Co to są tregginsy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 17:22   #1
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486

Co to są tregginsy?


Wiem, że to może głupie, ale nie mam pojęcia, czym różnią się od legginsów? Bardzo chętnie się dowiem Te na zdjęciu są H&Mowskie - czy są jeszcze dostępne w sklepach? W jakiej cenie? Warto je kupić za 69 zł?

ZOBACZ KOMENTOWANY WIESZAK
imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 17:27   #2
Nadiena85
Raczkowanie
 
Avatar Nadiena85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 464
Dot.: Co to są tregginsy?

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Wiem, że to może głupie, ale nie mam pojęcia, czym różnią się od legginsów? Bardzo chętnie się dowiem Te na zdjęciu są H&Mowskie - czy są jeszcze dostępne w sklepach? W jakiej cenie? Warto je kupić za 69 zł?

ZOBACZ KOMENTOWANY WIESZAK
To nie jest głupie pytanie, ja też nie do końca wiem, ale wydaje mi się tak patrząc na to zdjęcie że treginsy mają szerszą nogawkę w okolicy kostek, a leginsy są przylegajace, ale możliwe, że to nie o to chodzi
Nadiena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 17:37   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Co to są tregginsy?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 17:39   #4
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Co to są tregginsy?

No właśnie tak mi się wydaje, że to takie spodnie z gumką w pasie :P A jegginsy - to już w ogóle nie mam pojęcia, co to jest :P
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 17:42   #5
Yvalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 262
GG do Yvalee
Dot.: Co to są tregginsy?

Te tu jak dla mnie to jegginsy

Tu jest wszystko super wytłumaczone

http://www.moda.net.pl/nowe-trendy/h...nsy-i-jegginsy
__________________

Edytowane przez Yvalee
Czas edycji: 2011-02-04 o 17:45
Yvalee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 17:59   #6
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Co to są tregginsy?

To są elastyczne spodnie jeansowe, przylegające do nogi, często z gumka w pasie (coś na wzór legginsow, ale z jeansowego materiału )
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 18:18   #7
natalia1111spoko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 108
Dot.: Co to są tregginsy?

tregginsy zakłada sie do jazdy konnej i po wewnętrznej str. ud mają mocniejszy materiał(aby nie wytarł się od siodła) projektanci "sciągnęli" z tego i wymyślili takie tylko z materiału o jednej grubości ale z widocznymi w tamtym miejscu szwami a oto typowe tregginsy
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...1t:429,r:1,s:0

mam nadzieję ze pomogłam
natalia1111spoko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 18:59   #8
twiggy89
Raczkowanie
 
Avatar twiggy89
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 173
Dot.: Co to są tregginsy?

Ja bym za nie 69 zl nie dała...
twiggy89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 20:02   #9
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407
Dot.: Co to są tregginsy?

Cytat:
Napisane przez natalia1111spoko Pokaż wiadomość
tregginsy zakłada sie do jazdy konnej i po wewnętrznej str. ud mają mocniejszy materiał(aby nie wytarł się od siodła) projektanci "sciągnęli" z tego i wymyślili takie tylko z materiału o jednej grubości ale z widocznymi w tamtym miejscu szwami a oto typowe tregginsy
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...1t:429,r:1,s:0

mam nadzieję ze pomogłam
od razu miałam takie skojarzenie (patrząc na zdjęcie zamieszczone przez autorkę), ale też nie dałabym za nie 69zł, szczerze mówiąc to chyba dziwnie bym się czuła, niby spodnie, a jednak na gumce jak dresy jakieś, albo spodenki na wf.. to chyba nie dla mnie
__________________
KLIKNIJ W MISKĘ NAKARM PIESKI ZE SCHRONISKA www.pustamiska.pl
Powstrzymaj zabijanie psów! podpisz petycję:
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 20:04   #10
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: Co to są tregginsy?

Wyglądają jak spodnie tylko bez zamka, kieszonek, z gumką w pasie.Kupiłam wczoraj w H&M czarne, były jeszcze oliwkowe i pudrowo różowe, po 39,99.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 21:29   #11
Tusz
Raczkowanie
 
Avatar Tusz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 256
Dot.: Co to są tregginsy?

Ja zawsze myślałam że do jazdy konnej zakłada się bryczesy, a nie tregginsy. Pierwsze słyszę o takiej nazwie... ??
Tusz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 21:31   #12
Lavenda_
Zadomowienie
 
Avatar Lavenda_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co to są tregginsy?

Z tego co wiem tregginsy to legginsy stylizowane na spodnie ( w tym dżinsy).
__________________
Mam być taka jak Wy? Wybacz, nie udaje. Nie wygodnie mi się nosi maski!



NAKARM PSA http://szerlok.pl/nakarm_psa/ranking/
Lavenda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 21:51   #13
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Co to są tregginsy?

Cytat:
Napisane przez Tusz Pokaż wiadomość
Ja zawsze myślałam że do jazdy konnej zakłada się bryczesy, a nie tregginsy. Pierwsze słyszę o takiej nazwie... ??
Ja również. To, co zamieściłam w wieszaku, to na pewno nie są bryczesy.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ivy123 Pokaż wiadomość
Wyglądają jak spodnie tylko bez zamka, kieszonek, z gumką w pasie.Kupiłam wczoraj w H&M czarne, były jeszcze oliwkowe i pudrowo różowe, po 39,99.
A więc są normalnie dostępne w H&Mach?
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 22:10   #14
ulpu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 310
Dot.: Co to są tregginsy?

Bryczesy to spodnie do jazdy konnej (spodnie z wszytymi lejami lub pół-lejami ze skórki bądź innego wytrzymałego materiału).
Tregginsy z koniami nic wspólnego nie mają... Treggins to połączenie słów trousers (ang. spodnie) + leggins. Czyli spodnie elastyczne i dopasowane jak legginsy, ale mające takie cechy klastycznych spodni jak kieszenie, szlufki, czasem zamek. Niekoniecznie muszą imitować jeans. Tregginsy można nosić jak normalne spodnie - czyli tunika albo długa koszulka/sweterek nie są konieczne (jak w przypadku normalnych legginsów)
Jeggins (jeans + leggins) to legginsy w kolorze jeansu, fakturą imitujące jeans.
Tyle wynika z anglojęzycznych stron. Zauważyłam, że oni sami nie zawsze jednoznacznie określają co to tregginsy a co jegginsy.

I na koniec moja prywatna obserwacja - jegginsy są cieńsze i bardziej elastyczne niż tregginsy (wynika to z zastosowanych materiałów, w przypadku jegginsów - ok. 10% i więcej elastanu lub podobnych materiałów rozciągliwych, tragginsy mają ich znacznie mniej). Zauważyłam też, że tregginsy są grubsze, nie wypychają się na kolanach, generalnie jakość materiałów bywa wyższa (cena niestety też...). I chyba ciężej je dostać.
Mam jedną parę tregginsów (kupiłam je jak jeszcze mało kto słyszał o czymś takim), mają tylko 2% elastanu, reszta to bawełna. Cena ok. 90zł. W dotyku dokładnie jak jeansy, kolor ciemne indygo, materiał gruby, absolutnie nieprześwitujący (jak się zdarza w legginsach) i słabo rozciągliwy, co obniża trochę komfort noszenia, bo się nie poddają, a są mocno opięte; no i nie wyobrażam sobie kupowania ich przez neta, bez przymierzania. Mają szlufki i kieszenie, a także imitację zamka. Noszę je normalnie jak jeansy, czasem znajome mnie pytały, gdzie kupiłam tak dobrze dopasowane rurki - jeśli ktoś nie wie, że nie mam w spodniach zamka a w pasie jest szeroka gumka, to nawet nie pomyśli, że nie są to normalne spodnie
__________________


Edytowane przez ulpu
Czas edycji: 2011-02-04 o 22:11
ulpu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 22:19   #15
poporstuJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 120
Dot.: Co to są tregginsy?

Cytat:
Napisane przez ulpu Pokaż wiadomość
Bryczesy to spodnie do jazdy konnej (spodnie z wszytymi lejami lub pół-lejami ze skórki bądź innego wytrzymałego materiału).
Tregginsy z koniami nic wspólnego nie mają... Treggins to połączenie słów trousers (ang. spodnie) + leggins. Czyli spodnie elastyczne i dopasowane jak legginsy, ale mające takie cechy klastycznych spodni jak kieszenie, szlufki, czasem zamek. Niekoniecznie muszą imitować jeans. Tregginsy można nosić jak normalne spodnie - czyli tunika albo długa koszulka/sweterek nie są konieczne (jak w przypadku normalnych legginsów)
Jeggins (jeans + leggins) to legginsy w kolorze jeansu, fakturą imitujące jeans.
Tyle wynika z anglojęzycznych stron. Zauważyłam, że oni sami nie zawsze jednoznacznie określają co to tregginsy a co jegginsy.

I na koniec moja prywatna obserwacja - jegginsy są cieńsze i bardziej elastyczne niż tregginsy (wynika to z zastosowanych materiałów, w przypadku jegginsów - ok. 10% i więcej elastanu lub podobnych materiałów rozciągliwych, tragginsy mają ich znacznie mniej). Zauważyłam też, że tregginsy są grubsze, nie wypychają się na kolanach, generalnie jakość materiałów bywa wyższa (cena niestety też...). I chyba ciężej je dostać.
Mam jedną parę tregginsów (kupiłam je jak jeszcze mało kto słyszał o czymś takim), mają tylko 2% elastanu, reszta to bawełna. Cena ok. 90zł. W dotyku dokładnie jak jeansy, kolor ciemne indygo, materiał gruby, absolutnie nieprześwitujący (jak się zdarza w legginsach) i słabo rozciągliwy, co obniża trochę komfort noszenia, bo się nie poddają, a są mocno opięte; no i nie wyobrażam sobie kupowania ich przez neta, bez przymierzania. Mają szlufki i kieszenie, a także imitację zamka. Noszę je normalnie jak jeansy, czasem znajome mnie pytały, gdzie kupiłam tak dobrze dopasowane rurki - jeśli ktoś nie wie, że nie mam w spodniach zamka a w pasie jest szeroka gumka, to nawet nie pomyśli, że nie są to normalne spodnie

Świetnie to wytłumaczyłaś! Absolutnie się zgadzam, tregginsy bardzo ładnie przylegają, są z grubego materiału-faktycznie w ogóle nie tracą fasonu. Ja swoje również w listopadzie kupiłam w H&M za 69,90 i mogę je jak najbardziej polecić. Ja noszę je jednak tak by zakrywały wszystko co trzeba i większość osób, szczególnie teraz gdy nosi sie wysokie kozaki myśli ze to po prostu dobrze skrojone,czarne spodnie. Polecam! Zdecydowanie są warte tych pieniędzy!
poporstuJa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.