Upławy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-25, 15:51   #1
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107

Upławy


Odkąd pamiętam miałam upławy, jednak nie były one jakoś specjalnie dokuczliwe, a lekarze też nie zwracali na nie za bardzo uwagi. Ostatnio byłam u pani ginekolog (kolejnej i wreszcie kompetentnej) której stan ten się nie spodobał i podejrzewając grzybice przepisała leki. Lecz zamiast poprawy, stan się pogorszył. Upławy jak były skąpe i mało zauważalne, tak odkąd wzięłam leki zaczęły być nie do zniesienia. Żółte, o lekko nieprzyjemnym zapachu. Do tego doszedł od trzech dni ból w dolnej części brzucha. Mój partner nie ma żadnych objawów. Dodam też, że często miewałam zapalenie pęcherza, a ostatnio dokuczał mi ból w cewce. Czy wiecie co to może być?
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 15:57   #2
basiek91
Raczkowanie
 
Avatar basiek91
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dolnośląskie/lubuskie z racji studiów
Wiadomości: 303
Dot.: Upławy

nie miałam nigdy takiego czegoś, ale może te leki skłoniły do poprawy/ leczenia i teraz ten grzybek z Ciebie wypada, a przy okazji wszystko masz podrażnione.
basiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:03   #3
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Upławy

też tak z początku pomyślałam, ale nie jestem do końca przekonana, że to jest przyczyną. ;/ teraz biorę vagical i jest lepiej.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:09   #4
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
też tak z początku pomyślałam, ale nie jestem do końca przekonana, że to jest przyczyną. ;/ teraz biorę vagical i jest lepiej.
kompetentna to ta pani ginekolog nie jest jak boli cię dodatkowo pęcherz to raczej bym wiązała twoje objawy z infekcją bakteryjną, nie grzybiczą. Ale nie jestem lekarzem, więc najlepiej udaj się do innego ginekologa i zażądaj dodatkowych badań.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 17:39   #5
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Upławy

Tak tylko dolegliwości z pęcherzem mam już od kilku lat i stwierdzono, że najprawdopodobniej przyczyną jest kamień na nerce i piasek w moczu. Tylko nigdy, aż do teraz nie bolała mnie cewka. Już sama nie wiem co to może być. W przyszłym tygodniu pójdę zrobić wymaz. Mam nadzieję, że to nie jest coś bardzo poważnego.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 20:55   #6
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
Odkąd pamiętam miałam upławy, jednak nie były one jakoś specjalnie dokuczliwe, a lekarze też nie zwracali na nie za bardzo uwagi. Ostatnio byłam u pani ginekolog (kolejnej i wreszcie kompetentnej) której stan ten się nie spodobał i podejrzewając grzybice przepisała leki. Lecz zamiast poprawy, stan się pogorszył. Upławy jak były skąpe i mało zauważalne, tak odkąd wzięłam leki zaczęły być nie do zniesienia. Żółte, o lekko nieprzyjemnym zapachu. Do tego doszedł od trzech dni ból w dolnej części brzucha. Mój partner nie ma żadnych objawów. Dodam też, że często miewałam zapalenie pęcherza, a ostatnio dokuczał mi ból w cewce. Czy wiecie co to może być?
To o czym wspominasz to nie upławy, lecz chyba raczej wydzielina. Są kobiety, które mają mniej wydzieliny, inne mają jej więcej i praktycznie przez cały cykl "mokro" (w zależności od dnia cyklu miesiączkowego - w dniach płodnych zdecydowanie więcej i przed @ więcej, ale cały czas i tak mokro). Jeśli jest zapach neutralny (nie nieprzyjemny) i bez świądu to raczej nie ma powodów do niepokoju. A mój lekarz ginekolog jest zdania, iż powinny się martwić te kobiety, które mają sucho Być może nie potrzebie byłaś leczona...( i może leki podrażniły...)Może faktycznie skonsultuj z innym lekarzem ginekologiem...

Edytowane przez Marika27
Czas edycji: 2010-06-25 o 21:34
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 22:42   #7
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: Upławy

a braład dobrze te leki ktore przepisala? nie mozna w 100 procentach ufac lekarzowi warto samemu tez poczytac, ale jesli leki
ci nie pomogly to kiepsko, znaczy ze nie byly dobrze dobrane, stosujesz vagical a on jest dosyc delikatynym i "lekkim" lekiem pomaga Ci to jakos?
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 07:09   #8
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
Odkąd pamiętam miałam upławy, jednak nie były one jakoś specjalnie dokuczliwe, a lekarze też nie zwracali na nie za bardzo uwagi. Ostatnio byłam u pani ginekolog (kolejnej i wreszcie kompetentnej) której stan ten się nie spodobał i podejrzewając grzybice przepisała leki. Lecz zamiast poprawy, stan się pogorszył. Upławy jak były skąpe i mało zauważalne, tak odkąd wzięłam leki zaczęły być nie do zniesienia. Żółte, o lekko nieprzyjemnym zapachu. Do tego doszedł od trzech dni ból w dolnej części brzucha. Mój partner nie ma żadnych objawów. Dodam też, że często miewałam zapalenie pęcherza, a ostatnio dokuczał mi ból w cewce. Czy wiecie co to może być?
Jakby ta pani doktor była naprawdę kompetentna, to nie przepisałaby Ci leków na podstawie swoich podejrzeń, tylko na podstawie badań, które stwierdziłyby, czy to grzyby, czy bakterie, czy jeszcze coś innego. I przepisałaby leki partnerowi, nawet jeśli nie ma on objawów.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 08:48   #9
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Upławy

Leki partnerowi przepisała, tylko w tym momencie nie wiem czy potrzebnie. Leki brałam dobrze - zresztą to były "jednorazówki", ale ulotki czytałam. Jesli chodzi i vagical to pomaga mi. Czuję mniejszy dyskomfort. Tylko nadal lekko boli mnie brzuch.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 09:03   #10
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
Leki partnerowi przepisała, tylko w tym momencie nie wiem czy potrzebnie. Leki brałam dobrze - zresztą to były "jednorazówki", ale ulotki czytałam. Jesli chodzi i vagical to pomaga mi. Czuję mniejszy dyskomfort. Tylko nadal lekko boli mnie brzuch.
Zawsze lepiej jest leczyć partnera, nawet jeśli nie ma objawów, żeby potem Cię nie zaraził znowu. Bo tak to możecie się zarażać i leczyć bez końca, błędne koło... A jeśli boli Cię brzuch - to może faktycznie coś od pęcherza?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 14:01   #11
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Upławy

Oczywiście, że tak, ale skoro diagnoza była błędna to "leczenie" nie było potrzebne.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 23:44   #12
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: Upławy

napewno jest cos roic niz czekac az samo przejdzie. To dobre stwierdenie ze jak partnera nie wyleczysz to koncu on sam Cie zarazi. pomyslowe:P
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 14:32   #13
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez kleopatrrrra Pokaż wiadomość
napewno jest cos roic niz czekac az samo przejdzie. To dobre stwierdenie ze jak partnera nie wyleczysz to koncu on sam Cie zarazi. pomyslowe:P

wyczuwam niepotrzebną, błędną ironię
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.