Rowenta Brush Activ- warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-26, 14:10   #1
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456

Rowenta Brush Activ- warto?


Witam od pewnego czaus zastanawiam sie nad kupnem Rowenty Brush Activ. Byćmoze juz były watki o niej ale nie o to mi troche chodzi..
Więc.. Mam włosy hmm.. do ramion które są tak bardzo nieukładajace ze chyba bardziej byc nie mogly są przesusozne od codziennego prostowania ceramiczną prostownica Rowenty (troche stary model, ale sprawuje sie niezle). Na poczatku bylo fajnie po wyprostowaniu, ale teraz jestem zalamana Doprowadzilam ich do takiego stanu ze jak ich nie wyprostuje wygladaja okropnie!! Na KWC natrafilam na Rowente Brush Activ i pojawila sie we mnie iskierka nadziei
Czy ona nadaje się do bardzo grubych wlosow, kręcono-falowanych? Czy moglabym nią zastapic suszarke i prostownice (w stensie ze odkazu po umyciu na mokre wlosy bym ją uzywala)? Czy bardzo niszczy włosy? Czy ona jest z włosia (bo tak wygląda na zdjeciu)?
Proszę o odpowiedź bo czytalam w jednym z watków ze ,,albo się ja pokocha albo znienawidzi" niechcialabym byc ta drugą osoba tymbardziej ze nie jest tania ale mnie kusi

Czy może radzilybyscie po prostu zamienic stara prostownice na jakis bradzo dobry model?

Jestem z kropce...

Kto mi udzieli jakichś informacji o tej Brush Activ? tylko prosze o obiektywizm.. piszcie prawde
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 21:50   #2
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Powiem to samo - albo pokochasz albo znienawidzisz. Ja pokochałam. Szczotka jest z włosia, czy naturalnego - wygląda na nienaturalne, bo jest strasznie sztywne, ale może to jakiś koński włos który jest sztywny? Plastik to to nie jest.
Odsyłam Cię do wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=320917 gdzie jest więcej o niej.

PS. Osobiście wydaje mi się, że może zastąpić prostownicę.
__________________
NELSON-X

Edytowane przez Astro
Czas edycji: 2009-04-26 o 21:51
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 14:19   #3
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Powiem to samo - albo pokochasz albo znienawidzisz. Ja pokochałam. Szczotka jest z włosia, czy naturalnego - wygląda na nienaturalne, bo jest strasznie sztywne, ale może to jakiś koński włos który jest sztywny? Plastik to to nie jest.
Odsyłam Cię do wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=320917 gdzie jest więcej o niej.

PS. Osobiście wydaje mi się, że może zastąpić prostownicę.
obejrzalam filmik o niej i kopara mi opadla łał!! ale to tylko filmik niestety
hmm mam do Ciebie pare pytań bo widze ze sie orientujesz w tej loko- suszarce
wiekszosc osob sie wypowiada ze na ich cienkie wlosy jest swietna. Mam grube wlosy w natury dosc krecone i suche... nie zalezy mi zeby nadawala im objetosci tylko zeby je prostowala, wywijala na końcach i poprawila troche ich stan (do jakiego je doprowadzilam od prostownicy). Nie mówie ze mam MEGA zniszczone wlosy ale dośc mam..
Błedne koło... jak ich nie wyprostuje to mam siano i tylko zostaje mi kucyk z wsuwkami.. A jak prostuje to przez jakis czas jest ok ale potem znowu siano po prostu bledne kolo!!
Myslę ze ta szczotka mogłaby mi BARDZO pomóc..
bo jak narazie nienawidze swoich wlosow..
wstydze sie ich
psuja mi caly efekt!!!!!!
nabawilam sie przez nich kompleksow!! wszyscy sie chwala swoimi wlosami a ja ich nienawidze!! kazdy uklada sie w inna strone zazdroszcze tym co maja albo proste albo kręcone wlosy! Niektórzy mówia ciesz sie masz takie piekne grube wlosy i ci sie ladnie podkrecaja a ja juz bym wolala miec polowe mniej i calkiem proste.
MUSZE COŚ Z NIMI ZROBIC!! jestem juz tak zdesperowana ze chyba kupie tą BRush Activ chociaz nigdy jej nie próbowalam. No ale.... kto nie ryzykuje ten nie zyskuje..
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:52   #4
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Ja mam z kolei cienkie włosy, które się strasznie układają. Kupowałam również ryzykując, ale opłacało się. W tej chwili ciężko mi bez niej żyć (czekam aż wróci z naprawy gwarancyjnej). Moja siostra ma grube włosy podatne na układanie i układałam jej włosy moją rowentą i również się sprawdziła. Siostra jednak wybrała tańszego Babyliss - rowenta 200, babyliss na allegro 74 zł.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 19:46   #5
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Ja mam z kolei cienkie włosy, które się strasznie układają. Kupowałam również ryzykując, ale opłacało się. W tej chwili ciężko mi bez niej żyć (czekam aż wróci z naprawy gwarancyjnej). Moja siostra ma grube włosy podatne na układanie i układałam jej włosy moją rowentą i również się sprawdziła. Siostra jednak wybrała tańszego Babyliss - rowenta 200, babyliss na allegro 74 zł.
no tak tylko, że ta babyliss nie ma tego wlosia i tej grubszej szczoty i sie nie obraca...
sama nie wiem.. korci mnie..

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

a nie robi siana z głowy? aha i jeszcze jedno wsumie wazne.. :/ bo mam teraz wlosy mniej/wiecej do ramion (zapuszczam boba) bedą sie dobrze układać?
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:23   #6
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Siana nie robi, bez obawy, cała suszarka jest bardzo porządna ale też bardzo ciężka - to wada jedyna. Ja kupowałam z założeniem, że w razie co sprzedam na allegro za 150 zł
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 17:10   #7
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Siana nie robi, bez obawy, cała suszarka jest bardzo porządna ale też bardzo ciężka - to wada jedyna. Ja kupowałam z założeniem, że w razie co sprzedam na allegro za 150 zł
a za ile kupilas? i gdzie?
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 17:47   #8
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Kupiłam w promocji gwiazdkowej za 209 w Media Markt.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 22:50   #9
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

a czy jest taka funkcja ze obroty sa wyłaczone? po prostu, ze układam wlosy jak zwykła lokosuszraka bez obrotow... a jak chce to je włączam?
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 10:49   #10
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Standardowo obroty są wyłączone Włączasz je przytrzymując odpowiedni przycisk - w lewo lub w prawo. Jeśli przyycisk masz przytrzymany to szczotka się obraca - jest to o tyle dobre, że np. jak się wkręcą włosy to odruchowo puszczasz przycisk.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 11:47   #11
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Standardowo obroty są wyłączone Włączasz je przytrzymując odpowiedni przycisk - w lewo lub w prawo. Jeśli przyycisk masz przytrzymany to szczotka się obraca - jest to o tyle dobre, że np. jak się wkręcą włosy to odruchowo puszczasz przycisk.
czyli cały czas musze trzmać ten przycisk? nie boli reka?
a miałas moze doczynienia z Suszarko-lokówka AS 400 V&S, Braun bo jest jedna recenzja tylko na wizazu... próbowałam ją juz na moich wlosach ale sprawdzala sie srednio...
zaryzykowalabym z tą rowentą tylko zeby ona byla troche tansza...;/ bo nie chce wyrzucic kasy w błoto... zeby tylko ktos ja mial zebym mogla sprobowac na moich wlosach... ale nie jest ona dosc popularna;p;p
najpierw musze popytac w sklepach ile kosztuje i sie zastanowie...:r olleyes:
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 14:27   #12
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

I tak musisz trrzymać lokówkę i tak, ona jest dość ciężka więc czasami ręka boli - ja zawsze sobie przytrzymuje druga ręką.
Miałam do czynienia z tym urządzonkiem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28189 i jak widać po mojej recenzji nie byłam zadowolona.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 15:02   #13
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
I tak musisz trrzymać lokówkę i tak, ona jest dość ciężka więc czasami ręka boli - ja zawsze sobie przytrzymuje druga ręką.
Miałam do czynienia z tym urządzonkiem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28189 i jak widać po mojej recenzji nie byłam zadowolona.
chodzilo mi o lokosuszarke braun nie babyliss...
a jestem jeszcze ciekawa... czy to wlosie w braun activ nie jest zbyt miekkie? czy ono rozczesuje wlosy bo moje sa powykrecane w kazda strone i mam nadzije ze to wlosie jest wystarczajaca sztywne i da sobie z nimi rade...
i czy ona naprawde daje polysk wlosom czy to chłit marketingowy?;p;p
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 19:14   #14
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

up up
czy to włosie w braun activ nie jest zbyt miękkie? Czy poradzi sobie z dość skreconymi włosami? bo mi sie wydaje ono (ze zdjęc) strasznie miekkie, moze zbyt miekkie..
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 18:09   #15
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

up up! czy jakaś użytkowniczka tej lokówko-suszarki mogłaby wypowiedzieć sie na jej temat?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 15:49   #16
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Wg mnie jest twarde - w dotyku na pewno jest twarde.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 16:41   #17
Violka33
Raczkowanie
 
Avatar Violka33
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 308
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Ja też mam ta Rowentę obrotową. Stoi w pudełku w kącie. Mam włosy do ramion, cienkie, ale jest ich dużo. Modelowanie tym to zabawa na 20-30 min, z podsuszonymi lekko suszarką włosami. Rano, przed pracą nie mam tyle czasu. Ale dla kogoś, kto nie musi się śpieszyć to byłoby dobre. Trzeba modelować włosy partiami, tzn. spinać część. Ale jak kiedyś się tym porządnie wymodelowałam to rodzinka myślała, że u fryzjera byłam, włosy były błyszczące, gładziutkie, jakby świeżo obcięte.
Rowenta jest ciężka i za bardzo nie nadaje się na wyjazdy, bo zajmuje w walizce za dużo miejsca, trzeba tą szczotę przechowywać w takim ochronnym plastikowym wałku, bo włosie się odkształci.
Teraz zamówiłam ten grzebień suszący z Babyliss, niby suszarko-prostownica. Zobaczymy co to jest i jak działa.
Violka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 19:21   #18
Anulka299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Witam wszystkich mam takie cudo od...hmm...chyba juz 4 lat. ja ja kocham i nie moge bez niej zyc. Lokowko suszarka jest poprostu rewelacyjna.
Anulka299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 09:32   #19
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

własnie zastanawiam sie czy jej nie kupić?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 13:55   #20
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Czy dobrze czytam ze ona ma tylko 1000W
Jesli tak to Ci odradzam. Sama mam wlosy grube i dlugie. Prostowanie suszarka 2100W na okraglej szczotce zabiera mi 40 minut raz na dwa dni (a wierz mi mam 15 lat wprawy ). Raz musialam ulozyc wlosy czyms takim wlasnie Babyliss'a 1700W i ukladalam dokladnie 1h 20min po czym kiedy tylko wyszlam na wilgotne powietrze skrecily sie.

Jesli mam Ci doradzic to postaw na dobra suszarke i okragla szczotke o duzej srednicy . Moje tak wyprostowane (oczywiscie pasmo po pasmie) trzymaja sie swietnie nawet jesli jestem chwile na malym deszczu...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 18:02   #21
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Czy dobrze czytam ze ona ma tylko 1000W
Jesli tak to Ci odradzam. Sama mam wlosy grube i dlugie. Prostowanie suszarka 2100W na okraglej szczotce zabiera mi 40 minut raz na dwa dni (a wierz mi mam 15 lat wprawy ). Raz musialam ulozyc wlosy czyms takim wlasnie Babyliss'a 1700W i ukladalam dokladnie 1h 20min po czym kiedy tylko wyszlam na wilgotne powietrze skrecily sie.

Jesli mam Ci doradzic to postaw na dobra suszarke i okragla szczotke o duzej srednicy . Moje tak wyprostowane (oczywiscie pasmo po pasmie) trzymaja sie swietnie nawet jesli jestem chwile na malym deszczu...
Też jestem raczej przy włosach dłuższych za zestawem suszarka + duża, okrągła, ceramiczna szczotka. Chociaż wiadomo, z tyłu niekoniecznie się włosy perfekcyjnie wysuszy U mnie taka suszarko-lokówka (moja mama ma tą Rowenty właśnie) się w ogóle nie sprawdziła Strasznie słabo to suszy
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:15   #22
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Ja jestem zdecydowana na zakup Rowenty, ale teraz mam zagwozdkę bo nie wiem na ,którą się zdecydować,bo zauważyłam,że są dwa modele (ja chce lepszy,wole dołożyć parę groszy,a mieć na lata):

Którą wybrać??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _0008_CF9250.jpg (13,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CF9320D0_brush_active_452x395.jpg (14,4 KB, 15 załadowań)
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 07:41   #23
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Też jestem raczej przy włosach dłuższych za zestawem suszarka + duża, okrągła, ceramiczna szczotka. Chociaż wiadomo, z tyłu niekoniecznie się włosy perfekcyjnie wysuszy U mnie taka suszarko-lokówka (moja mama ma tą Rowenty właśnie) się w ogóle nie sprawdziła Strasznie słabo to suszy
Suszy słabo fakt. Ale najpierw trzeba suszyc zwykła suszarką a potem tą modelować. Na wilgotne włosy.
Dla mnie byla niezastapiona przy wlosach cienkich, wystopniowanych, wycieniowanych i delikatnych. Ładnie je podnosiła, nakręcała przy buzi.
Fajna Ja mam juz kilka lat i cieszy mnie niezmiernie a czesto tylko jej używam na zasadzie "podsuszania".
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 08:40   #24
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Rowenta Brush Activ- warto?

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Suszy słabo fakt. Ale najpierw trzeba suszyc zwykła suszarką a potem tą modelować. Na wilgotne włosy.
Dla mnie byla niezastapiona przy wlosach cienkich, wystopniowanych, wycieniowanych i delikatnych. Ładnie je podnosiła, nakręcała przy buzi.
Fajna Ja mam juz kilka lat i cieszy mnie niezmiernie a czesto tylko jej używam na zasadzie "podsuszania".
Dlatego napisałam, że u mnie się nie sprawdziła Mam cienkie włosy, ale są za ciężkie chyba na takie bajery. A przy Twojej fryzurze faktycznie efekt może być bardzo fajny

Co do Twojego sposobu suszenia- też najpierw włosy podsuszałam, ale modelowanie na tej szczotce (?) robiło mi później puch, bo włosy nie były wystarczająco wygładzone. Ale Ty masz chyba duuuużo gładsze włosy od moich
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.