Sytuacja w Polsce po wyborach 2015 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-16, 15:22   #2971
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez e_ina Pokaż wiadomość
Kto mówi, że to ok?
No właśnie Ty .

Cytat:
Napisane przez e_ina Pokaż wiadomość
Prawica wykorzystuje dla propagandy? Raczej to lewica
Odwracanie kota ogonem to Twój główny i chyba jedyny argument.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:28   #2972
e_ina
Raczkowanie
 
Avatar e_ina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 468
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
że wy się nie boicie takiego skupienia realnie władzy w jednym miejscu, to się wam dziwie. Nie wiem czy to brak wyobraźni czy wiedzy. To, że nie nie widzicie nic złego w tym, że ustawy są przepychane z pominięciem procedur legislacyjnych, jest dla mnie zdumiewające.
Nie wiem jakie WY. Ja wiem czym to pachnie, ale co poprawi debata nad Polską w ue i ewentualne obcięcie nam dotacji bądź zabranie głosu?

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
No właśnie Ty .



Odwracanie kota ogonem to Twój główny i chyba jedyny argument.
Ja po prostu widzę jakie mogą nam UE nadać konsekwencje, a takie, że nie zmienią nam prawa, tylko ukarzą zwykłych obywateli nie PiS. Trzeba jednomyślności, jedna osoba z 27 się wyłamie i nie zrobią nic. Ty za to masz masę argumentów, tuba propagandy KODu Wymieniłam tam kilka argumentów jak reagują państwa, które przyjęły uchodźców, ale to nie argumenty?

Edytowane przez e_ina
Czas edycji: 2016-01-16 o 15:33
e_ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:36   #2973
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

UE działa w ramach prawa i procedur, jakie ma przewidziane. Zapewne te zapisy powstały z myślą o państwach w których nie ma zagrożenia dyktatura i założenie jest taki, że wszyscy praw przestrzegają.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:36   #2974
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

TK nie wypowie się o uchwałach, bo nie mają mocy prawotwórczej, ale już w poprzenim wyroku się wypowiedział, że mogli wybrać 2 sędziów. Bo TK nie powinien nic mówić xD TK działa na wniosek, a nie z urzędu, trzeba złozyć wniosek do Trybunału i wtedy sędziowie się wypowiedzą.
Tak myślałam, że o OFE. Pisowcy często wciskają ten argument swoim zwolennikom, nieukom. Przeczytaj CAŁY wyrok i wskaż, w których miejscach Trybunał argumentował niezgodnie z Konstytucją, mogę Cię od razu wyręczyć- w żadnym, argumentacja jest jasna, transfer pieniędzy z OFe jest zgodny z konstytucją, a Trybunał ocenia tylko zgodnośc z Konstytucją, a nie to, czy ustawa jest mądra/głupia itp. Powiem więcej: nie zdziw się, jak pis pójdzie dalej w sprawie OFE i zlikwiduje całość, jak Orban na Węgrzech. Będziesz ich wtedy bronić? Ja się założę, że większość ich zwolenników będzie, także młodych.


Internet jest opanowany przez PiS, fanpejdże na fejsbuku, które udają obiektywizm, a są prowadzone przez działaczy pisu (jak słynna Żelazna logika, gdzie pojawiają się zwykłe kłamstwa, a ludziom nawet nie chce się tego weryfikować) robią młodym ludziom wodę z mózgu, szef młodzieżówki pisu sam przyznał, że "drużyna pisu" podczas kampanii pisała komentarze w internecie, PiS znalazł sposób by wyprać mózgi ludziom młodym, którzy nie pamiętają ich ostatnich rządów, a że wiele czasu to pokolenie spędza w sieci, to internet okazał się strzałem w 10.

Imperialista, przestan pieprzyć o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Może i był układ typu- oddacie nam państwo, my nie wyślemy was do więzienia, ale nie trzeba było na te potrzeby tworzyć konstytucji. Nasza konstytucja nie odbiega standardem od konstytucji innych państw, które nie borykały się z problemem komunizmu. "Żadnego spisku w Magdalence nie było"- L. Kaczyński, no i Kaczyńscy byli obecni na rozmowach, więc nawet jak wierzysz w spisek, to pragnę Ci przypomnieć, że konstytucję łamią ludzie, którzy brali w nim udział.

Edytowane przez Oshin1
Czas edycji: 2016-01-16 o 15:42
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:37   #2975
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
PiS dąży do tego, żeby trójpodzial władzy byl tylko pozorny. to bardzo niebezpieczne i to droga do sytemu autorytarnego a potem do dyktatury.
PiS ma 30% poparcia (15% Polaków) i raczej niewiele zrobi, bo zamierza dalej doić Polaków w postaci haraczu na państwo. Czego się mam bać? Za 4 lata polecą z hukiem. Konstytucji nie mogą zmienić.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
że wy się nie boicie takiego skupienia realnie władzy w jednym miejscu, to się wam dziwie. Nie wiem czy to brak wyobraźni czy wiedzy. To, że nie nie widzicie nic złego w tym, że ustawy są przepychane z pominięciem procedur legislacyjnych, jest dla mnie zdumiewające.
Wiedzę mam taką, że demoliberalni nie potrafili przeprowadzić lustracji, napisać normalnej konstytucji i zmniejszyć danin na państwo. PiS przynajmniej poważnie podchodzi do sprawy.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:46   #2976
e_ina
Raczkowanie
 
Avatar e_ina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 468
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
UE działa w ramach prawa i procedur, jakie ma przewidziane. Zapewne te zapisy powstały z myślą o państwach w których nie ma zagrożenia dyktatura i założenie jest taki, że wszyscy praw przestrzegają.
Te prawa powstały w wyniku tego co wydarzyło się na Węgrzech - Orban inspiracją w 2014, w zupełnie innym celu niż myslisz

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
Internet jest opanowany przez PiS, fanpejdże na fejsbuku, które udają obiektywizm, a są prowadzone przez działaczy pisu (jak słynna Żelazna logika, gdzie pojawiają się zwykłe kłamstwa, a ludziom nawet nie chce się tego weryfikować) robią młodym ludziom wodę z mózgu, szef młodzieżówki pisu sam przyznał, że "drużyna pisu" podczas kampanii pisała komentarze w internecie, PiS znalazł sposób by wyprać mózgi ludziom młodym, którzy nie pamiętają ich ostatnich rządów, a że wiele czasu to pokolenie spędza w sieci, to internet okazał się strzałem w 10.
Chyba wyciągnęłyśmy odmienne wnioski ws OFE. TK się wypowie, nagle nie wypowie, a prezes Rzepliński nie ustąpi na milimetr. Najlepszy argument pisowcy, szkoda, że nie głosowałam na PiS. Ale noo kto powie coś w obronie działań rządu to Pisowiec. To Ty jesteś lewak w takim rozrachunku czy peowiec?
Nie chcę żeby PiS zabrał resztę z OFE, chociaż PO uchwaliło sobie taką ustawę, że mogą i to fakt zgodnie z konstytucją. Gdzie był TK gdy uchwalano taką ustawę?
Nie wiem co robią fanpejdże PiS do końca, czasem czytam żeby sobie porównać z drugą stroną. Staram się być obiektywna, ale nie ukrywam, że bliżej mi do prawicy, bo do utopijnej lewicy daleko.

Edytowane przez e_ina
Czas edycji: 2016-01-16 o 15:52
e_ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:59   #2977
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
PiS ma 30% poparcia (15% Polaków) i raczej niewiele zrobi, bo zamierza dalej doić Polaków w postaci haraczu na państwo. Czego się mam bać? Za 4 lata polecą z hukiem. Konstytucji nie mogą zmienić.



Wiedzę mam taką, że demoliberalni nie potrafili przeprowadzić lustracji, napisać normalnej konstytucji i zmniejszyć danin na państwo. PiS przynajmniej poważnie podchodzi do sprawy.

Tak się składa, że mogą zmienić Konstytucję i w tym jest problem. Oni mają w dupie porządek, mogą wykorzystać nieobecnośc posłów opozycji i przeprowadzić zmiany. Poza tym, jak nie ma Trybunału (alnbo jest w wersji pisowskiej, czyli w TK siedzą ich marionetki) i jeśli Unia się rozleci, to może uchwalać ustawy jawnie niezgodne z Konstytucją, przecież wybór sędziów nie miał w ogóle podstawy prawnej, to było jasne dla studenta pierwszego roku prawa, ba nawet ucznia liceum.
Gdyby to było pewne, że polecą, to też bym olała sprawę, ale już w kampanii Kaczynski zapowiadał zmianę ordynacji wyborczej, domyśl się, na kim się wzoruje- podpowiem na Orbanie, który zmienił u siebie ordynację tak, że mając 40% głosów ma 70% miejsc w parlamencie. Można tak zrobić- trzeba dać mniej okręgów tam gdzie się ma niskie poparcie (Gdańsk, Warszawa), a więcej tam, gdzie duże (Podlasie, Podkarpacie). A i za programem 500+ zdobędą trochę głosów od patologii. Wielki sukces tego programu tak w ogóle- Tiger i Kobra się zaczeli rozmnażać. Ja w tej kwestii nawet Korwina popieram.
TK nie jest instytucją skompromitowaną, bez względu na to, co Wam wykładają Żelazne logiki i inne Gówno Prawdy.

Lustrację przeprowadzał Macierewicz i ządnych hoho ważnych nazwisk nie ujawnił, potem chcieli lustrować jeszcze raz, ale to był śmiech na sali, bo wrzucali tam ludzi, których po prostu nie lubią. Tak jak CBA powołali na ludzi, których nie lubią i nawet fingowali na nich dowody. No sorry, zapoznaj się z postacią zbrodniarza Kryże, wiceministra sprawiedliwości w ich rządzie- ci ludzie mają przeprowadzać lustrację?! Czy ty się dobrze czujesz?
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 16:04   #2978
MalarskiSen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 483
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
PiS ma 30% poparcia (15% Polaków) i raczej niewiele zrobi, bo zamierza dalej doić Polaków w postaci haraczu na państwo. Czego się mam bać? Za 4 lata polecą z hukiem. Konstytucji nie mogą zmienić.



Wiedzę mam taką, że demoliberalni nie potrafili przeprowadzić lustracji, napisać normalnej konstytucji i zmniejszyć danin na państwo. PiS przynajmniej poważnie podchodzi do sprawy.
Jak można zmniejszać daniny na państwo, które leży i kwiczy z biedy ?
MalarskiSen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 16:04   #2979
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
a Trybunał ocenia tylko zgodnośc z Konstytucją, a nie to, czy ustawa jest mądra/głupia itp.
NO WŁAŚNIE, TO TERAZ CZYTAJ:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...dwrocenie.html

Trybunał Konstytucyjny pytał rząd, ile kosztowałoby państwo gdyby zakwestionowano decyzję o przeniesienie środków z OFE. Czyli badali to, czy ustawa jest mądra/głupia i jeszcze zapytali tak jakby "stronę", czyli premiera. No i jak mam brać Rzeplińskiego za poważnego człowieka? Co go obchodzą finanse publiczne? Go podobno ma obchodzić tylko zgodność z Konstytucją, a nie wpływ ustawy na Polskę. Ustrój się zmienił, ale Trybunały dalej PRLowskie - swoją drogą trochę sędziów, w tym jego prezes, było w PZPR.

- Wczoraj zwróciłem się w sprawie OFE z wnioskiem do prezesa Rady Ministrów o informację, jakie nieprzewidziane w ustawie budżetowej koszty generowałby negatoryjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w czwartek podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Mam nadzieję, że odniesiesz się do tego "wyczynu" TK.

Cytat:
Internet jest opanowany przez PiS, fanpejdże na fejsbuku, które udają obiektywizm, a są prowadzone przez działaczy pisu
No biedna PO, SLD i inne partie (poza Korwinem i Kukizem). Jaśnie oświecona partia młodych i nowoczesnych PO nie potrafiła wygrać internetowej wojny z PiS. Wiesz dlaczego? PiS był tak szkalowany jako opozycja przez media mainstreamowe, że został zmuszony do tworzenia własnych w ramach alternatywy i drugiego obiegu. I trzeba przyznać, że w jakiś sposób mu się to udało i w zasadzie tylko partie na prawo od PiSu mają się w internecie całkiem nieźle (krul Korwin).

Może PO powinna była zamknąć wszystkie strony i fanpejdże, a adminów zamknąć? Jednego próbowali (tego od Antykomora) i jeszcze bardziej sobie zaszkodziła. Do tego jeszcze PiS nigdy nie przyznał się do kupowania internetowych hejterów, a PO na jakiejś konferencji WPROST się przyznała, że będą coś takiego robić.

Edytowane przez Imperialista
Czas edycji: 2016-01-16 o 16:07
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 16:14   #2980
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

To jest proste, Rzepliński umieścił sprawę na wokandzie, jako prezes- to jego kompetencja, a że pojawił się wniosek (bo TK działa na wniosek), żeby nie zabierali głosu w tej sprawie, to musieli ten wniosek rozpatrzyć i okazało się, że większość sędziów go popiera (Rzeplinski akurat nie, złożył oddzielne zdanie).
Nie mówię, że głosowałaś na PiS, w tym sporze pis ma poparcie także dużej części korwinistów i narodowców, bo to są ludzie, którzy z jednej strony wierzą w okroągłostołowy spisek, a z drugiej strony wierzą, że uczestnicy tego spisku, wyłamali się niego i nie przeszkadza im komunistyczna nowomowa PiSu czy to, że mają oni w szeregach takich działaczy, że SLD mogłoby im zazdrościć. To wszystko rozbja się chyba o przywiązanie PiSu do Kościoła, mam wrażenie, że środowiskom nacjonalistycznym łatwiej łyknąć propagandę takich ludzi.
Cóż, Twoje zdanie na transfer z OFE jest niezgodne z Konstytucją, ale TK orzeka o zgodności z Konstytucją, a nie Twoim zdaniem, więc nie do nich miej pretensje. Bo nie ma tu żadnej ich kompromitacji.
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 16:25   #2981
e_ina
Raczkowanie
 
Avatar e_ina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 468
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
Cóż, Twoje zdanie na transfer z OFE jest niezgodne z Konstytucją, ale TK orzeka o zgodności z Konstytucją, a nie Twoim zdaniem, więc nie do nich miej pretensje. Bo nie ma tu żadnej ich kompromitacji.
Jeśli piszemy o moim zdaniu i pretensji to miałam ją do tego, że TK nie miał nic przeciwko ustawie, że można sobie z OFE wziąć pieniądze (czyli jak z prywatnych stają się publiczne), bo reszta to już następstwa. Z tego co czytałam, to było to po to żeby PL nie przekroczyła jakiegoś progu długu, który PO miało przekroczyć, a te pieniądze to załatały.
A co do Kościoła to ostatnio nawrócił się Schetyna i PO. Nawet nie wiem jak to skomentować.
A Pan Ryszard z Nowoczesnej wymyślił - jego partia (nie mają programu) nie będzie składała ustaw, bo nie mają większości.
e_ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 16:46   #2982
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Ja oglądam Polsat i tam odnoszono się do Pisu wręcz zbyt łagodnie, nawet obecnie uważam, że odnoszą się dno nich zbyt łagodnie, sorry, ale pis teraz pod względem nepotyzmu może konkurować z PSLem, czy media poruszają jakoś szeroko ten temat? Czy przedstwiły ludziom sylwetki kandydatów do TK? Chociażby skandaliczne wpisy Muszyńskiego na twitterze? Widzisz Ty widzisz szkalowanie Pisu, a ja nie. Pokaż ten zalew kłamstw mediów nt. Pisu, bo ja go nie widziałam. Myślisz, że media mają chwalić program 500+ albo najohydniejszą rzecz, jaką zrobiono w polskiej polityce w ostatnich latach, czyli wykreowanie teorii zamachu? Pranie mózgu moherom? Tak się składa, że pisiory mają mentalność "kto nie znami, ten przeciwko nam" i zwykła konstuktywna krytyka to dla nich atak.
Po Po jechano często totalnie niemerytorycznie, chociązby w sprawie kontraktu o zakup Caracali, tak,jechały media głównego nurtu.
W Konstytucji masz dużo praw socjalnych, w wyniku wyroku TK o oddaniu pieniędzy OFE stan finansów państwa mógłby się tak pogorszyć, że nie można byłoby zapewnić ludziom tych praw (które są prawami nadrzędnymi), stąd pytanie prezesa TK, który się w sprawach finansów nie musi mega orientować.
Z tym PZPR powiedz, że to jakiś żart. Skąd ty się urwałeś człowieku? Nie wiesz, że wtedy trzeba było mieć legitymację partyjną, żeby robić karierę naukową? Co innego mieć legitymację (a działać na szkodę PZPR, przypominam Rzepliński został wyrzucony z partii za działanie dla Solidarności), a co innego być aktywnym działaczem jak co niektórzy politycy (także pisu).

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez e_ina Pokaż wiadomość
Jeśli piszemy o moim zdaniu i pretensji to miałam ją do tego, że TK nie miał nic przeciwko ustawie, że można sobie z OFE wziąć pieniądze (czyli jak z prywatnych stają się publiczne), bo reszta to już następstwa. Z tego co czytałam, to było to po to żeby PL nie przekroczyła jakiegoś progu długu, który PO miało przekroczyć, a te pieniądze to załatały.
A co do Kościoła to ostatnio nawrócił się Schetyna i PO. Nawet nie wiem jak to skomentować.
A Pan Ryszard z Nowoczesnej wymyślił - jego partia (nie mają programu) nie będzie składała ustaw, bo nie mają większości.
No i Tk to uzasadnił- i tak Twoim obowiązkiem jest taki a taki% zarobków oddać państwu, które to rozdysponuje do funduszu emerytalnego, to jak podatek, przymus, a nie wybór i państwo to narzuca z góry, taki mamy system, to jest zgodne z prawem.
Tak się składa, że Petru złożył już 3 projekty, więc nie wiem, o czym piszesz. Naprawdę radzę weryfikować informacje. I o tym właśnie pisałam, poruszając kwestie prawicowych źródeł. Druga sprawa, Petru prezentował program już w lipcu, więc jw.
A PO jest mieszanką światopoglądową, są tam i katole i ateiści, oni zawsze byli centrowi w kwestiach światopoglądowych.
Czekam aż pis się nawróci, bo rydzykizm to sekta, a nie wiara.
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 16:48   #2983
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez MalarskiSen Pokaż wiadomość
Jak można zmniejszać daniny na państwo, które leży i kwiczy z biedy ?
Moderator kazał mi zwracać się do Ciebie w grzeczny i kulturalny sposób, więc Tobie to wyjaśnię. W państwie które leży i kwiczy z biedy należy w maksymalny sposób ograniczyć bezsensowne wydatki, żeby ludzie którzy wykonują jakąś pożyteczną pracę mieli jak najwięcej aktywów, dzięki którym są w stanie pobudzić popyt na różne produkty. Kiedy tego dokonają, ludzie do tej pory bezrobotni będą zatrudnieni do ich produkcji. Sporo ludzi również chętnie stworzyłoby stanowiska pracy dla samych siebie, a najmądrzejsi z nich nawet małe firmy, ale w Polsce jest taki ZUS, że po prostu nie mają odwagi albo wolą wyemigrować. Między innymi kopnięci w tyłek urzędnicy, wśród których naprawdę jest sporo ludzi inteligentnych, mogłoby lepiej służyć Polsce niż przewracając papiery.

Przedwojenna Polska liczyła sobie mniej więcej tyle mieszkańców co teraz i mimo tego, że nie było tam komputerów i 20% ludzi było analfabetami, pracowało 6 razy mniej urzędników niż obecnie. Komunistyczna Polska (gdzie była gospodarka centralnie planowana) nie miała komputerów, ale urzędników było 3 razy mniej niż teraz. Dzisiejsza Polska jest podobno kapitalistyczna, z komputerami i internetem potrzebuje już ponad 600 tysięcy. Kosztują około 20-25 miliardów złotych.

Jeśli państwo jest biedne jak Polska, podatki powinny być niskie. Dopiero jak będziemy bogatym państwem bądź znajdziemy ropę na Wybrzeżu, to wówczas możemy myśleć o 500 złotych na dziecko.

Niestety jak 500 złotych na dziecko zmusi nas do zatrudnienia 7-8 tysięcy nowych urzędników. Zakładając, że każdy z nich będzie pobierał średnią krajową będą nas kosztować 300-400 milionów złotych rocznie. Dlatego nie wierzę w PiS.

Mam nadzieję, że w kulturalny i grzeczny sposób wytłumaczyłem Tobie dlaczego należy i jak można obniżać podatki.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 16:55   #2984
e_ina
Raczkowanie
 
Avatar e_ina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 468
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
No i Tk to uzasadnił- i tak Twoim obowiązkiem jest taki a taki% zarobków oddać państwu, które to rozdysponuje do funduszu emerytalnego, to jak podatek, przymus, a nie wybór i państwo to narzuca z góry, taki mamy system, to jest zgodne z prawem.
Tak się składa, że Petru złożył już 3 projekty, więc nie wiem, o czym piszesz. Naprawdę radzę weryfikować informacje. I o tym właśnie pisałam, poruszając kwestie prawicowych źródeł. Druga sprawa, Petru prezentował program już w lipcu, więc jw.
A PO jest mieszanką światopoglądową, są tam i katole i ateiści, oni zawsze byli centrowi w kwestiach światopoglądowych.
Czekam aż pis się nawróci, bo rydzykizm to sekta, a nie wiara.
Piszę o najnowszych słowach Petru wypowiedzianych po złożeniu tych 3 ustaw. Nawet wiem jakie projekty złożył, bo bacznie śledzę jego poczynania (cisza wyborcza - serio?). Programem nazywasz te bodajże 18 punktów?
A tak bacznie śledzę, że to Pan Petru komisarzom w UE opowiadał jak to źle za PiS, a teraz się wypiera, szkoda, że ten komisarz na tt wrzucił zdjęcia opatrzone komentarzami i promował nowoczesną na fb jakoś na początku grudnia

Edytowane przez e_ina
Czas edycji: 2016-01-16 o 16:59
e_ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 17:14   #2985
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
W Konstytucji masz dużo praw socjalnych, w wyniku wyroku TK o oddaniu pieniędzy OFE stan finansów państwa mógłby się tak pogorszyć, że nie można byłoby zapewnić ludziom tych praw (które są prawami nadrzędnymi), stąd pytanie prezesa TK, który się w sprawach finansów nie musi mega orientować.
Po tym co napisałeś niestety nie mogę użyć adekwatnego słowa określającego Ciebie i twój poziom intelektu.

Grzecznie napiszę tylko, że twoje rozumowanie jest błędne i TK jeśli wydaje wyrok w jakiejś sprawie, powinno mieć gdzieś stan państwa i sztywno trzymać się Konstytucji. Najlepiej niech jakiś prawnik się wypowie.

Napisałem ostatni raz do Ciebie, bo twój poziom intelektualny i znajomość prawa powodują, że nie jestem w stanie z Tobą podjąć się dyskusji.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 17:19   #2986
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez e_ina Pokaż wiadomość
Piszę o najnowszych słowach Petru wypowiedzianych po złożeniu tych 3 ustaw. Nawet wiem jakie projekty złożył, bo bacznie śledzę jego poczynania (cisza wyborcza - serio?). Programem nazywasz te bodajże 18 punktów?
A tak bacznie śledzę, że to Pan Petru komisarzom w UE opowiadał jak to źle za PiS, a teraz się wypiera, szkoda, że ten komisarz na tt wrzucił zdjęcia opatrzone komentarzami i promował nowoczesną na fb jakoś na początku grudnia


Skąd wiesz co mówił? Komisarz wrzucał zdjęcia, nie filmiki, druga sprawa jest taka, że jest źle, więc dlaczego opozycja ma autoryzować działania rządu? Mają mówić w UE, że nic się nie dzieje? że popierają rząd czy jak? To, żeby PiS zmienił ordynację wyborczą nie jest w interesie tego kraju, każdy w miarę inteligentny człowiek to wie, i byłoby działaniem na niekorzyść kraju, gdyby politycy nic nie robili, by temu zapobiec.
Przytocz te słowa, to raz, dwa, może ich przyczyną są okoliczności związane ze składaniem projektów, których my NIE znamy. Jeżeli PiS oleje taki projekt jak cisza wyborcza, to akurat będzie dowód na to, że z nimi nie ma dyskusji. I czego nie rozumiesz? xD Że warto się pozbyć bezsensownego reliktu? Akurat likwidacja ciszy powinna odpowiadać każdemu (ba, nawet sędziemu TK wybranemu przez PiS, ktory łamał ciszę wyborczą), projekt bardziej łączący niż dzielący, bo że pis nie zgodzi się na znormalizwoanie sytucji w związkach zawodowych i pozwoli kraść swoim kumplom związkowcom to jasne jak słońce, taka jest moralność polityków pisu.
O, odkryłaś Amerykę, programy są lakoniczne, z samej swej natury, czy mają 15 czy 50 punktów- to tylko pewien rys planów partii. Co z tego, że PiS wepchał do swego jakieś kary śmierci itp, skoro takie punkty są u nas nie do zrealizowania. Co to za sztuka dać do programu postulaty, o których z góry wiadomo, że ich nie zrealizują, i w dodatku są sprzeczne z innymi postulatami? Żeby program miał więcej punktów? Serio? Kupujesz taką sciemę wyborczą? Ważna ilośc puntów, a nie to, że są bzdurne i z góry można je skreślć, bo partia nie ma zamiaru ich realizować?
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 17:29   #2987
e_ina
Raczkowanie
 
Avatar e_ina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 468
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
Skąd wiesz co mówił? Komisarz wrzucał zdjęcia, nie filmiki, druga sprawa jest taka, że jest źle, więc dlaczego opozycja ma autoryzować działania rządu? Mają mówić w UE, że nic się nie dzieje? że popierają rząd czy jak? To, żeby PiS zmienił ordynację wyborczą nie jest w interesie tego kraju, każdy w miarę inteligentny człowiek to wie, i byłoby działaniem na niekorzyść kraju, gdyby politycy nic nie robili, by temu zapobiec.
Przytocz te słowa, to raz, dwa, może ich przyczyną są okoliczności związane ze składaniem projektów, których my NIE znamy. Jeżeli PiS oleje taki projekt jak cisza wyborcza, to akurat będzie dowód na to, że z nimi nie ma dyskusji. I czego nie rozumiesz? xD Że warto się pozbyć bezsensownego reliktu? Akurat likwidacja ciszy powinna odpowiadać każdemu (ba, nawet sędziemu TK wybranemu przez PiS, ktory łamał ciszę wyborczą), projekt bardziej łączący niż dzielący, bo że pis nie zgodzi się na znormalizwoanie sytucji w związkach zawodowych i pozwoli kraść swoim kumplom związkowcom to jasne jak słońce, taka jest moralność polityków pisu.
O, odkryłaś Amerykę, programy są lakoniczne, z samej swej natury, czy mają 15 czy 50 punktów- to tylko pewien rys planów partii. Co z tego, że PiS wepchał do swego jakieś kary śmierci itp, skoro takie punkty są u nas nie do zrealizowania. Co to za sztuka dać do programu postulaty, o których z góry wiadomo, że ich nie zrealizują, i w dodatku są sprzeczne z innymi postulatami? Żeby program miał więcej punktów? Serio? Kupujesz taką sciemę wyborczą? Ważna ilośc puntów, a nie to, że są bzdurne i z góry można je skreślć, bo partia nie ma zamiaru ich realizować?
Oprócz zdjęć były opisy i wystąpienia w mediach... Te posty są zanim padł pomysł debaty na forum unijnym i ja nie mówię, że on o debatę prosił, ale niech się nie wypiera, że on nie był i nic nie mówił, bo to kłamstwo.
https://twitter.com/GuyVerhofstadt/s...68261094203396
tutaj pierwszy post, poczytaj resztę, wrzucił też link do fb
Skoro rodzi się jakaś partia i jest nowa to warto by miała program, bo jako wyborca chciałabym się zapoznać z konkretami. Może dla Ciebie to śmieszne, dla mnie istotne.
e_ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 17:43   #2988
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

A ja myślę, że po prostu nie masz argumentów, a prawnik się wypowiedział i wypowie się po raz kolejny: nie rozumiesz, oczywiście, że Tk kieruje się też sytuacją finansową państwa. Podam najbardzije łopatolgczny przykład, jaki przychodzi mi do głowy: mogą oceniać ustawę budżetową, myślisz, że nie biorą przy tym pod uwagę stanu finansów państwa? Biorą. Byłoby kuriozalne, gdyby w wyniku wyroku Tk, cieżko było zadbać o inne chronione przez Konstytucję normy. Zapisy aktu prawnego nie muszą być równe sobie i tak np. konstytucja zapewnia wolność, ale każe też państwu zapewnić bezpieczeństwo i jeśli trzeba to to pierwsze będzie ograniczone na rzecz drugiego. Ot, jedno dobro jest uznawane za "bardziej doniosłe" niż drugie i o to chodziło Rzeplińskiemu, jak zadawał pytanie. Czy sytuacja odwórcenia nie wpłynie gorzej na prawa jednostki zaagwarantowane w Konstytucji niż sytuacja przeniesienia części oszczędności?
Ale to bez znaczenia, bo wyrok dobrze uzasadnił, dlaczego rząd mógł przenieść te pieniadze.

Jeszcze dodam najprościej, jak umiem: bez zachowania równowagi budżetowj, nie będzie możliwe spełnienie najbardziej podstawowych praw zagwarantowanych przez konstytucję, ważniejszych niż prawo własności itp., dlatego TK wręcz musi mieć na uwadze stan finansów państwa.

Edytowane przez Oshin1
Czas edycji: 2016-01-16 o 17:49
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 17:58   #2989
e_ina
Raczkowanie
 
Avatar e_ina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 468
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Zmieniając temat z TK, w którym jak widać nie dojdziemy do porozumienia, wrzucam:

ustawa bankowa

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/68

podatek imigrancki w UE?

http://wgospodarce.pl/informacje/225...cow-w-calej-ue

środowisko trans i LGBT - kamieniowanie?

http://wpolityce.pl/swiat/278380-muz...wrotnym-tempie

Merkel przed trybunał?

http://www.spiegel.de/politik/deutsc...a-1072243.html
__________________

Edytowane przez e_ina
Czas edycji: 2016-01-16 o 18:03
e_ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 18:21   #2990
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Problem się rozchodzi o to, że często bez generalizacji uchodźców i imigrantów, nie da się zapewnić bezpieczeństwa. Dlatego mimo, że oni dobrze wiedzą, że generalizowanie jest złe, to są do tego po części zmuszeni. Niestety skrajna lewica tego nie pojmuje. A gadzia prawica to wykorzystuje do swojej propagandy.
Tak, "zmuszeni" przez ludzi, którzy na nich głosowali w ostatnich wyborach. Temat migracji, imigrantów, muzułmanów zajmował tam pierwszoplanowe miejsce, nie od ubiegłego roku zresztą. Po prostu ostatnimi czasy w związku z ogólną sytuacją w Europie jeszcze się wyostrzył.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 18:37   #2991
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
A ja myślę, że po prostu nie masz argumentów, a prawnik się wypowiedział i wypowie się po raz kolejny: nie rozumiesz, oczywiście, że Tk kieruje się też sytuacją finansową państwa. Podam najbardzije łopatolgczny przykład, jaki przychodzi mi do głowy: mogą oceniać ustawę budżetową, myślisz, że nie biorą przy tym pod uwagę stanu finansów państwa? Biorą. Byłoby kuriozalne, gdyby w wyniku wyroku Tk, cieżko było zadbać o inne chronione przez Konstytucję normy. Zapisy aktu prawnego nie muszą być równe sobie i tak np. konstytucja zapewnia wolność, ale każe też państwu zapewnić bezpieczeństwo i jeśli trzeba to to pierwsze będzie ograniczone na rzecz drugiego. Ot, jedno dobro jest uznawane za "bardziej doniosłe" niż drugie i o to chodziło Rzeplińskiemu, jak zadawał pytanie. Czy sytuacja odwórcenia nie wpłynie gorzej na prawa jednostki zaagwarantowane w Konstytucji niż sytuacja przeniesienia części oszczędności?
Ale to bez znaczenia, bo wyrok dobrze uzasadnił, dlaczego rząd mógł przenieść te pieniadze.

Jeszcze dodam najprościej, jak umiem: bez zachowania równowagi budżetowj, nie będzie możliwe spełnienie najbardziej podstawowych praw zagwarantowanych przez konstytucję, ważniejszych niż prawo własności itp., dlatego TK wręcz musi mieć na uwadze stan finansów państwa.
A powinien się kierować tylko zgodnościa danej ustawy itp z konstytucjaą, koniec kropka. To nie jest jakaś boska wyrocznia. Szkoda, ze po wyborach tk nie kieruje się już dobrem państwa... afery nam nie służą
Tego o prawach ważniejszych niż prawo własności nawet nie skomentuję, tak mówiono za komuny.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 21:15   #2992
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Jutro o 12 w Warszawie "Marsz entów" w obronie Puszczy Białowieskiej: https://web.facebook.com/events/1383...9377065437398/
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 21:46   #2993
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez e_ina Pokaż wiadomość
Zmieniając temat z TK, w którym jak widać nie dojdziemy do porozumienia, wrzucam:

ustawa bankowa

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/68

podatek imigrancki w UE?

http://wgospodarce.pl/informacje/225...cow-w-calej-ue

środowisko trans i LGBT - kamieniowanie?

http://wpolityce.pl/swiat/278380-muz...wrotnym-tempie

Merkel przed trybunał?

http://www.spiegel.de/politik/deutsc...a-1072243.html

Podajesz jako źródła portale senatora PiSu, bohatera największej afery finansowej ostatnich lat, gratuluję. Serio zmień źródła, jak chcesz mieć dostęp do choć trochę zobiektywizowanych informacji.
Jeśli to prawda i Ci ludzie napłynęli do nas z falą ucodzców, to trzeba ich szybko deportować, każdy taki przypadek powinien kończyć sie deportacją i to będzie odpowiedni sygnał dla nich i dla nas.

rousse, nie zrozumiałaś nic a nic z tego, co napisałam TK kieruję się ochroną porządku konstytucyjnego, dobrem państwa powinni kierować się politycy, a tak się kierują, że lecimy na łeb na szyję. Powiem więcej na temat prawa własności: np. prawo do życia jest ważniejsze niż prawo własności, ale ze mnie komunistka xD
A tak poważnie to o komunizm możesz oskarżać partię rządzącą, która każe nam się składać na frankowiczów i 500+, a te pieniądze przecież miały być w budżecie, mówli, że nas oszukują, wmawiając, że Polski na to nie stać, że te pieniądze są.

Edytowane przez Oshin1
Czas edycji: 2016-01-16 o 21:50
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 21:52   #2994
e_ina
Raczkowanie
 
Avatar e_ina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 468
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
Podajesz jako źródła portale senatora PiSu, bohatera największej afery finansowej ostatnich lat, gratuluję. Serio zmień źródła, jak chcesz mieć dostęp do choć trochę zobiektywizowanych informacji.
Szczególnie strona rządu, faktycznie najbardziej pisowa te informacje możesz znaleźć na różnych stronach, skończyłam na pisowych to takie linki wrzuciłam. Możesz je zweryfikować zanim zaczniesz pouczać, ale nie lepiej siedzieć i pisać puste slogany "zmień źródła", chociaż byś jakieś poleciła. Najbardziej Pisowa spiegel.de?
__________________

Edytowane przez e_ina
Czas edycji: 2016-01-16 o 21:55
e_ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 22:20   #2995
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość

rousse, nie zrozumiałaś nic a nic z tego, co napisałam TK kieruję się ochroną porządku konstytucyjnego, dobrem państwa powinni kierować się politycy, a tak się kierują, że lecimy na łeb na szyję. Powiem więcej na temat prawa własności: np. prawo do życia jest ważniejsze niż prawo własności, ale ze mnie komunistka xD
A tak poważnie to o komunizm możesz oskarżać partię rządzącą, która każe nam się składać na frankowiczów i 500+, a te pieniądze przecież miały być w budżecie, mówli, że nas oszukują, wmawiając, że Polski na to nie stać, że te pieniądze są.
pogrubione- przecież dokładnie to pisałam tk nie powinien bawić się w uprawianie polityki.
Dla mnie własność jest święta w niektórych krajach możesz zastrzelić włamywacza (to akurat mi się podoba w USA) , my czerpiemy z ZSRR nadal
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 22:28   #2996
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
Jeśli to prawda i Ci ludzie napłynęli do nas z falą ucodzców, to trzeba ich szybko deportować, każdy taki przypadek powinien kończyć sie deportacją i to będzie odpowiedni sygnał dla nich i dla nas.
Oczywiście, deportować. A czy mogłabyś napisać dokąd, skoro mnóstwo z tych osób nie ma żadnych dokumentów?
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 22:45   #2997
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
pogrubione- przecież dokładnie to pisałam tk nie powinien bawić się w uprawianie polityki.
Dla mnie własność jest święta w niektórych krajach możesz zastrzelić włamywacza (to akurat mi się podoba w USA) , my czerpiemy z ZSRR nadal
Daj sobie spokój. Najpierw mówi, że TK powinien sprawdzać zgodność zgłoszonych ustaw z Konstytucją. Potem mówi, że TK może oceniać wpływ co stanie się z finansami państwa, jeśli ustawę uzna się za niekonstytucyjną. Bo uznanie jej za niekonstytucyjną może spowodować złamanie Konstytucji! No ludzie, a mnie uczono kiedyś, że Temida ma być ślepa.

I najgorsze jest to, że ten ktoś uważa siebie za prawnika. Chyba studiował za komuny.

Szkoda, że nie ma Danuśki czy koleżanki na G., bo podobno są prawniczkami i może pomogłyby rozwiązać węzeł gordyjski.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 00:05   #2998
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Słuchajcie, nie kłóćcie się bo później nie będę świecił za Was oczami przed Aniołką Tasmańską
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 02:12   #2999
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

Cytat:
Napisane przez e_ina Pokaż wiadomość
Zmieniając temat z TK, w którym jak widać nie dojdziemy do porozumienia, wrzucam:

ustawa bankowa

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/68

podatek imigrancki w UE?

http://wgospodarce.pl/informacje/225...cow-w-calej-ue

środowisko trans i LGBT - kamieniowanie?

http://wpolityce.pl/swiat/278380-muz...wrotnym-tempie

Merkel przed trybunał?

http://www.spiegel.de/politik/deutsc...a-1072243.html

Co do podatku bankowego to Węgry się z niego powoli wycofują - teraz wynosi 0,51% a niedługo będzie już tylko 0,23%. Za bardzo dokręcili śrubę i wpływów do budżetu brak - co za peszek
Kaczyński mówił w kampanii coś o repolonizacji banków. Jego idol Orban w zeszłym roku upaństwowił 2 banki węgierskie - MKB Bank i Budapest Bank. Zarząd Państwa nad bankiem sprawdził się tak znakomicie,że MBK zostanie znowu sprywatyzowany (słowa Orbana) a Budapest Bank będzie sprywatyzowany przez giełdę też niedługo (słowa min. finansów). Jarek i spółka mają ostatnio szczęście do wprowadzania pomysłów węgierskich na polski grunt - szkoda tylko,że te pomysły sami autorzy zarzucili gdy się przekonali,że są do d...

Podatek imigrancki to propozycja - od pomysłu do tego aby coś stało się obowiązującym unijnym prawem droga jest tak daleka,że nie warto się przejmować planami,które nie zostaną i tak zrealizowane. Niemcy musieliby zmienić traktaty unijne co przy braku jednomyślności państw jest niewykonalne.

W kwestii próby ukamienowania to Niemcy mają przecież swoje służby porządkowe - nie widzę powodów do niepokoju - po wątpliwym popisie w Kolonii policja niemiecka wie co ma robić.

To czy Merkel złamała Konstytucję czy nie może ocenić tylko TK i póki oni się nie wypowiedzą to Merkel Konstytucji nie łamie.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 12:44   #3000
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Sytuacja w Polsce po wyborach 2015

W Warszawie około 2 tys. osób głównie ze środowiska obrońców przyrody, protestowało przeciwko zamachowi na Puszczę Białowieską:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa...e-puszczy.html
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-14 17:02:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.