Narzeczony chce przerwy w związku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 13:56   #1
sweety_
Raczkowanie
 
Avatar sweety_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 147

Narzeczony chce przerwy w związku


Witajcie kochani,

zalogowałam się na forum, ponieważ szukam pomocy dla siostry.
Od 4 lat jest ona w związku, a od końca zeszłego roku jest narzeczoną, ślub planowany jest (mówię 'jest', chociaż w to wątpię) na maj przyszłego roku. Wszystko układało się im pięknie, przez jakiś czas mieszkali razem, jednak on się wyprowadził, ponieważ 'chciał pomóc rodzicom w firmie'.

Jeszcze dwa tygodnie temu wszystko było dobrze, jednak ostatnio chłopak zażyczył sobie przerwy w związku, tłumacząc, że nie jest pewny, czy ją kocha, chce ponownie za nią zatęsknić, chce być pewien, że będą razem na zawsze - krótko mówiąc: ma wątpliwości. Zdecydował, że chce dać sobie miesiąc przerwy na przemyślenia, żeby do niego nie pisała, nie dzwoniła - to on odezwie się w odpowiednim czasie. Zapewnia, że jej nie zdradził, nie ma nikogo innego, po prostu nie jest pewny uczuć, nie kocha jej tak jak dawniej. Powiedział nawet, że oświadczył się jej, ponieważ myślał, że będzie lepiej. Płakał, gdy o tym mówił, widać, że się z tym męczy.

Duży wkład w ich kryzys miała, moim zdaniem, jego matka, która wtrącała się w ich związek, pytała go, czy jest pewny, że chce tego ślubu, czy czuje się szczęśliwy, czy myśli, że tak powinno wyglądać jego życie... Czy to możliwe, że to ona nastawiła go przeciwko niej?

Siostra jest załamana, czeka z nadzieją, że wszystko będzie dobrze, że będzie chciał być z nią dalej. Od kilku dni nie rozmawiają ze sobą. Ona boi się, że o niej zapomni.

Jak mam jej pomóc? Czy myślicie, że da się jeszcze uratować ten związek? Czy ktoś z Was miał takie dylematy?
sweety_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:00   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Witajcie kochani,

zalogowałam się na forum, ponieważ szukam pomocy dla siostry.
Od 4 lat jest ona w związku, a od końca zeszłego roku jest narzeczoną, ślub planowany jest (mówię 'jest', chociaż w to wątpię) na maj przyszłego roku. Wszystko układało się im pięknie, przez jakiś czas mieszkali razem, jednak on się wyprowadził, ponieważ 'chciał pomóc rodzicom w firmie'.

Jeszcze dwa tygodnie temu wszystko było dobrze, jednak ostatnio chłopak zażyczył sobie przerwy w związku, tłumacząc, że nie jest pewny, czy ją kocha, chce ponownie za nią zatęsknić, chce być pewien, że będą razem na zawsze - krótko mówiąc: ma wątpliwości. Zdecydował, że chce dać sobie miesiąc przerwy na przemyślenia, żeby do niego nie pisała, nie dzwoniła - to on odezwie się w odpowiednim czasie. Zapewnia, że jej nie zdradził, nie ma nikogo innego, po prostu nie jest pewny uczuć, nie kocha jej tak jak dawniej. Powiedział nawet, że oświadczył się jej, ponieważ myślał, że będzie lepiej. Płakał, gdy o tym mówił, widać, że się z tym męczy.

Duży wkład w ich kryzys miała, moim zdaniem, jego matka, która wtrącała się w ich związek, pytała go, czy jest pewny, że chce tego ślubu, czy czuje się szczęśliwy, czy myśli, że tak powinno wyglądać jego życie... Czy to możliwe, że to ona nastawiła go przeciwko niej?

Siostra jest załamana, czeka z nadzieją, że wszystko będzie dobrze, że będzie chciał być z nią dalej. Od kilku dni nie rozmawiają ze sobą. Ona boi się, że o niej zapomni.

Jak mam jej pomóc? Czy myślicie, że da się jeszcze uratować ten związek? Czy ktoś z Was miał takie dylematy?
Nie da się, ponieważ brak tu uczuć ze strony pana. A jego zachowanie jest, delikatnie mówiąc, strasznie gówniarskie. Zdecydował, że przez miesiąc dziewczyna ma w milczeniu, jak wierny, bezwolny piesek, oczekiwać na jego decyzję, którą łaskawie podejmie. Poniżające na maxa, podziękowałabym takiemu za współpracę.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:05   #3
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cóż pozostaje tylko czekać i ewentualnie przygotować się, że to koniec. Skoro wyprowadził się jak dla mnie z powodu głupiej wymówki, skoro chciał przerwy, to dla mnie to świadczy o tym, że postanowił stopniowo zakończyć związek. Najpierw "wyniósł" się duchowo potem fizycznie.
Poza tym skoro mówił o tym, że nie wie czy ją kocha to jakby przygotowywał ją na koniec.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:06   #4
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Nie wiem co tu można zrobić. Zachowanie faceta okropne. Bezduszne. Ja szczerze powiedziawszy, chyba zrezygnowałabym z tego pana i nie czekała wiernie w milczeniu, aż ten raczy się odezwać.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:06   #5
Missandei
Raczkowanie
 
Avatar Missandei
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 390
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Nie da się, ponieważ brak tu uczuć ze strony pana. A jego zachowanie jest, delikatnie mówiąc, strasznie gówniarskie. Zdecydował, że przez miesiąc dziewczyna ma w milczeniu, jak wierny, bezwolny piesek, oczekiwać na jego decyzję, którą łaskawie podejmie. Poniżające na maxa, podziękowałabym takiemu za współpracę.
Też tak myślę. A ona ma siedzieć i gęba na kłódkę aż jaśnie pan przemówi coś mi się zdaje, że szanowny pan już się nigdy nie odezwie...
Missandei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:08   #6
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Siostra powinna się zacząć poważnie nastawiać na zerwanie. W mojej ocenie bez względu na to, jaką decyzję podejmie jej narzeczony, związek już do dawnej formy nie wróci. I to niekoniecznie ze strony faceta, ale również jej, bo nie wyobrażam sobie brać z radością ślubu po takich akcjach i po wielmożnym "no, chyba jednak mi się nie odwidziałaś". Wątpię żeby byłaby po czymś takim z powrotem tak szczęśliwa i spokojna jak wcześniej.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:12   #7
sweety_
Raczkowanie
 
Avatar sweety_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 147
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Bardzo mi jej szkoda, to jej pierwszy poważny związek, miał być ślub, już wybierała suknię ślubną..., a tu taki numer.
Mój chłopak z nim rozmawiał, wygląda na to, że mówi prawdę. Nie czuje tego, co dawniej, standardowe teksty: nie chce jej krzywdzić, to dobra osoba. Nie mówi o odejściu, tylko o tym, że chce poczuć to, co było kiedyś, że chce by po ślubie nie było taki dylematów.
Ona jest tak zaskoczona jego zachowaniem, jeszcze niedawno nic nie wskazywało na taką sytuację. Martwię się, że będzie tutaj potrzebny psycholog. Wszystko byłoby łatwiejsze, gdyby nie było ślubu w planach.
sweety_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 14:12   #8
xanyax
Raczkowanie
 
Avatar xanyax
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 276
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Ile mają lat?
__________________
Nobody knows the trouble that I've seen
Nobody knows my sorrow
xanyax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:15   #9
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Wydaje mi się że przygotowuje Twoją siostrę do rozstania. Sprawa jest przez niego przemyślana bo najpierw przeprowadził się (żeby uniknąć konfrontacji) a później zaproponował rozstanie. Nie byłabym dobrej myśli.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:17   #10
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Bardzo mi jej szkoda, to jej pierwszy poważny związek, miał być ślub, już wybierała suknię ślubną..., a tu taki numer.
Mój chłopak z nim rozmawiał, wygląda na to, że mówi prawdę. Nie czuje tego, co dawniej, standardowe teksty: nie chce jej krzywdzić, to dobra osoba. Nie mówi o odejściu, tylko o tym, że chce poczuć to, co było kiedyś, że chce by po ślubie nie było taki dylematów.
Ona jest tak zaskoczona jego zachowaniem, jeszcze niedawno nic nie wskazywało na taką sytuację. Martwię się, że będzie tutaj potrzebny psycholog. Wszystko byłoby łatwiejsze, gdyby nie było ślubu w planach.
To bardzo egoistyczne podejście z jego strony. "Chce poczuć to co na początku". Szkoda tylko, że nie myśli o tym jak bardzo krzywdzi swoją narzeczoną. Ja bym się nie nastawiała na jego powrót. Ktoś kto kocha nie robi takich numerów tej jedynej osobie. To chyba gorsze niż ostateczne zerwanie.
Psycholog nie jest złym pomysłem, w końcu to bardzo przykre wydarzenie.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:18   #11
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Bardzo mi jej szkoda, to jej pierwszy poważny związek, miał być ślub, już wybierała suknię ślubną..., a tu taki numer.
Mój chłopak z nim rozmawiał, wygląda na to, że mówi prawdę. Nie czuje tego, co dawniej, standardowe teksty: nie chce jej krzywdzić, to dobra osoba. Nie mówi o odejściu, tylko o tym, że chce poczuć to, co było kiedyś, że chce by po ślubie nie było taki dylematów.
Ona jest tak zaskoczona jego zachowaniem, jeszcze niedawno nic nie wskazywało na taką sytuację. Martwię się, że będzie tutaj potrzebny psycholog. Wszystko byłoby łatwiejsze, gdyby nie było ślubu w planach.
To zdanie najlepiej świadczy o tym, że jest kompletnie niedojrzały i ma zwichrowaną wizję ceremonii ślubu, która jakimś magicznym sposobem ma zapewnić trwałość i miłość w związku, najlepiej dla niej będzie jak go zostawi z tymi mądrościami samego.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:21   #12
sweety_
Raczkowanie
 
Avatar sweety_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 147
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez xanyax Pokaż wiadomość
Ile mają lat?
25. Od kilku dni sama się tym wszystkim przejmuję, jakby to mnie dotyczyło. Sama miałam podobne doświadczenia, co prawda nie miałam brać ślubu, ale wiem, co oznacza nagłe rozstanie, dlatego boję się, że ona może sobie z tym nie poradzić.
To był dobry chłopak, moja rodzina go uwielbiała, nigdy jej nie zawiódł, kłótnie zdarzały się im sporadycznie. Wydaje mi się, że mogła namieszać mu w głowie jego matka. Ostatnio bardzo często pytała go, czy jest pewny, że tak ma wyglądać jego życie, czy chce tego ślubu. On jest bardzo rodzinną osobą, myślę, że to mogło mieć na niego wpływ.

Ja sama często z tego powodu płaczę, nie wiem, czy wróciły moje stare wspomnienia z rozstania i boję się jak ona to przeżyje, czy po prostu sama przyzwyczaiłam się do jego obecności w jej życiu.
sweety_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:25   #13
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
25. Od kilku dni sama się tym wszystkim przejmuję, jakby to mnie dotyczyło. Sama miałam podobne doświadczenia, co prawda nie miałam brać ślubu, ale wiem, co oznacza nagłe rozstanie, dlatego boję się, że ona może sobie z tym nie poradzić.
To był dobry chłopak, moja rodzina go uwielbiała, nigdy jej nie zawiódł, kłótnie zdarzały się im sporadycznie. Wydaje mi się, że mogła namieszać mu w głowie jego matka. Ostatnio bardzo często pytała go, czy jest pewny, że tak ma wyglądać jego życie, czy chce tego ślubu. On jest bardzo rodzinną osobą, myślę, że to mogło mieć na niego wpływ.

Ja sama często z tego powodu płaczę, nie wiem, czy wróciły moje stare wspomnienia z rozstania i boję się jak ona to przeżyje, czy po prostu sama przyzwyczaiłam się do jego obecności w jej życiu.
Ja bym nie szukała winy w matce. Jakby nie trafiało na podatny grunt to nic by nie wskórała gadaniem. Może pytała o to, bo widziała, że się waha?
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:26   #14
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że mogła namieszać mu w głowie jego matka. Ostatnio bardzo często pytała go, czy jest pewny, że tak ma wyglądać jego życie, czy chce tego ślubu. On jest bardzo rodzinną osobą, myślę, że to mogło mieć na niego wpływ.
To go nie usprawiedliwia. Według mnie, przeciwnie - stawia w jeszcze gorszym świetle - chłoptasia, który nie dorósł do podejmowania samodzielnych decyzji, na którego losy tak bardzo można wpłynąć, że aż się miłości życia pozbywa.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:29   #15
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Podobnie jak dziewczyny myślę, że szykuje się do rozstania. Widocznie miał już od jakiegoś czasu wątpliwości. Sama piszesz, że oświadczył się by to ratować - a niestety nie tędy droga. Uczucie mogło się w nim wypalić, a na to niewiele można poradzić, bo co robić, nie zmusisz nikogo do miłości. Co do wpływu matki - możliwe że widziała jak syn się męczy i dlatego zadała takie a nie inne pytania - przecież nie będzie utwierdzać swojego dziecka w przekonaniu że będzie dobrze, skoro widzi że dobrze nie jest.

To strasznie trudna sytuacja i współczuję twojej siostrze. Nawet jak po tym miesiącu chłopak się ogarnie (w co nie wierzę), to powinni przesunąć ślub i skupić sie na naprawieniu relacji. Z drugiej strony, no właśnie, co tu jest do naprawiania jeśli on najzwyczajniej poczuł, że to jednak nie to?
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:30   #16
sweety_
Raczkowanie
 
Avatar sweety_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 147
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
To go nie usprawiedliwia. Według mnie, przeciwnie - stawia w jeszcze gorszym świetle - chłoptasia, który nie dorósł do podejmowania samodzielnych decyzji, na którego losy tak bardzo można wpłynąć, że aż się miłości życia pozbywa.
Nie chcę go usprawiedliwiać, właśnie wydaje mi się, że takie pytania dały mu do myślenia. Zanim zaproponował jej przerwę, rozmawiali o tym, by w końcu poznać rodziców, urządzić tzw. zmówiny i wydaje mi się, że to jego matka stwierdziła, że nie chce się spotykać, bo on sam zaczął ten temat i mówił, że porozmawia ze swoją rodziną. Czy to możliwe, że matka nie chce tego ślubu i on wziął wszystko na siebie?
sweety_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:33   #17
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Czy to możliwe, że matka nie chce tego ślubu i on wziął wszystko na siebie?
A to brednie akurat. Powiem że już nie kocham bo mama nie chce żebym się hajtał? Nie zwalajmy wszystkiego na matkę, to on podjął decyzję i on jest za to odpowiedzialny.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:34   #18
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
n sam zaczął ten temat i mówił, że porozmawia ze swoją rodziną. Czy to możliwe, że matka nie chce tego ślubu i on wziął wszystko na siebie?
Może i możliwe ale to zwyczajnie oznacza, że jest chodzącą żenadą a nie mężczyzną. Nie rób z niego ofiary jego matki. Chłop, który chce się żenić, dawno powinien mieć odciętą pępowinę.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:34   #19
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Nie chcę go usprawiedliwiać, właśnie wydaje mi się, że takie pytania dały mu do myślenia. Zanim zaproponował jej przerwę, rozmawiali o tym, by w końcu poznać rodziców, urządzić tzw. zmówiny i wydaje mi się, że to jego matka stwierdziła, że nie chce się spotykać, bo on sam zaczął ten temat i mówił, że porozmawia ze swoją rodziną. Czy to możliwe, że matka nie chce tego ślubu i on wziął wszystko na siebie?
Matka mogła nie chcieć ślubu, bo widziała, że syn tego tak naprawdę nie chce... Matka wyczuje takie sprawy. Jeśli podejrzewasz, że zrobiła to ze złośliwości albo jej się przyszła synowa nie podobała, to mimo wszystko myślę, że gdyby on kochał Twoją siostrę, to niewiele by wskórała.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:36   #20
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Jak dziewczyny myślę, że w ten sposób, w jego mniemaniu pewnie delikatny, przygotowuje Twoją siostrę do zerwania. Ty ani siostra nie możecie na niego wpłynąć, bo przecież nie da się kogoś zmusić do miłości. Jedyne co teraz możesz robić to wspierać swoją siostrę, bo czekają ją pewnie najgorsze miesiące w życiu. Ja na jej miejscu nie czekając ten miesiąc na Jaśnie Pana sama bym z nim zerwała, bo widać, że jest niedojrzały i nieodpowiedzialny. Jego prawo, że może zerwać, ale nie w takiej formie kiedy skazuje dziewczynę na miesiąc psychicznych tortur podsycanych nadzieją.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:37   #21
sallyskellington
Raczkowanie
 
Avatar sallyskellington
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Tam gdzie diabeł mówi dobranoc.
Wiadomości: 193
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Nie chcę go usprawiedliwiać, właśnie wydaje mi się, że takie pytania dały mu do myślenia. Zanim zaproponował jej przerwę, rozmawiali o tym, by w końcu poznać rodziców, urządzić tzw. zmówiny i wydaje mi się, że to jego matka stwierdziła, że nie chce się spotykać, bo on sam zaczął ten temat i mówił, że porozmawia ze swoją rodziną. Czy to możliwe, że matka nie chce tego ślubu i on wziął wszystko na siebie?
"

Nie sądzę żeby matka miała na kogokolwiek taki wpływ. Inną sprawą jest ta dziwna przerwa, tego mu chyba matka robić nie kazała? Jak dla mnie niestety on szuka chyba jakiegoś wyjścia z tej relacji ;/. Przykre no ale nie można szukać moim zdaniem winy w osobach trzecich w takiej sytuacji. Ma 25 lat i swój rozum.
__________________
"Akceptujemy taką miłość na jaką w naszym mniemaniu zasługujemy."
sallyskellington jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:39   #22
sweety_
Raczkowanie
 
Avatar sweety_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 147
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez Minna Pokaż wiadomość
Matka mogła nie chcieć ślubu, bo widziała, że syn tego tak naprawdę nie chce... Matka wyczuje takie sprawy. Jeśli podejrzewasz, że zrobiła to ze złośliwości albo jej się przyszła synowa nie podobała, to mimo wszystko myślę, że gdyby on kochał Twoją siostrę, to niewiele by wskórała.
Też tak myślę, ale różne rzeczy przychodzą do głowy, trudno uwierzyć w to, że uczucie się wypaliło i przez tyle czasu mógł udawać, że wszystko jest w porządku... Bo skoro twierdził, że oświadczył się, bo myślał, że potem będzie lepiej, tzn., że męczy się z tym od końca zeszłego roku! To nie jest normalne, jak można tak długo udawać, oszukiwać drugą osobę...
Każdy w związkach ma jakieś wątpliwości, ja też miałam, mój chłopak ostatnio przyznał się, że też je miał. Ale nie rozmawialiśmy o tym, samo przeszło. Nie wyobrażam sobie przerwy w związku, trzeba samemu przemyśleć sprawę, albo porozmawiać o tym.
sweety_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:39   #23
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Rozumiem, że szukacie teraz winnego tej całej sytuacji, ale odpowiedzialny za to wszystko jest tylko facet Twojej siostry, nieważne jaką postawą wykazała się jego matka. To on zadecydował.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:42   #24
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Też tak myślę, ale różne rzeczy przychodzą do głowy, trudno uwierzyć w to, że uczucie się wypaliło i przez tyle czasu mógł udawać, że wszystko jest w porządku... Bo skoro twierdził, że oświadczył się, bo myślał, że potem będzie lepiej, tzn., że męczy się z tym od końca zeszłego roku! To nie jest normalne, jak można tak długo udawać, oszukiwać drugą osobę...
Każdy w związkach ma jakieś wątpliwości, ja też miałam, mój chłopak ostatnio przyznał się, że też je miał. Ale nie rozmawialiśmy o tym, samo przeszło. Nie wyobrażam sobie przerwy w związku, trzeba samemu przemyśleć sprawę, albo porozmawiać o tym.
Dlaczego trudno w to uwierzyć? Ludzie latami potrafią się oszukiwać, nie tylko w kwestii związku ale tak ogólnie, samych siebie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:43   #25
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Cytat:
Napisane przez sweety_ Pokaż wiadomość
Też tak myślę, ale różne rzeczy przychodzą do głowy, trudno uwierzyć w to, że uczucie się wypaliło i przez tyle czasu mógł udawać, że wszystko jest w porządku... Bo skoro twierdził, że oświadczył się, bo myślał, że potem będzie lepiej, tzn., że męczy się z tym od końca zeszłego roku! To nie jest normalne, jak można tak długo udawać, oszukiwać drugą osobę...
Każdy w związkach ma jakieś wątpliwości, ja też miałam, mój chłopak ostatnio przyznał się, że też je miał. Ale nie rozmawialiśmy o tym, samo przeszło. Nie wyobrażam sobie przerwy w związku, trzeba samemu przemyśleć sprawę, albo porozmawiać o tym.
Ludzie różnie się zachowuję i podejmują różne decyzje. Jeśli narzeczony siostry miał wątpliwości i nic jej nie powiedział, a jednocześnie zdecydował się na ślub by ratować związek, to świadczy o tym, że jest niedojrzały i to bardzo. Sam decyduje o wszystkim. Zdecydował o ślubie, choć nie był pewien swoich uczuć, teraz zdecydował o przerwie, nie rozmawiając o niczym ze swoją dziewczyną. Nie dziwię się, że siostra jest w szoku.

Nie wiem, jak można żyć z kimś kto decyduje sam o związku, nie rozmawia o problemach...
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."

Edytowane przez Minna
Czas edycji: 2014-06-26 o 14:45
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:47   #26
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Nie wiem, co tak na tą matkę zwalasz? Zapytała go zwyczajnie, czy jest szczęśliwy i czy takiego chce życia. Moja mama też o to pyta i jej wtedy odpowiadam, że tak, właśnie tego chcę. A on widocznie się zaczął zastanawiać i mu wyszło, że nie chce.

Wydaje mi się, że facet myśli jak gówniarz. Że cały czas będzie w fazie zakochania, różowe okulary, motylki, tęsknota, wybuchy uczuć itd. A to nie trwa wiecznie.

Inna sprawa, że jakby mi narzeczony (!) powiedział, że mam się z nim przez miesiąc nie kontaktować, to bym go wyśmiała i kazała się zastanowić nad swoją decyzją, bo za miesiąc to nie będzie ani moim narzeczonym, ani moim nikim.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:47   #27
Selina017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 40
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Zbliża się ślub i zaczęło do niego docierać, że wkrótce będzie mężem i zdecydowanie widać, że nie jest mu to na rękę. Chyba nie chciałabym być z facetem, który ma co do mnie wątpliwości mimo ze ukladaloby nam się dobrze. A juz nie wyobrażam sobie, żeby mój facet, przed ślubem kazał mi się z nim w ogóle nie kontaktować. No kurze, takie rzeczy powinien sobie przemyśleć przed zaręczynami.
Selina017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:47   #28
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 097
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Po pierwsze: nie wtrącaj się bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. To nie jest Twój związek by się w to angażować. To że facet ma wątpliwości, moim zdaniem ludzka rzecz i lepiej że powiedział niż miałby się zmuszać i w milczeniu czekać na poprawę, potem ślub a po ślubie nagle: nie wiem czy cię kocham. Ale z drugiej strony mimo że rozumiem sam fakt posiadania wątpliwości, jego zachowanie ma coś w sobie... dziwnego, nie wiem jak to nazwać, ja bym się szykowała na zerwanie, nawet jak powie że jednak ok, że kocha że chce ślub to nie widzę radości z tego powodu, taka akcja...

Po drugie: takie wątpliwości nie oznaczają niczego dobrego i rzadko się kończą happy endem. Generalnie moim zdaniem wątpliwości oznaczają w 99% przypadków brak miłości i chęci by wziąć ślub. Plus facet powiedział że oświadczył się bo myślał że będzie lepiej - nieodpowiedzialne zachowanie ale już przepadło.

Pozostaje czekać.
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:47   #29
sweety_
Raczkowanie
 
Avatar sweety_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 147
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Tak, pewnie macie rację. Jego matka nie mogła mieć na niego aż takiego wpływu - tak sądzę. Przykro jest po prostu patrzeć, jak ona się męczy. Człowiek chciałby zadzwonić do niego i mu nagadać, zapytać, co dalej planuje, powiedzieć, jak ona się z tym męczy, ale wszyscy wkoło powtarzają, że to ich sprawa, że lepiej go nie naciskać, bo Jaśnie Pan przez to zadecyduje o rozstaniu.
Generalnie podczas rozmów ciągle powtarza, że nie jest pewny, że chce, aby po ślubie nie było już takich wątpliwości i jeśli zadecyduje pozytywnie to od razu chce planować dalsze przygotowania do ślubu
On, chyba, nie wie, że po czymś takim trudno jest mieć pełne zaufanie, skoro to nagłe wątpliwości, które przyszły niespodziewanie, to skąd ona ma mieć pewność, że już nigdy się nie powtórzą?
Jedyny plus jaki widzę to to, że sytuacja wynikła teraz, a nie miesiąc przed ślubem lub - co gorsza - po ślubie!
sweety_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 14:48   #30
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Narzeczony chce przerwy w związku

Dla mnie ten związek nie ma sensu. On może stwierdzić że jednak chce z nią być, ale to zawsze będzie wisieć. Ona straci do niego zaufanie. Moim zdaniem jeśli sprawy zachodzą tak daleko to już nie ma ratunku.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-10 18:33:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.