ból pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-23, 09:01   #1
truska_weczka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Question

ból pochwy


hej mam problem który istnieje od niedawna ...3 dni temu obudziłam się rano z bólem ,szczypaniem i swędzeniem pochwy...kupiłam sobie tantum rosa i używam to lecz po podmyciu piczenie jest tak silne że mam łzy w oczach i powstrzymuje się od płaczu .uczucie jest taki jakbym miała olbrzymią ranę na która polałoby się spirytus to trwa tak 10 min później to przechodzi lecz pieczenie nie ustępuje do końca tylko staje się łagodniejsze...chodze do ginekologa ostatnio regularnie co 2 tyg .miałam już robiony posiew i wynik był taki że mam bakterie kałowe choć nie uprawiam stosunków analnych ze swoim partnerem więc skąd one u mnie... dostałam tabletki domaciczne i antybiotyk...po tych lekach miały ustać upławy lecz nadal je mam całym miesiącem .w ten poniedziałek będę miała cytologie .napiszcie proszę od czego to może być jeśli tylko wiecie .strasznie się boję z góry dziękuję

Edytowane przez truska_weczka21
Czas edycji: 2010-06-23 o 09:04
truska_weczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:08   #2
LadyBird90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 74
Dot.: ból pochwy

Może źle się podcierasz i przez przypadek przeniosłaś bakterie w stronę pochwy?
Wiesz co, kup sobie w aptece korę dębu, zaparz w jakiejś misce i jak przestygnie to pomocz sobie w niej "tyłeczek", możesz się też nią podmywać. A do higieny intymnej polecam Lactacyd.

P.S. Jaki antybiotyk dał Ci lekarz?
LadyBird90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:36   #3
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: ból pochwy

Cytat:
Napisane przez LadyBird90 Pokaż wiadomość
Może źle się podcierasz i przez przypadek przeniosłaś bakterie w stronę pochwy?
Wiesz co, kup sobie w aptece korę dębu, zaparz w jakiejś misce i jak przestygnie to pomocz sobie w niej "tyłeczek", możesz się też nią podmywać. A do higieny intymnej polecam Lactacyd.

P.S. Jaki antybiotyk dał Ci lekarz?
Zależy od kobiety. Mnie np. Lactacyd szczypał niemiłosiernie.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:30   #4
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: ból pochwy

Cytat:
Napisane przez truska_weczka21 Pokaż wiadomość
hej mam problem który istnieje od niedawna ...3 dni temu obudziłam się rano z bólem ,szczypaniem i swędzeniem pochwy...kupiłam sobie tantum rosa i używam to lecz po podmyciu piczenie jest tak silne że mam łzy w oczach i powstrzymuje się od płaczu .uczucie jest taki jakbym miała olbrzymią ranę na która polałoby się spirytus to trwa tak 10 min później to przechodzi lecz pieczenie nie ustępuje do końca tylko staje się łagodniejsze...chodze do ginekologa ostatnio regularnie co 2 tyg .miałam już robiony posiew i wynik był taki że mam bakterie kałowe choć nie uprawiam stosunków analnych ze swoim partnerem więc skąd one u mnie... dostałam tabletki domaciczne i antybiotyk...po tych lekach miały ustać upławy lecz nadal je mam całym miesiącem .w ten poniedziałek będę miała cytologie .napiszcie proszę od czego to może być jeśli tylko wiecie .strasznie się boję z góry dziękuję
Skoro masz bakterie kałowe, to pewnie źle się podmywasz lub wycierasz. Zawsze od pochwy do odbytu, nigdy odwrotnie! Druga opcja jest taka, że to partner mógł na palcach przenieść te bakterie, jeśli nie dba o higienę.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:23   #5
truska_weczka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: ból pochwy

dzieki za dop ...myślicie że to przejdzie?razem z partnerem boimy sie teraz kochac ...nasz ostatni stosunek był dla mnie bolesny tak jakby cos mnie rozrywało do środka ...i szybko miałam dość (momentalnie miałam orgazm po mimo boleści)...a na bakterie leczyliśmy się oboje ponieważ stwierdziliśmy ze jeśli jedno z nas ma to i drugie mogło się zarazic.lekarz przepisał mi antybiotyk o nazwie amoksiklav , a te dopochwowe to clotrimazolum .moj partner dostal to samo tylko w kremie do smarowania ...boje się tylko ze moze za wcześnie zaczeliśmy się kochac ...bo tylko wybrałam lekarstwa i juz.poza tym podobno te leki powinno sie brac przez 2 tyg a mi lekarz kazal przez tydzien ...on jest lekarzem wiec moze lepiej wie

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

aa jeszcze zauważyłam że jak się podmywam ta rosa to mam małe plamki krwi tak jakbym miała tam jakąś ranę tylko od czego?strasznie mnie to denerwuje juz nie mogę sobie z tym poradzić ...moje problemy zaczeły sie od kad zaczelismy współżyć ...te upławy okropne nigdy takich nie mialam przez caly miesiac nosze wkladki...boje sie ze moge zarazic czyms moj skarb...to jest moj pierwszy partner...
truska_weczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 00:20   #6
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: ból pochwy

Cytat:
Napisane przez truska_weczka21 Pokaż wiadomość
dzieki za dop ...myślicie że to przejdzie?razem z partnerem boimy sie teraz kochac ...nasz ostatni stosunek był dla mnie bolesny tak jakby cos mnie rozrywało do środka ...i szybko miałam dość (momentalnie miałam orgazm po mimo boleści)...a na bakterie leczyliśmy się oboje ponieważ stwierdziliśmy ze jeśli jedno z nas ma to i drugie mogło się zarazic.lekarz przepisał mi antybiotyk o nazwie amoksiklav , a te dopochwowe to clotrimazolum .moj partner dostal to samo tylko w kremie do smarowania ...boje się tylko ze moze za wcześnie zaczeliśmy się kochac ...bo tylko wybrałam lekarstwa i juz.poza tym podobno te leki powinno sie brac przez 2 tyg a mi lekarz kazal przez tydzien ...on jest lekarzem wiec moze lepiej wie

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

aa jeszcze zauważyłam że jak się podmywam ta rosa to mam małe plamki krwi tak jakbym miała tam jakąś ranę tylko od czego?strasznie mnie to denerwuje juz nie mogę sobie z tym poradzić ...moje problemy zaczeły sie od kad zaczelismy współżyć ...te upławy okropne nigdy takich nie mialam przez caly miesiac nosze wkladki...boje sie ze moge zarazic czyms moj skarb...to jest moj pierwszy partner...

hej Dziwne, że lekarz przepisał Ci Clotrimazolum, bo to chyba jest lek na grzyby a nie na bakterie Więc możliwe, że jesteś po prostu niedoleczona. Powinnaś odwiedzić ginekologa po raz kolejny, powtorzyć posiew i jeśli wyjdą bakterie (podobno te kałowe są bardzo wredne) to przeleczyć się jeszcze raz (np Macmiror 500, na receptę niestety)
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:25   #7
truska_weczka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: ból pochwy

a skad te bole te pieczenie moze to cos poważniejszego ...to mnie zastanawia ??wizyte mam w poniedzialek juz ,ale sie boje ...wkręcam sobie rozne choroby ...moge sie kochac waszymm zdaniem czy powinnam sie wstrzymać??
truska_weczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 09:34   #8
havana82
Raczkowanie
 
Avatar havana82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 463
Dot.: ból pochwy

Cytat:
Napisane przez truska_weczka21 Pokaż wiadomość
a skad te bole te pieczenie moze to cos poważniejszego ...to mnie zastanawia ??wizyte mam w poniedzialek juz ,ale sie boje ...wkręcam sobie rozne choroby ...moge sie kochac waszymm zdaniem czy powinnam sie wstrzymać??
na Twoim miejscu bym sie wstrzymala ze wspolzyciem do czasu az sie nie wyleczysz..to wydaje mi sie zreszta logiczne,infekcje rozne stany zapalne itp trzeba leczyc na 100%
__________________
Books are the quietest and most constant of friends; they are the most accessible and wisest of counsellors, and the most patient of teachers. Charles W. Eliot
havana82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:48   #9
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: ból pochwy

Idź do innego lekarza, bo ewidentnie wpadłaś w łapy jakiegoś konowała, który bakterie zwalcza lekiem na grzyby.
I absolutnie nie współżyj kiedy jesteś chora - tym bardziej, że nie masz w trakcie przyjemności i potęgujesz tylko u siebie podrażnienia, a dodatkowo parter też się zaraża/nadkaża.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 13:05   #10
truska_weczka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: ból pochwy

dziękuje masz racje pojde do innego lekarza
truska_weczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 16:25   #11
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: ból pochwy

A może się zaraziłaś opryszczką? Objawy by się zgadzały, potworny ból, a później jak powstanie rana to może krwawić. Opewnij się u lekarza i tak jak piszą dziewczyny - daj sobie spokój ze współżyciem aż do wyleczenia.
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 19:39   #12
zabiatko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 263
GG do zabiatko
Dot.: ból pochwy

Pewnie idź do innego lekarza, nawet po konsultacje. A na złagodzenie bólu proponuję nasiadówki z rumianku, może chociaż to złagodzi trochę ból.
__________________
Mój blog biżuteryjny:
http://myszeczka87.bloblo.pl/
zabiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 19:42   #13
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: ból pochwy

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
Zależy od kobiety. Mnie np. Lactacyd szczypał niemiłosiernie.

Mialam to samo,najgorszy jak dla mnie.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.