Pay.U - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 14:18   #1
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692

Pay.U


witam!
Jeśli wpłacałam pieniądze przez Pay.U to czy sprzedający ma prawo wysłać towar dopiero gdy faktycznie zaksięguje pieniądze na swoim koncie?
wpłaciłam pieniądze 7.04 dostałam informację od sprzedającego, że wysyła towar 17.04(!!!) Już tak nic nie zrobię bo towar wysłany, ale przynajmniej na przyszłość będę wiedziała.

Edytowane przez sensualangel
Czas edycji: 2012-04-17 o 14:20
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:47   #2
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Pay.U

Po to jest ta usługa, żeby sprzedający szybciej dostał powiadomienie, że posiada pieniądze na koncie PayU, ale towar powinien wysłać jak dostanie informację o tym, że pieniądze są na koncie PayU, a nie na koncie w banku.
Sprzedający według prawa ma 30 dni na wysyłkę towaru, jednak o ile dobrze pamiętam (niech mnie ktoś poprawi), to 30 dni obowiązuje jeśli kupujący i sprzedający nie umówili się inaczej, czyli wszelkie zapisy w korespondencji i regulaminie sprzedającego są wiążące?

Czy sprzedający ma jakiś regulamin? Dogadywaliście się w kwestii terminu wysyłki?

Ogólnie jeśli sprzedający nie zobowiązał się do wysłania przesyłki wcześniej, to niestety może sobie wysłać kiedy chce, byle to było w ciągu 30 dni od dnia zakupu.


Cytat:
Dziennik Ustaw z 2000 r. Nr 22 poz. 271


Art. 12. 1. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, przedsiębiorca powinien wykonać umowę zawartą na odległość najpóźniej w terminie trzydziestu dni po złożeniu przez konsumenta oświadczenia woli o zawarciu umowy.
PayU jest usługą, która z założenia ma nam uprzyjemniać zakupy poprzez to, że nie musimy wypełniać druczków, możemy płacić za kilka przedmiotów jednocześnie, obejmuje nas program ochrony kupujących, ale w ich regulaminie nie ma nic, co wskazuje na to, że ta usługa jakkolwiek wpływa na termin wysyłki, to tylko dobra wola sprzedającego.
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***

Edytowane przez Avv
Czas edycji: 2012-04-17 o 15:01
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:58   #3
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Pay.U

Cytat:
Napisane przez Avv Pokaż wiadomość
Po to jest ta usługa, żeby sprzedający szybciej dostał powiadomienie, że posiada pieniądze na koncie PayU, ale towar powinien wysłać jak dostanie informację o tym, że pieniądze są na koncie PayU, a nie na koncie w banku.
Sprzedający według prawa ma 30 dni na wysyłkę towaru, jednak o ile dobrze pamiętam (niech mnie ktoś poprawi), to 30 dni obowiązuje jeśli kupujący i sprzedający nie umówili się inaczej, czyli wszelkie zapisy w korespondencji i regulaminie sprzedającego są wiążące?

Czy sprzedający ma jakiś regulamin? Dogadywaliście się w kwestii terminu wysyłki?

Ogólnie jeśli sprzedający nie zobowiązał się do wysłania przesyłki wcześniej, to niestety może sobie wysłać kiedy chce, byle to było w ciągu 30 dni od dnia zakupu.
hmm sprzedający na stronie "o mnie" ma uwzględnione że wysyłka nastąpi do 4dni, nie nie umawialiśmy się na konkretny termin ponieważ byłam pewna że nastąpi to do tych 4 dni.
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:23   #4
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Pay.U

Sprzedający to osoba prywatna czy firma? Osoba prywatna ma obowiązek wysłać towar`bez zbędnej zwłoki`, więc jeśli był zapis 4 dni, to powinno być to 4 dni, ale równie dobrze może być 7 lub nawet 10. Niestety tak to jest.
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:27   #5
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Pay.U

Cytat:
Napisane przez Avv Pokaż wiadomość
Sprzedający to osoba prywatna czy firma? Osoba prywatna ma obowiązek wysłać towar`bez zbędnej zwłoki`, więc jeśli był zapis 4 dni, to powinno być to 4 dni, ale równie dobrze może być 7 lub nawet 10. Niestety tak to jest.
osoba prywatna , czyli może ale nie musi wysłać do tych 4 dni?czy jak to jest bo nie rozumiem tych 7, 10dni
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:47   #6
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Pay.U

To są takie pojęcia, które właśnie nie powinny egzystować w polskim prawie, bo każdy sobie je interpretuje inaczej. W wielu artykułach spotykałam różne definicje, że jest to termin nawet do miesiąca albo że powinno to być do 14 dni, no właśnie, powinno, ale nie musi. Ogólnie takie zachowanie sprzedającego mieści się w normie. : >

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. (;
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 17:12   #7
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Pay.U

Cytat:
Napisane przez Avv Pokaż wiadomość
To są takie pojęcia, które właśnie nie powinny egzystować w polskim prawie, bo każdy sobie je interpretuje inaczej. W wielu artykułach spotykałam różne definicje, że jest to termin nawet do miesiąca albo że powinno to być do 14 dni, no właśnie, powinno, ale nie musi. Ogólnie takie zachowanie sprzedającego mieści się w normie. : >

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. (;
okej w każdym bądź razie, dziękuje bardzo mi pomogłaś
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 17:40   #8
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Pay.U

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
witam!
Jeśli wpłacałam pieniądze przez Pay.U to czy sprzedający ma prawo wysłać towar dopiero gdy faktycznie zaksięguje pieniądze na swoim koncie?
wpłaciłam pieniądze 7.04 dostałam informację od sprzedającego, że wysyła towar 17.04(!!!) Już tak nic nie zrobię bo towar wysłany, ale przynajmniej na przyszłość będę wiedziała.
Tu ->
http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=2083

jest napisane, że w momencie, gdy transakcja otrzymuje status "Zakończona", to te pieniądze sprzedający już ma zapewnione.
Więcej w regulaminie allegro o payu ( zakładam, że chodzi o transakcję za pośrednictwem tego portalu):
Artykuł 3. ODBIORCA WPŁATY
3.1.Odbiorcą wpłaty dokonanej przez Kupującego w ramach usługi PayU jest Sprzedający, który wypełnił formularz konfiguracyjny na stronach Allegro, w sekcji PayU, potwierdzając dane osobowe, teleadresowe, nr konta bankowego oraz inne dane niezbędne do jego identyfikacji. W przypadku niewypełnienia bądź niekompletnego wypełnienia formularza konfiguracyjnego, o którym mowa powyżej, Sprzedawca nie może podnosić wobec Kupującego zarzutu braku zapłaty za Towar, jeśli Kupujący dokonał wpłaty pieniędzy w całości Agentowi Rozliczeniowemu.3.2.W przypadku odrzucenia płatności i nieprzekazania środków Sprzedającemu, Kupujący chcący uzyskać zwrot wpłaconych środków, jest zobowiązany uzyskać status "Odbiorcy" poprzez wypełnienie formularza konfiguracyjnego, o którym mowa w art. 3.1 niniejszego Regulaminu.3.3.Należne Użytkownikowi kwoty są dla niego dostępne z momentem uzyskania przez płatność statusu zakończonej. a. Warunkiem uzyskania przez daną płatność statusu zakończonej jest dokonanie przez Użytkownika wymaganych i określonych przez bank lub centrum autoryzacyjno-rozliczeniowe czynności, niezbędnych do zatwierdzania płatności oraz uzyskanie przez Agenta Rozliczeniowego pozytywnej odpowiedzi autoryzacyjnej. Jeżeli dla danej płatności Agent Rozliczeniowy uzyska negatywną odpowiedź autoryzacyjną lub dokona negatywnej weryfikacji, wówczas poinformuje Użytkownika o tym, że dana płatność nie uzyska statusu zakończonej.
b. W przypadku płatności dokonywanych w drodze tradycyjnego przelewu, płatność uzyska status zakończonej, a Użytkownik poinformowany o tym fakcie, w chwili uznania rachunku bankowego Agenta Rozliczeniowego.

3.4.Płatności, które uzyskały status zakończonych, podlegają automatycznej wypłacie stosownie do dyspozycji Użytkownika wyłącznie w drodze przelewu na rachunek bankowy wskazany przez Użytkownika w ustawieniach Konta.3.5.W przypadku wypłat środków zgromadzonych przez Użytkownika, dokonywanych przekazem pocztowym bądź przelewem na zagraniczny rachunek bankowy, zlecenia realizowane są dwa razy w miesiącu t.j. 14 dnia miesiąca oraz ostatniego dnia miesiąca. Wypłaty, o których mowa w zdaniu poprzednim, poniżej kwoty 100 PLN, realizowane są raz w miesiącu t.j. ostatniego dnia miesiąca (jeżeli 14 dzień miesiąca lub ostatni dzień miesiąca przypadają w sobotę lub niedzielę bądź dzień ustawowo wolny od pracy, zlecenie wypłaty realizowane jest w kolejnym dniu roboczym). Zastrzeżenie, o którym mowa w art. 4.2. pkt. c. stosuje się odpowiednio.3.6.Warunkiem wypłaty przez Użytkownika środków zgromadzonych na zagranicznym rachunku bankowym jest możliwość rozliczania wpłat w PLN przez bank Odbiorcy. W przypadku gdy bank, o których mowa w zdaniu poprzednim nie rozlicza wpłat w PLN, zgromadzone środki nie będą mogły zostać wpłacone przez Agenta Rozliczeniowego do chwili zmiany rachunku przez Użytkownika na bank rozliczający wypłaty w PLN.
__________________
(...)Journey's end in lovers' meeting (...)
"Carpe diem" W.S.
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 09:24   #9
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Pay.U

Podnoszę temat, gdyż mam problem z PayU (albo mi się tak wydaje, że mam).

Otóż, 30.07 kupiłam w sklepie internetowym - dużej firmy, która zajmuje się sprzedażą akcesoriów sportowo-turystycznych- kurtkę, wybierając opcję odbioru w sklepie. Gdy przeszłam do płatności, nie zauważyłam opcji "płatne przy odbiorze", była tylko opcja opłaty przelewem internetowym. Przelew ten odbywał się przez PayU, wykonałam go od razu (była to godzina 6 rano), dopiero następny dzień, czyli 31.07, był datą operacji. Na moim koncie bankowym, w historii, widnieje przy tym przelewie opcja "ponów"... Na koncie w sklepie, oczywiście jest dalej "brak wpłaty". Ile czasu PayU przetrzymuje pieniądze? Czy można jakoś poprosić o ich zwrot na moje konto? Na ich stronie widzę tylko formularz kontaktowy... Co z tym fantem zrobić? Kurtka jest mi potrzebna do 1,5 tygodnia czasu a przy tym tempie to nawet nie wiem, czy coś z tego wyjdzie.
Szczerze powiedziawszy to nigdy nie korzystałam z PayU, to pierwszy i ostatni raz
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 09:55   #10
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pay.U

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Podnoszę temat, gdyż mam problem z PayU (albo mi się tak wydaje, że mam).

Otóż, 30.07 kupiłam w sklepie internetowym - dużej firmy, która zajmuje się sprzedażą akcesoriów sportowo-turystycznych- kurtkę, wybierając opcję odbioru w sklepie. Gdy przeszłam do płatności, nie zauważyłam opcji "płatne przy odbiorze", była tylko opcja opłaty przelewem internetowym. Przelew ten odbywał się przez PayU, wykonałam go od razu (była to godzina 6 rano), dopiero następny dzień, czyli 31.07, był datą operacji. Na moim koncie bankowym, w historii, widnieje przy tym przelewie opcja "ponów"... Na koncie w sklepie, oczywiście jest dalej "brak wpłaty". Ile czasu PayU przetrzymuje pieniądze? Czy można jakoś poprosić o ich zwrot na moje konto? Na ich stronie widzę tylko formularz kontaktowy... Co z tym fantem zrobić? Kurtka jest mi potrzebna do 1,5 tygodnia czasu a przy tym tempie to nawet nie wiem, czy coś z tego wyjdzie.
Szczerze powiedziawszy to nigdy nie korzystałam z PayU, to pierwszy i ostatni raz
A jaki masz status tej płatności w zakładce PayU na swoim koncie w allegro??
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 10:36   #11
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Pay.U

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A jaki masz status tej płatności w zakładce PayU na swoim koncie w allegro??

Kiedy nie kupowałam przez allegro. Kupowałam przez sklep internetowy, jak napisałam wyżej, nie wystawiający na allegro.
W tym cały klops, nie kupowałam przez all i nie mam konta na PayU. Także tu i tu, nie mogę i nie mam jak sprawdzić tej płatności. Jest ona "gdzieś" zawieszona.
Ech... wkurza mnie ta cała sytuacja, bo nawet nie mogę się skontaktować z PayU, widzę ich tylko formularz kontaktowy..

:/

Edytowane przez Ankalime
Czas edycji: 2012-08-03 o 10:40
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 10:46   #12
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pay.U

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Kiedy nie kupowałam przez allegro. Kupowałam przez sklep internetowy, jak napisałam wyżej, nie wystawiający na allegro.
W tym cały klops, nie kupowałam przez all i nie mam konta na PayU. Także tu i tu, nie mogę i nie mam jak sprawdzić tej płatności. Jest ona "gdzieś" zawieszona.
Ech... wkurza mnie ta cała sytuacja, bo nawet nie mogę się skontaktować z PayU, widzę ich tylko formularz kontaktowy..

:/
O szit, rzeczywiście nie doczytałam dokładnie. No to kiepsko, bo jedyny sposób, aby sprawdzić co się z tym dzieje to napisać do nich, a z tego co kojarzę to oni mają czas reakcji do 48h...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 11:02   #13
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Pay.U

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
O szit, rzeczywiście nie doczytałam dokładnie. No to kiepsko, bo jedyny sposób, aby sprawdzić co się z tym dzieje to napisać do nich, a z tego co kojarzę to oni mają czas reakcji do 48h...
Nic innego mi nie zostało, napisałam i zobaczymy CZY odpowiedzą.

Ewentualnie jeśli ktoś tez miał taką sytuację, to opiszcie ją, ja już dostaję szału na takie zachowania względem klientów (gdzie zapewniają, że przelew idzie 1 godz a mija już 5 dni roboczych)
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.