 12:02   #36
nice_
Raczkowanie
 
Avatar nice_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 65
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Ja przez bardzo długi czas byłam zdecydowana na kognitywistykę, potem jednak zrezygnowałam, ponieważ myślę, że w Polsce może być trudno znaleźć pracę po takim kierunku. Na forum studentów przeczytałam taką wypowiedź: "Nie oszukujmy się, w naszym kraju nie ma pracy dla ludzi z naszym wykształceniem" Rozmawiałam za to ze studentem kognitywistyki na UAM-ie. Jest tam więcej praktyki niż na UJ, mają własne laboratorium. Cytuję: "Jest mega interesująco i hiper trudno. Głównie ze względu na logikę, neuroanatomię i metodologię, ale od trzeciego roku zaczynają się luzy. W sensie, mniej zajęć, choć bardziej wymagających, które jednak mają jakieś przełożenie na rzeczywistość."

Ja wybrałam psychologię, ale zamierzam to tak ukierunkować, by móc rozwijać swoje zainteresowania dotyczące mózgu, neuropsychologii, neurobiologii.
nice_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 12:09   #37
chelle5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 25
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

ja właśnie chyba tak myślę, że wybiorę psychologię, a może potem zacznę coś robić w kierunku kogni, może nawet pójdę na to, albo nie wiem
w sumie i tak nie zamierzam pracować w Polsce po studiach, więc w sumie po kogni byłoby łatwiej znaleźć pracę zagranicą
chelle5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 13:05   #38
no_kurcze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 114
Dot.: Kognitywistyka - z czym się to je? Burza mózgów ;D

Czołem,
również zainteresował mnie ten kierunek na UW. Niestety, ale nie mam pojęcia na co innego pójść. Zastanawiałam się również nad afrykanistyką, ale to raczej jako drugi kierunek.
Czy ktoś stąd studiuje kognitywistykę i jest zadowolony? A może ktoś ma znajomego, który to studiuje i może coś więcej powiedzieć o tym kierunku?

Co do pracy - nawet po politechnice mogę zostać bez pracy, niestety. Dlatego moim zdaniem nie zawsze trzeba się kierować czymś takim, że trzeba pójść np. na mechatronikę, bo po tym na pewno ktoś mnie przyjmie. Lepiej studiować coś co Nas interesuje, a nie z myślą, że "po tym na pewno będę mieć prace" Szkoda się męczyć

Pozdrawiam
no_kurcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 12:20   #39
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kognitywistyka - z czym się to je? Burza mózgów ;D

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Kierunek bardzo ciekawy, ale dosyć trudny Kiedyś się zastanawiałam nad nim, ale odpuściłam
moim zdaniem to dobry wybor dla kreatywnej osoby na drugi kierunek. W polaczeniu np z robotyka.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 11:27   #40
kognitywistykaUW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Polecam stronę: nieopłacona reklama

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2013-01-08 o 12:25
kognitywistykaUW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 21:04   #41
Blue_Chilli
Przyczajenie
 
Avatar Blue_Chilli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Witam
Jestem teraz w drugiej klasie liceum, ale też myślę o kognitywistyce w Toruniu jest tutaj może ktoś, kto tam studiuje? Jak wrażenia,czy warto? Podobno Toruń jest najlepszy jeśli chodzi o ten kierunek
Blue_Chilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-19, 20:32   #42
Laudre
Przyczajenie
 
Avatar Laudre
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 28
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Blue_Chilli Pokaż wiadomość
Witam
Jestem teraz w drugiej klasie liceum, ale też myślę o kognitywistyce w Toruniu jest tutaj może ktoś, kto tam studiuje? Jak wrażenia,czy warto? Podobno Toruń jest najlepszy jeśli chodzi o ten kierunek
Ja jestem na psychologii na UAM w Poznaniu, znam dużo ludzi, którzy studiują kognitywistykę, bo to jest pokrewny kierunek, często łączony z psychologią. Nie znam nikogo z Torunia, nie wiem, jakie mają wyposażenie, ale od znajomych z kogni na UAM słyszałam, że studia są niesamowicie ciekawe i rozwijające, mają tam też własne laboratorium, często robią projekty, jest dobra kadra. Jest dość trudno, przyjmują około 120 osób, przy czym na drugim roku zostało już tylko 70. Koleżanka, która teraz jest na piątym powiedziała mi, że razem z nią wytrwało jakieś 30 osób. Z opowiadań wiem, że musisz się przygotować na sporą ilość logiki, masz też technologię informacyjną, neuronaukę, statystykę, procesy poznawcze, filozofię, językoznawstwo kognitywne, psychometrię, psychofizykę, psychobiologię, sztuczna inteligencja, dużo by wymieniać.
Laudre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 00:12   #43
Blue_Chilli
Przyczajenie
 
Avatar Blue_Chilli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Laudre Pokaż wiadomość
Ja jestem na psychologii na UAM w Poznaniu, znam dużo ludzi, którzy studiują kognitywistykę, bo to jest pokrewny kierunek, często łączony z psychologią. Nie znam nikogo z Torunia, nie wiem, jakie mają wyposażenie, ale od znajomych z kogni na UAM słyszałam, że studia są niesamowicie ciekawe i rozwijające, mają tam też własne laboratorium, często robią projekty, jest dobra kadra. Jest dość trudno, przyjmują około 120 osób, przy czym na drugim roku zostało już tylko 70. Koleżanka, która teraz jest na piątym powiedziała mi, że razem z nią wytrwało jakieś 30 osób. Z opowiadań wiem, że musisz się przygotować na sporą ilość logiki, masz też technologię informacyjną, neuronaukę, statystykę, procesy poznawcze, filozofię, językoznawstwo kognitywne, psychometrię, psychofizykę, psychobiologię, sztuczna inteligencja, dużo by wymieniać.

Akurat mieszkam w Poznaniu trochę przygotowuję się już na własną rękę + z filozofią nie mam problemu, bo jestem na olimpiadzie. Faktycznie UAM ma ten kierunek, ale rozmawiałam z kilkoma studentami (co prawda nie kognitywistyki, ale pokrewnych) i często zwracali uwagę na Toruń i stanowczo odradzali Lublin

Wydaje mi się też, że w różnych miejscach przykłada się więcej uwagi do biologii, informatyki lub filozofii jak to jest z UAM-em ? ( albo UAM )
Blue_Chilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 17:07   #44
Laudre
Przyczajenie
 
Avatar Laudre
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 28
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Blue_Chilli Pokaż wiadomość
Akurat mieszkam w Poznaniu trochę przygotowuję się już na własną rękę + z filozofią nie mam problemu, bo jestem na olimpiadzie. Faktycznie UAM ma ten kierunek, ale rozmawiałam z kilkoma studentami (co prawda nie kognitywistyki, ale pokrewnych) i często zwracali uwagę na Toruń i stanowczo odradzali Lublin

Wydaje mi się też, że w różnych miejscach przykłada się więcej uwagi do biologii, informatyki lub filozofii jak to jest z UAM-em ? ( albo UAM )
Nie mogę się zgodzić, że nie przykłada się wagi do biologii, na psychologii jest jej całkiem sporo (ale mogę być stronnicza jako człowiek, który był w liceum na profilu humanistycznym). Filozofii na kogni jest zdecydowanie więcej niż na psychologii, my nie mamy ćwiczeń z filozofii, a kognitywiści mają, poza tym u nas nazywa się to po prostu "Filozofia", a na kogni "Wstęp do filozofii", co oznacza, że w przyszłości będzie tego więcej. Na pytanie jak z informatyką nie potrafię odpowiedzieć.
Polecam Ci też porównać programy studiów, zobacz co oferuje UAM, a co UMK, to powinno pomóc choć trochę rozwiać wątpliwości.
Laudre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 18:11   #45
Blue_Chilli
Przyczajenie
 
Avatar Blue_Chilli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Laudre Pokaż wiadomość
Nie mogę się zgodzić, że nie przykłada się wagi do biologii, na psychologii jest jej całkiem sporo (ale mogę być stronnicza jako człowiek, który był w liceum na profilu humanistycznym). Filozofii na kogni jest zdecydowanie więcej niż na psychologii, my nie mamy ćwiczeń z filozofii, a kognitywiści mają, poza tym u nas nazywa się to po prostu "Filozofia", a na kogni "Wstęp do filozofii", co oznacza, że w przyszłości będzie tego więcej. Na pytanie jak z informatyką nie potrafię odpowiedzieć.
Polecam Ci też porównać programy studiów, zobacz co oferuje UAM, a co UMK, to powinno pomóc choć trochę rozwiać wątpliwości.
A na co Twoim zdaniem powinnam zwracać uwagę? Szczerze mówiąc, nie znam się na tym za dobrze ==> chodzi mi o to, co przyda się później, w pracy.
Powinnam się przejmować fizyką i chemią teraz, w szkole? Na razie trochę je olewam, ale chyba to zły pomysł. Da się to ogarnąć już w czasie studiów, czy wtedy już jest za późno?
Blue_Chilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:46   #46
Laudre
Przyczajenie
 
Avatar Laudre
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 28
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Blue_Chilli Pokaż wiadomość
A na co Twoim zdaniem powinnam zwracać uwagę? Szczerze mówiąc, nie znam się na tym za dobrze ==> chodzi mi o to, co przyda się później, w pracy.
Powinnam się przejmować fizyką i chemią teraz, w szkole? Na razie trochę je olewam, ale chyba to zły pomysł. Da się to ogarnąć już w czasie studiów, czy wtedy już jest za późno?
Chemia i fizyka? Raczej nie, takie wiadomości przynajmniej uzyskałam od znajomych. To są studia filozoficzno-logiczne i multidyscyplinarne, masz szerokie pole do popisu, kogni nie jest też zaszufladkowana - to taki kierunek, który łączy dziedziny przyrodnicze i humanistyczne + spora dawka logiki, trochę statystyki. Żeby Ci podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę w programie studiów, musiałabym wiedzieć, co Cię w kogni interesuje, dlaczego wybierasz właśnie ten kierunek? I jaką pracę sobie wyobrażasz po studiach (by to jakoś odnieść do tego, co się tam faktycznie robi)? Bo ścieżek kształcenia jest całkiem dużo, jedną z nich jest połączenie z psychologią.
Laudre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 02:59   #47
Saber
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

nie warto było robić nic

Edytowane przez Saber
Czas edycji: 2018-07-22 o 22:43 Powód: przywrócenie treści
Saber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 13:50   #48
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

błehehe właśnie do mnie doszło, że napisałam to samo co tutaj na poprzedniej stronie, skleroza <3

Edytowane przez gorzala
Czas edycji: 2013-04-10 o 13:56
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 22:16   #49
no_kurcze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 114
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

czy ktoś się wybiera na UW na ten kierunek?
no_kurcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-15, 18:17   #50
AriadneeMavitch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Kognitywistyka, Neurobiopsychologia, MISMaP i inne takie

Witam
Jestem zeszłoroczną maturzystką, która dopiero w tym roku zdecydowała się iść na studia Powodem zdecydowania się na 'gap year' było u mnie niezdecydowanie dotyczące tego, co chciałabym studiować. Teraz po roku jakoś nagle mnie olśniło i po prostu już wiem, strasznie fajne uczucie Ale teraz pozostało pytanie - gdzie to studiować i na jakim dokładnie kierunku?

Interesują mnie szeroko pojęte nauki kognitywne. Wydawałoby się, że w związku z tym wybór jest prosty - kognitywistyka. Ale dla mnie to wcale nie jest takie oczywiste... Na kierunkach 'kognitywistyka' jest moim zdaniem za dużo filozofii i są ogólnie rzecz biorąc za bardzo... ogólne. Interesuje mnie chyba bardziej neurologiczne podejście, ale z kolei tak, żeby nie była to sama neurobiologia.

Z kierunków, które mogłyby mnie interesować znalazłam: neuroinformatykę (UW), neurobiopsychologię (UG), kognitywistykę (UW, UJ, UAM, UMK) i inżynierię biomedyczną (PW).

Ale dzisiaj natknęłam się też na coś takiego jak MISMaP na UW i wydaje mi się, że to mogłoby być idealne - student sam układa sobie program w ramach interdyscyplinarnych studiów, a przecież nauki kognitywne sa bardzo interdyscyplinarne Można byłoby w ramach MISMaP-u połączyć np. Informatykę i Biotechnologię (neurobiologię), albo Psychologię i Informatykę, albo Neurobiologię i Psychologię...

Moje pytanie brzmi - czy ktoś studiuje kierunek związany z naukami kognitywnymi? Jeśli tak, to jaki dokładnie, co o tym myśli, czy poleca? I co myślicie o tym MISMaPie? A jeśli już MISMaP, to jaki kierunek wziąć jako wiodący? Informatyka, Biotechnologia, Psychologia??
AriadneeMavitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 19:53   #51
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Może pomogę
Studiuje kognitywistykę na UMK, teraz będę na 3-cim roku. Jeśli chodzi o UMK, to studia dla wytrwałych, gotowych na ciężką orkę, zwłaszcza na pierwszym roku. Jest sporo wymagających wykładowców, zwłaszcza jeden i sporo trudnych przedmiotów.

Materiał jest b. trudny - a już na pewno na początku taki się wydaje, potem jest nieco łatwiej, bo ma się już pewne rozeznanie w temacie. Teraz nowi studenci mają nieco łatwiej, przez to, że dodano na pierwszym roku podstawy neuroanatomii człowieka. Nas rzucali na głęboką wodę i od razu wyjeżdżali z hipokampami i przednimi zakrętami kory obręczy - z początku to była dla nas totalna abstrakcja. Teraz już jest lepiej

Na stronie kognitywistyki UMK można znaleźć cały program na trzy lata studiów (a także na magisterkę, jeśli ktoś chce kontynuować). Jeśli ktoś rozważa podjęcie się tego kierunku, polecam przejrzenie listy przedmiotów i zastanowienie się, czy takie coś mi odpowiada. Ja przeglądając przedmioty byłam zachwycona Teraz mój zapal nieco osłabł przez cały semestr z filozoficznymi przedmiotami, których nie cierpię. Ale co kto lubi, przebrnęłam przez nie, teraz będzie więcej konkretów, które mnie osobiście interesują Kognitywistyka jest baardzo obszernym kierunkiem, interdyscyplinarnym, nawet po przejściu całego programu studiów nie można powiedzieć, że wszystko się wie. Z autopsji wiem, że większość osób zaczepia się na tym, co najbardziej ich interesuje i na tych przedmiotach głównie się skupiają i zgłębiają temat poza zajęciami.

Jeśli chodzi o pracę, znowu co kto lubi. Jedni brną w filozofię, inni wybierają programowanie, tworzenie eye-trackerów, jeszcze inni próbują pracę z pacjentami (neurorehabilitacja i pokrewne), ja osobiście zaciekawiłam się interfejsami mózg-komputer. Można też pójść w reklamę - neuromarketing... Opcji jest wiele, ale studia dają tak naprawdę tylko zalążek wiedzy, jeśli ktoś chce się specjalizować w czymś konkretnym musi wiedzy szukać na własną rękę, poprzez dobór odpowiednich fakultetów, praktyki w wybranych firmach, czy teorię bazując na zasobach Internetu (uwaga na źródła), czy książkach (również uwaga na wybór odpowiedniej literatury).

Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 14:24   #52
Blue_Chilli
Przyczajenie
 
Avatar Blue_Chilli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Ja zaczynam zastanawiać się jeszcze nad takim kierunkiem jak sztuczna inteligencja, chociaż mogę mieć z tym problem, jako że jestem na humanie i mam z matematyki i informatyki tylko podstawy... :/
A co myślicie o kognitywistyce na UJ?
Blue_Chilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 14:50   #53
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Blue_Chilli Pokaż wiadomość
Ja zaczynam zastanawiać się jeszcze nad takim kierunkiem jak sztuczna inteligencja, chociaż mogę mieć z tym problem, jako że jestem na humanie i mam z matematyki i informatyki tylko podstawy... :/
A co myślicie o kognitywistyce na UJ?
Mój kolega studiuje i bardzo sobie chwali.

Jest taki kierunek jak sztuczna inteligencja- wow.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 20:03   #54
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

To zależy czego oczekujesz. Ja studiuję na UMK kogni i mogę powiedzieć, że jest sporo ścisłych przedmiotów i są dość mocno nastawieni na praktykę - np. dużo zajęć na komputerach, fakultety na których można poznać różne rzeczy od strony praktycznej i pracę naukową.
Jeśli chodzi o UAM słyszałam , że nastawieni są głównie na psychologię.
A na UJ na filozofię.
Także zależy od oczekiwań i od tego jak rzeczywiści jest, bo podkreślam informacje o UAM i UJ to tylko pogłoski zasłyszane od ludzi lub przeczytane na forach.
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 23:15   #55
brednie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Odświeżam. Chętnie dowiem się czegoś więcej o tych studiach. Przede wszystkim, jakie progi, atmosfera, kadra? Jest ktoś może z UJ, kto może podzielić się wiedzą na ten temat?
brednie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:29   #56
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez brednie Pokaż wiadomość
Odświeżam. Chętnie dowiem się czegoś więcej o tych studiach. Przede wszystkim, jakie progi, atmosfera, kadra? Jest ktoś może z UJ, kto może podzielić się wiedzą na ten temat?
Witaj studiuję Kogni na UJ, na 2 roku i z całego serca polecam te studia. Stały się moją pasją i nie wyobrażam sobie żebym mogła studiowac cos innego mamy masę ciekawych przedmiotów, ale nie jest łatwo. Jeśli ktoś chce pójść na te studia, bo "nowe, nieznane, proste studia", to zdecydowanie odradzam. Nauki jest bardzo dużo, przedmioty ciężkie, ale ogromnie pasjonujące. Niestety co semestr trzeba znieść jeden przedmiot filozoficzny, ale da się wytrzymać :p z tego co wiem progi są wysokie, w tym roku wyższe niż na psychologię stacjonarną. Ja dostałam się z listy rezerwowych, a biologię R miałam na około 80%, a matmę P na 100% :p

Atmosfera jest super, jest nas mało (bo mnóstwo osób odpada), pomagamy sobie we wszystkim i wewnątrz roku, jak i służymy radą młodszym roczników. Kadra bardzo wykwalifikowana, dla przykładu prof Woleńki lub prof Nęcka.

Jeszcze raz - POLECAM!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Ach i nie jest to prawda, że na UJ jest bardzo filozoficznie, ja bym powiedziała, że zdecydowanie psychologicznie :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 12:23   #57
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

A znacie jakichś absolwentów tych studiów, albo osoby pracujące mniej więcej w zawodzie w trakcie studiów? Jakie są właściwie możliwości, poza oczywistą pracą naukową? Pytam z ciekawości, bo kierunku nie zmieniam, ale dość mnie ciekawi kwestia zatrudnienia właśnie, skoro po neurobiologii, psychologii, filozofii różowo nie jest.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 12:30   #58
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
A znacie jakichś absolwentów tych studiów, albo osoby pracujące mniej więcej w zawodzie w trakcie studiów? Jakie są właściwie możliwości, poza oczywistą pracą naukową? Pytam z ciekawości, bo kierunku nie zmieniam, ale dość mnie ciekawi kwestia zatrudnienia właśnie, skoro po neurobiologii, psychologii, filozofii różowo nie jest.
Moi znajomi pracują w agencjach reklamowych, mam też jednego kolegę który pracuje przy Tworzeniu gier komputerowych i interfejsów systemow inteligentnych. Praca po tych studiach jest i jest mnóstwo możliwości, ponieważ te studia są interdyscyplinarne jako psycholog, ale o wiele szerzej, jako informatyk, ale szerzej, jako marketingowiec ale szerzej. Dlatego pracodawcy chętnie zatrudniają kognitywistów. Byłam ostatnio na targach pracy, stricte pod kognitywistyke (spotkanie z pracodawcami, którzy są chętni współpracą z nami). Było ich mnóstwo i wielu z nich podkreślało, że olbrzymim atutem jest właśnie ta multidyscyplinarność. Poza tym znajomość budowy i funkcjonowania mózgu przydaje się w wielu dyscyplinach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 10:38   #59
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Kierunek brzmi super !!!! Szkoda, że nie ma go w Gdańsku
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:41   #60
Nilwords
Raczkowanie
 
Avatar Nilwords
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 72
Dot.: Kognitywistyka - warto? Dla kogo są te studia?

Ja właśnie rok temu się nie dostałam na UJ. W tym roku poprawiam mature z matmy i polskiego, zobaczymy jak to będzie, ale szanse widzę baaaaardzo nijakie. A szkoda, bo przeglądając fora, opisy przedmiotów, czy nawet jakieś książki, których się używa bardzo mnie to zaciekawiło i wkręciło. Aż szkoda, że kolejny raz będzie mi smutno jak zobaczę, że się nie dostałam.
Haha, ale mam nadzieję, że za jakieś 5, 6 lat się dostanę, bo to jest takie moje mini marzenie. Póki co to nie znalazłam żadnego innego kierunku, który by mnie aż tak zajarał.
__________________
Ty na mnie patrzysz dobrymi oczyma, ty wiesz, że ducha byt cielesny trzyma, że duch jest ciału obcy w każdym włóknie, w olbrzymim Ruchu uroniony atom, stracona cząstka olbrzymich Żywiołów, obca zarówno atomom, jak światom...
Nilwords jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 13:21:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.