Wcześniejsza miesiączka i plamienia po - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-18, 11:31   #1
rozrabiara88
Raczkowanie
 
Avatar rozrabiara88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: deszczowa kraina
Wiadomości: 81

Wcześniejsza miesiączka i plamienia po


Witam dziewczynki! Jak zwykle zwracam się do Was kiedy potrzebuję dobrej rady... Otóż mój problem jest następujący... (postaram się opisać problem jak najdokładniej)

Moje miesiączki od kiedy przestałam brać tabletki anty (od tego czasu mam założoną spiralkę, zaznaczam, że jeszcze nie rodziłam) czyli dwa lata temu są bardzo regularne powiedziałabym, że co do godziny co 31dni... i nigdy nie działo się nic dziwnego aż do ostatniej miesiączki, którą dostałam 10dni wcześniej niż normalnie... miesiączka trwała również dłużej niż normalnie i bardziej obficie bo aż 7dni zawsze jest to tylko 5dni... po 6 dniach od zakończenia miesiączki dostałam plamienia ciemnobrązowego... właściwie było to w środę wieczorem, wczoraj cały czas delikatnie plamiłam, a dziś jest już jakby trochę lepiej... w środę byliśmy z mężem na jeździe konnej i przez dwie godziny trochę nas wytrzęsło (jesteśmy laikami)...

Normalnie zwaliłabym wszystko na tą jazdę konną... być może tam się "obiłam" jakoś od środka... ale wcześniejszy okres już mnie wyjątkowo zaniepokoił... do gina mogę się udać dopiero za ponad miesiąc... może któraś z Was była w podobnej sytuacji i wie co mi poradzić... wiem, że przyczyn plamienia jest mnóstwo ale to zestawienie z wcześniejszym okresem mnie niepokoi...

Z góry dzięki za dobre rady...
__________________
Kobieta wierzy, że dwa i dwa zmieni się w pięć, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Eliot George Eliot (Mary Ann Evans)
rozrabiara88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 12:19   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wcześniejsza miesiączka i plamienia po

Mając spiralę plamienia moga sie zdarzać ,okres to nie zegarek i mogą wplywac na niego rozne rzeczy ,kolejne okresy moga byc juz regularne.

Co moge doradzic obserwacje i lekarza.

p.s sama mam spirale juz 5 rok i ostsnio zdarzylo mi sie brzydkie plamienie 2 dniowe ,przeszlo bez zadnych konsekwencji.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 16:41   #3
rozrabiara88
Raczkowanie
 
Avatar rozrabiara88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: deszczowa kraina
Wiadomości: 81
Dot.: Wcześniejsza miesiączka i plamienia po

trochę mnie uspokoiłaś... dziękuję tak też zrobię... będę obserwować i wybiorę się do gina... może ktoś jeszcze ma jakąś dobrą radę??
__________________
Kobieta wierzy, że dwa i dwa zmieni się w pięć, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Eliot George Eliot (Mary Ann Evans)
rozrabiara88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 16:42   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Wcześniejsza miesiączka i plamienia po

jakos nie moge spamietac mojej histori chorobowej , musialam sobie przypomniec w jakim momencie co mialam i jakie byly skutki. nie chce cie martwic ale akurat jak mialam spirale (tez nie rodzilam) to zdazyly mi sie plamienia po @ (zwykle bylo wszystko ok) i lekarz powiedzial ze mam stan zapalny.

w ciagu 2,5 roku noszenia spirali mialam powiekszone jajniki, stan zapalny, przydatki - i to byla przyczyna zebym sie jej pozbyla


ja bym na wszelki wypadek poszla do lekarza, jesli nie da rady panstwowo (kolejki, biurokracja z przepisaniem do innego lekarza) to poszlabym prywatnie. ja tak robilam i wyszlo mi na dobrze.

smialam sie ost bo powiedzialam mojej prywatnej dr ze u niej wszystko zle wychodzi
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 17:11   #5
rozrabiara88
Raczkowanie
 
Avatar rozrabiara88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: deszczowa kraina
Wiadomości: 81
Dot.: Wcześniejsza miesiączka i plamienia po

właśnie zastanawiałam się nad stanem zapalnym... ewentualnie jakimś wczesnym poronieniem... hmmm do lekarza za miesiąc bo tu gdzie mieszkam nawet cytologii chu** nie chcą zrobić... znaczy zrobią ale 250euro chcą albo czekać trzy miesiące czy łaskawy urzędnik rozpatrzy pozytywnie pismo na co mam małe szanse bo jestem poniżej 25roku życia... ot mały minus służby zdrowia w deszczowej krainie ale o tym to można dłuuugo opowiadać... za miesiąc będę w Polsce i pójdę do "mojego" pana doktora i to też prywatnie... mam nadzieję, że to tylko takie straszenie na zapas, a nie nic poważnego... plamienie ustępuje... hmmm może jutro będzie tylko wspomnieniem... ale wizyta u gina być musi.... nie chciałabym sobie kłopotów narobić... lepiej nadmuchać na zimne
__________________
Kobieta wierzy, że dwa i dwa zmieni się w pięć, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Eliot George Eliot (Mary Ann Evans)

Edytowane przez rozrabiara88
Czas edycji: 2010-06-18 o 17:12
rozrabiara88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.