Jaka dieta przy wzdęciach, zbyt małej ilości cukru i niedociśnieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 10:54   #1
000gosiulek000
Raczkowanie
 
Avatar 000gosiulek000
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 54
GG do 000gosiulek000

Jaka dieta przy wzdęciach, zbyt małej ilości cukru i niedociśnieniu


Witam, mam taki problem: Chciałabym zrzucić ok. 10kg. Głównym priorytetem przy moim odchudzaniu są u mnie ćwiczenia. Jeśli chodzi o kwestie diety kiedyś nie był to dla mnie problem. Nigdy nie stosowałam żadnych diet, starałam się jeść zdrowo, kolorowo i takie produkty które wspomagają w podnoszeniu energii. Głównymi składnikami były zawsze owoce, warzywa, białko, kurczak itd. Niestety okazało się że cierpię na 3 nieznośne dolegliwości. Mam niedociśnienie, mam zbyt małą ilość cukru w organizmie ale to zawsze regulowałam ćwiczeniami i owocami które same w sobie mają cukier itd. Niestety cierpię też na notoryczne wzdęcia, moja lekarka stwierdziła że są one głównie spowodowane jedzeniem nadmiernej ilości owoców których jeść osobiście nie powinnam. Z powodu małej ilości cukru odpadają wszystkie diety które tego cukru mają w zbyt dla mnie małych ilościach. Teraz jestem w kropce bo chce zrzucić wagę a nie wiem za co się zabrać abym czuła się dobrze i nie mieć wzdęć. Czy któraś z was ma podobne problemy? Czy mógłby mi ktoś poradzić abym mogła skomponować moją dietę dobrze, jakie owoce można jeść przy wzdęciach a jakie odpadają. Mimo, że ze strachu przed nawrotem bardzo uciążliwych wzdęć przestałam jeść praktycznie owoce, stałam się ospała, cukier uzupełniam przez słodzenie herbaty mega ilością cukru, miodu i soku malinowego, wzdęcia choć w w stopniu umiarkowanym są nadal ale to pewnie przez mleko którego nie potrafię sobie odmówić do kawy.

Proszę o pomoc i pomysly
__________________
<ciach_reklama>
000gosiulek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 16:19   #2
000gosiulek000
Raczkowanie
 
Avatar 000gosiulek000
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 54
GG do 000gosiulek000
Dot.: Jaka dieta przy wzdęciach, zbyt małej ilości cukru i niedociśnieniu

To że mam mało cukru w organizmie nie znaczy że musze być szczupła.

Jadłam jakiś czas temu owoce i cukier się wyrównywał i czułam się dobrze ale nabawiłam się wzdęć i odstawiłam owoce. Szukam diety która pomoże mi schudnąć przy moich dolegliwościach. Nie łatwo jest znaleźć diete która musi być wzbogacona w cukier mając jednocześnie problem ze wzdęciami.
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez 000gosiulek000
Czas edycji: 2013-04-08 o 16:23
000gosiulek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 09:06   #3
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Jaka dieta przy wzdęciach, zbyt małej ilości cukru i niedociśnieniu

Cytat:
Napisane przez 000gosiulek000 Pokaż wiadomość
To że mam mało cukru w organizmie nie znaczy że musze być szczupła.

Jadłam jakiś czas temu owoce i cukier się wyrównywał i czułam się dobrze ale nabawiłam się wzdęć i odstawiłam owoce. Szukam diety która pomoże mi schudnąć przy moich dolegliwościach. Nie łatwo jest znaleźć diete która musi być wzbogacona w cukier mając jednocześnie problem ze wzdęciami.
Owoce nie podnosza jakos dramatycznie cukru we krwi, to po pierwsze. Cwiczenia wplywaja na regulacje w dol.
Moze masz odortna hipoglikemie, czyli wzrosty i spadki poziomu cukru? To bardzo istota kwestia. I lekarze czesto nie potrafia jej zduagnznozowac.
Kwestia jelit moze byc osoba, a moze byc zalezna. W kazdym razie tzreba by bylo zduagnozowac co naprawde Ci dolega. Mialas robiony pelen panel hormonalny? W kierunku niedoczynnosci?
Masz inne zaburzenia trawienia? Nietolerancje, alergie, zaparcia?
To jest tyle mozliwosci, ze nawet mi ciezko cos konkretnie napisac
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 22:59   #4
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jaka dieta przy wzdęciach, zbyt małej ilości cukru i niedociśnieniu

Cytat:
Napisane przez Teedi Pokaż wiadomość
A próbowałaś pożywienia jak najmniej przetworzonego takie które daje energię na dłużej ?

Przykładowo brązowy ryż ?
On powoli się rozkłada i nie powoduje takiego wyrzutu insuliny, cukier wtedy jest w stałym poziomie we krwi ..
.
Potwierdzam, też mam problemy ze spadkami cukru i na dłuzszą metę pomagają regularne posiłki ze złożonymi weglowodanami typu brązowy ryż. Takie chwilowe podbijanie sobie cukru batonikiem czy owocem pomagało tylko doraźnie, potem znów był spadek i telepawka
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.